Рішення № 17688576, 10.08.2011, Господарський суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
10.08.2011
Номер справи
2173-2011
Номер документу
17688576
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.О.Невського/Річна, 29/11, к. 216

РІШЕННЯ

Іменем України

10.08.2011Справа №5002-25/2173-2011 за позовом Феодосійської міської ради, вул. Земська, 4, м. Феодосія, 98100

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮБК-будінвест», вул. Челнокова, 72, м. Феодосія

про зміну умов договору оренди землі

Суддя Копилова О.Ю.

представники:

від позивача - ОСОБА_2, дов. №02-29-3583 від 29.12.2010, гол. спец. юр. управління

від відповідача не зявився

Обставини справи:

Позивач - Феодосійська міська рада звернувся до господарського суду АР Крим з позовною заявою до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮБК- будінвест», просить суд змінити умови договору оренди землі, реєстраційний номер 040701900040 від 19.03.2007 року, укладеного між Феодосійською міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЮБК- будінвест» виклавши пункти Договору у наступній редакції:

1. Пункт 1 - слова «зона «Ближні Комиші» оціночний район №96» читати: «з 01.01.2009 року економіко-планувальна зона №23»

2. Пункт 5 - читати у наступної редакції: «Нормативна грошова оцінка земельних ділянок становить з:

- 01.01.2009 року по 31.12.2010 року 8920586,73 гривень,

- 01.01.2010 року 9446901, 35 гривень»

3. Пункт 9 - читати у наступної редакції: «Орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється орендарем починаючи з - 01.01.2009 року по 31.12.2009 року, у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 267617,60 грн. (двісті шістдесят сім тисяч шістсот сімнадцять гривень 60 копійок) за рік, - 01.01.2010 року, у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 283407,04 грн. (двісті вісімдесят три тисячі чотириста сім гривень 04 копійки) за рік».

4. Пункт 36 читати у наступної редакції: «Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін шляхом укладання додаткових угод, які являються невід'ємною частиною основного договору. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.

Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.

Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.

У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду».

5. Доповнити пункт 48 у наступної редакції: «Право оренди земельної ділянки може відчужуватися, у тому числі, продаватися на земельних торгах, а також передаватися у заставу, спадщину, вноситися до статутного фонду власником земельної ділянки, крім випадків, визначених законом».

Позивач мотивує свої вимоги тим, що відповідач відмовляється від підписання додаткової угоди до договору оренди землі від 19.03.2007, якою зокрема, на підставі рішення міської ради, було змінено розмір орендної плати.

Строк розгляду справи продовжений на 15 днів ухвалою господарського суду АР Крим від 09 червня 2011 року, в порядку передбаченому ст. 69 Господарського процесуального кодексу України.

Строк розгляду справи відкладався в порядку ст. 77 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідач у судове засідання не зявився, про причини відсутності суд не повідомив, про день розгляду справи був сповіщений належним чином: рекомендованою кореспонденцією.

Під час розгляду даної справи відповідач не надав суду відзиву на позовну заяву, з документальним обґрунтуванням своїх заперечень, у разі їх наявності.

Враховуючи викладене, оскільки матеріали справи в повній мірі сформульовані та у достатній мірі характеризують правовідносини сторін, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, суд

встановив:

Відповідно до пункту 12 Перехідних положень Земельного кодексу України право розпорядження землями комунальної власності належить сільським, селищним і міським радам, і порушення норм земельного законодавства може призвести до порушення як прав та інтересів місцевої територіальної громади, так і держави в цілому.

Рішенням 15 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради від 23.02.2007 № 639 відповідачу надано в оренду земельну ділянку площею 5,0001 га, кадастровий номер 01116000000101 50 699, розташована за адресою: Автономна Республіка Крим, район Золотого пляжу, зона «Ближні Комиші» оціночний район №96, для будівництва автозаправної станції, про що укладено відповідний договір оренди землі, реєстраційний №040701900040 від 19.03.2007 строком до 26.01.2056 року.

Відповідно до пункту 5 цього Договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на момент укладання договору оренди землі складала 2793897,31 гривень. Орендна плата згідно з пунктом 9 Договору мала вноситися орендарем в грошовій формі розміром 55877,95 гривень за рік, що складало 2 відсотки від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Пунктом 1 рішення 37 сесії Феодосійської міської ради 5 скликання від 29.08.2008 № 1698 “Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Феодосія” затверджено нову нормативну грошову оцінку земель міста Феодосії, у відповідності зі статтею 18 Закону України “Про оцінку земель”, з урахуванням даних економічної оцінки земель, розроблену з метою економічного регулювання земельних відносин при укладанні цивільно - правових угод, передбачених законодавством України, визначення розмірів земельного податку та є вихідною базою для здійснення операцій з землею, відповідно до якої встановлено розмір земельного податку. Згідно “Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Феодосії”, затвердженої рішенням 37 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради від 29.08.2008 № 1698 - з 01.01.2009 року замість “зон” застосовуються “економіко - планувальні зони”. Пунктом 4.1 даного рішення вказано на необхідність укладання додаткових угод до договорів оренди землі, з метою приведення їх у відповідність до чинного законодавства.

На підставі договору оренди землі від 19.03.2007 відповідачу було надано в оренду земельну ділянку, розташовану у зоні “Ближні Комиші” № 96 кадастровий номер 01116000000101 50 699.

Згідно з рішенням Феодосійської міської ради від 19.03.2008 року №1698 “Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Феодосії” спірна земельна ділянка за новою технічною документацією стала знаходитися в економіко-планувальній зоні №23, що відображено у витягу № 1019/04-09 від 28.03.2011 року про нову нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Надання такої довідки передбачено статтею 23 Закону України “Про оцінку земель”. Тому, у договорі необхідно змінити назву “зона Ближні Комиші” № 96” на “Економіко-планувальна зона №23”.

Відповідно до п.5 Договору оренди нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на момент укладання договору оренди землі (березень 2007 року) складала 2793897, 31 гривень.

З 01.01.2009 року відповідно до нової нормативної грошової оцінки вартість орендованої земельної ділянки стала складати 8920586,73 грн., з 01.01.2010 відповідно до грошової оцінки вартість орендованої земельної ділянки з урахуванням коефіцієнту індексації 1,059 за 2009 рік стала складати 9446901, 35 грн., з 01.01.2011 вартість орендованої земельної ділянки з урахуванням коефіцієнту індексації 1.0 за 2010 рік не змінилась. Таким чином, вартість орендованої земельної ділянки складає 9446901,35 грн. Розміри коефіцієнтів індексації підтверджується листом Держкомзему, витягом №№ 1019/04-09 від 28.03.2011. Таким чином, позивач вважає, що пункт 5 договору підлягає зміні.

Рішенням 41 сесії Феодосійської міської ради 5 скликання від 28.11.2008 № 1842 “Про введення ставок орендної плати за землю” також встановлено розмір річної орендної плати за земельні ділянки, згідно з Українським класифікатором цільового використання землі - для інших видів використання, що дорівнює 3 відсоткам нормативної грошової оцінки.

Вказане рішення було прийнято відповідно до діючої на той час редакції ст. 21 Закону України “Про оренду землі”. Згідно з Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України від 02.12.2010 року, внесені зміни в частину другу ст. 21 Закону України “Про оренду землі”, яка набула наступного змісту: «Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності), які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України».

Пунктом 4 ст. 288 Податкового кодексу України визначено, що розмір та умови внесення орендної плати встановлюється у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. Також, пункт 5.1 ст. 288 Податкового кодексу України визначає, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку.

Пунктом 13 договору оренди землі встановлено, що розмір орендної плати переглядається щорічно у випадку: “зміни розміру земельного податку, підвищення цін, тарифів, унаслідок інфляції і в інших випадках, передбачених законом”.

Оскільки відбулася зміна грошової оцінки земель міста, пропорційно змінився і розмір земельного податку, що згідно статті 274 Податкового кодексу України складає 1% від грошової оцінки землі.

Відповідно до п. 2 п.1 рішення Феодосійської міської ради від 28.11.2008 року № 1842 “Про введення ставок орендної плати за землю” новий розмір річної орендної плати для відповідача має складати з 2009 року 267617, 60 грн. на рік; з 01.01.2010 року та по теперішній час з урахуванням коефіцієнтів індексації: за 2009 рік 1,059; за 2010 рік - 1,0; становить 283407,04 грн. на рік.

Відповідно до приписів Закону України “Про основи державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” від 11.09.2003 року № 1160 всі вищезазначені рішення Феодосійської міської ради були опубліковані в місцевих засобах масової інформації, тим самим були доведені до відома орендаря.

Керуючись статтею 188 Господарського кодексу України, листом від 24.12.2010 року № 02-30-26 Феодосійською міською радою відповідачу надіслана додаткова угода від 29.09.2010 року до договору, реєстраційний № 040701900040 від 19.03.2009 року, відповідно до якої позивач запропонував відповідачу пункти спірної додаткової угоди викласти у редакції, наданій суду.

При цьому, внесення змін до пункту 36 договору оренди землі згідно спірної додаткової угоди, як вказує позивач, відповідає статті 188 Господарського кодексу України, якою встановлено, що сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозицію про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.

Відповідно до ч. 4 ст. 188 Господарського кодексу України, у разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Окрім того, на думку позивача, внесення змін до пункту 36 договору оренди землі відповідає змісту вимог статті 30 Закону України “Про оренду землі”.

Доповнення спірного договору пунктом 48, як це передбачено пунктом 5 спірної додаткової угоди відповідає частині 5 ст. 93 Земельного кодексу України, відповідно до якої право оренди земельної ділянки може відчужуватися, у тому числі, продаватися на земельних торгах, а також передаватися у заставу, спадщину, вноситися до статутного фонду власником земельної ділянки.

Рішенням 46 сесії 4 скликання сесії Феодосійської міської ради від 27.01.2006 року № 2633 “Про застосування нової форми договору оренди землі” було рекомендовано застосувати Типову форму договору оренди землі, затверджену Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 № 220 “Про затвердження Типового договору оренди землі”.

Повідомленням про вручення поштового відправлення від 24.12.2010 підтверджується факт отримання відповідачем 30.12.2010 року зазначеного листа.

15.03.2011 року Феодосійською міською радою від відповідача отримано листа вих. № 1 від 11.03.2011, згідно якого відповідач відмовляється укладати додаткову угоду до договору оренди.

Таким чином, позивач вважає, що відповідач відмовляється виконувати свої зобов'язання за Договором в частині перегляду розміру орендної плати за землю, що підлягає сплаті до бюджету міста.

Так, суд вважає за необхідне зауважити наступне.

Залишення пропозиції про внесення змін до договору оренди без розгляду стало підставою для звернення Феодосійської міської ради до господарського суду Автономної Республіки Крим з даною позовною заявою.

Земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України та Законом України “Про оренду землі”, а також прийнятими відповідно до них нормативно - правовими актами.

Згідно з частиною 1 статті 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Статтею 13 Закону України “Про оренду землі” визначено, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Істотними умовами договору оренди землі згідно зі статтею 15 Закону України “Про оренду землі” є, зокрема, орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Відповідно до статті 21 Закону України “Про плату за землю” розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за угодою сторін у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності).

Згідно з частиною 1 статті 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Як вбачається з пункту 9 договору оренди від 06 березня 2007 року (що зареєстрований у Феодосійському міському відділі Кримської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України» про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 19 березня 2007 року за №040701900040), орендна плата складає 55877,95, 95 грн. на рік.

20 березня 2008 року між сторонами укладена додаткова угода до договору оренди землі від 19 березня 2007 року, якою змінений пункт 9 договору оренди, та визначено, що орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється орендарем починаючи з 01.01.2008 у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 86163,79 грн. за рік.

В пункті 13 договору оренди сторони домовились про те, що розмір орендної плати може бути переглянутий у випадках, зокрема, зміни розміру земельного податку, підвищення цін, тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.

Як зазначалося вище, рішеннями органу місцевого самоврядування, на підставі яких позивачем був здійснений перерахунок плати за оренду земельної ділянки, стали рішення Феодосійської міської ради № 1698 від 29 серпня 2008 року “Про затвердження нормативної грошової оцінки земель в місті Феодосії” та № 1842 від 28 листопада 2008 року “Про ведення ставок орендної плати за землю”.

Даними рішеннями було здійснене нормативне обчислення розміру плати за землю.

Відповідно до частини 1 статті 628 Цивільного кодексу України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Згідно з частиною 1 статті 638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Відповідно до статті 188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Згідно з частиною другою статті 18 Закону України “Про оцінку земель” від 11.12.2003 року, із змінами та доповненнями, нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5 - 7 років; розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 5 - 7 років, а несільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 7 - 10 років.

Тому здійснення нормативної грошової оцінки землі, внаслідок якої змінився її розмір, відповідає вимогам діючого законодавства.

Відповідно до цього, зміна ціни землі призвела до зміни розміру земельного податку та орендної плати, у зв'язку з чим виникли підстави для перегляду останньої та внесення необхідних змін до договору оренди.

Так, згідно стаття 289 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.

Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року, що визначається за формулою: Кі = [І - 10] : 100, де І - індекс споживчих цін за попередній рік.

У разі якщо індекс споживчих цін не перевищує 110 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 110.

Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації не пізніше 15 січня поточного року забезпечують інформування центрального органу державної податкової служби і власників землі та землекористувачів про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель.

Відповідно до довідці Відділу Державного комітету по земельних ресурсах України в м. Феодосія АР Крим (вих. №1019/04-09 від 28.03.2011), яка складена на підставі рішення 37 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради від 29.08.2008 №1698 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель в місті Феодосії» нормативна грошова оцінка земельної ділянки в районі «Золотого пляжу», площею 5,0001 га, що надана в оренду Товариству з обмеженою відповідальністю «ЮБК-будінвест» складає 9446901,35 грн., коефіцієнти індексації за 2009 року 1,059 та за 2010 рік 1,0.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем лист Феодосійської міської ради від 24 грудня 2010 року вих. № 02-30-26 з проектом додаткової угоди до договору від 29 вересня 2010 року отримано 30 грудня 2010 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 10).

Однак відповідач, листом вих. №1 від 11 березня 2011 року відмовив позивачу в підписанні додаткової угоди до договору.

Суд вважає, що відмова відповідача щодо перегляду розміру орендної плати за землю внаслідок зміни обставин, перелічених у пункті 13 спірного договору, можливо реалізувати лише шляхом укладення додаткової угоди, оскільки внесення змін до договору в односторонньому порядку не допускається.

Частиною 1 статті 73 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” передбачено, що акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Відповідно до частин 3, 4 статті 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.

Згідно з частиною 1 статті 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

На підставі викладеного суд дійшов висновку про те, що прийняття Феодосійською міською радою рішень щодо затвердження ставок орендної плати за землю та нормативної грошової оціни земель міста Феодосія, які є обовязковими для виконання, є обставинами, обговореними сторонами в якості перегляду розміру орендної плати, та дає підстави для висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог про внесення змін до договору оренди земельної ділянки.

Разом з тим, суд вважає вимогу позивача про зміну орендної плати з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року на суму 267617,60 грн.; з 01.01.2010 року на суму 283407,04 грн. - помилковою та такою, що не підлягає задоволенню, оскільки.

Відповідно до частини 5 статті 188 Господарського кодексу України якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.

Крім того, суд вважає, що пункт 9 договору оренди земельної ділянки в редакції, наданій позивачем суду, є необґрунтованим з огляду на те, що вказана редакція є зміною вже існуючих та діючих умов укладеного між сторонами договору та змінює діючи умови на минулий період, тобто з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року та з 01.01.2010 року відповідно.

З цих же підстав суд вважає необґрунтованим внесення змін до пункту 1 договору в частині визначення, що економіко-планувальна зона № 23 визначається з 01.01.2009, а також в частині відображення в договорі нормативно-грошової оцінки землі, яка діяла до встановлення нормативно-грошової оцінки у розмірі 9446901,35 грн., що, в свою чергу, діяла в момент прийняття судом рішення, а також визначення дати, з якої діє остання оцінка.

Щодо змін до договору оренди земельної ділянки від 19 березня 2007 року стосовно порядку здійснення обчислення, перегляду розміру орендної плати, порядку зміни договору, доповнення договору пунктом 43, згідно з яким право оренди може відчужуватися, суд вважає, що позивачем не доведено наявність передбачених статтею 652 Цивільного кодексу України умов, необхідних для внесення цих зміни до договору.

Прийняття Кабінетом Міністрів України Постанови “Про затвердження Типового договору оренди землі” не може бути підставою для внесення змін до діючого договору за рішенням суду.

Таким чином, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню частково.

Згідно ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України оплата держмита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу підлягає покладанню на відповідача пропорційно задоволеним вимогам.

В судовому засіданні були оголошені вступна та резолютивна частини рішення згідно статті 85 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст рішення складений та підписаний відповідно до вимог статті 84 Господарського процесуального кодексу України 10 серпня 2011 року.

На підставі викладеного, керуючись ст.82-85 Господарського процесуального Кодексу України, суд

вирішив:

1.Позов задовольнити частково.

2.Змінити умови договору оренди земельної ділянки, реєстраційний номер №040701900040 від 19.03.2007, укладеного між Феодосійською міською радою (м.Феодосія, вул. Земська, 4, 98100, ідентифікаційний код 34740709) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЮБК-будінвест», (вул. Челнокова, 72, м. Феодосія, ідентифікаційний код 34798006) виклавши пункти Договору у наступній редакції:

«1. Пункт 1 - слова «зона «Ближні Комиші» оціночний район №96» читати «економіко-планувальна зона №23».

2. Пункт 5 - читати у наступної редакції: “Нормативна грошова оцінка земельних ділянок становить 9446901,35 гривень”.

3. Пункт 9 - читати у наступної редакції: «Орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється орендарем у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 283407,04 грн. за рік».

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮБК-будінвест», (вул. Челнокова, 72, м. Феодосія, ідентифікаційний код 34798006) на користь Феодосійської міської ради (м. Феодосія, вул. Земська, 4, 98100, ідентифікаційний код 34740709, р/р 31513921700024 в місцевому бюджеті м. Феодосія, код доходів 24062100 ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026) 42,50 грн. державного мита.

4.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮБК-будінвест», (вул. Челнокова, 72, м. Феодосія, ідентифікаційний код 34798006) на користь Феодосійської міської ради (м. Феодосія, вул. Земська, 4, 98100, ідентифікаційний код 34740709, р/р 31513921700024 в місцевому бюджеті м. Феодосія, код доходів 24062100 ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026) 118,00 грн. витрат на інформаційно технічне забезпечення судового процесу.

5.Видати накази після набрання рішенням законної сили.

6.В іншій частині позову відмовити.

7.Відповідно до частини 5 статті 188 Господарського кодексу України договір оренди земельної ділянки, реєстраційний номер №040701900040 від 19.03.2007, укладений між Феодосійською міською радою (м. Феодосія, вул. Земська, 4, 98100, ідентифікаційний код 34740709) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ЮБК-будінвест», (вул. Челнокова, 72, м. Феодосія, ідентифікаційний код 34798006) вважається зміненим з дня набрання чинності даним рішенням.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки КримКопилова О.Ю.