Постанова № 17681423, 19.03.2009, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.03.2009
Номер справи
Номер документу
17681423
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ц

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Чорна В.В., одноособово розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом прокурора м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську до комунального підприємства Дорожникпро звернення стягнення на активи, -

в с т а н о в и в :

19 березня 2009 року прокурор м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області в порядку представництва інтересів держави звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом, у якому, зокрема, просив звернути стягнення на активи комунального підприємства Дорожник в розмірі узгодженої заборгованості по платежах до бюджету на загальну суму 298203 грн. 94 коп.

05.01.2011 р. прокурором м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області подано заяву про уточнення позовних вимог, яка прийнята судом до розгляду (т. 2 а.с. 21-23)

Позовні вимоги, з урахуванням заяви прокурора м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 05.01.2011 р., обґрунтовані тим, що відповідач має податковий борг на загальну суму 1340 209 грн. 23 коп., в тому числі:

- з податку на додану вартість в сумі 1068301 грн. 40 коп., який утворився внаслідок несплати узгоджених податкових зобовязань, штрафних (фінансових) санкцій, застосованих податковим органом за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобовязань, та за неподання податкової звітності протягом встановлених Законом строків, а також нарахування пені;

- з податку на прибуток в сумі 2925 грн. 04 коп., який утворився внаслідок несплати узгоджених податкових зобовязань, та штрафних (фінансових) санкцій, застосованих податковим органом за неподання податкової звітності протягом встановлених Законом строків, а також нарахування пені;

- по земельному податку в сумі 49376 грн. 52 коп., який утворився внаслідок несплати узгоджених податкових зобовязань, штрафних (фінансових) санкцій, застосованих податковим органом за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобовязань, та за неподання податкової звітності протягом встановлених Законом строків, а також нарахування пені;

- з комунального податку в сумі 1060 грн. 37 коп., який утворився внаслідок несплати узгоджених податкових зобовязань, та штрафних (фінансових) санкцій, застосованих податковим органом за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобовязань, а також нарахування пені;

- по податку з власників транспортних засобів в сумі 41075 грн. 46 коп., який утворився внаслідок несплати узгоджених податкових зобовязань, та штрафних (фінансових) санкцій, застосованих податковим органом за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобовязань, а також нарахування пені;

- по збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення в сумі 391 грн. 48 коп., який утворився внаслідок несплати узгоджених податкових зобовязань, та штрафних (фінансових) санкцій, застосованих податковим органом за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобовязань, а також нарахування пені;

- по збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 1083 грн. 44 коп., який утворився внаслідок несплати узгоджених податкових зобовязань, та штрафних (фінансових) санкцій, застосованих податковим органом за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобовязань, а також нарахування пені;

- по ринковому збору в сумі 64 грн. 21 коп., який утворився внаслідок несплати нарахованої податковим органом пені за несплату узгоджених податкових зобовязань протягом встановлених Законом строків.

Крім того, позивач має податковий борг зі сплати адміністративних штрафів та інших санкцій в сумі 175931 грн. 31 коп., донарахованих за результатами проведеної податковим органом.

Відповідачем позовні вимоги не визнано. 12.10.2009 р. директором комунального підприємства ОСОБА_1 надані заперечення, в яких останній зазначає, зокрема, про те, що примусове стягнення податкового боргу на підставі судового рішення можливе лише тільки по тим сумам, які не є узгодженими, а встановлені судом. Крім того, відповідач зазначає, що в якості доказу наявності у нього податкового боргу, позивачем не надано другу податкову вимогу, та докази її отримання комунальним підприємством Дорожник. Також, все майно, яким користується підприємство, не є його власністю, а належить територіальній громаді міста, тому позовні вимоги не можуть бути задоволені також і з цих підстав.

В судове засідання сторони не зявились.

Від прокурора та представника позивача за довіреністю ОСОБА_2 надійшли заяви про розгляд справи без їх участі, в порядку письмового провадження, та про підтримання позовних вимог в повному обсязі.

Від представника відповідача за довіреністю ОСОБА_3 02.06.2011 р. надійшла заява про відкладення розгляду справи у звязку з розглядом справи в Дніпропетровському апеляційному адміністративному суді. З огляду на неодноразове відкладення розгляду справи за клопотаннями відповідача (13.10.2009 р., 17.03.2011 р.), підстави для задоволення зазначеного клопотання відсутні.

За викладених вище обставин, відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства, справу розглянуто в порядку письмового провадження.

Враховуючи, що спірні правовідносини виникли до набрання законної сили Податковим кодексом України, суд розглядає справу з урахуванням норм законодавства, яке діяло на час їх існування.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.

Комунальне підприємство Дорожникзареєстровано виконавчим комітетом Дніпродзержинської міської ради 26.01.2001 р., та перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у м. Дніпродзержинську як платник податків і зборів.

Відповідно до ст. ст. 67, 68 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори у порядку та у розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції та законів України. Відповідно до п.2 ч.1 ст. 9 Про систему оподаткування№1251-ХІІ від 25.06.1991 р. (з подальшими змінами та доповненнями), п.п.4.1.1, 4.1.4 ст.4 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами№2181-ІІІ від 21.12.2000 р. (далі Закон України №2181), платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів). Також, згідно п.3 ч.1 ст.9 Закону України Про систему оподаткування, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 14 Закону України Про систему оподаткування, податок на додану вартість належить до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно до п.п. 7.8.1 п.7.8 ст.7 Закону України Про податок на додану вартість№168/97-ВР від 03.04.1997 р., податковим періодом для сплати податку на додану вартість є один календарний місяць.

Відповідно до абз. "а" п.п.4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України №2181 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі, при сплаті місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України № 2181, податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації.

Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України № 2181, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п. 5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України №2181, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Комунальним підприємством Дорожникподано до Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську податкові декларації з податку на додану вартість за березень-грудень 2008 року, січень-грудень 2009 року, січень, березень, червень-жовтень 2010 року, у яких самостійно визначено податкові зобовязання з вказаного податку. Відповідач у встановлений законом строк не сплатив узгоджені податкові зобовязання з податку на додану вартість на загальну суму 664030 грн., внаслідок чого у нього виник податковий борг на зазначену суму (т. 1 а.с. 194-223, 225-250, т. 2 а.с. 13-15, 38-39).

Крім того, Державною податковою інспекцією у м. Дніпродзержинську проведено ряд невиїзних документальних (камеральних) перевірок комунального підприємства Дорожникз питань своєчасності подання податкової звітності по податку на додану вартість, за результатами яких складено акти № 4272/605/15-224/31329952 від 11.09.2009 р., № 5735/795/15-224/31329952 від 01.12.2009 р., № 6927/551/15-224/31329952 від 30.09.2010 р. На підставі зазначених актів перевірок, відповідно до 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України № 2181, податковим органом прийнято рішення про застосування до платника податків штрафних (фінансових) санкцій у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн. за кожне таке неподання): № 0006711502/0 від 16.09.2009 р., № 0009291502/0 від 10.12.2009 р., № 0006151502/0 від 08.10.2010 р., які, згідно особистого підпису у відповідній графі рішення, в день їх винесення отримано головним бухгалтером відповідача ОСОБА_4 (т. 1 а.с. 193, т. 1 а.с. 224).

Також, Державною податковою інспекцією у м. Дніпродзержинську проведено ряд невиїзних документальних (камеральних) перевірок комунального підприємства Дорожникз питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобовязань з податку на додану вартість, за результатами яких, на підставі актів перевірок, відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 7 Закону України № 2181, до платника податків застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 50 відсотків від несвоєчасно сплаченої суми узгоджених податкових зобовязань, про що податковим органом винесено податкові повідомлення-рішення № 0001461502/0 від 04.03.2010 р. на суму 46676 грн. 51 коп., № 0004051502/0 від 25.06.2010 р. на суму 78159 грн. 01 коп., які, згідно особистого підпису у відповідній графі рішення, отримано директором платника податків ОСОБА_5, та № 0007821502/0 від 06.11.2010 р. на суму 25379 грн. 52 коп., яке, згідно особистого підпису у відповідній графі рішення, отримано головним бухгалтером підприємства (т. 1 а.с. 193).

Відповідно до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України №2181, податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадку оскарження такого рішення платником податків в адміністративному порядку.

Відповідно до абз. 3 п.п.5.3.1 п.5.3. ст.5 Закону України №2181, у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Комунальне підприємство Дорожникне сплатило податкові зобовязання по податку на додану вартість згідно податкових повідомлень-рішень № 0006711502/0 від 16.09.2009 р., № 0009291502/0 від 10.12.2009 р., № 0006151502/0 від 08.10.2010 р., № 0001461502/0 від 04.03.2010 р., № 0004051502/0 від 25.06.2010 р., № 0007821502/0 від 06.11.2010 р., та не оскаржило вказані рішення ні в адміністративному, ні в судовому порядку, внаслідок чого у нього виник податковий борг з вказаного податку на загальну суму 150725 грн. 04 коп.

Також, на суму узгоджених податкових зобовязань з податку на додану вартість, які не були своєчасно сплачені відповідачем, згідно п.п. 16.1.1 п. 16.1 ст. 16 Закону України №2181, податковим органом нарахована пеня на загальну суму 253546 грн. 36 коп. (т. 2 а.с. 24-25).

Таким чином, податковий борг комунального підприємства Дорожникз податку на додану вартість становить 1068301 грн. 40 коп. (т. 2 а.с. 24-25).

Крім того, відповідач має податковий борг з податку на прибуток.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 14 Закону України Про систему оподаткування, податок на прибуток підприємств належить до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до п. 11.1 ст.11 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", для цілей цього закону використовуються такі податкові періоди: календарний квартал, півріччя, три квартали, рік.

Відповідно до п. 16.4. ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітній період. При цьому за звітній квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну.

Згідно абз. "б" п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України №2181, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі, при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Комунальним підприємством Дорожникподано до Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську податкові декларації з податку на прибуток за 3 квартали 2010 року, у якій самостійно визначено податкові зобовязання з вказаного податку в сумі 2755 грн. (т. 1 а.с. 181). Відповідач у встановлений Законом строк не сплатив узгоджені податкові зобовязання з податку на прибуток в сумі 2755 грн., внаслідок чого у нього виник податковий борг на зазначену суму.

Також, Державною податковою інспекцією у м. Дніпродзержинську проведено невиїзну документальну (камеральну) перевірку комунального підприємства Дорожникз питань подання податкової звітності з податку на прибуток, за результатами якої складено акт № 5524/704/15-1/31329952 від 19.11.2009 р., на підставі якого податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення № 0007571501/0 від 24.11.2009 р. на суму 170 грн. Зазначене рішення, згідно особистого підпису у відповідній графі рішення, отримано директором платника податків ОСОБА_5 (т. 1 а.с. 180).

У встановлений Законом десятиденний строк комунальне підприємство Дорожникне сплатило податкові зобовязання з податку на прибуток згідно податкового повідомлення-рішення № 0007571501/0 від 24.11.2009 р. в сумі 170 грн., внаслідок чого зазначена сума набула статусу податкового боргу платника податків.

Крім того, на суму узгоджених податкових зобовязань з податку на прибуток, які не були своєчасно сплачені відповідачем, згідно п.п. 16.1.1 п. 16.1 ст. 16 Закону України №2181, податковим органом нарахована пеня на загальну суму 0,04 коп. (т. 2 а.с. 25).

Таким чином, податковий борг комунального підприємства Дорожникз податку на прибуток становить 2925 грн. 04 коп. (т. 2 а.с. 25).

Також, комунальне підприємство Дорожникмає податковий борг по земельному податку.

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 9 Закону України Про систему оподаткування№1251 від 25.06.1991 р., платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами терміни.

Згідно з п.8 ч.1 ст. 14 Закону України Про систему оподаткування, плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) належить до загальнодержавних податків і зборів (обовязкових платежів).

Згідно ст. 2 Закону України Про плату за землю, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Згідно ст. 13 вказаного Закону, підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Згідно ст. 14 Закону України Про плату за землю, платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку станом на 1 січня, і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України Про плату за землю№ 2535 від 03.07.1992 року, податкове зобовязання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної і комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий (звітній період), який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Комунальне підприємство Дорожникподало до Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську наступні податкові розрахунки, у яких самостійно визначило податкові зобовязання з земельного податку:

- № 1909 від 31.01.2008 р. на 2008 рік на загальну суму 9 095 грн. 23 коп. (з них за січень-листопад - по 757 грн. 94 коп. щомісяця, за грудень 757 грн. 89 коп.);

- № 21771 від 29.01.2009 р. на 2009 рік на загальну суму 10 477 грн. 17 коп. (з них за січень-листопад - по 873 грн. 10 коп. щомісяця, за грудень 873 грн. 07 коп.);

- № 45956 від 09.02.2010 р. на 2010 рік на загальну суму 11 095 грн. 63 коп. (з них за січень-листопад - по 924 грн. 64 коп. щомісяця, за грудень 924 грн. 59 коп.) (т. 1 а.с. 183, 185, 187).

Відповідач у встановлений Законом строк не сплатив узгоджені податкові зобовязання по земельному податку на загальну суму 27 303 грн. 46 коп., в тому числі: за березень-грудень 2008 р. (згідно розрахунку № 1909 від 31.01.2008 р.), за січень-грудень 2009 р. (згідно розрахунку № 21771 від 29.01.2009 р.), та за січень-жовтень 2010 р. (згідно розрахунку № 45956 від 09.02.2010 р.), внаслідок чого зазначена сума набула статусу податкового боргу платника податків.

Крім того, Державною податковою інспекцією у м. Дніпродзержинську проведено ряд невиїзних документальних (камеральних) перевірок комунального підприємства Дорожникз питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобовязань по земельному податку, за результатами яких, на підставі відповідних актів перевірок, відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 7 Закону України № 2181, до платника податків застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 50 відсотків від несвоєчасно сплаченої суми узгоджених податкових зобовязань, про що податковим органом винесено податкові повідомлення-рішення № 0002891503/0 від 17.06.2008 р. на суму 6064 грн. 36 коп., № 0002001503/0 від 23.01.2009 р. на суму 3032 грн. 18 коп., № 0004911503/0 від 08.10.2010 р. на суму 3 032 грн. 18 коп., № 0005281503/0 від 12.11.2010 р. на суму 3 032 грн. 18 коп., які, згідно особистого підпису у відповідній графі рішення, в день їх винесення отримані головним бухгалтером ОСОБА_4 (т. 1 а.с. 184, 186,188).

Також, Державною податковою інспекцією у м. Дніпродзержинську проведено невиїзну документальну (камеральну) перевірку комунального підприємства Дорожникз питань своєчасності подання податкової звітності по земельному податку, за результатами якої складено акт № 716/46/15-3/31329952 від 16.02.2010 р., на підставі якого , відповідно до 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України № 2181, податковим органом прийнято рішення про застосування до платника податків штрафних (фінансових) санкцій № 0000541503/0 від 19.02.2010 р. на суму 170 грн. (т. 1 а.с. 186). Зазначене рішення, згідно особистого підпису у відповідній графі рішення, в день його винесення отримано головним бухгалтером ОСОБА_4

Комунальне підприємство Дорожникне сплатило податкові зобовязання по земельному податку згідно податкових повідомлень-рішень № 0002891503/0 від 17.06.2008 р., № 0002001503/0 від 23.01.2009 р., № 0004911503/0 від 08.10.2010 р., № 0005281503/0 від 12.11.2010 р., № 0000541503/0 від 19.02.2010 р., та не оскаржило вказані рішення ні в адміністративному, ні в судовому порядку, внаслідок чого у нього виник податковий борг з вказаного податку на загальну суму 15 330 грн. 36 коп.

Крім того, на суму узгоджених податкових зобовязань з податку на додану вартість, які не були своєчасно сплачені відповідачем, згідно п.п. 16.1.1 п. 16.1 ст. 16 Закону України №2181, податковим органом нарахована пеня на загальну суму 6742 грн. 70 коп. (т. 2 а.с. 26).

Таким чином, податковий борг комунального підприємства Дорожникпо земельному податку становить 49376 грн. 52 коп. (т. 2 а.с. 26).

Також, відповідач має податковий борг з комунального податку.

Так, відповідно до ст. 1 Декрету Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки і збори" від 20.05.1993 № 56-93, комунальний податок належить до місцевих податків і зборів.

Платники комунального податку самостійно визначають суму податку, яку вказують у податковому розрахунку. Розрахунок комунального податку надається до податкової інспекції за базовий (звітний) період, який дорівнює календарному кварталу - на протязі 40 календарних днів, слідуючих за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу. Таким чином, базовим податковим (звітнім), періодом для розрахунку комунального податку визначено календарний квартал.

Комунальним підприємством Дорожникподано до Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську наступні податкові розрахунки комунального податку, у яких самостійно визначено податкові зобовязання з вказаного податку:

- податковий розрахунок № 68449 від 07.05.2010 р. на суму 176 грн. 80 коп.;

- податковий розрахунок № 93411 від 04.08.2010 р. на суму 178 грн. 50 коп.;

- податковий розрахунок № 122416 від 09.11.2010 р. на суму 261 грн. 80 коп. (т. 1 а.с. 176-178).

У встановлений Законом десятиденний строк комунальне підприємство Дорожникне сплатило в повному обсязі узгоджені податкові зобовязання з комунального податку згідно зазначених податкових розрахунків, внаслідок чого у нього виник податковий борг з вказаного податку в сумі 448 грн. 30 коп.

Крім того, Державною податковою інспекцією у м. Дніпродзержинську проведено невиїзну документальну (камеральну) перевірку комунального підприємства Дорожникз питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобовязань по комунальному податку, за результатами якої, на підставі акту перевірки № 17488/10/15-313, відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 7 Закону України № 2181, до платника податків застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 10, та 50 відсотків, відповідно, від несвоєчасно сплачених сум узгоджених податкових зобовязань, про що податковим органом винесено податкові повідомлення-рішення від 25.05.2010 р. № 0002641503/0 на суму 20 грн. 57 коп. (10 відсотків), № 0002631503/0 на суму 536 грн. 35 коп. (50 відсотків), які, згідно особистого підпису у відповідній графі рішення, в день їх винесення отримані головним бухгалтером ОСОБА_4 (т. 1 а.с. 179)

Комунальне підприємство Дорожникне сплатило узгоджені податкові зобовязання з комунального податку згідно податкових повідомлень-рішень від 25.05.2010 р. № 0002641503/0, № 0002631503/0, та не оскаржило вказані рішення ні в адміністративному, ні в судовому порядку, внаслідок чого у нього виник податковий борг з вказаного податку на загальну суму 556 грн. 92 коп.

Крім того, на суму узгоджених податкових зобовязань по комунальному податку, які не були своєчасно сплачені відповідачем, згідно п.п. 16.1.1 п. 16.1 ст. 16 Закону України №2181, податковим органом нарахована пеня на загальну суму 55 грн. 15 коп. (т. 2 а.с. 26).

Таким чином, податковий борг комунального підприємства Дорожникз комунального податку становить 1060 грн. 37 коп. (т. 2 а.с. 26).

Окрім цього, відповідач має податковий борг по податку з власників транспортних засобів.

Відповідно до ст. 1 Закону України Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізміввід 11.12.1991 р. № 1963-ХІІ, платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Відповідно до ст. 2 зазначеного Закону, легкові, вантажні автомобілі та автомобілі спеціального призначення є обєктом оподаткування податком з власників транспортних засобів.

Порядок і строки сплати зазначеного податку фізичними особами визначені статтями 5-6 Закону України Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників транспортних засобів провадиться виходячи з обєму циліндрів та потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, за ставками, зазначеними у ст. 3 вищезазначеного закону. У разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобовязані сплатити податок не більш як за три попередні роки.

Згідно розрахунків податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, поданих відповідачем до Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську, № 4994 від 29.02.2008 р., № 24600 від 19.02.2009 р., № 48689 від 24.02.2010 р., відповідач мав сплатити податкові зобовязання з вказаного податку в сумі 17768 грн. за 2008 рік, в сумі 4180 грн. за 2009 рік, в сумі 1190 грн. за 2010 рік, відповідно (т. 1 а.с. 190-192).

У встановлений Законом строк комунальне підприємство Дорожник не сплатило податкові зобовязання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2008 рік, 2009 рік, та І-ІІІ квартали 2010 року, внаслідок чого у нього утворився податковий борг з вказаного податку в сумі 22840 грн. 50 коп.

Крім того, Державною податковою інспекцією у м. Дніпродзержинську проведено невиїзну документальну (камеральну) перевірку з питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобовязань по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, за результатами якої, на підставі акту перевірки, відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 7 Закону України № 2181, до платника податків застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 50 відсотків від несвоєчасно сплачених сум узгоджених податкових зобовязань, про що податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення № 0004871701/0 від 30.10.2008 р. на суму 7 296 грн. 58 коп., яке, згідно поштового повідомлення про вручення кореспонденції, 04.11.2008 р. отримано уповноваженою особою платника податків (т. 1 а.с. 189).

Комунальне підприємство Дорожникне сплатило узгоджені податкові зобовязання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів згідно податкового повідомлення-рішення № 0004871701/0 від 30.10.2008 р., та не оскаржило вказане рішення ні в адміністративному, ні в судовому порядку, внаслідок чого у нього виник податковий борг з вказаного податку на суму 7 296 грн. 58 коп.

Також, відповідач має податковий борг з комунального податку в сумі 2358 грн. (в тому числі 2246 за основним платежем, 112 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями), який виник у звязку з несплатою податкових зобовязань, визначених Державною податковою інспекцією у м. Дніпродзержинську у податковому повідомленні-рішенні № 0004861701/0 від 30.10.2008 р., винесеному на підставі акту перевірки № 2732/232/17-362/31329952 від 08.09.2008 р. (т. 1 а.с. 189).

Крім того, на суму узгоджених податкових зобовязань по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, які не були своєчасно сплачені відповідачем, згідно п.п. 16.1.1 п. 16.1 ст. 16 Закону України №2181, податковим органом нарахована пеня на загальну суму 8 580 грн. 38 коп. (т. 2 а.с. 25).

Таким чином, податковий борг комунального підприємства Дорожникпо податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів становить 41075 грн. 46 коп. (т. 2 а.с. 25).

Окрім цього, відповідач має податковий борг зі сплати збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення.

Так, відповідно до п. 2.1 Інструкції про порядок обчислення і справляння збору за спеціальне водокористування в частині використання води, затвердженої наказом Міністерства фінансів України, Державної податкової адміністрації України, Міністерства економіки України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 01.10.99 за № 231/539/118/219, платниками збору за спеціальне водокористування в частині використання води є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують водні ресурси та користуються водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту (далі - водокористувачі).

Згідно п. 6.1. зазначеної Інструкції, водокористувачі самостійно обчислюють збір за спеціальне використання водних ресурсів та збір за користування водами для потреб гідроенергетики щоквартально наростаючим підсумком з початку року.

Відповідно до розділу IIV Інструкції про порядок обчислення і справляння збору за спеціальне водокористування в частині використання води, платники складають та подають до органів державної податкової служби податкові розрахунки зборів за спеціальне водокористування в частині використання води за формами, встановленими Державною податковою адміністрацією України, відповідно до підпункту "ї" п.п. 4.4.2 п. 4.4 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Комунальним підприємством Дорожникподано до Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську податкові розрахунки збору за спеціальне водокористування в частині використання води, в тому числі використання води теплоелектростанціями з прямоточною системою водоспоживання, та використання поверхневих і підземних вод, які входять до складу напоїв, № 68451 від 07.05.2010 р., № 95182 від 09.08.2010 р., № 95183 від 09.08.2010 р., № 122420 від 09.11.2010 р., у яких самостійно визначило податкові зобовязання зі сплати вказаного збору в сумі 58 грн. 71 коп., 22 грн. 73 коп., 6 грн. 62 коп., 36 грн. 84 коп. відповідно (т. 1 а.с. 163, 170-175).

У встановлений законодавством строк, комунальне підприємство Дорожникне сплатило в повному обсязі узгоджені податкові зобовязання по збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення згідно розрахунків № 68451 від 07.05.2010 р., № 95182 від 09.08.2010 р., № 95183 від 09.08.2010 р., № 122420 від 09.11.2010 р., внаслідок чого у нього утворився податковий борг з вказаного збору на суму 100 грн. 58 коп.

Крім того, Державною податковою інспекцією у м. Дніпродзержинську проведено невиїзну документальну (камеральну) перевірку з питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобовязань зі збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення, за результатами якої, на підставі акту перевірки № 17483/10/153-313, відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 7 Закону України № 2181, до платника податків застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 10 та 50 відсотків від несвоєчасно сплачених сум узгоджених податкових зобовязань, про що податковим органом винесені податкові повідомлення-рішення від 25.05.2010 р. № 0002591503/0 на суму 6 грн. 63 коп. (10 відсотків), № 0002601503 на суму 216 грн. 40 коп. (50 відсотків), які, згідно підпису у відповідній графі рішення, в день їх винесення отримано головним бухгалтером комунального підприємства ОСОБА_6 (т. 1 а.с. 168-169)

Комунальне підприємство Дорожникне сплатило податкові зобовязання зі збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення згідно податкових повідомлень-рішень від 25.05.2010 р. № 0002591503/0, № 0002601503, та не оскаржило вказані рішення ні в адміністративному, ні в судовому порядку, внаслідок чого у нього виник податковий борг з вказаного збору на суму 223 грн. 03 коп.

Крім того, на суму узгоджених податкових зобовязань зі збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення, які не були своєчасно сплачені відповідачем, згідно п.п. 16.1.1 п. 16.1 ст. 16 Закону України №2181, податковим органом нарахована пеня на загальну суму 67 грн. 87 коп. (т. 2 а.с. 24).

Таким чином, податковий борг комунального підприємства Дорожникзі сплати збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення становить 391 грн. 48 коп. (т. 2 а.с. 24).

Також, комунальне підприємство Дорожникмає податковий борг зі сплати зборів за забруднення навколишнього природного середовища.

Відповідно до п.п.7.3. п.7 Інструкції "Про затвердження Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища" від 19.07.1999 № 162/379, збір сплачується платниками за місцем податкової реєстрації (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби) протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання податкового розрахунку збору, тобто протягом 50 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Відповідно до п. 9, 10 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору" № 303 від 01.03.1999 р., базовий податковий (звітний) період збору дорівнює календарному кварталу. Платники збору складають податкові розрахунки за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби, наростаючим підсумком за квартал, півріччя, дев'ять місяців та рік і подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби.

Так, комунальним підприємством Дорожникподано до Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську податкові розрахунки збору за забруднення навколишнього природного середовища № 68450 від 07.05.2010 р., № 93416 від 04.08.2010 р., № 122424 від 09.11.2010 р., у яких самостійно визначено податкові зобовязання зі сплати вказаного збору в сумі 48 грн. 32 коп., 70 грн. 87 коп., 399 грн. 46 коп., відповідно (т. 1 а.с. 165-167).

У встановлений законодавством десятиденний строк, комунальне підприємство Дорожник не сплатило узгоджені податкові зобовязання по збору за забруднення навколишнього природного середовища згідно розрахунків № 68450 від 07.05.2010 р., № 93416 від 04.08.2010 р., № 122424 від 09.11.2010 р., внаслідок чого у нього утворився податковий борг з вказаного збору на суму 518 грн. 65 коп.

Крім того, Державною податковою інспекцією у м. Дніпродзержинську проведено невиїзну документальну (камеральну) перевірку з питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобовязань зі збору за забруднення навколишнього природного середовища, за результатами якої, на підставі акту перевірки № 17980/10/153-313, відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 7 Закону України № 2181, до платника податків застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 10 та 50 відсотків від несвоєчасно сплачених сум узгоджених податкових зобовязань, про що податковим органом винесені податкові повідомлення-рішення від 25.05.2010 р. № 0002611503 на суму 6 грн. 60 коп. (10 відсотків), № 0002621503/0 на суму 393 грн. 48 коп. (50 відсотків), які, згідно підпису у відповідній графі рішення, в день їх винесення отримано головним бухгалтером комунального підприємства ОСОБА_6 (т. 1 а.с. 168-169).

Комунальне підприємство Дорожникне сплатило податкові зобовязання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища згідно податкових повідомлень-рішень від 25.05.2010 р. № 0002611503, № 0002621503/0, та не оскаржило вказані рішення ні в адміністративному, ні в судовому порядку, внаслідок чого у нього виник податковий борг з вказаного збору на суму 400 грн. 08 коп.

Крім того, на суму узгоджених податкових зобовязань зі збору за забруднення навколишнього природного середовища, які не були своєчасно сплачені відповідачем, згідно п.п. 16.1.1 п. 16.1 ст. 16 Закону України №2181, податковим органом нарахована пеня на загальну суму 164 грн. 71 коп. (т. 2 а.с. 27).

Таким чином, податковий борг комунального підприємства Дорожникзі збору за забруднення навколишнього природного середовища становить 1083 грн. 44 коп. (т. 2 а.с. 27).

Також, відповідно до п.п. 16.1.1 п. 16.1 ст. 16 Закону України №2181, податковим органом донараховано пеню в сумі 64 грн. 21 коп. за несвоєчасну сплату комунальним підприємством Дорожникузгоджених податкових зобовязань з ринкового збору (т. 2 а.с. 26).

Окрім цього, Державною податковою інспекцією у м. Дніпродзержинську проведено перевірку дотримання комунальним підприємством Дорожниквимог ст. 8 Закону України № 2181, за результатами якої складено акт № 12/24-134/31329952 від 25.12.2009 р. (т. 2 а.с. 40-46). Перевіркою, зокрема, встановлено, що в порушення абз. ап.п. 8.6.1 п. 8.6 ст. 8 Закону України № 2181, комунальним підприємством Дорожникпроведено розрахунки за надані ним послуги в безготівковій формі шляхом проведення взаємозаліку на загальну суму 104791 грн. 31 коп. (тобто відбулося відчуження активів, які перебувають у податковій заставі, без попередньої згоди податкового органу), та проведено операції з продажу та інших видів відчуження майна без письмового узгодження з податковим органом на загальну суму 71140 грн.

На підставі акту перевірки № 12/24-134/31329952 від 25.12.2009 р., відповідно до п.п. 17.1.8. п. 17.1 ст. 17 Закону України № 2181, Державною податковою інспекцією у м. Дніпродзержинську винесено податкове повідомлення-рішення 0000012401/0 від 11.01.2010 р. про застосування до платника податків штрафних (фінансових) санкцій на суму 175931 грн. 31 коп. (у розмірі вартості відчуженого майна), яке, згідно поштового повідомлення про вручення кореспонденції, 13.01.2010 р. отримано уповноваженою відповідача (т. 2 а.с. 47).

У встановлений Законом десятиденний строк комунальне підприємство Дорожникне сплатило податкові зобовязання згідно податкового повідомлення-рішення № 0000012401/0 від 11.01.2010 р., та не оскаржило вказане рішення ні в адміністративному, ні в судовому порядку, внаслідок чого у нього виник податковий борг за видом платежу адміністративні штрафи та інші санкціїна суму 175931 грн. 31 коп.

10.10.2001 р., у відповідності до п.п. 6.2.3 "а" ст. 6 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами№2181, податковим органом винесено першу податкову вимогу №1/30 на суму 6731 грн., яку, згідно підпису у відповідній графі рішення, 10.10.2001 р. отримано директором Белоусовим А.Л. (т. 1 а.с. 161).

14.11.2001 р., у відповідності до п.п. 6.2.3 "б" ст. 6 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами, податковим органом винесено другу податкову вимогу №2/105 на суму 155 грн. 34 коп, яку, згідно підпису у відповідній графі рішення, 14.11.2001 р. отримано головним бухгалтером ОСОБА_8 (т. 1 а.с. 161)

У відповідності до п. 6.2.5 ст. 6 Закону України №2181, у разі несплати податкових вимог, інші вимоги не формуються і не надсилаються.

29.05.2002 р. заступником начальника Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську Чабан О.А. прийнято рішення про застосування до комунального підприємства Дорожникзаходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок продажу активів, що перебувають у податковій заставі (т. 1 а.с. 162).

Не зважаючи на вжиті заходи, податковий борг відповідачем сплачений не був.

Згідно пункту 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу України", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднанні державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

У відповідності до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України №2181, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду, що відповідно до п. 1.6 ст. 1 цього ж Закону, є зверненням на активи платника податків в рахунок погашення податкового боргу.

У відповідності до п.п. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону України №2181, джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Як вказано у п. 1.7 ст. 1 Закону України №2181, активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній особі або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Комунальне підприємство Дорожниквідповідно до Статуту є підприємством комунальної форми власності (т. 1 а.с. 111-119).

У звязку з цим, при вирішенні питання про стягнення податкового боргу слід враховувати особливості, передбачені ст. 1 Закону України №2181.

Пунктом 11.1 ст. 11 Закону України №2181 передбачено, що у разі, коли платник податків, який перебуває у державній або комунальній власності, не погашає податкового боргу у строки, встановлені цим Законом, податковий орган здійснює заходи щодо продажу активів такого платника податків, які не входять до складу цілісного майнового комплексу, що забезпечує здійснення основної діяльності платника податків.

Відповідно до ч. 2 п.п. 3.2.8 п. 3.2 ст. 3 Закону України "Про податок на додану вартість", під цілісним майновим комплексом слід розуміти активи, сукупність яких забезпечує ведення окремої підприємницької діяльності на постійній і регулярній основі і термін використання яких перевищує двадцять календарних місяців.

З огляду на викладене, суд вважає можливим звернути стягнення на активи відповідача, які не входять до цілісного майнового комплексу.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, до компетенції адміністративного суду віднесено розгляд справ за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

З огляду на викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.

Доводи відповідача щодо неможливості стягнення податкового боргу з комунального підприємства Дорожникза рахунок його активів з посиланням на те, що вказане майно є власністю територіальної громади, суд до уваги не приймає, оскільки особливості стягнення податкового боргу з комунальних підприємств визначені Законом України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами, який діяв на час виникнення спірних правовідносин, і враховані судом при прийнятті рішення. Безпідставними є також посилання відповідача на порушення порядку стягнення податкового боргу, зокрема, щодо відсутності другої податкової вимоги, яка наявна в матеріалах справи.

Керуючись п. 6 ст. 128, ст. ст. 160-162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в :

Адміністративний позов прокурора м. Дніпродзержинська задовольнити .

Стягнути за рахунок активів комунального підприємства Дорожник, які не входять до складу цілісного майнового комплексу, (код ЄДРПОУ 31329952) на користь державного бюджету:

- податковий борг з податку на додану вартість (код платежу 14010100, одержувач: відділення Державного казначейства в м. Дніпродзержинську, код ОКПО 24232324, назва банку УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, р/р 31110029700013) в сумі 1068301 грн. 40 коп. (один мільйон шістдесят вісім тисяч триста одна гривня сорок копійок);

- податковий борг з податку на прибуток (код платежу 11020200, одержувач: відділення Державного казначейства в м. Дніпродзержинську, код ОКПО 24232324, назва банку УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, р/р 33213861700013) в сумі 2925 грн. 04 коп. (дві тисячі девятсот двадцять пять гривень чотири копійки);

- податковий борг по земельному податку (код платежу 13050100, одержувач: відділення Державного казначейства в м. Дніпродзержинську, код ОКПО 24232324, назва банку УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, р/р 33218811700013) в сумі 49376 грн. 52 коп. (сорок девять тисяч триста сімдесят шість гривень пятдесят дві копійки);

- податковий борг з комунального податку (код платежу 16010200, одержувач: відділення Державного казначейства в м. Дніпродзержинську, код ОКПО 24232324, назва банку УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, р/р 33219828700016) в сумі 1060 грн. 37 коп. (одна тисяча шістдесят гривень тридцять сім копійок);

- податковий борг по податку з власників транспортних засобів (код платежу 12020100, одержувач: відділення Державного казначейства в м. Дніпродзержинську, код ОКПО 24232324, назва банку УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, р/р 33211807700013) в сумі 41075 грн. 46 коп. (сорок одна тисяча сімдесят пять гривень сорок шість копійок);

- податковий борг зі збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення (код платежу 13020100, одержувач: відділення Державного казначейства в м. Дніпродзержинську, код ОКПО 24232324, назва банку УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, р/р 31111017700013) в сумі 391 грн. 48 коп. (триста девяносто одна гривня сорок вісім копійок);

- податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища (код платежу 50080200, одержувач: відділення Державного казначейства в м. Дніпродзержинську, код ОКПО 24232324, назва банку УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, р/р 33119329700013) в сумі 1083 грн. 44 коп. (одна тисяча вісімдесят три гривні сорок чотири копійки);

- податковий борг з ринкового збору (код платежу 16010500, одержувач: відділення Державного казначейства в м. Дніпродзержинську, код ОКПО 24232324, назва банку УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, р/р 33217831700016) в сумі 64 грн. 21 коп. (шістдесят чотири гривні двадцять одна копійка);

- податковий борг по адміністративним штрафам та іншим санкціям (код платежу 21081100, одержувач: відділення Державного казначейства в м. Дніпродзержинську, код ОКПО 24232324, назва банку УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, р/р 31118106700013) в сумі 175931 грн. 31 коп. (сто сімдесят пять тисяч девятсот тридцять одна гривня тридцять одна копійка).

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо судом у відповідності до частини 3 статті 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови, а також в разі прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя В.В.Чорна