ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"01" серпня 2011 р.
Справа № 6/99-64А за позовом Державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області
до Закритого акціонерного товариства інститут «Волиньводпроект»
про стягнення 3 315, 00 грн.
Суддя: Пахолюк В. А.
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1., дов. від 01.07.2011 р.
від відповідача: Мірач П.С. голова правління.
В судовому засіданні оголошувалась перерва з 09.50 год. до 12.00 год. Для доручення відповідачем копії статутних документів, довідки про включення до ЄДРПОУ.
Суть спору:
Позивач -Державна інспекція з контролю за цінами у Волинській області звернувся до суду з позовом, уточненим на підставі заяви за № 114/08-01 від 04.02.2009 р. (вх.№ 01-28/1506) до Закритого акціонерного товариства інститут «Волиньводпроект»(процесуальним правонаступником якого є приватне акціонерне товариство «Інститут «Волиньводпроект», що підтверджується копією наказу ПрАТ «Інститут «Волиньводпроект»№ 1від 01.11.2010 р. «Про зміну назви акціонерного товариства», копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи ПрАТ «Інститут «Волиньводпроект»№ 139790 від 28.10.2010 р., копією довідки ЄДРПОУ № 035777/1343 від 01.11.2010 р.) та просить стягнути на виконання рішення державної інспекції з контролю за цінами від 02.03.2007 р. № 5-к про застосування економічних санкцій за порушення додержання державної дисципліни цін 3315, 00 грн. в дохід державного бюджету, з них: 1105, 00 грн. необґрунтовано одержаної виручки за порушення державної дисципліни цін та 2210, 00 грн. штрафу у двократному розмірі необґрунтовано одержаної виручки.
Відповідач у поданих на адресу суду письмових поясненнях за № 146/1/8 від 06.08.2007 р. проти позову заперечував, посилаючись на протиправність прийнятого інспекцією рішення № 5-к від 02.03.2007 р. та повідомляв суд про його оскарження до суду.
З врахуванням прийнятих судовими інстанціями рішень, відповідно до яких рішення Державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області № 5-к від 02.03.2007 р. «Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін»визнано недійсним в частині вилучення у ЗАТ інститут «Волиньводпроект»в дохід державного бюджету 1031 грн. та в частині стягнення із ЗАТ інститут «Волиньводпроект»в дохід державного бюджету штрафу в сумі 2062 грн. представник відповідача в даному судовому засіданні визнав суму уточнених позовних вимог.
Розглянувши наявні матеріали по справі та заслухавши уповноважених представників сторін, судом встановлено наступне.
Актом Державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області від 25.01.2007 р. при перевірці Закритого акціонерного товариства інститут «Волиньводпроект»було встановлено, що в окремих випадках із одного замовника на виготовлення технічної документації, необхідної для виготовлення одного державного акта на право власності на земельну ділянку додатково знімається плата за розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки; сума необґрунтовано одержаної виручки за період січень-травень 2006 року становить 3244 грн., за період грудень-листопад 2005 року становить 1622 грн.
Рішенням державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області № 5-к про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 02.03.2007 р. було вирішено вилучити у Закритого акціонерного товариства «Волиньводпроект»в дохід державного бюджету 2136 грн. необґрунтовано одержаної виручки та стягнути штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної виручки в сумі 4272 грн. за порушення ч.2 ст.1 Закону України «Про захист конституційних прав громадян на землю».
Зазначене рішення державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області було предметом судового розгляду.
Відповідно до постанови господарського суду Волинської області від 03.10.2007 р. у справі № 03/83-10А, залишеною без змін на підставі ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 16.09.2008 р. та ухвали Вищого адміністративного суду України від 26.05.2011 р. позов Закритого акціонерного товариства «Волиньводпроект»задоволено частково. Рішення №5-К Державної інспекції з контрою за цінами у Волинській області “Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін” від 02.03.2007р. визнано нечинним в частині вилучення у Закритого акціонерного товариства інститут “Волиньводпроект” в дохід державного бюджету 1031 грн. та в частині стягнення із Закритого акціонерного товариства інститут “Волиньводпроект” в дохід державного бюджету штрафу в сумі 2062 грн. В решті позовних вимог відмовлено з посиланням на відсутність підстав для застосування економічних санкцій за порушення державних цін.
Згідно п.1.4 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій за порушення державної дисципліни цін є застосування вільних цін (тарифів) на продукцію (послуги, роботи) за умови запровадження для них режиму державного регулювання.
Частиною 2 ст.1 Закону України «Про захист конституційних прав громадян на землю»передбачено, що вартість робіт із землеустрою щодо виготовлення документа, який посвідчує право власності на земельну ділянку, при передачі безоплатно земельних ділянок у власність громадянам України відповідно до статті 121 Земельного кодексу України, крім випадків, визначених частиною першою цієї статті, не може перевищувати девяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Статтею 121 Земельного кодексу України передбачено право громадян України на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності.
Згідно ч.2 п.1 Наказу Державного комітету України по земельних ресурсах від 12.08.2004 року № 264 «Про затвердження граничних розмірів плати з виконання землевпорядних робіт», розмір вартості робіт із землеустрою щодо виготовлення документа, який посвідчує право власності на земельну ділянку, при передачі безоплатно земельних ділянок у власність громадянам України відповідно до статті 121 Земельного кодексу України, крім випадків визначених частиною першою цієї статті, не може перевищувати девяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про землеустрій»від 22.05.2003 р. до видів робіт із землеустрою віднесені обстежу вальні, вишукувальні, топографо-геодезичні, картографічні, проектні та проектно-вишукувальні роботи, що виконуються з метою складання документації із землеустрою.
Згідно абз.1,2 ст.25 Закону України «Про землеустрій»документація із землеустрою розробляється у вигляді програм, схем, проектів, спеціальних тематичних карт, атласів, технічної документації; до видів документації із землеустрою віднесені пункт д) проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок; пункт і) технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку.
Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок складаються у разі надання, передачі, вилучення (викупу), відчуження земельних ділянок (ст.50 Закону України «Про землеустрій»).
Відповідно до ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення»необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню і зараховується в дохід відповідного бюджету із застосуванням штрафу у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки за належністю.
Враховуючи ті обставини, що судовими рішеннями у справі № 03/83-10А підтверджено факт порушення відповідачем державної дисципліни цін в результаті необгрунтованого одержання виручки за виконання робіт із землеустрою щодо виготовлення документа, який посвідчує право власності на земельну ділянку, а також визнання представником відповідача уточнених позовних вимог та непогашення на даний час суми боргу, суд приходить до висновку про задоволення позову.
Оскільки справу до розгляду в суді доведено з вини відповідача, то судові витрати слід покласти на нього відповідно до ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України.
Господарський суд, керуючись ст.121 Земельного кодексу України, ст.ст.1, 25, 50 Закону України «Про землеустрій», Закону України «Про захист конституційних прав громадян на землю», ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення», Наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 12.08.2004 року № 264 «Про затвердження граничних розмірів плати з виконання землевпорядних робіт», Інструкцією про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій за порушення державної дисципліни цін, Законом України «Про захист економічної конкуренції», ст.ст.52, 94, 160-162 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Відповідача - Закрите акціонерне товариство інститут «Волиньводпроект»в результаті процесуального правонаступництва замінити на Приватне акціонерне товариство «Інститут «Волиньводпроект».
2. Позов задовольнити.
3.Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Інститут «Волиньводпроект» (43005, Волинська обл, м. Луцьк, вул. 8 Березня, 1, ідентифікаційний код 01035058, р/р 2600701861414 в Філії АТ «Укрексімбанк», м.Луцьк, МФО 303547) на користь
Державної інспекції з контролю за цінами у Волинській області (43005, Волинська область, м.Луцьк, пр..Перемоги, 14, код 02745431) в дохід державного бюджету, код бюджетної класифікації 21081100 - 1105, 00 грн. виручки р/р 31110106700002, в ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014, УДК у м.Луцьку, ідентифікаційний код № 21741605; в дохід державного бюджету, код бюджетної класифікації 21081100 штраф в сумі 2210 грн. на р/р 31110106700002, в ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014, УДК у м.Луцьку, ідентифікаційний код № 21741605.
4.Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Інститут «Волиньводпроект» (43005, Волинська обл, м. Луцьк, вул. 8 Березня, 1, ідентифікаційний код 01035058, р/р 2600701861414 в Філії АТ «Укрексімбанк», м.Луцьк, МФО 303547) судовий збір у розмірі 102, 00 грн. в доход державного бюджету.
Суддя В.А.Пахолюк
Повний текст постанови складено 04.08.11