ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"02" серпня 2011 р. Справа № 5019/1573/11
За позовом Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області
до відповідача Відділ освіти Радивилівської РДА
про стягнення 28 288 грн. 10 коп.
Суддя Крейбух О. Г.
Представники:
від позивача - представник ОСОБА_1., довіреність № 01-07/89 від 02.08.2011р.);
від відповідача - представник ОСОБА_2., довіреність № 01-25/1093 від 01.08.2011р.
СУТЬ СПОРУ:
Позивач Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області звернувся до суду з позовною заявою до відповідача - Відділу освіти Радивилівської районної державної адміністрації про стягнення 28288 грн. 10 коп. штрафу за правопорушення у сфері містобудування.
Представник позивача в судовому засіданні 02.08.2011р. позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач відзиву на позов до суду не подав, представник відповідача в судовому засіданні 02.08.2011р. позовні вимоги заперечив.
Відводи з підстав, передбачених статтею 20 ГПК України, відсутні.
Протокол судового засідання складено відповідно до статті 811 ГПК України.
Заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши наявні в матеріалах справи і досліджені в судовому засіданні докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до пункту 1 Положення про інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області, затвердженого наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції від 24.02.2009р. № 28 (далі по тексту Положення), інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області входить до сфери її управління, підзвітна і підконтрольна їй. Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області відповідно до пункту 1 Положення є територіальним органом Державної архітектурно-будівельної інспекції, утворена відповідно до наказу Держархбудінспекції від 26.10.2007 р. № 65.
Згідно з пунктом 3 Положення, одним з основних завдань інспекції державного-архітектурно будівельного контролю у Рівненській області є здійснення нагляду і контролю у сфері будівництва, містобудування та архітектури.
Пунктом 5 Положення встановлено, що інспекція має право в установлених законодавством випадках проводити перевірки об'єктів будівництва і підприємств, що виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, незалежно від форми власності щодо додержання вимог законодавства з питань, що належать до її компетенції; одержувати в установленому законодавством порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань; давати у межах своїх повноважень замовникам, проектним і будівельним організаціям, підприємствам, що виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, обов'язкові для виконання приписи щодо усунення фактів порушень вимог законодавства, державних стандартів, будівельних норм і правил, технічних умов, затверджених проектних рішень, місцевих правил забудови населених пунктів.
На виконання покладених повноважень, працівниками інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області було проведено перевірку виконання вимог, встановлених законодавством, стандартами, нормами, правилами, проектними рішеннями, затвердженою містобудівною документацією правилами будівництва під час будівництва топкової № 2 Радивилівської НВК "школа № 1-гімназія" на вул.Грушевського, 39 в м.Радивилів Рівненської області.
За результатами перевірки встановлено, що експлуатація топкової № 2 Радивилівської НВК "школа № 1-гімназія" здійснюється без прийняття її в експлуатацію у встановленому законодавством порядку. Про що складено протокол про правопорушення у сфері містобудування від 30.03.2011р., з протоколом ознайомлений інженер-будівельник відділу освіти, однак, від підпису відмовився /а.с.8/.
Згідно із частиною 1 статті 3 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" підставою для розгляду справи про правопорушення у сфері містобудування є протокол, складений уповноваженою на те особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю за результатами перевірки.
Згідно із частинами 3, 4 статті 3 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" у п'ятнадцятиденний термін з дня одержання протоколу про правопорушення питання про накладення штрафу розглядається посадовою особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю. Рішення посадової особи інспекції державного архітектурно-будівельного контролю про накладення штрафу оформляється постановою про накладення на підприємство штрафу за правопорушення у сфері містобудування відповідно до цього Закону.
На підставі зазначених документів 12 квітня 2011 року начальником інспекції ДАБК у Рівненській області було винесено постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування № 445-ю, якою згідно із абзацом 10 част.1 ст.1 Закону України "Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування" та Положенням про накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995р. № 244, накладено на відділ освіти Радивилівської РДА штраф у сумі 28288 грн. 10 коп. Штраф підлягає сплаті до 27.04.2011 року /а.с.9/.
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 22.06.2011р. у справі № 2а/1770/1837/2011 відділу освіти Радивилівської РДА відмовлено в позові до інспекції ДАБК у Рівненській області про визнання незаконною та скасування постанови, зокрема № 445-ю від 12.04.2011р. /а.с.19-20/.
Відповідачем штраф не сплачено.
Відповідно до п.11 Положення про порядок накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується інспекцією за рішенням суду (господарського суду).
Відтак, вимога позивача про стягнення 28288,10 грн. штрафу є такою, що підтверджується матеріалами справи і підлягає до задоволення.
На підставі ст.49 ГПК України на відповідача покладаються судові витрати, а саме державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Керуючись ст.ст.33, 43, 46-49, 75, 82-84, 116-117 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задоволити.
Стягнути з відділу освіти Радивилівської районної державної адміністрації (вул.І.Франка, буд.11, м.Радивилів, Рівненська область, 35500, іден.код 02145872) в доход державного бюджету України 28 288 грн. 10 коп. штрафу за правопорушення у сфері містобудування.
Стягнути з відділу освіти Радивилівської районної державної адміністрації (вул.І.Франка, буд.11, м.Радивилів, Рівненська область, 35500, іден.код 02145872) в доход Державного бюджету України державне мито у сумі 282 грн. 88 коп.
Стягнути з відділу освіти Радивилівської районної державної адміністрації (вул.І.Франка, буд.11, м.Радивилів, Рівненська область, 35500, іден.код 02145872) в доход Державного бюджету України витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у сумі 236 грн. 00 коп.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя Крейбух О.Г.
повне рішення складено "02" серпня 2011 року
Помічник судді
Бедратий Ю.В.