Рішення № 17505053, 13.07.2011, Заводський районний суд м. Запоріжжя

Дата ухвалення
13.07.2011
Номер справи
2-808/11
Номер документу
17505053
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 2-808/11

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.07.2011 Заводский районний суд М.Запоріжжя в складі: Судді:Марченко Н.В. При секретарі:Фурдак В.И.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Державна екологічна інспекція в Запорізькій області до ОСОБА_2 про стягнення шкоди.

ВСТАНОВИВ:

Державна екологічна інспекція в Запорізькій області звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення шкоди у зв*язку з тим , що старшим інспектором підрозділу по охороні навколишнього природного середовища УДСО при ГУМВС України в Запорізькій області капітаном міліції ОСОБА_3 виявлено, що 18.10.2010 гр. ОСОБА_2 зніс одне дерево (клен), діаметр якого складає 49,5 см. до ступеня припинення росту, на прилеглій території ВАТ «Електротехнологія»за адресою вул. Електрозаводська, 3. Роботи проводились без дозволу (ордеру) на знесення зелених насаджень, що є порушенням п.З «Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах». За фактом порушення правопорушення від 18.10.2010 року № 012122. 29.11.2010 відносно гр. ОСОБА_2 за ст. 153 КУпАП винесено постанову про притягнення до адміністративної відповідальності шляхом накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу розміром 51 грн. 00 коп.

Результатом такої протиправної поведінки та порушення природоохоронного законодавства України стало спричинення державі шкоди у розмірі 1120 грн. 00 коп. Розрахунок шкоди здійснено відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.1999 року № 559 «Про такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів»(далі - Постанова КМУ № 559 від 08.04.1999 Статтею 28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»

передбачено, що охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження у межах населених пунктів під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв.

Видалення дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.п. 2-4 «Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1045 від 01.08.2006 року видалення зелених насаджень здійснюється у разі: реалізації генерального плану розвитку населеного пункту; реконструкції або капітального ремонту об'єкта благоустрою; та ін.

Видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу міської, селищної, сільської ради (управління з питань екології Запорізької міської ради) на підставі ордера. Підставою для прийняття рішення компетентним органом є заява юридичної або фізичної особи про видалення зелених насаджень.

Відповідно до п. а) ч. 1 ст. З Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»до основних принципів охорони навколишнього природного середовища віднесено пріоритетність вимог екологічної безпеки, обов'язковість додержання екологічних стандартів, нормативів та лімітів використання природних ресурсів при здійсненні господарської, управлінської та іншої діяльності.

Статтею 68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»встановлено:

-ч. 1 - Порушення законодавства України про охорону навколишнього

природного середовища тягне за собою встановлену цим Законом та іншим законодавством України дисциплінарну, адміністративну, цивільну і кримінальну відповідальність.

-ч. 4 - Підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані

відшкодувати шкоду, заподіяну ними внаслідок

порушення законодавства про охорону навколишнього

природного середовища, в порядку та розмірах,

встановлених законодавством України, ч. 5 - Застосування заходів дисциплінарної, адміністративної або

кримінальної відповідальності не звільняє винних від компенсації шкоди,

заподіяної забрудненням навколишнього природного

середовища та погіршенням якості природних ресурсів.

Статтею 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»встановлено, що шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення.

В судовому засіданні представник позивача підтримала позов з підстав вказаних в позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з*явився. Про поважність причин неявки суд не повідомив, заяви про розгляд справи у відсутність відповідача не надходило. Судом прийняте рішення про заочний розгляд справи в силу ст.. 224 ЦПК України.

Вислухавши представника позивача, дослідивши докази по справі, суд вважає позов таким , що підлягає задоволенню у зв*язку з наступним.

старшим інспектором підрозділу по охороні навколишнього природного середовища УДСО при ГУМВС України в Запорізькій області капітаном міліції ОСОБА_3 виявлено, що 18.10.2010 гр. ОСОБА_2 зніс одне дерево (клен), діаметр якого складає 49,5 см. до ступеня припинення росту, на прилеглій території ВАТ «Електротехнологія»за адресою вул. Електрозаводська, 3. Роботи проводились без дозволу (ордеру) на знесення зелених насаджень, що є порушенням п.З

«Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах». За фактом порушення правопорушення від 18.10.2010 року № 012122. 29.11.2010 відносно гр. ОСОБА_2 за ст. 153 КУпАП винесено постанову про притягнення до адміністративної відповідальності шляхом накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу розміром 51 грн. 00 коп. Данна постанова ніким оскаржена не була.

Результатом такої протиправної поведінки та порушення природоохоронного законодавства України стало спричинення державі шкоди у розмірі 1120 грн. 00 коп. Розрахунок шкоди здійснено відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.1999 року № 559 «Про такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів»передбачено, що охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження у межах населених пунктів під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв.

Видалення дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.п. 2-4 «Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1045 від 01.08.2006 року видалення зелених насаджень здійснюється у разі: реалізації генерального плану розвитку населеного пункту; реконструкції або капітального ремонту об'єкта благоустрою; та ін.

Видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу міської, селищної, сільської ради (управління з питань екології Запорізької міської ради) на підставі ордера. Підставою для прийняття рішення компетентним органом є заява юридичної або фізичної особи про видалення зелених насаджень.

Відповідно до п. а) ч. 1 ст. З Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»до основних принципів охорони навколишнього природного середовища віднесено пріоритетність вимог екологічної безпеки, обов'язковість додержання екологічних стандартів, нормативів та лімітів використання природних ресурсів при здійсненні господарської, управлінської та іншої діяльності.

Статтею 68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»встановлено:

ч. 1 - Порушення законодавства України про охорону навколишнього

природного середовища тягне за собою встановлену цим

Законом та іншим законодавством України

дисциплінарну, адміністративну, цивільну і кримінальну

відповідальність. - ч. 4 - Підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані

відшкодувати шкоду, заподіяну ними внаслідок

порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах,

встановлених законодавством України, ч. 5 Застосування заходів дисциплінарної, адміністративної або

кримінальної відповідальності не звільняє винних від компенсації шкоди,

заподіяної забрудненням навколишнього природного

середовища та погіршенням якості природних ресурсів.

Статтею 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»встановлено, що шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення.

Таким чином , суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити.

Керуючись ст..ст. 212,215 ЦПК України, СТ. 28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», ст.ст. З, 68, 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», п.п. 2-4 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1045 від 01.08.2006 року, Постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.1999 року № 559 «Про такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів»,

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити .

Стягнути з ОСОБА_2 шкоду, завдану державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства в розмірі 1120 грн. 00 коп. на

користь держави (одержувач: місцевий бюджет Ленінського району м. Запоріжжя, р/р 33117331700006, банк одержувача ГУДКУ в Запорізької області, МФО 813015, код ЄДРПОУ 34677103, код платежу 24062100), а також судові витрати -держмито 51 грн., та витрати на ІТЗ 120 грн.

Заочне рішення може бути переглянете судом за письмовою заявою відповідача, яка подається до суду протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Суддя Н.В.Марченко