ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01.08.11 Справа№ 5015/3325/11
Господарський суд Львівської області у складі судді Матвіїва Р.І., при секретарі судового засідання Боржієвській Л.А., розглянув справу
за позовом: Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради, м. Львів
до відповідача: Фізичної особи підприємця ОСОБА_1, с. Муроване Пустомитівського району львівської області
про: демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика
В судовому засіданні взяли участь представники:
позивача: ОСОБА_2 представник на підставі довіреності № 36-вих-153 від 03.02.2011 року;
відповідача: не зявився.
Суть спору: Ухвалою господарського суду від 16.06.2011 року прийнято до розгляду позовну заяву від 16.06.2011 року про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика, порушено провадження та призначено справу до розгляду на 04.07.2011 року. Ухвалою господарського суду від 14.06.2011 року розгляд справи було відкладено з огляду на неявку представника відповідача, за його клопотанням.
Представнику сторони, що брав участь в судовому засіданні, розяснено зміст ст. ст. 20, 22 Господарського процесуального кодексу України щодо його прав та обовязків, зокрема про право заявляти відводи судді.
В судовому засіданні 01.08.2011 року представник позивача позовні вимоги підтримав, в повному обсязі, вимоги ухвали про порушення провадження в частині подання витребуваних судом документів в оригіналах для огляду в судовому засіданні, виконав.
Представник відповідача в засідання суду не зявлявся, хоча був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, позов не заперечував.
Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України суд вважає, що справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.
В судовому засіданні було оглянуто оригінали документів (розпорядження, актів), копії яких подано позивачем до справи.
Від фіксації судового процесу технічними засобами сторона відмовилась.
01.08.2011 року судом проголошено вступну та резолютивну частину рішення. Повне рішення складене та підписане 03.08.2011 року.
Суть спору: Спір між сторонами виник у звязку із самовільним вставленням відповідачем літнього майданчика. Шевченківська районна адміністрація Львівської міської ради (надалі по тексту рішення - позивач) звернулася до господарського суду із позовом до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (надалі по тексту рішення - відповідач) про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. Позивач вказує, що у відповідача відсутній дозвіл на встановлення малої архітектурної форми, внаслідок чого він повинен за власний рахунок демонтувати встановлений ним літній майданчик, однак, зважаючи на вимогу демонтажу, майданчик продовжує стояти, що підтверджується відповідними актами від 12.05.2011 року та від 23.05.2011 року.
В процесі розгляду справи суд встановив наступне: 12 травня 2011 року працівниками відділу соціально-економічного розвитку Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради спільно з представником КП «Адміністративно-технічне управління»виявлено, що фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 самочинно встановлено літній майданчик біля об'єкту торгівлі ТзОВ «Торгова мережа «Барвінок»за адресою: АДРЕСА_1. Дозвіл на встановлення літнього майданчика управлінням архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради відповідачеві не видавався.
Зважаючи на викладене 12.05.2011 року головою Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради було прийняте розпорядження за № 371 «Про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика на АДРЕСА_1». Пунктом 1 вказаного розпорядження зобовязано підприємця ОСОБА_1 демонтувати самочинно встановлений літній майданчик на АДРЕСА_1 в термін до 22.05.2011 року.
17.05.2011р. відповідач отримав копію даного розпорядження про що розписався на звороті.
У випадку невиконання відповідачем п. 1 Розпорядження № 371 від 12.05.2011 року в установлений термін, Шевченківська районна адміністрація зобов'язала юридичний відділ підготувати позовну заяву до суду про примусовий демонтаж літнього майданчика на АДРЕСА_1 в термін до 27.05.2011 року (п.2 Розпорядження).
Однак, оскільки станом на 23.05.2011 року майданчик не демонтований, про що свідчить Акт обстеження комісії у складі працівників відділу соціально-економічного розвитку районної адміністрації та представника КП «Адміністративно-технічне управління»відкритого літнього майданчика на АДРЕСА_1.
Позивач стверджує, що відповідач станом на дату судового розгляду вказаних вимог не виконав, у звязку з чим у позивача виникла підстава звернення до суду із позовом про примусовий демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
Дані факти матеріалами справи підтверджуються, сторонами не заперечувались та документарно не спростовувались.
Дослідивши представлені суду докази, заслухавши пояснення представника сторони, суд вважає позовні вимоги підставними, обґрунтованими та такими що підлягають до задоволення повністю з огляду на наступне:
В результаті проведеного обстеження працівниками відділу соціально-економічного розвитку Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради спільно з представником КП «Адміністративно технічне управління»зафіксовано факт функціонування без належного дозволу літнього майданчика по АДРЕСА_1, про що було складено акти від 12.05.2011 року та від 23.05.2011 року.
Відповідно до п.1.10 «Правил благоустрою м. Львова»(надалі - Правила), затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 року №376 відкритий літній майданчик - це стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей. Самочинне встановлення (малої архітектурної форми, відкритого літнього майданчика, засобу зовнішньої реклами) - це встановлення малої архітектурної форми, відкритого літнього майданчика, засобу зовнішньої реклами, дозвіл на встановлення яких не видавався або закінчився і не був продовжений у передбачені терміни або був скасований у встановленому порядку.
Частинами 1, 4 статті 20 Закону України “Про благоустрій населених пунктів” передбачено, що організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обовязковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.
У відповідності до ст. 1 Закону України “Про благоустрій населених пунктів” благоустрій населених пунктів комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
Згідно до п. 10 ст. 10 Закону України “Про благоустрій населених пунктів” та п. 1.3. Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля обєктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затвердженого ухвалою Львівської міської ради №2452 від 05.03.2009р., дозволи на встановлення літніх майданчиків видає управління архітектури департаменту містобудування (Львівської міської ради) на підставі позитивних висновків комісії з видачі дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків.
Пунктом 4.1. Порядку визначено, що контроль за дотриманням цього порядку здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.
Згідно з пунктом 4.2.3 Порядку демонтажу підлягають самочинно встановлені майданчики. Районні адміністрації забезпечують демонтаж літніх майданчиків на підставі рішення суду. Відповідно до пункту 6.4.1 Порядку демонтажу підлягають самочинно встановлені літні майданчики.
Згідно ч. 1 ст. 73 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, прийняті в межах своїх повноважень, є обовязковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, обєднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Відповідно до п. п. 6.4., 6.4.1. «Порядку отримання дозволів на встановлення літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності»(надалі - Порядок), затверджених ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 року №2452 (зі змінами та доповненнями), самочинно встановлені літні майданчики підлягають демонтажу. Відповідно до п. 4.1. контроль за дотриманням цього Порядку здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.
Відповідно до п. п. 4.2.3, 6.2. «Порядку отримання дозволів на встановлення літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності», затверджених ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 року №2452 (зі змінами та доповненнями), районні адміністрації звертаються до суду з позовами про примусовий демонтаж літніх майданчиків та забезпечують їх демонтаж на підставі рішення суду.
Відповідно до ст. 144 Конституції України, ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»акти органів місцевого самоврядування, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Оскільки відповідач без дотримання належного дозвільного порядку розмістив відкритий літній майданчик за адресою: АДРЕСА_1 у порушення розпорядження голови Шевченківської районної адміністрації № 371 від 12.05.2011р. не демонтував самочинно встановлений відкритий літній майданчик, вимоги позивача про його демонтаж є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Відповідно до статті 34 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до статті 43 Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили. Визнання однією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторона обґрунтовує свої вимоги або заперечення, для господарського суду не є обов'язковим.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покласти на відповідача, оскільки спір виник з його вини відповідача.
З огляду на викладене, керуючись ст. ст. 4, 33, 34, 44, 49, 84, 85, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задоволити повністю.
Зобовязати Фізичну особу підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) демонтувати самочинно встановлений відкритий літній майданчик за адресою: АДРЕСА_1 за власний рахунок в десятиденний термін з дня винесення рішення.
Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради, вул. Липинського, 11, м. Львів (код ЄДРПОУ 04056115) 85 грн. 00 коп. сплаченого державного мита та 236 грн. 00 коп. вартості інформаційно-технічного забезпечення судового процесу.
Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили, в порядку статті 116 Господарського процесуального кодексу України.
Рішення набирає законної сили відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України, може бути оскаржене до Львівського апеляційного господарського суду в порядку і строки, передбачені ст. ст. 91- 93 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Матвіїв Р.І.