Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 серпня 2011 року Справа № 2а/2370/5930/2011
04.08.11
15 год. 40 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Паламар П.Г.,
при секретарі Руденко Ю.В.
за участю прокурора Приходька Д.А., - за посвідченням, представника позивача ОСОБА_1 за довіреністю, представника відповідача ОСОБА_2 за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Золотоніського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі Черкаської області до державного підприємства «Златодар» про стягнення простроченої заборгованості в сумі 370061 грн. 57 коп.
ВСТАНОВИВ:
Золотоніський міжрайонний прокурор 14.07.2011року звернувся до суду в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі Черкаської області (далі позивач) до державного підприємства «Златодар»(далі відповідач) про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску в сумі 526927 грн. 48 коп.
В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначає, що відповідач свій обовязок щодо сплати єдиного внеску на загальнобовязкове державне соціальне страхування належним чином не виконує. Відповідачем самостійно нарахований єдиний внесок на загальнобовязкове державне соціальне страхування за квітень 2011 року в розмірі 271165 грн. 70 коп., травень 2011 року в розмірі 226478 грн. 77 коп. У звязку з несвоєчасною сплатою єдиного внеску, до відповідача були застосовані фінансові санкції в сумі 24859 грн. 26 коп. та нарахована пеня в сумі 4423 грн. 75 коп. Проте, у встановлений строк кошти позивачу не перераховані.
До початку розгляду справи по суті позивач надав суду заяву про зменшення позовних вимог, у звязку з частковим погашенням боргу в сумі 156865 грн. 91 коп. та просив стягнути з відповідача 370061 грн. 57 коп.
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог.
Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечувала зазначивши, що вимоги позивача про стягнення заборгованості з єдиного внеску в сумі 300448 грн. 71 коп., та 226478 грн. 77 коп. знаходяться на виконанні у відділі державної виконавчої служби Золотоніського міськрайонного управління юстиції, яким накладено арешт на рахунки відповідача,
Заслухавши думку прокурора, пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши та оцінивши всі наявні в матеріалах адміністративної справи докази в їх сукупності, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Державне підприємство «Златодар»зареєстроване виконавчим комітетом Золотоніської міської ради 26.12.2003 року, ідентифікаційний код 00952545, та є платником єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування (реєстраційний номер 2311010162).
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»від 08.07.2010 року, № 2464-VI ( далі Закон України № 2464-VI).
Відповідно до абз. 1 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України № 2464-VI платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 6 Закону України № 2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Відповідно до ч. 8 ст. 9 Закон України № 2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Частинами 1-3 ст. 25 Закону України № 2464-VI рішення, прийняті органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами. Положення цієї статті поширюються лише на тих платників, які відповідно до цього Закону зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Відповідно до ч. 10 ст. 25 Закону України № 2464-VI на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Пунктом 2 ч. 11 ст. 25 Закону України № 2464-VI визначено, що територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Частиною 14 ст. 25 Закону України № 2464-VI визначено, що про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску. Суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Судом встановлено, що відповідачем самостіно нараховано єдиний внесок у квітні і травні 2011 року в сумі 271165 грн. 70 коп. та в сумі 226476 грн. 77 коп. відповідно, що підтверджується таблицею 1 нарахування єдиного внеску додатку 4 звітів про суму нарахованої заробітної плати ( доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до органів Пенсійного фонду за квітень, травень 2011 року.
Відповідач частково сплатив зазначену суму у розмірі 156865 грн. 91 коп.
Позивачем винесені рішення № 152 від 06.05.2011 року про застосування до відповідача фінансової санкції за порушення граничних строків сплати узгодженого зобовязання на суму 15000 грн. та пені за період з 20.04.2011 по 26.04.2011 на суму 900 грн. та рішення № 163 від 02.06.2011року про застосування до відповідача фінансової санкції за порушення граничних строків сплати узгодженого зобовязання на суму 9859 грн. 26 коп. та пені за період з 20.04.2011 по 26.05.2011 на суму 3523 грн. 75 коп.
Рішення № 152 від 06.05.2011 року № 163 від 02.06.2011року про застосування до підприємства фінансової санкції та пені отримано уповноваженою особою відповідача 11.05.2011 року та 07.06.2011 року. Відповідач не скористався правом оскарження даного рішення до вищого органу Пенсійного фонду протягом 10 робочих днів та не скористався правом оскарження рішення в судовому порядку протягом місяця з дня отримання.
Таким чином, за відповідачем обліковується заборгованість до управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі в розмірі 370061 грн. 57 коп.
У той же час судом встановлено, що позивач 13.07.2011 року звернувся до відділу державної виконавчої служби Золотоніського міськрайонного управління юстиції із заявою про примусове виконання вимоги № Ю від 02.06.2011 року про стягнення з боржника ДП «Златодар»боргу в сумі 300448 грн. 71 коп. 13.07 2011 року старшим державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Золотоніського міськрайонного управління юстиції Міклащук О.Ю. винесена постанова про відкриття виконавчого провадження ВП № 27549464 про стягнення з ДП «Златодар»на користь управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі боргу в сумі 300448 грн. 71 коп.
29.07.2011 року позивач звернувся до відділу державної виконавчої служби Золотоніського міськрайонного управління юстиції із заявою про примусове виконання вимоги № Ф - 19 від 04.07.2011 року про стягнення з боржника ДП «Златодар»боргу в сумі 226478 грн. 77 коп. 29.07 2011 року заступником начальника відділу державної виконавчої служби Золотоніського міськрайонного управління юстиції Чепурною О.Л. винесена постанова про відкриття виконавчого провадження ВП № 27890188 про стягнення з ДП «Златодар»на користь управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі боргу в сумі 226478 грн. 77 коп.
Частиною 4 ст. 25 Закону України № 2464-VI визначено, що Територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Відповідно до ст. 1Закону України «Про виконавче провадження»від 21.04.1999 року № 606-XIV (далі -Закон України № 606-XIV) Виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення).
Частиною 2 ст. 82 Закону України № 606-XIV боржник має право оскаржувати рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби виключно в судовому порядку.
Суд зазначає, що позивач відповідно до абзацу 6 ч. 4 ст. 25 Закону України № 2464-VI у порядку встановленому законом, направив до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки, яка прийнята до виконання про що свідчать постанови про відкриття виконавчого провадження від 13.07.2011 та 29.07.2011 року.
Боржник ДП «Златодар»постанови про відкриття виконавчого провадження не оскаржував.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За таких обставин, суд приходить до висновку що позовні вимоги Золотоніського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі Черкаської області до державного підприємства «Златодар» про стягнення простроченої заборгованості в сумі 370061 грн. 57 коп. не підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 60, 86, 159, 162, 163, 254 КАС України, суд
15 год. 40 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Паламар П.Г.,
при секретарі Руденко Ю.В.
за участю прокурора Приходька Д.А., - за посвідченням, представника позивача ОСОБА_1 за довіреністю, представника відповідача ОСОБА_2 за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Золотоніського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі Черкаської області до державного підприємства «Златодар» про стягнення простроченої заборгованості в сумі 370061 грн. 57 коп.
ВСТАНОВИВ:
Золотоніський міжрайонний прокурор 14.07.2011року звернувся до суду в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі Черкаської області (далі позивач) до державного підприємства «Златодар»(далі відповідач) про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску в сумі 526927 грн. 48 коп.
В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначає, що відповідач свій обовязок щодо сплати єдиного внеску на загальнобовязкове державне соціальне страхування належним чином не виконує. Відповідачем самостійно нарахований єдиний внесок на загальнобовязкове державне соціальне страхування за квітень 2011 року в розмірі 271165 грн. 70 коп., травень 2011 року в розмірі 226478 грн. 77 коп. У звязку з несвоєчасною сплатою єдиного внеску, до відповідача були застосовані фінансові санкції в сумі 24859 грн. 26 коп. та нарахована пеня в сумі 4423 грн. 75 коп. Проте, у встановлений строк кошти позивачу не перераховані.
До початку розгляду справи по суті позивач надав суду заяву про зменшення позовних вимог, у звязку з частковим погашенням боргу в сумі 156865 грн. 91 коп. та просив стягнути з відповідача 370061 грн. 57 коп.
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог.
Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечувала зазначивши, що вимоги позивача про стягнення заборгованості з єдиного внеску в сумі 300448 грн. 71 коп., та 226478 грн. 77 коп. знаходяться на виконанні у відділі державної виконавчої служби Золотоніського міськрайонного управління юстиції, яким накладено арешт на рахунки відповідача,
Заслухавши думку прокурора, пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши та оцінивши всі наявні в матеріалах адміністративної справи докази в їх сукупності, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Державне підприємство «Златодар»зареєстроване виконавчим комітетом Золотоніської міської ради 26.12.2003 року, ідентифікаційний код 00952545, та є платником єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування (реєстраційний номер 2311010162).
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»від 08.07.2010 року, № 2464-VI ( далі Закон України № 2464-VI).
Відповідно до абз. 1 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України № 2464-VI платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 6 Закону України № 2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Відповідно до ч. 8 ст. 9 Закон України № 2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Частинами 1-3 ст. 25 Закону України № 2464-VI рішення, прийняті органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами. Положення цієї статті поширюються лише на тих платників, які відповідно до цього Закону зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Відповідно до ч. 10 ст. 25 Закону України № 2464-VI на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Пунктом 2 ч. 11 ст. 25 Закону України № 2464-VI визначено, що територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Частиною 14 ст. 25 Закону України № 2464-VI визначено, що про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску. Суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Судом встановлено, що відповідачем самостіно нараховано єдиний внесок у квітні і травні 2011 року в сумі 271165 грн. 70 коп. та в сумі 226476 грн. 77 коп. відповідно, що підтверджується таблицею 1 нарахування єдиного внеску додатку 4 звітів про суму нарахованої заробітної плати ( доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до органів Пенсійного фонду за квітень, травень 2011 року.
Відповідач частково сплатив зазначену суму у розмірі 156865 грн. 91 коп.
Позивачем винесені рішення № 152 від 06.05.2011 року про застосування до відповідача фінансової санкції за порушення граничних строків сплати узгодженого зобовязання на суму 15000 грн. та пені за період з 20.04.2011 по 26.04.2011 на суму 900 грн. та рішення № 163 від 02.06.2011року про застосування до відповідача фінансової санкції за порушення граничних строків сплати узгодженого зобовязання на суму 9859 грн. 26 коп. та пені за період з 20.04.2011 по 26.05.2011 на суму 3523 грн. 75 коп.
Рішення № 152 від 06.05.2011 року № 163 від 02.06.2011року про застосування до підприємства фінансової санкції та пені отримано уповноваженою особою відповідача 11.05.2011 року та 07.06.2011 року. Відповідач не скористався правом оскарження даного рішення до вищого органу Пенсійного фонду протягом 10 робочих днів та не скористався правом оскарження рішення в судовому порядку протягом місяця з дня отримання.
Таким чином, за відповідачем обліковується заборгованість до управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі в розмірі 370061 грн. 57 коп.
У той же час судом встановлено, що позивач 13.07.2011 року звернувся до відділу державної виконавчої служби Золотоніського міськрайонного управління юстиції із заявою про примусове виконання вимоги № Ю від 02.06.2011 року про стягнення з боржника ДП «Златодар»боргу в сумі 300448 грн. 71 коп. 13.07 2011 року старшим державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Золотоніського міськрайонного управління юстиції Міклащук О.Ю. винесена постанова про відкриття виконавчого провадження ВП № 27549464 про стягнення з ДП «Златодар»на користь управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі боргу в сумі 300448 грн. 71 коп.
29.07.2011 року позивач звернувся до відділу державної виконавчої служби Золотоніського міськрайонного управління юстиції із заявою про примусове виконання вимоги № Ф - 19 від 04.07.2011 року про стягнення з боржника ДП «Златодар»боргу в сумі 226478 грн. 77 коп. 29.07 2011 року заступником начальника відділу державної виконавчої служби Золотоніського міськрайонного управління юстиції Чепурною О.Л. винесена постанова про відкриття виконавчого провадження ВП № 27890188 про стягнення з ДП «Златодар»на користь управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі боргу в сумі 226478 грн. 77 коп.
Частиною 4 ст. 25 Закону України № 2464-VI визначено, що Територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Відповідно до ст. 1Закону України «Про виконавче провадження»від 21.04.1999 року № 606-XIV (далі -Закон України № 606-XIV) Виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення).
Частиною 2 ст. 82 Закону України № 606-XIV боржник має право оскаржувати рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби виключно в судовому порядку.
Суд зазначає, що позивач відповідно до абзацу 6 ч. 4 ст. 25 Закону України № 2464-VI у порядку встановленому законом, направив до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки, яка прийнята до виконання про що свідчать постанови про відкриття виконавчого провадження від 13.07.2011 та 29.07.2011 року.
Боржник ДП «Златодар»постанови про відкриття виконавчого провадження не оскаржував.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За таких обставин, суд приходить до висновку що позовні вимоги Золотоніського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі Черкаської області до державного підприємства «Златодар» про стягнення простроченої заборгованості в сумі 370061 грн. 57 коп. не підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 60, 86, 159, 162, 163, 254 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову Золотоніського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі Черкаської області до державного підприємства «Златодар» відмовити повністю.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у порядку ст.186 КАС України.
Суддя П.Г. Паламар