Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 липня 2011 року Справа № 2а/2370/5401/2011
26.07.11
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Чалої А.С.,
при секретарі Журавлі В.В.,
за участю: представника позивача ОСОБА_1 за довіреністю, розглянувши в судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернулась державна податкова інспекція у Черкаському районі Черкаської області, в якій просить стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 штрафні (фінансові) санкції в сумі 2352 грн. 08 коп.
В позовній заяві вказано, що за результатами проведеної перевірки за дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 2352 грн. 08 коп. за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі і громадського харчування та послуг»від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР. Відповідач у встановлені чинним законодавством строки штрафні (фінансові) санкції не сплачує.
Представник позивача в судове засідання прибув, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не зявився, хоча був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. Заяву про розгляд справи без його участі та заперечення проти позову на адресу суду не надіслав.
Дослідивши матеріали даної адміністративної справи та вислухавши пояснення представника позивачам, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Фізична особа підприємець ОСОБА_2, згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, зареєстрована Черкаською районною державною адміністрацією Черкаської області 26.07.2009 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 та перебуває на обліку як платник податку з 26.07.2009 року за № 4336 в державній податковій інспекції у Черкаському районі Черкаської області, про що свідчить довідка позивача про взяття на облік.
Контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги) здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення оперативних перевірок відповідно до статті 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(далі - Закон № 265/95-ВР).
Згідно пункту 75.1. статті 75 Податкового Кодексу України, органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки, що був чинний на момент виникнення спірних правовідносин.
Пункт 75.1.3. статті 75 Податкового Кодексу України, фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється органом державної податкової служби щодо дотримання порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).
Відповідно до статті 1 Закону № 265/95-ВР реєстратори розрахункових операцій застосовуються підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, а також фізичними особами (резидентами та нерезидентами) суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Положенням статті 3 Закону № 265/95-ВР передбачений обовязок суб'єктів підприємницької діяльності щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій (п.9); вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг); (п.12); забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (п.13).
Працівниками державної податкової адміністрації в Черкаській області 13.08.2010 року було проведено перевірку дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, де здійснює підприємницьку діяльність субєкт господарської діяльності ОСОБА_2.
Ревізорами проведено перевірку готівкових коштів на місці проведення розрахунків, а саме. Фактично на час проведення перевірки рахувалося 425 грн., згідно денного звіту РРО повинно рахуватися 141 грн. 60 коп. Невідповідність готівки склала 283 грн. 60 коп., в звязку з чим був складений опис наявних готівкових коштів.
Перевіркою книги ОРО встановлено невиконання щоденного друку фіскальних звітних чеків за 28.06.2010 року та 07.07.2010 року.
Також, виявлено, що 13.08.2010 року товар в кількості 127 одиниць на загальну суму 1027 грн. 04 коп. не оприбутковано у встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів.
За результатами проведеної перевірки складений акт № 1212/23/23/23/НОМЕР_1 від 13.08.2010 року, де вказані всі допущені відповідачем порушення чинного законодавства, а саме п. 9, п. 12, п. 13 статті 3 Закону № 265/95-ВР.
За порушення вимог Закону № 265/95-ВР до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням податкового органу застосовуються фінансові санкції.
Відповідно до п. 4 ст. 17 Закону № 265/95-ВР, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання (2 нероздрукованих фіскальних звітних чеків 340 грн. х 2 = 680 грн.
Стаття 20 Закону № 265/95-ВР передбачає, що до суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1027 грн. 04 коп. х 2 = 2054 грн. 08 коп.).
За невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, статтею 22 згадуваного вище Закону № 265/95-ВР передбачено застосування фінансової санкції у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (283 грн. 60 коп. х 5 = 1418 грн.).
На підставі норм Закону № 265/95-ВР та акту перевірки № 1212/23/23/23/НОМЕР_1 від 13.08.2010 року позивачем винесено рішення № 0000962303 від 27.08.2010 року про застосування штрафних санкцій до відповідача в розмірі 4152 грн. 08 коп.
Прийняте рішення отримане відповідачем 27.08.2010 року, про що свідчить підпис на його корінці. У встановлений строк та у визначеному порядку дане рішення відповідачем не оскаржене, проте частково сплачене в сумі 1800 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач штрафні (фінансові) санкції в сумі 2352 грн. 08 коп. своєчасно не сплатив, що підтверджується даними зворотного боку облікової картки платника станом на 16.06.2011року.
Отже, суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктом підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій згідно зі статтею 25 Закону №265/95-ВР.
Враховуючи викладене, суд вважає обґрунтованою та законною вимогу державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області про стягнення з відповідача штрафної санкції в розмірі 2352 грн. 08 коп., а позов таким, що підлягає задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності виплат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 94, 112, 136, 159, 160, 161, 162, 163 КАС України,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в дохід бюджету через державну податкову інспекцію у Черкаському районі Черкаської області (18000, м. Черкаси, вул. Енгельса, 157, ідентифікаційний код 34503239) штрафні (фінансові) санкції в сумі 2352 (дві тисячі триста пятдесят дві) грн. 08 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку передбаченому ст. ст. 185 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.С. Чала