Постанова № 17325764, 22.07.2011, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.07.2011
Номер справи
2а/0270/3142/11
Номер документу
17325764
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 липня 2011 р. Справа № 2а/0270/3142/11

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Жданкіної Наталії Володимирівни,

при секретарі судового засідання: Розлуцькому Андрію Миколайовичу

за участю представників сторін:

позивача : Сажнєва О.Ю., Деруна В.І.

відповідача : Зотікова Ю.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: Вінницького обласного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов"язкового державного соціального страхування на випадок безробіття

до: Калинівської центральної районної лікарні

про: стягнення штрафу

ВСТАНОВИВ :

Вінницький обласний центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до суду з адміністративним позовом до Калинівської центральної районної лікарні про стягнення штрафу.

Позов мотивований, зокрема, тим, що за результатами перевірки працівниками інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Калинівської центральної районної лікарні, складено акт № 29 від 14.04.2011 року. Від підписання акту перевірки, виконуюча обов'язки головного лікаря відмовилась.

Вищезазначеним актом за відповідачем встановлено порушення законодавства про зайнятість населення та запропоновано сплатити штраф у розмірі 17760,00 грн. в місячний термін. Акт направлено останньому рекомендованим листом, який його отримав 17.05.2011 року, згідно повідомлення.

Проте, станом на 22.06.2011 року кошти на рахунок Калинівського районного центру зайнятості не надходили, за таких обставин позивач звернувся до суду.

Ухвалою суду від 25.06.2011 року провадження у справі відкрито та призначено до розгляду, про що належним чином повідомлено сторін.

Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити з підстав наведених в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав частково, надавши письмові заперечення.

У запереченнях відповідач зазначає, що визнав вимоги щодо порушення ним вимог Закону України "Про зайнятість населення", а саме те, що використовував працю іноземного громадянина без дозволу на працевлаштування та не погоджується із тим, що порушив Порядок видачі, продовження строку дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 322 від 08.04.2009 року. Вважає, що до нього має застосовуватися Порядок оформлення іноземцям та особам без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні, затверджений постановою КМУ №2028 від 01.11.1999 року, а саме п. 14 даного Порядку, який на час вчиненого правопорушення передбачав, що у разі використання праці іноземців без дозволу державної служби зайнятості з підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності державна служба зайнятості стягує штраф за кожну таку особу у п'ятдесятикратному розмірі неоподатковуваного мінімумів доходів громадян та вимога про стягнення штрафу за вищевикладене порушення має становити - 850,00 грн.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи та розглянувши докази в їх сукупності, судом встановлено наступне.

Посадовими особами інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Вінницького обласного центру зайнятості у присутності начальника відділу кадрів Шевчук І.Ю., згідно з положенням про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України РСР від 24.08.1991 р. № 47 та положення про інспекцію Кримського республіканського, обласних, Київського та Севастопольського міських центрів зайнятості, затвердженим директором Державного центру зайнятості 23.09.2009 року, 14.04.2011 року проведено планову перевірку стану дотримання законодавства про зайнятість населення Калинівської центральної районної лікарні.

За наслідками вищезгаданої перевірки складено акт від 14.04.2011 року №29, за висновками якого встановлено порушення відповідачем вимог статті 8 Закону України "Про зайнятість населення", використання без дозволу державної служби зайнятості, праці іноземця - ОСОБА_5, в період з 02.06.2008 року по 07.09.2010 року, який вважався таким, що прибув в Україну на визначений термін (тимчасово) та за відсутності у нього документів, які б надавали право займатися трудовою діяльністю.

Вищезазначене підтверджується: наказом про зарахування на посаду лікаря-стажиста від 30.05.2008 року №223 та на підставі заяви ОСОБА_5, наказ від 25.10.2010 року №530 про звільнення з роботи останнього за власним бажанням, у зв'язку з виходом на пенсію за вислугою років(а.с.10-11).

Про трудові відносини громадянина Російської Федерації ОСОБА_5 з Калинівською центральною районною лікарнею також свідчить нарахована йому заробітна плата за період з червня 2008 по листопад 2010 (включно), що підтверджується довідками виданими установою 15.04.2011 року за №06-541(а.с.13-14).

Відповідно до частини 3 статті 8 Закону України «Про правовий статус іноземці: осіб без громадянства», іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну для працевлаштування на визначений термін, можуть займатися трудовою діяльністю відповідно до одержаного у встановленому порядку дозволу на працевлаштування.

В пункті 5 акту перевірки, складеного Інспекцією за результатами перевірки товариства, зазначено, що за даними Вінницького обласного центру зайнятості, із заявою щодо надання дозволу на працевлаштування Калинівська ЦРЛ не зверталась (а. с. 7).

За допущення виявлених перевіркою порушень, відповідачу запропоновано сплатити на розрахунковий рахунок Калинівського РЦЗ штраф у розмірі 17760,00 гривень, а також попереджено про стягнення його в судовому порядку за умови несплати відповідної суми коштів добровільно в місячний строк.

Сума штрафу вираховується у відповідності до розміру мінімальної заробітної плати станом на вересень 2010 року, тобто з моменту отримання громадянства України (07.09.2010 р.) - ОСОБА_5 (888,00 грн. х 20 =17760,00 грн).

Таким чином, судом встановлено, що спірні правовідносини склались між сторонами навколо правомірності працевлаштування та використання відповідачем праці іноземця, а також штрафу призначеного за порушення норм законодавства, що регулює зазначені правовідносини.

Надаючи правову оцінку позовним вимог позивача, суд приходить до висновку про їх обґрунтованість та підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, а також соціальні гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю визначає Закон України "Про зайнятість населення".

За положеннями пункту "ж" ч. 3 ст. 1 даного Закону до зайнятого населення України, серед інших категорій осіб, належать працюючі громадяни інших країн, які тимчасово перебувають в Україні і виконують функції, не повязані із забезпеченням діяльності посольств і місій.

Відповідно до ст. 6 цього ж Закону вбачається, що законодавство про зайнятість складається з цього Закону, а також інших законодавчих актів України, прийнятих відповідно до нього та поширюється на постійно проживаючих в Україні іноземних громадян і осіб без громадянства, якщо інше не передбачено законодавством України.

Згідно із ст. 8 Закону, роботодавці мають право на використання праці іноземців на умовах трудового договору лише за наявності виданого роботодавцю державною службою зайнятості дозволу, порядок видачі якого, на момент працевлаштування Калинівській ЦРЛ іноземця, визначався Постановою Кабінету Міністрів України від 01.11.1999 року № 2028, а на даний час визначається Постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2009 року № 322.

Судом встановлено, що правопорушення мало триваючу дію в часі та закінчилось 07.09.2010 року у момент отримання ОСОБА_5 громадянства України, коли діяла вже Постанова Кабінету Міністрів України від 08.04.2009 року № 322, тому штрафні санкції до відповідача застосовані відповідно до Постанови КМУ № 322 .

Поряд із цим, слід зазначити, що Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.1991 року № 47 затверджено Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення (далі - Положення № 47).

Даним Положенням, зокрема визначено, що Інспекція по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення входить до складу державної служби зайнятості та здійснює контроль за виконанням законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцями, керуючись у своїй діяльності Конституцією України, Законом України "Про зайнятість населення", цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами.

Цим же Положенням, а саме п.п. "г" п. 8, серед іншого, встановлено право Інспекції застосовувати економічні санкції до підприємств, установ і організацій усіх форм власності, за недодержання ними вимог статті 8 Закону України "Про зайнятість населення".

Відповідно до ч. 4 ст. 8 Закону України "Про зайнятість населення", у разі використання роботодавцем праці іноземців або осіб без громадянства на умовах трудового договору без дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства державна служба зайнятості стягує з роботодавця штраф за кожну таку особу у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

З урахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку про правомірність застосування позивачем до відповідача штрафу за виявлене порушення у розмірі 17760,00 грн.

Відповідно до статей 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

За сукупністю наведених обставин, дійшов висновку, що позовні вимоги є доведеними відповідають дійсним обставинам, а відтак, підлягають задоволенню в загальній сумі 17760,00 грн.

Згідно з частиною 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Клинівської центральної районної лікарні 17760,00 грн. ( сімнадцять тисяч сімсот шістдесят грн. 00 коп.) на р/р Калинівського районного центру зайнятості Вінницької області № 37176305900222, ГУДК у Вінницькій області, код 34701007, МФО 802015, код платежу 50040500.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

СуддяЖданкіна Наталія Володимирівна

22.07.2011