Ухвала суду № 17321856, 28.07.2011, Господарський суд Луганської області

Дата ухвалення
28.07.2011
Номер справи
22/33б/2011
Номер документу
17321856
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32

______ УХВАЛА

28.07.11 Справа № 22/33б/2011.

Суддя М.Ю. Ковалінас, при секретарі Добродзій Є.В.,

розглянувши матеріали справи за заявою

боржника - Комунального підприємства «Дорожньо-експлуатаційна дільниця»,

м. Брянка Луганської області, в особі ліквідаційної комісії

Про банкрутство

В присутності представників:

від боржника:

-Ручкін - Якименко Є.А., голова ліквідаційної комісії, рішення Брянківської міськради від

05.04.2011 №97, паспорт серії НОМЕР_1 виданий 14.01.2003 Брянківським МВ УМВСУ в Луганській області;

-Рогова Л.В., член ліквідаційної комісії, рішення Брянківської міськради від 05.04.2011 №97,

паспорт серії НОМЕР_2 виданий 23.05.2000 Брянківським МВ УМВСУ в Луганській області.

Обставини справи: банкрутство, підготовче засідання, розгляд заяви боржника в особі ліквідаційної комісії про визнання його банкрутом в порядку ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Розглянувши матеріали справи та заслухавши представників боржника, суд

в с т а н о в и в :

Господарським судом Луганської області, ухвалою від 15.06.2011, порушено провадження у справі №22/33б2011 про банкрутство боржника Комунального підприємства «Дорожньо - експлуатаційна дільниця», м. Брянка Луганської області, в порядку ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі за текстом - Закон), введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та призначено розгляд справи у підготовчому засіданні суду на 07.07.2011.

Ухвалою суду від 07.07.2011 згідно клопотання боржника в порядку ст.69 ГПК України продовжено строк проведення підготовчого засідання у справі №22/33б/2011 на 15 днів, тобто до 01.08.2011, розгляд справи у підготовчому засіданні суду відкладено на 28.07.2011.

Дослідивши матеріали справи та додатково надані, суд дійшов висновку, що провадження у справі про банкрутство боржника підлягає припиненню, у зв'язку з відсутністю підстав для порушення провадження у справі про банкрутство за спрощеною процедурою, передбаченою ст. 51 Закону.

Судом встановлено, що боржник - Комунальне підприємство Дорожньо - експлуатаційна дільниця», м. Брянка Луганської області, ідентифікаційний код 05472666, зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності державним реєстратором виконавчого комітету Брянківської міської радиЛуганської області, 30.09.2005 за №13851200000000118; місцем знаходження підприємства є: Луганська область, м. Брянка, вул. Енгальса, будинок 31, про що свідчить Запис 1 у довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, за №10319401 від 23.06.2011, наданої державним реєстратором виконкому Брянківської міської ради Луганської області, згідно Запису 9 цієї ж довідки, 09.03.2011 за №13851100010000118 у ЄДР зареєстровано внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи та згідно Запису 10 у ЄДР 06.04.2011 зареєстровано зміну складу ліквідаційної комісії.

Загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання за власним рішенням визначений нормами Цивільного та Господарського Кодексу України.

Відповідно до Статуту Комунального підприємства «Дорожньо - експлуатаційна дільниця»(у новій редакції), його зареєстровано згідно рішення виконкому Брянківської міської ради від 16.10.1991р. №346, засновником є Брянківська міська рада (п.1.1., п.3.1. Статуту), майно підприємства є комунальною власністю і належить боржнику на праві господарського відання (п.6.2. Статуту), ліквідація підприємства проводиться у т.ч. за рішенням власника, ліквідація підприємства здійснюється призначеною власником ліквідаційною комісією, орган, який прийняв рішення про ліквідацію встановлює порядок та визначає строки проведення ліквідації, після розрахунків з кредиторами складається проміжний ліквідаційний баланс, який подається власнику або органу. який призначив ліквідаційну комісію для затвердження тощо (п.п. 9.1., 9.4. 9.9 Статуту).

Відповідно до вимог частини 4 статті 105 ЦК України комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.

Згідно частини 1 статті 110 ЦК України юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

Частиною 3 статті 110 ЦК України встановлено, що якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Відповідно до вимог частини 1 статті 111 ЦК України ліквідаційна комісія, після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами, складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду.

Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Відповідно до вимог частини 5 статті 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.

До моменту подання до господарського суду заяви про визнання банкрутом, відповідно до ст. ст. 33, 34, 35 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003 року, для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення щодо припинення юридичної особи, заявник повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору: нотаріально засвідчену копію рішення засновників (учасників) або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи; документ, що підтверджує внесення плати за публікацію повідомлення про прийняття засновниками (учасниками) або уповноваженим ними органом рішення щодо припинення юридичної особи у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації. Дата надходження документів для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення щодо припинення юридичної особи вноситься до журналу обліку реєстраційних дій. Державний реєстратор, за відсутності підстав для залишення документів, які подані для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, без розгляду, повинен у день надходження цих документів внести до Єдиного державного реєстру запис про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи та в той же день повідомити органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування відомості про внесення такого запису.

Закон передбачає, що відомості з реєстру підлягають публікації у спеціальному друкованому засобу масової інформації, яку здійснює реєстратор. Відповідно до Листа Держкомпідприємства від 16.08.2004 року № 5530, такий спеціалізований друкований засіб масової інформації офіційно зареєстровано в Державному комітеті телебачення і радіомовлення України під назвою «Бюлетень державної реєстрації». Інформація, яка заноситься до реєстру, повинна бути опублікована в Бюлетені реєстратором протягом десяти робочих днів з моменту внесення відповідного запису до реєстру (ч. 18 ст. 22 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»від 15.05.2003 року).

Як вбачається з матеріалів справи №22/33б/2011, суду без поважних причин не надано доказів дотримання боржником процедури попередньої ліквідації підприємства за рішенням власника, визначеної ст. ст. 33, 34, 35 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»від 15.05.2003 року та приписами ст. 111 ЦК України.

У даному засіданні суду зясовано, що боржником в особі ліквідаційної комісії, не виконано належним чином та у повному обсязі вимог суду, викладених в п. 4 резолютивної частини ухвали від 15.06.2011 та у п.3 резолютивної частини ухвали суду від 07.07.2011 щодо надання витребуваних документів та відомостей, які мають суттєве значення для розгляду справи.

Так, в порушення вимог ухвал суду від 15.06.2011 (п.4 резолютивної частини) та від 07.07.2011 (п.3 резолютивної частини) боржником без поважних причин не представлено документів та відомостей, витребуваних цією ухвалою, зокрема не надано: письмових відомостей щодо приналежності боржника до юридичних осіб - підприємств, які є об'єктами права комунальної власності до яких не застосовуються положення Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»; письмового уточнення загального розміру кредиторської заборгованості по заяві, який не оспорюється боржником, у тому числі й перед бюджетом на день подання до суду заяви, з розшифровкою (загальним переліком) кредиторської заборгованості з поіменним зазначенням всіх кредиторів, у тому числі податкового органу, ПФУ, фондів соціального страхування, а також по заробітній платі, аліментах тощо, суми боргу перед кожним з кредиторів та підстав його створення (при наявності), та із зазначенням й наданням документального підтвердження наявності цієї кредиторської заборгованості (договори, акти двостороннього звірення та виконаних робіт, накладні, рахунки, претензії, позовні заяви, рішення суду, виконавчі та платіжні документи, тощо); відомостей щодо загальної вартості всіх активів боржника, із зазначенням їх переліку, у тому числі докази наявності чи відсутності нерухомого та іншого майна, грошових коштів та дебіторської заборгованості, із зазначенням її суми, підстав створення та переліку дебіторів (довідки БТІ, ВРЕР УДАІ, Управління земельних ресурсів, Держкомзему, Інспекції Держтехнагляду, банківських установ, тощо) станом на даний час; відомостей про роботу ліквідаційної комісії, відповідно до норм Цивільного кодексу України, положень Статуту КП та рішення засновника - виконавчого комітету Брянківської ради Луганської області від 28.02.2011 №53); не надано доказів публікації оголошення про ліквідацію Комунального підприємства "Дорожньо-експлуатаційна дільниця", м. Брянка Луганської області, у Бюлетені державної реєстрації; не надано проміжний ліквідаційний баланс боржника, затверджений у встановленому порядку рішенням засновника Брянківської міської ради; не надано аудиторського висновку незалежних аудиторів щодо повноти та достовірності фінансової звітності боржника й складеного ліквідаційною комісією проміжного ліквідаційного балансу, про склад активу та пасиву боржника, щодо наявності у боржника ознак неплатоспроможності та обґрунтованості звернення боржника до суду із заявою про порушення справи про власне банкрутство, а також щодо відсутності у боржника ознак фіктивного, приховуваного банкрутства або доведення до банкрутства, тощо; не надано переліку й повний опис заставленого майна із зазначенням його місцезнаходження та вартості на момент виникнення права застави та на даний час, з відповідним документальним підтвердженням (витяги з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, Державного реєстру іпотек тощо); належного рішення за підсумками роботи ліквідаційної комісії (у вигляді протоколу засідання ліквідаційної комісії) про звернення до господарського суду із заявою про банкрутство боржника за нормами ст. 51 Закону тощо.

Згідно з правовою позицією Вищого господарського суду України, викладеною, зокрема, в Постановах від 25.05.2010 у справі № 12/95б та інших, тільки після публікації оголошення у спеціальному друкованому засобі масової інформації, оцінки вартості наявного майна боржника, в порядку статті 60 Господарського кодексу України, публікації оголошення в порядку статті 105 ЦК України, для виявлення кредиторів, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу можливо з'ясувати питання про недостатність вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів та можливе звернення до господарського суду, після закінчення строку, який передбачений статтею 105 ЦК України, з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку статті 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», яка передбачає спрощену процедуру банкрутства.

Звернення з заявою про порушення справи про банкрутство та порушення провадження за спрощеною процедурою, що врегульована статтею 51 Закону, можливе лише після закінчення двохмісячного строку, який передбачений частиною 4 статті 105 ЦК України.

У разі, якщо у підготовчому засіданні судом буде встановлено, що на момент подання у тому числі й боржником заяви, були відсутні ознаки, передбачені положеннями Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»(у даній справі - відсутність підстав для порушення провадження у справі про банкрутство за спрощеною процедурою), порушена справа про банкрутство підлягає припиненню (Рекомендації Президії Вищого господарського суду України від 04.06.2004 №04-5/1193 «Про деякі питання практики застосування Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»), відсутність ознак неплатоспроможності боржника виключає обґрунтованість самого провадження у справі про банкрутство (зазначена правова позиція викладена у Постановах Вищого господарського суду України від 03.11.2004 № 24/384, від 01.12.2004. №2-8/7573-2004, від 25.08.2004. №2-20/4246-2004, від 21.02.2007. №23/333-б, від 30.05.2007. №2-17/16483-2006, від 04.07.2007. №22/142б, та інших, аналогічної правової позиції дотримується й Верховний Суд України постанова ВСУ від 17.10.2006. №3/157, Постанова Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009. №15 «Про судову практику у справах про банкрутство», п. 36).

Приймаючи до уваги вищевикладене, провадження у справі №22/33б/2011 про банкрутство боржника - Комунального підприємства «Дорожньо - експлуатаційна дільниця», м. Брянка Луганської області, підлягає припиненню на підставі п. 1 -1 ст. 80 ГПК України, оскільки боржником не доведено наявності у боржника всіх у сукупності ознак банкрутства, тобто відсутній предмет спору (провадження у справі про банкрутство за спрощеною процедурою, передбаченою ст. 51 Закону), але в подальшому боржник не позбавлений права повторного звернення до суду з відповідною заявою щодо власного банкрутства, за умови дотримання приписів ст. ст. 1, 7, 51 Закону, мораторій на задоволення вимог кредиторів, введений ухвалою суду від 15.06.2011, скасовується.

Боржнику, згідно п.3 ст. 8 Декрету КМУ «Про державне мито»№7-93 від 21.01.1993р., повертається з державного бюджету державне мито в розмірі 85грн., сплачене за квитанцією від 02.06.2011 №224/292, а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 236грн., сплачені за квитанцією від 02.06.2011 №225/294, підставою для повернення є дана ухвала господарського суду, засвідчена гербовою печаткою.

Керуючись ст. ст. 1, 7, 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 47, п. 1-1 ст. 80, ст. ст. 86, 87 Господарського процесуального кодексу України, суд

у х в а л и в :

1.Провадження у справі №22/33б/2011 про банкрутство боржника - Комунального підприємства «Дорожньо - експлуатаційна дільниця», ідентифікаційний код 05472666, вул. Енгельса, буд. 31, м. Брянка Луганської області, - припинити.

2.Скасувати мораторій на задоволення вимог кредиторів.

3.Боржнику - КП «Дорожньо - експлуатаційна дільниця», м. Брянка Луганської області, повернути з державного бюджету державне мито в розмірі 85грн., сплачене за квитанцією 02.06.2011 №224/292, а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 236грн., сплачені за квитанцією від 02.06.2011 №225/294, підставою для повернення є дана ухвала господарського суду Луганської області, засвідчена гербовою печаткою господарського суду Луганської області.

4.Дану ухвалу надіслати: боржнику - КП «Дорожньо - експлуатаційна дільниця», м. Брянка Луганської області (разом з квитанціями від 02.06.2011 №224/292 та від 02.06.2011 №225/294); ВДВС Брянківського міського управління юстиції Луганської області; державному реєстратору виконкому Брянківської міської ради Луганської області; Брянківському відділенню Алчевської ОДПІ Луганської області; Брянківській міській раді Луганської області; Відділу з питань банкрутства у Луганській області.

Суддя М.Ю. Ковалінас