ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
15 березня 2011 року 15:47 № 2а-2387/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Федорчука А.Б. при секретарі судового засідання Паньків В. В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Оболонському районі м.Києва
до Субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1
простягнення заборгованості в розмірі 24 427,94грн.
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_2, дов. №153/9/10-008 від 18.01.2011 р.
від відповідача: не зявився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна податкова інспекція у Оболонському районі м. Києва звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості у розмірі 24427,94 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що податковий борг перед державним бюджетом України виник у звязку з несплатою податкових зобовязань з земельного податку з фізичних осіб.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив суд задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не зявився, відзив на позовну заяву не надав.
Відповідно до частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Позивачем надано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, відповідно до якого відповідач знаходиться за адресою, на яку судом надсилались ухвали про відкриття провадження у справі та призначення її до судового розгляду, а також повістки виклики. Відповідач до суду не зявився, хоча був належним чином повідомлений про судовий розгляд справи, відповідно до вимог статей 35, 37 Кодексу адміністративного судочинства України. Заперечень проти позову до суду не надавав.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Оболонському районі м. Києва звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про стягнення заборгованості у розмірі 24427,94 грн. з Субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1.
Позивач зазначив, що Субєкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 не виконав зобовязань зі сплати земельного податку з фізичних осіб в сумі 24427,94 грн.
ОСОБА_1 13.09.2007 року було придбано нежиле приміщення АДРЕСА_2 загальною площею 257,40 кв.м.
Відповідно до ст. 377 Цивільного кодексу України, до особи, яка придбала житловий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені.
Відповідно до Закону України «Про плату за землю»користування землею в Україні є платним. Відповідно до ч. 5 ст. 7 Закону України «Про плату за землю»ставки земельного податку за земельні ділянки (за винятком сільськогосподарських угідь) диференціюють та затверджують відповідні сільські, селищні, міські ради.
У відповідності до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про плату за землю»ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких встановлено, встановлюються у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у частинах п'ятій - десятій цієї статті та частині другій статті 6 цього Закону.
Згідно ч. 3 ст. 7 Закону України «Про плату за землю», у разі придбання земельної ділянки на підставі цивільно-правової угоди розмір податку розраховується від суми, що дорівнює грошовій оцінці землі, але в будь-якому разі сума, від якої розраховується розмір податку, не може бути меншою ціни земельної ділянки, що зазначена в угоді.
У відповідності до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про плату за землю»платники земельного податку, самостійно обчислюють суму земельного податку щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону «Про плату за землю»податкове зобов'язання по земельному податку, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом ЗО календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно з ч. 3 ст. 14 Закону України «Про плату за землю»нарахування громадянам сум земельного податку, проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу. Відповідно до ст. 17 Закону України «Про плату за землю»земельний податок громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.
Позивачем 17 червня 2008 року було надіслано Відповідачу податкове повідомлення № 0015791703 на суму 7224,04 грн., зі строком сплати: 3612,02 грн. до 14.08.2008 року та 3612,02 грн. до 14.11.2008 року.
Податкове повідомлення-рішення було отримано відповідачем особисто 17.07.2008р. про що свідчить підпис ОСОБА_1 на корінці поштового повідомлення про вручення.
Позивачем 09 червня 2009 року було надіслано Відповідачу податкове повідомлення № 0002861703 на суму 8322,10 грн., зі строком сплати: 4161,05 грн. до 14.08.2009 року та 4164,05 грн. до 16.11.2009 року.
Відповідачем податкове повідомлення-рішення було отримано особисто 17.07.2009р. про що свідчить підпис ОСОБА_1 на корінці поштового повідомлення про вручення.
Крім того, 12 травня 2010 року ДПІ в Оболонському р-ні. м. Києва Відповідачеві було надіслано податкове повідомлення № 0001651703 на суму 8813,10 грн., зі строком сплати: 4406,55 грн. до 16.08.2010 року та 4406,55 грн. до 15.11.20011 року.
Податкове повідомлення-рішення було отримано відповідачем особисто 01.06.2010р. про що свідчить підпис ОСОБА_1 на корінці поштового повідомлення про вручення.
Співробітниками Позивача було проведено невиїзну перевірку Відповідача щодо своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість. За результатами перевірки було складено Акт № 358 від 24.09.2010р.
Під час перевірки встановлено, що до ДПІ у Оболонському районі м. Києва не сплачено суму податкового зобовязання у визначений строк. В порушення п. п. 5.3.1 п.5.3 ст. Закону платник податку не сплатив суми податкових зобов'язань, зазначених у поданій ним податковій звітності протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідних граничних строків.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.
Згідно з підпунктом 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли платник податків не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне таке не оподаткування або її затримку.
Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»визначено, що перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання.; друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк, друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
На виконання п.6.1 Закону Відповідачу було надіслано податкове повідомлення - рішення: № 0010871720/0 від 27.09.10р. на суму 211,78 грн.
Державною податковою інспекцією направлялись відповідачу податкові вимоги № 1/249 від 20.08.2008 року, № 2/338 від 02.10.2008 року, що підтверджується матеріалами справи. Однак після проведених позивачем заходів податковий борг залишився несплаченим. Враховуючи всі заходи податкового органу з належного повідомлення відповідача про наявність податкового боргу, заборгованість відповідача є узгодженою.
Відповідно до статті3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
У підпункті 2.3.1. пункту 2.3 статті 2 цього Закону передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Доказів сплати зазначеної суми станом на день розгляду спору суду не надано.
Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (04114, АДРЕСА_1, ідент. код НОМЕР_1) заборгованість перед бюджетом у розмірі 24 427,94 грн. (двадцять чотири тисячі чотириста двадцять сім гривень 94 коп.) на р/р 3421337970006 УДК у Оболонському районі ГУ ДКУ у м. Києві, код платежу 16050200, код ЗКПО 26077916, МФО 820019.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.Б. Федорчук