Постанова № 17314459, 17.03.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
17.03.2011
Номер справи
2а-9704/09/2670
Номер документу
17314459
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

17 березня 2011 року 12:05 № 2а-9704/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Федорчука А.Б. при секретарі судового засідання Паньків В. В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомЗаступника прокурора Дарницького району м.Києва Гаврюшенко В.О. в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва

до Державного підприємства "Укрспецавтобаза"

простягнення заборгованості у розмірі 1691555,07грн.

за участю представників сторін:

від позивача: Литвинчук В.О.

від відповідача: не зявився

від прокурора: не зявився

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Заступник прокурора Дарницького району м. Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києві Державної податкової адміністрації України звернувся з позовом до Державного підприємства «Укрспецавтобаза»про стягнення заборгованості у розмірі 1691555,07 грн.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що Державне підприємство «Укрспецавтобаза»має заборгованість по платежах до бюджету в сумі 1691555,07 грн., яка складається з штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг 1677802,85 грн.; по ПДВ 6733,64 грн.; по податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів - 7018,58 грн.

В судовому засіданні представник Позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив суд задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.

Відповідач до суду не зявився, хоча був належним чином повідомлений про судовий розгляд справи, відповідно до вимог статей 35, 37 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Позивачем надано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, відповідно до якого відповідач знаходиться за адресою, на яку судом надсилались ухвали про відкриття провадження у справі та призначення її до судового розгляду, а також повістки виклики.

В матеріалах справи містяться заперечення проти позовних вимог. В обґрунтування заперечень зазначає, що позивач не мав право обєднувати в одному позові вимоги, які не повязані між собою, а саме вимоги позивача базуються на різних правових підставах, окремих актах перевірки.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Заступник прокурора Дарнцького району в м. Києві Гаврюшенко В.О. в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про стягнення податкової заборгованості у розмірі 1691555,07 грн. з Державного підприємства «Укрспецавтобаза».

Позивач зазначив, що Державне підприємство «Укрспецавтобаза»не виконав зобовязань зі сплати 1691555,07 грн., яка складається з штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг 1677802,85 грн.; по ПДВ 6733,64 грн.; по податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів - 7018,58 грн.

Відповідач - Державне підприємство «Укрспецавтобаза», ідентифікаційний код 3290875 перебуває на податковому обліку у Державній податковій інспекції у Дарницькому районі міста Києва

За результатами розгляду акту перевірки № 1452/2305/32909875 від 27.03.2009р., складеному співробітниками Державної податкової інспекції в Дарницькому районі м. Києва, позивачем було прийнято рішення №0001652303 від 13.04.2009р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Крім того, у відповідача виникла заборгованість з податку на додану вартість, згідно самостійно поданих декларацій № 59017 від 21.04.2009 р., № 86982 від 22.05.2009 р., №94656 від 18.06.2009 р. Співробітниками Позивача був складений акт перевірки та на підставі акту перевірки винесено податкові повідомлення-рішення № 0060801502 від 26.05.2009 р., № 0060791502 від 26.05.2009 р., № 0061121502 від 01.06.2009 р., заборгованість становить 6 733,64 грн.

У відповідача рахується заборгованість по податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів згідно Розрахунку № 12545 від 27.02.2009 р., та довідки про зміну задекларованих сум в зв'язку з помилкою № 22875 від 26.03.2009 р. заборгованість становить 7 018,58 грн.

Відповідачем було оскаржено дані рішення до окружного адміністративного суду міста Києва. Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04.06.2010 р. позовну заяву ДП «Укрспецавтобаза»до ДПІ у Дарницькому районі м. Києва про визнання недійсним рішення було залишено без розгляду. Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду міста Києва від 18.11.2010 р. Ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 04.06.2010 р. залишено без змін.

Відповідно до підпункту 4.1.1 пункту 4 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.

Згідно з підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»визначено, що перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання.; друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк, друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Державною податковою інспекцією направлялись відповідачу податкові вимоги №1/1144 від 12.05.2009 р., що підтверджується матеріалами справи. Однак після проведених позивачем заходів податковий борг залишився несплаченим.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про систему оподаткування»платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

Якщо платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки то відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 зазначеного Закону податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до підпункту 6.2.4 названого пункту передбачено, що у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу.

Враховуючи всі заходи податкового органу з належного повідомлення відповідача про наявність податкового боргу, заборгованість відповідача є узгодженою.

Відповідно до статті3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.

У підпункті 2.3.1. пункту 2.3 статті 2 цього Закону передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Доказів сплати зазначеної суми станом на день розгляду спору суду не надано.

Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Державного підприємства «Укрспецавтобаза»(вул. Автотранспортна,1, м. Київ, 02088, ідент. код 3290875) на користь Державного бюджету України заборгованість по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в розмірі 1 677 802, 85 грн. (один мільйон шістсот сімдесят сім тисяч вісімсот дві гривні 85 коп.) шляхом перерахування на бюджетний рахунок одержувача №31116104700003 до УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885 в банку ГУДК України у м. Києві, МФО 820019, кодова строка 21080900.

3. Стягнути з Державного підприємства «Укрспецавтобаза»(вул. Автотранспортна,1, м. Київ, 02088, ідент. код 3290875) на користь Державного бюджету України заборгованість з податку на додану вартість 6 733, 64 грн. (шість тисяч сімсот тридцять три гривні 64 коп.) шляхом перерахування на бюджетний рахунок одержувача №31116029700003 до УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885 в банку ГУДК України у м. Києві, МФО 820019, кодова строка 14010100. 4. Стягнути з Державного підприємства «Укрспецавтобаза»(вул. Автотранспортна,1, м. Київ, 02088, ідент. код 3290875) на користь Державного бюджету України заборгованість з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів в сумі 7 018, 28 грн. (сім тисяч вісімнадцять гривень 28 коп.) шляхом перерахування на бюджетний рахунок одержувача №34215381700003 УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885 в банку ГУДК України у м. Києві, МФО 820019, кодова строка 12020500. Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.Б. Федорчук