Постанова № 17314451, 15.03.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.03.2011
Номер справи
2а-1551/10/2670
Номер документу
17314451
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

15 березня 2011 року 14:49 № 2а-1551/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Федорчука А.Б. при секретарі судового засідання Паньків В. В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомЗаступника прокурора м.Києва в інтересах держави в особі Київського міського центру зайнятості

до Товариства з обмеженою відповідльністю "Українські ювеліри"

простягнення коштів у розмірі 22 605,03грн.

за участю представників сторін:

від прокуратури: Овчаренко О.З., посв. №60 від 16.03.2009 р.

від позивача: ОСОБА_2, дов. №11-77 від 05.01.11 р.

від відповідача: не зявився

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Заступник прокурора м. Києва звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом в інтересах Київського міського центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю “Українські ювеліри”про стягнення штрафу у розмірі 22605,03 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15.02.2010 року відкрито провадження по справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13.04.2010 року провадження у даній справі зупинено до набрання законної сили рішення по справі № 2а-4828/10/2670 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Українські ювеліри”до Інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість Київського міського центру зайнятості про визнання незаконними дій та скасування результатів перевірки, за результатами якої на ТОВ “Українські ювеліри”накладено штрафу у розмірі 22605,03 грн. .

Згідно з пунктом 3.1.11 "Положення про автоматизовану систему документообігу в адміністративних судах", у зв'язку з припинення повноважень судді Шелест С.Б. призначити повторно суддю.

У відповідності до протоколу розподілу від 13.01.2011 р. у справі № 2а-1551/10/2670 призначено Головуючого суддю Федорчука А.Б.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що під час перевірки ТОВ «Українські ювеліри» Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість Київського міського центру зайнятості, було виявлено порушення п.5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення», в результаті чого складено Акт № 23-ш від 30.10.2009року про порушення законодавства про зайнятість населення.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив суд задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.

Відповідно до частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Позивачем надано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, та довідку з адресного бюро м. Києва, відповідно до якого відповідач знаходиться за адресою, на яку судом надсилались ухвали про відкриття провадження у справі та призначення її до судового розгляду, а також повістки виклики. Відповідач до суду не зявився, хоча був належним чином повідомлений про судовий розгляд справи, відповідно до вимог статей 35, 37 Кодексу адміністративного судочинства України. Заперечень проти позову відповідач до суду не надавав.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість Київського міського центру зайнятості було проведено перевірку ТОВ «Українські ювеліри».

Згідно із актом №23-ш від 30.10.2009 року Інспекцією було виявлено порушення відповідачем законодавства про зайнятість населення, а саме ч.5 ст.20 Закону України “Про зайнятість населення”.

Так, відповідач наказом від 23.01.2009 року №07-п звільнив працівника на підставі п.1 ч.1 ст.40 КЗпП України, що підтверджується матеріалами справи. Однак не повідомив про це не пізніше, як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості.

Згідно з п.1 ч.1 ст.40 Кодексу законів про працю України трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом у випадку змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.

Відповідно до ч.5. ст. 20 Закону України “Про зайнятість населення” при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів. У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.

Отже, законодавством України встановлено, що у разі неподання або порушення строків подання відповідних даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника.

Тож посилання представника позивача є обґрунтованими.

У ч.2 ст.19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Діяльність центрів зайнятості регулюється, зокрема, Конституцією України, Законом України “Про зайнятість населення”, Законом України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”.

Інспекція по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення у своїй діяльності керується, зокрема, Положенням про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 1991 р. N 47.

Підпункт “г” пункту 8 Положення про інструкцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення передбачає, що Інспекції надається право застосовувати економічні санкції до підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності й господарювання, за порушення законодавства про зайнятість населення, передбачені статтями 5 і 20 Закону України "Про зайнятість населення" і за недодержання вимог статей 8 і 18 зазначеного Закону.

Згідно із актом №23-ш від 30.10.2009 року Інспекцією застосовано до відповідача штраф на загальну суму 22605 грн. 03 коп., розрахунок було здійснено на підставі довідки про середню заробітну плату, розмір заробітної плати за період з січня 2008 року по січень 2009 року включно громадянки ОСОБА_3.

З огляду на представлені по справі докази, штраф нарахований у відповідності до правових норм.

З метою досудового врегулювання питання, позивачем направлялася претензія від 03.12.2009р. за № 11-12106 з проханням в добровільному порядку сплатити штраф, кошти на рахунок Київського міського центру зайнятості не надходили.

З урахуванням положень вище зазначених законодавчих актів, позивач у даному випадку діє правомірно.

ТОВ «Українські ювеліри»було оскаржено в судовому порядку результати перевірки та скасування результатів перевірки. Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 12.10.2010 р. Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 06.08.2010 залишено без змін, ТОВ «Українські ювеліри»в позові відмовлено, а отже рішення Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість Київського міського центру зайнятості є чинним.

Таким чином, зясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд дійшов висновку про задоволення позову.

Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Українські ювеліри» (вул. Голосіївська, 19, м. Київ, 03039) на користь Київського міського центру зайнятості штраф у сумі 22605,03 грн. (двадцять дві тисячі шістсот пять гривень 03 коп.) шляхом перерахування на бюджетний рахунок одержувача № 37179301900001 Київського міського центру зайнятості, банк одержувач ГУ УДК у місті Києві, код ЗКПО 03491091, МФО 820019.

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.Б. Федорчук