ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
08 липня 2011 року 09:51 № 2а-1869/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В., при секретарі Чупринко Н.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
Товариства з обмеженою відповідальністю "ФПГ Гудзон"
доДержавної податкової інспекції у Соломянському районі м. Києва
провизнання нечинними та скасування податкових повідомлень-рішень від 22.07.2010р. №0002652311/0, від 15.09.2010р. №0002652311/1, від 14.12.2010р. №0002652311/2,
за участю:
позивача Стрілець О.В.
відповідач Виндюк І.Г.
На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 8 липня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю " ФПГ Гудзон" (далі по тексту - позивач) звернулось з позовом до Державної податкової інспекції у Соломянському районі м. Києва (далі по тексту - відповідач) про визнання нечинними та скасування податкових повідомлень-рішень від 22.07.2010р. №0002652311/0, від 15.09.2010р. №0002652311/1, від 14.12.2010р. №0002652311/2.
В обґрунтування позовних вимог пояснив, що оскаржувані податкові повідомлення рішення прийняті відповідачем протиправно та з порушення норм законодавства.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.
Відповідач проти заявленого позову заперечив, посилаючись на те, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення прийняті відповідачем правомірно з врахування всіх обставин.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Державною податковою інспекцією у Соломянському районі м. Києва проведено перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "ФПГ Гудзон" за результатами якої 13.07.2010р. відповідачем складено акт №9952/23-11/34617264 про результати планової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2008р. по 31.03.2010р. валютного та іншого законодавства в період 01.10.2008р. по 31.03.2010р. (далі по тексту Акт перевірки).
Актом перевірки встановлено порушення п.п.7.2.3, 7.2.4 п.7.2, п.п.7.4.1, 7.4.5 п. 7.4 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997р. №168/97-ВР (із змінами і доповненнями); п. 2, п. 4, п. 5 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.1997р. №165, що призвело до заниження податку на додану вартість на загальну суму 537547грн. в тому числі по періодах: лютий 2009 року 136084грн.; березень 2009 року 97316грн.; серпень 2009 року 137578грн.; жовтень 2009 року 115073грн. та листопад 2009 року 51496грн.; завищенні суми податкового кредиту, який відображений у рядку 26 (залишок відємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду значення цього рядка переноситься до рядка 23.2 податкової декларації наступного звітного періоду) декларації з ПДВ на загальну суму 6771грн., у тому числі: за лютий 2009 року в сумі 2103грн., за березень 2009 року в сумі 3985грн., за квітень 2009 року в сумі 683грн.; п.п. 4.2.12 п. 4.2 статті 4, п. 7.1 статті 7, статті 17, п.п. «а»п. 19.2 статті 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»від 22.05.2003р. №889-ІV (зі змінами та доповненнями), внаслідок чого у квітні 2009 року занижено податок на суму 72,36грн.
На підставі Акту перевірки відповідачем 22.07.2010р. прийнято податкове повідомлення-рішення №0002652311/0, яким на підставі порушення п.п.7.2.3, 7.2.4 п.7.2, п.п.7.4.1 п. 7.4 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість", п. 2, п. 4, п. 5 Порядку заповнення податкової накладної позивачу визначено суму податкового зобовязання за платежем з податоку на додану вартість усього на суму 806321грн., у тому числі за основним платежем 537547грн. та штрафними (фінансовими) санкціями 268774грн.
Відповідно до пункту 5.1. статті 5 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181 від 21 грудня 2000 року податкове зобов'язання може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Позивач скористався правом наданим йому п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»оскаржив податкове повідомлення рішення в адміністративному порядку. За результатами адміністративного оскарження позивачу відмовлено в задоволенні його скарг і відповідно податкове повідомлення-рішення від 22.07.2010р. №0002652311/0 залишено без змін. Крім того, прийнято ряд інших податкових повідомлень-рішень, а саме: податкове повідомлення-рішення від 15.09.2010р. №0002652311/1 та податкове повідомлення-рішення від 14.12.2010 №0002652311/2.
Дані податкові повідомлення-рішення прийнятті на підставі Акту перевірки від 13.07.2010р. №9952/23-11/34617264.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Судом встановлено, що між позивачем (Покупець) та ТОВ «Сітіінвестбуд»(код ЄДРПОУ 35745210) (Продавець) укладено Договір №5 від 21.03.2009р. на поставку продуктів харчування на загальну суму 2461682,41грн., в тому числі ПДВ 410280,41грн.
В матеріалах справи містяться податкові та видаткові накладні виписані ТОВ «Сітіінвестбуд»на загальну суму 2 461 682,41грн. в тому числі ПДВ 410 280,41грн.
ТОВ «ФПГ «Гудзон»перерахувало на розрахунковий рахунок ТОВ «Сітіінвестбуд»грошові кошти в загальній сумі 701 405,00грн., що підтверджується банківськими виписками.
Між ТОВ «ФПГ Гудзон»та ТОВ "Сітіінвестбуд" укладено договір № б/н від 06.07.2009р. згідно якого ТОВ «ФПГ Гудзон»передає, а ТОВ "Сітіінвестбуд" приймає боржника ТОВ "Прадо - Груп" у розмірі 1 672 441,43грн.
Станом на кінець перевіряємого періоду дебіторська/кредиторська заборгованість по розрахунках з ТОВ «Сітіінвестбуд»відсутня.
Суми податку на додану вартість по вищевказаним податковим накладним включені ТОВ «ФПГ «Гудзон»до складу податкового кредиту за лютий-травень 2009 року
Судом з Акту перевірки вбачається, що ТОВ "Сітіінвестбуд" зареєстроване Шевченківською в м. Києві державною адміністрацією 04.03.2008р., перебуває на обліку в ДПІ у Шевченківському районі м. Києва з 06.03.2008р., стан платника - порушено провадження у справі про банкрутство.
ТОВ "Сітіінвестбуд" задекларовано податкові зобов'язання з ПДВ по контрагенту ТОВ «ФПГ «Гудзон»за квітень, травень 2009 року в загальному розмірі 176 880,14грн. (з них прийнято декларацій з ПДВ з відміткою податкового органу «До відома»на суму 107 264,00грн.).
При співставленні відповідачем податкового зобовязання ТОВ "Сітіінвестбуд" та податкового кредиту ТОВ «ФПГ «Гудзон»встановлені розбіжності по податку на додану вартість на загальну суму 233 401грн.
Свідоцтво платника ПДВ №100106002 від 20.03.2008р. (індивідуальний податковий номер платника 357452126593) анульовано Актом від 20.07.2009р. №2910/1502.
В матеріалах справи міститься Довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, відповідно до якого станом на 08.07.2009р. ТОВ "Сітіінвестбуд" знаходиться у стані «внесення судового рішення про порушення провадження у справі про банкрутство юридичної особи».
Крім того, відповідно до Листа ДПІ у Шевченківському районі м. Києва №2120/7/10-114 від 14.04.2011р. наявного в матеріалах даної справи, ТОВ "Сітіінвестбуд" станом на 14.04.2011р. до ДПІ у Шевченківському районі м. Києва не подавало форму №1ДФ за 1, 2, 3 та 4 квартали 2009 року.
Згідно Листа від 04.07.2011р. №2579/9/28-424 ДПІ у Шевченківському районі м. Києва наявного в матеріалах даної справи, остання форма №1ДФ ТОВ "Сітіінвестбуд" до податкової інспекції подана за 3 та 4 квартали 2008 року.
Між ТОВ «ФПГ «Гудзон» (Покупець) та ТОВ «ПСГ»(код ЄДРПОУ 36266075) (Продавець) укладено договір №1/6 від 01.06.2009р. на поставку продуктів харчування на загальну суму 4 245 504,43грн., в тому числі ПДВ 454 587,11грн., на що ТОВ «ПСГ»виписані податкові та видаткові накладні на загальну суму 4 245 504,44грн. в тому числі ПДВ 707 584,10грн., які наявні в матеріалах даної справи.
ТОВ «ФПГ «Гудзон»перерахувало на розрахунковий рахунок ТОВ «ПСГ»грошові кошти в загальній сумі 2 944 342,00грн., що підтверджується банківськими виписками.
Між ТОВ «ФПГ Гудзон»та ТОВ «ПСГ»укладено договір відступлення права вимоги №б/н від 06.07.2009 згідно якого ТОВ «ФПГ Гудзон» передає, а ТОВ «ПСГ» приймає право вимоги боргу від ТОВ "Прадо груп" у розмірі 225 093,30грн.
Між ТОВ «ФПГ Гудзон»та ТОВ «ПСГ»укладено договір відступлення права вимоги № б/н від 30.11.2009 згідно якого ТОВ «ФПГ Гудзон»передає, а ТОВ «ПСГ»приймає право вимоги боргу від ТОВ "Інтерксторг" у розмірі 934 427,24грн.
ТОВ «ФПГ Гудзон»виписано на адресу ТОВ «ПСГ»акти взаємозаліку за продану продукцію на загальну суму 141 641,00грн. Станом на кінець перевіряємого періоду дебіторська/кредиторська заборгованість по розрахунках з ТОВ «ПСГ»відсутня. Суми податку на додану вартість по вищевказаним податковим накладним включені ТОВ «ФПГ «Гудзон»до складу податкового кредиту за червень - листопад 2009 року.
ТОВ "ПСГ" зареєстроване Святошинською в м. Києві державною адміністрацією 28.01.2009. Перебуває на обліку в ДПІ у Святошинському районі м. Києва з 05.02.2009р., стан платника - визнано банкрутом.
Судом встановлено, що ТОВ "ПСГ" в декларації з ПДВ задекларовано податкових зобовязань з ПДВ по контрагенту ТОВ «ФПГ Гудзон»за червень, липень, вересень 2009 року в загальному розмірі 403437,38грн. (з них прийнято декларацій з ПДВ з відміткою податкового органу «До відома»на суму 316828,65грн.).
В матеріалах справи міститься Довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, відповідно до якої станом на 16.09.2009р. ТОВ "ПСГ" знаходиться у стані «внесення інформації щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою».
Крім того, відповідно до Листа ДПІ у Святошинському районі м. Києва №2931/9/10-035 від 14.04.2011р. наявного в матеріалах даної справи,свідоцтво платника ПДВ анульовано 21.07.2010р. актом про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість №4041. Податкова звітність за червень 2009 року з ПДВ подавалась через електронну пошту.
Відповідно до Листа ДПІ у Святошинському районі м. Києва від 17.06.2011р. №6141/7/10-034 наявного в матеріалах даної справи, ТОВ "ПСГ" подано звіт за формою №1ДФ тільки за 2-й квартал 2009 року, відповідно до якого на підприємстві працювала 1 (одна) особа.
На підтвердження використання продукції у власній господарській діяльності позивачем надані Договір поставки №2 від 01.10.2006р., Договір поставки товарів №65 від 04.03.2009р., Договір поставки від 04.01.2010р., видаткові та податкові накладні.
Відповідно до п. 19 статті 2 Бюджетного кодексу України від 21.06.2001, № 2542-III доходи бюджету - усі податкові, неподаткові та інші надходження на безповоротній основі, справляння яких передбачено законодавством України (включаючи трансферти, дарунки, гранти).
Згідно з статтею 9 Бюджетного кодексу України Доходи бюджету класифікуються за такими розділами: 1) податкові надходження; 2) неподаткові надходження; 3) доходи від операцій з капіталом; 4) трансферти.
Податковими надходженнями визнаються передбачені податковими законами України загальнодержавні і місцеві податки, збори та інші обов'язкові платежі.
Відповідно до п. 3 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи податкової служби перевіряють достовірність документів, повязаних з обчисленням податків, інших платежів, щодо правильності визначення обєктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів».
Підпунктом 3.2.1 п. 3.2 статті 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000, № 2181-III визначено, що випадках коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.
При цьому. Доходи бюджету складаються, в тому числі, і з податкових надходжень, під якими розуміється обовязкові внески до бюджетів, здійснені платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування. Сукупність податків і зборів, що справляються у встановленому законами України порядку, становить систему оподаткування.
Відповідно до п. 1.7 статті 1 Закону України "Про податок на додану вартість" податковий кредит - сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, визначена згідно з цим Законом.
Згідно з п.п. 7.7.1 п. 7.1 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
Відповідно до 7.4.1, 7.4.5 п. 7.4 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" для включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту, треба здійснити операції з придбання товарів (робіт, послуг) та мати належним чином оформлені податкові накладні, видані платником податку на додану вартість. У той же час, п.п. 7.4.1 п. 7.4 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" передбачено, що крім вищевикладених обовязкових підстав виникнення у платника податку права на податковий кредит, ще необхідна наявність такої підстави, як сплата платником податку у звітному періоді відповідних сум податку на додану вартість.
Відповідно до п.п. 7.2.3 п. 7.2 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надаються покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг).
Згідно п. 4. "Порядку заповнення податкової накладної", затвердженої Наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.1997р. № 165, зареєстрованої в Міністерстві Юстиції України від 23.06.1997р. за № 233/2037:
- сплачена (нарахована) сума податку на додану вартість у податковій накладній повинна відповідати сумі податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) продавця у реєстрі отриманих та виданих податкових накладних.
Таким чином, судом встановлено, що ТОВ «ФПГ «Гудзон»в порушення пп.7.2.3 п.7.2, пп.7.4.1 п.7.4, пп. 7.4.5 п.7.4 статті 7 Закону України від 03.04.1997р. №168/97-ВР "Про податок на додану вартість" та п. 4 Порядку заповнення податкової накладної, віднесено до складу податкового кредиту за лютий-травень 2009 року суму ПДВ по податкових накладних виписаних ТОВ "Сітіінвестбуд" на адресу ТОВ «ФПГ «Гудзон»у розмірі 410 280,41грн., які не відповідають сумі податкових зобов'язань, задекларованою ТОВ "Сітіінвестбуд" у розмірі 176 879,61грн., а саме є більшою на 233 401,00грн. та суму ПДВ по податкових накладних виписаних ТОВ "ПСГ" на адресу ТОВ «ФПГ «Гудзон»у розмірі 707 584,00грн., які не відповідають сумі податкових зобов'язань, задекларованою ТОВ "ПСГ" у розмірі 403 437,00грн., а саме є більшою на 304 147,00грн.
Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Отже, на думку суду відповідач виконав покладений на нього обовязок щодо доказування правомірності прийнятих ним податкових повідомлень-рішень від 22.07.2010р. №0002652311/0, від 15.09.2010р. №0002652311/1 та від 14.12.2010р. №0002652311/2, позивачем не надано суду достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його позові вимоги, тому адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю " ФПГ Гудзон" задоволенню не підлягає.
Оскільки судове рішення ухвалене на користь субєкта владних повноважень, судові витрати, відповідно з частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову Товариству з обмеженою відповідальністю "ФПГ Гудзон" відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Повний текст постанови виготовлений 13.07.2011р.
Суддя В.В. Амельохін