Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01014, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
16 травня 2011 року № 2а-2855/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Огурцова О.П. при секретарі судового засідання Покотило М.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Панта Рей Капітал"
простягнення штрафу в розмірі 85 000,00грн.
за участю
представника позивача: ОСОБА_2 (довіреність № 100/5337 від 28.03.2011)
представника відповідача: не з'явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Панта Рей Капітал" про стягнення штрафу в розмірі 85 000,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем не було сплачено штраф у розмірі 85 000,00 грн. застосований до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Панта Рей Капітал" постановою про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 785-ДМ від 24.11.2010 за невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 330-ДМ від 09.06.2010.
Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 02.03.2011 відкрито провадження, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 31.03.2011.
Судові засідання 31.03.2011 та 21.04.2011 було відкладено у зв'язку з неявкою відповідача.
У судовому засіданні 16.05.2011, у порядку частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України було проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Представник позивача у судовому засіданні 16.05.2011 підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд задовольнити позов.
Представник відповідача у судове засідання 20.01.2011 не з'явився, хоча повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду справи, шляхом направлення поштової кореспонденції на адресу вказану в довідці з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Поштове відправлення відповідачу повернулось без вручення адресату, в довідці ф.20 причиною повернення (досилання) зазначено закінчення терміну зберігання. Відповідно до частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Відповідно до частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.
З урахуванням вище наведеного суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до частини першої статті 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Пунктом 10 статті 8 зазначеного Закону встановлено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
09.06.2010 Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 330-ДМ, яким встановлено порушення Товариством з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Панта Рей Капітал" вимог пункту 1 глави 3 розділу IV Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів та фондового ринку № 1591 від 19.12.2006 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 за № 97/13364, в частині не здійснення розміщення регулярної квартальної інформації за І квартал 2010 року в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів, зобов'язано Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Панта Рей Капітал" у термін до 09.09.2010 усунути порушення законодавства про цінні папери та до 10.09.2010 письмово повідомити уповноважену особу Комісії про виконання зазначеного розпорядження.
08.11.2010 Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 283-ДМ, відповідно до якого Товариством з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Панта Рей Капітал" не виконано розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 330-ДМ від 09.06.2010 та зазначений емітент протягом року вже притягувався до відповідальності за невиконання розпоряджень уповноваженої особи Комісії, про що винесені постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 93-ДМ від 22.02.2010 та №350-ДМ від 09.06.2010.
Відповідно до пункту 14 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Пунктом 8 частини першої статтею 11 зазначеного Закону встановлено, що державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
24.11.2010 Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 785-ДМ, якою за не виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 330-ДМ від 09.06.2010 та з врахуванням того, що емітент протягом року вже притягався до відповідальності за невиконання розпоряджень уповноваженої особи Комісії, про що винесені постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 93-ДМ від 22.02.2010 та № 350-ДМ від 09.06.2010 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Панта Рей Капітал" застосовано санкцію у вигляді штрафу в розмірі 85 000,00 грн., який відповідача зобов'язано сплатити протягом 15 днів з моменту отримання постанови та направити копію розрахункового документу, який підтверджує виконання постанови до юридичного департаменту Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Зазначена постанова супровідним листом № 13/02/216ЗУ від 29.11.2010 була направлена на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Панта Рей Капітал".
Відповідно до пунктів 2-5 розділу 18 рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 2272 від 11.12.2007 "Про затвердження Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку" зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.02.2008 за № 120/14811 штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови. Юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету. Документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом п'яти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії (відповідного підрозділу територіального органу Комісії). У разі несплати штрафу юридичною особою в строк, установлений пунктом 2 цього розділу, штраф стягується в судовому порядку.
Станом на момент слухання справи заборгованість відповідачем по сплаті штрафних санкцій не погашена.
Відповідно до статті 6 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат ітериторіальні органи.
Статтею 7 зазначеного Закону передбачено, що до завдань Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, зокрема відноситься захист прав інвесторів шляхом застосування заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень.
Відповідно до статті 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідач у судове засідання не з'явився, заперечень на адміністративний позов до суду не надав.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись вимогами статей 69-71, 94, 160-165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Панта Рей Капітал" про стягнення штрафу в розмірі 85 000,00 грн. - задовольнити повністю
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Панта Рей Капітал"(01034, м. Київ, вул. Пушкінська, 11-А, кв. 9, код ЄДРПОУ 25286813 ) штраф у розмірі 85000,00 грн. (вісімдесят п'ять тисяч грн. 00 коп.) на користь Державного бюджету України, на розрахунковий рахунок відкритий в управлінні Державного казначейства за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.П. Огурцов
Повний текст постанови складено 23.05.2011