Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
Справа № 2270/6030/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 червня 2011 рокум. Хмельницький
09 год. 10 хв.
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Фелонюк Д.Л. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Головної державної інспекції на автомобільному транспорті м.Київ в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області до суб"єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення 1700 грн., -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить у відповідності до вимог Закону України „Про автомобільний транспорт” стягнути з ОСОБА_1 штраф у сумі 1700 грн. в дохід державного бюджету, застосований згідно постанови №115417 від 01.03.2011р. про застосування фінансових санкцій за результатами проведеної перевірки 18.02.2011 року.
На адресу відповідача була направлена копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з копією позовної заяви та додатками, які отримані ним 30.05.2011 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв"язку і сукупності суддя вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
18.02.2011р. державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області, на підставі завдання на перевірку №101171 від 14.02.2011 року було проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої складено акт від 18.02.2011 року, в якому зафіксовано, що водій здійснював нерегулярне пасажирське перевезення по маршруту Хмельницький - Київ, автомобілем марки РЕНО МАСТЕР, номерний знак НОМЕР_1, що належить СПД ОСОБА_3, м.Ізяслав, АДРЕСА_1. Виявлено, що в дорожньому листі відсутній реєстраційний номер узгодження з ДАІ, відсутня відмітка ДАІ про проведення ТО на нерегулярне перевезення, порушено вимоги спільного наказу Мінтрансзв"язку та МВС України №250/100 від 04.03.2008 року. Порушено ч.1 абз.3 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст.39 цього Закону, а саме без оформленого дорожнього листа, договору із замовником транспортних послуг, документа що засвідчує оплату транспортних послуг.
01.03.2011р. т.в.о. начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області винесена постанова №115417 про застосування фінансових санкцій згідно абз.3 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" в сумі 1700 грн..
Вказана постанова направлена за адресою, за якою зареєстрований відповідач, згідно реєстру вихідної кореспонденції.
У звязку з несплатою відповідачем фінансової санкції в добровільному порядку, позивач звернувся з позовом до суду.
Відповідно до ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Законом України „Про автомобільний транспорт” від 05.04.2001р. №2344-ІІІ (із змінами і доповненнями внесеними Законом України “Про внесення змін до Закону України „Про автомобільний транспорт” від 23.02.2006р. №3492-ІV) (далі - Закон) передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.
Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (ст.6).
Статтею 6 Закону передбачено, що державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Контрольно-наглядові функції у сфері автомобільного транспорту загального користування покладено на Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті та її територіальні органи, що визначено Положеннями про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. №1190) та про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (затверджено Наказом Міністерства транспорту та зв”язку України від 14.12.2005р. № 888, зареєстрованого в Міністерстві Юстиції України 28.12.2005р. за №1573/11853), зокрема здійснення державного контролю за виконанням субєктами господарювання, які проводять діяльність в сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезення пасажирів і вантажів, дотримання вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Процедуру здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування передбачено Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 (далі - Порядок).
Пунктами 3, 4 Порядку передбачено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м.м. Києві та Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
При цьому, вказаним Порядком передбачено, що рейдова перевірка транспортних засобів проводиться на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях вантаження та розвантаження вантажних автомобілів, контрольно вагових комплексах, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, у пунктах пропуску через державний кордон за погодженням з начальником органу охорони державного кордону (п.14 Порядку).
Під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.
Рейдова перевірка проводиться групою посадових осіб у кількості не менше як дві особи відповідно до завдання на перевірку (п.15,16 Порядку).
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем дотримана процедура перевірки, яка визначена зазначеним Порядком.
Відповідно до ст.2основних вимогщодо забезпечення безпечного перевезення пасажирів під час здійснення нерегулярних пасажирських перевезень, затверджених спільним наказом Мінтрансзв'язку та МВС від 25.05.2007 N 450/167 (у редакції наказу Мінтрансзв"язку, МВС від 04.03.2008р. №250/100), зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20 березня 2008 р. за N 230/14921 автомобільний перевізник може здійснювати нерегулярні пасажирські перевезення за умови виконання вимог Законів України "Про автомобільний транспорт", "Про дорожній рух", Правил надання послуг та ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт". Для здійснення нерегулярних пасажирських перевезень автомобільний перевізник повинен забезпечити водія необхідними документами на перевезення пасажирів, у тому числі дорожнім листом з відміткою Державтоінспекції МВС. Водії, які допускаються до здійснення нерегулярних пасажирських перевезень зобов'язані мати, зокрема дорожній лист з проставленими відмітками про проходження передрейсового медичного огляду водія, передрейсової перевірки технічного стану автобуса та інструктажу з безпеки дорожнього руху, а також відміткою Державтоінспекції МВС; копію договору на здійснення нерегулярних пасажирських перевезень; копію документа, що засвідчує оплату транспортних послуг.
Статтею 39 Закону передбачено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, зокрема документи для нерегулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
При цьому, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються фінансові санкції, які передбачені ст.60 вказаного Закону.
Так згідно до абз.3 ст.60 вказаного Закону передбачено, що за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як вбачається з матеріалів справи за результатами проведеної 18.02.2011 року перевірки транспортного засобу марки РЕНО МАСТЕР, номерний знак НОМЕР_1, що належить СПД ОСОБА_3, було складено акт від 18.02.2011 року, яким встановлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, а саме вимоги спільного наказу Мінтрансзв"язку та МВС України №250/100 від 04.03.2008 року, ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт". При цьому акт перевірки підписаний водієм без зауважень.
Згідно п.37 вказаного Порядку, керівник органу державного контролю та його заступник має право виносити обов'язкові для виконання суб'єктами господарювання приписи і постанови.
Таким чином, є правомірним, що за результатами перевірки, за порушення законодавства про автомобільний транспорт т.в.о. начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області винесено постанову про застосування до відповідача згідно абз.3 ст.60 Закону фінансових санкцій в розмірі 1700 грн..
Відповідач доказів, які б спростовували встановлені позивачем факти порушень, не подав, дії позивача під час проведення перевірки та складання акту перевірки, а також постанова №115417 від 01.03.2011р. про застосування фінансових санкцій не оскаржені, доказів про сплату 1700 грн. фінансових санкцій відповідачем не подано.
За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.
Згідно ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов Головної державної інспекції на автомобільному транспорті м.Київ в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області до суб"єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення 1700 грн. задовольнити.
Стягнути з суб"єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (м.Київ, вул.Проспект Перемоги 14) в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області (м.Хмельницький, вул.Соборна 75) штраф у сумі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень) в дохід Державного бюджету України.
Постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя/підпис/ "Згідно з оригіналом" СуддяД.Л. Фелонюк