Постанова № 17299520, 29.06.2011, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.06.2011
Номер справи
4620/11/2070
Номер документу
17299520
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

29 червня 2011 р. № 2-а- 4620/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Білової О.В.,

за участю секретаря судового засідання Романенко Т.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Київському районі міста Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Медсервіс Б.Г.Б.", про припинення юридичної особи,-

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у Київському районі міста Харкова звернулась до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Медсервіс Б.Г.Б.", в якому просить суд припинити юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю "Медсервіс Б.Г.Б.", обґрунтовуючи свої вимоги тим, що відповідач з 01.01.2010 року не подає до податкової інспекції податкові декларації, документи бухгалтерської звітності та інші відомості про свою господарсько-економічну діяльність, чим порушує вимоги Закону України „Про систему оподаткування ”.

Згідно ст.38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" однією з підстав для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Представник позивача - Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова - в судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, в позовній заяві просив розглянути справу без участі представника позивача.

Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Медсервіс Б.Г.Б." про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, свого представника в судове засідання не направив, заперечень та клопотань суду не надав.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.

Згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю "Медсервіс Б.Г.Б." зареєстроване виконавчим комітетом Харківської міської ради 09.11.2009 року, ідентифікаційний код 36816355, місцезнаходженням підприємства є: вул. Академіка Павлова,буд 309-Б, кв. 19.

Згідно довідки Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова Товариства з обмеженою відповідальністю " Медсервіс Б.Г.Б." взято на облік в органах державної податкової служби з 10.11.2009 р. за №26144. (а.с.8).

Як свідчать матеріали справи, Товариство з обмеженою відповідальністю "Медсервіс Б.Г.Б." не надавало податкову звітність до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова з 10.11.2009 року і по теперішній час, про що надана відповідна довідка позивачем.

Судом встановлено, що платник податків Товариство з обмеженою відповідальністю "Медсервіс Б.Г.Б." заборгованості із сплати податків не має, що підтверджується довідкою Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова (а.с.4)

Відповідно до ст. 20 Закону України від 25 червня 1991 року № 1251-XІІ “Про систему оподаткування ” завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків та зборів (обов'язкових платежів).

Однією з функцій, покладених на державні податкові інспекції, згідно до п. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні ” від 04 грудня 1990 року № 509-ХІІ є здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Згідно зі ст. 33 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців ” № 755-ІV від 15 травня 2003 року юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом. Юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.

Відповідно до ст. 51 Господарського кодексу України однією з підстав для припинення підприємницької діяльності є рішення суду у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами.

Статтею 59 Господарського кодексу України визначаються способи припинення діяльності субєкта господарювання (шляхом реорганізації або ліквідації) та підстави припинення діяльності субєкта господарювання, зокрема, частиною 6 передбачено, що субєкт господарювання ліквідується у разі скасування його державної реєстрації у випадках, передбачених законом.

Відповідно до п. 67.2 ст. 67 Податкового кодексу України, який набув чинності з 01.01.2011 року, органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб підприємців.

Згідно з ч.2 ст.38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" однією з підстав для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Суд зазначає, що у зв'язку з тим, що відповідач не подає звітність протягом року до органів податкової служби України, податкова інспекція не має можливості контролювати правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати до бюджету державних цільових фондів, податків і зборів (обов'язкових платежів), чим порушуються вимоги чинного законодавства України та завдається шкода інтересам держави.

Статтею 239 Господарського кодексу України від 16.01.2003 року № 436-IV в частині 1 одним з видів адміністративно-господарських санкцій визначено скасування державної реєстрації та ліквідацію суб'єкта господарювання. Зазначені санкції органи державної влади та органи місцевого самоврядування можуть застосовувати відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, до суб'єктів господарювання.

Відповідно до ч. 1 ст. 250 ХК України адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

Судом встановлено, що позивач звернувся до суду з позовом про припинення підприємницької діяльності відповідача в межах зазначених строків, позов поданий на підставі повноважень податкового органу та з визначених Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців ” підстав.

Із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 2, 8-14, 17, 50, 70, 71, 86, 94, 159, 160-163, 167, 186 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Медсервіс Б.Г.Б." про припинення юридичної особи - задовольнити.

Припинити юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю "Медсервіс Б.Г.Б." (ідентифікаційний код 36816355, юридична адреса: вул. Академіка Павлова,буд 309-Б, кв. 19), зареєстровану виконавчим комітетом Харківської міської ради 09.11.2009 року. <Сума задоволення >

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У повному обсязі постанова виготовлена 04 липня 2011 року.

Суддя Білова О.В.