П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
21 липня 2011 р. № 2-а- 8008/11/2070
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Супрун Ю.О., розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Вовчанської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, третя особа - Державний реєстратор Вовчанської районної державної адміністрації Харківської області про припинення підприємницької діяльності, -
В С Т А Н О В И В:
Вовчанська міжрайонна державна податкова інспекція у Харківській області (надалі за текстом - Вовчанської МДПІ) звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, Державний реєстратор Вовчанської районної державної адміністрації Харківської області, в якому просить суд: припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_1.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що відповідач зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності Вовчанською районною державною адміністрацією Харківської області 21.01.2002. З 02.04.2002 року відповідач перебуває на податковому обліку у Вовчанській МДПІ Харківської області.
В порушення п.п.16.1.3 п.16.1 ст.16, ст.49 Податкового кодексу України, п.8 ст. 19 Господарського кодексу України відповідач з 1-го кварталу 2003 року по теперішній час не подає до Вовчанської МДПІ податкові декларації та документи бухгалтерської звітності.
Представник позивача - Вовчанської МДПІ Харківської області - в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся повістками з поштовими повідомленнями. У відповідності до ст. 35 КАС України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання. Відповідач заперечення на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався. Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засідання не перешкоджає розгляду справи, слід розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Представник третьої особи у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся повістками з поштовими повідомленнями. Державний реєстратор надав до суду пояснення, з яких вбачається, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі, просив розглядати справу без участі представника.
Згідно п.10 ч.1 ст.3 КАС України розгляд і вирішення адміністративної справи здійснюється в порядку письмового провадження без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів.
Згідно до ч.1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За таких обставин суд вважає, що адміністративна справа повинна бути розглянута в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, судом встановлено наступне.
Відповідач зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності 21.01.2002 року Вовчанською районною державною адміністрацією Харківської області. Як вбачається з довідки про взяття на облік платника податків з 02.04.2002 року відповідач перебуває на податковому обліку у Вовчанської МДПІ за 782.
Як вбачається з матеріалів справи відповідач починаючи з 1-го кварталу 2003 року року по теперішній час не надав до Вовчанської МДПІ декларації про доходи, бухгалтерські звіти та інші документи та відомості пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів.
Згідно матеріалів справи фізична особа - підприємець ОСОБА_1 податкової заборгованості перед бюджетом або розрахункового рахунку відповідач не має.
Згідно ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04 грудня 1990 року №509-XII до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів обов'язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів, а також, перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також, стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та Іншими законами України.
Крім того, суд зазначає, що п. 17 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу України»закріплено право посадових осіб органів державної податкової служби звертатися у передбачених законом випадках до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" № 1251-XII від 25.06.1991 року (діяв на час виникнення спірних правовідносин), платники податків зобов’язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни; допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно п.п. 16.1.3 п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідно до ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181 від 21.12.2000 року (діяв на час виникнення спірних правовідносин), платник податків самостійно визначає суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій декларації.
Податкові декларації подаються за базовий період, що дорівнює:
а) календарному місяцю –протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю –протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу (півріччя);
в) календарному року –протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Згідно зі ст. 247 Господарського кодексу України у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації. Скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання провадиться за рішенням суду, що є підставою для ліквідації даного суб'єкта господарювання відповідно до статті 59 цього Кодексу.
Відповідно до п. 15 ст. 58 Господарського кодексу України скасування (припинення) державної реєстрації суб'єкта господарювання здійснюється за його особистою заявою, а також на підставі рішення суду у випадках визнання недійсними або такими, що суперечать законодавству, установчих документів, або здійснення діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, або в інших випадках, передбачених законом.
Згідно ст. 239 Господарського кодексу України скасування державної реєстрації та ліквідація суб'єкта господарювання є одним із видів адміністративно-господарських санкцій.
Згідно п. 2 ст. 238 Господарського кодексу України види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Судом встановлено, що відповідачем дійсно не подано звітність до органів державної податкової служби протягом останнього року, заборгованість перед бюджетом у відповідача відсутня.
Відповідач доказів на спростування вимог позивача суду не надав.
Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. 10, 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні”, ч.1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" № 1251-XII від 25.06.1991 року, ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 від 21.12.2000 року, що діяли на час виникнення спірних правовідносин, ст. 46 Податкового кодексу України, ст.ст. 3, 41, 71, 94, 160, 186, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Вовчанської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, третя особа - Державний реєстратор Вовчанської районної державної адміністрації Харківської області про припинення підприємницької діяльності - задовольнити в повному обсязі.
Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (62540, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1), зареєстрований Вовчанською районною державною адміністрацією Харківської області 21.01.2002 року за № 04059473Ф0010396.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Супрун Ю.О.