Постанова № 17294417, 15.07.2011, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.07.2011
Номер справи
2а/0270/3143/11
Номер документу
17294417
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 липня 2011 р.           Справа № 2а/0270/3143/11

Вінницький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Альчука Максима Петровича, розглянувши в порядку скороченого провадження матеріали справи

за позовом: прокурора м. Вінниці в інтересах держави Міністерства енергетики та вугільної промисловості України в особі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні"

до: товариства з обмеженою відповідальністю "Жмеринський м`ясокомбінат"

про: стягнення штрафних санкцій

ВСТАНОВИВ :

До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся прокурор м. Вінниці в інтересах держави - Міністерства енергетики та вугільної промисловості України в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні" до товариства з обмеженою відповідальністю "Жмеринський м'ясокомбінат" про стягнення штрафних санкцій.

Позовні вимоги мотивовані тим, що в результаті порушення відповідачем законодавства про теплоенергетику і невиконання припису щодо усунення порушень, позивачем винесено постанову № 10-00-27-15 від 10.03.2011 року про накладення штрафу в сумі 3400 грн. Враховуючи, що відповідачем штрафні санкції до бюджету не перераховані, позивач просить стягнути зазначену суму в судовому порядку.

Оскільки сума позову ґрунтується на рішенні позивача, щодо якого завершився встановлений строк оскарження, судом в порядку ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) при розгляді даної справи застосоване скорочене провадження.

Ухвалою суду від 25.06.2011 року, яку згідно поштового повідомлення відповідач отримав 05.07.2011 року, останньому встановлено строк для подачі заперечень проти позову. В десятиденний термін з дня її одержання відповідач своїм правом заперечити проти позовних вимог не скористався, хоча і заяви про визнання позову через канцелярію суду теж подано не було.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, судом встановлено наступне.

Судом встановлено, що Держенергонаглядом у Південно-західному регіоні у відповідності з Законом України "Про теплопостачання" та Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим постановою КМУ від 07.08.1996 року № 929 було проведено обстеження тепловикористовуючих установок і мереж, систем опалення, вентиляції, гарячого водопостачання ТОВ "Жмеринський м’ясокомбінат", з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії (TEC - 5), обстеження з питань технічного стану та дотримання режимів споживання теплової енергії, експлуатації тепловикористовувальних установок і мереж, систем опалення, вентиляції, гарячого водопостачання та систем збору і повернення конденсату (ВПТР-3).

За результатами перевірки складено акт № 06/10-0060 від 25.01.2010 року про виявлені порушення вимог законодавства про теплопостачання та видані приписи № 06/10-0061 та № 06/10-0062 від 25.01.2010 року про усунення порушень, кінцевий термін виконання яких встановлений 15.05.2010 року.

З метою здійснення контролю за виконанням наданих приписів по усуненню виявлених порушень державний інспектор 22.02.2011 року здійснив перевірки виконання вимог вказаних приписів.

Проте, до перевірки приписів державний інспектор відповідачем допущений не був, про що був складений акт № 06/10-0-8-030 від 22.02.2011 року, який був направлений відповідачу рекомендованим листом.

Відповідно до вимог ст. 31 Закону України "Про теплопостачання" суб’єкти господарювання несуть відповідальність за перешкоджання або недопущення до систем теплопостачання та тепло споживання працівників органів державного нагляду у розмірі до двохсот мінімумів доходів громадян (до 3400 грн.)

Керуючись вказаною нормою Закону старшим державним інспектором з енергетичного нагляду 10.03.2011 року винесено постанову № 06/10-01-021 якою накладено на Відповідача штрафні санкції в сумі 3400 гривень.

Зазначену постанову надіслано відповідачу рекомендованим листом №10-00-27-15 від 10.03.2011 року, яку відповідач отримав 15.03.2011 року, що підтверджується повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення від 10.03.2011 року (а.с. 15).

Обов’язок відповідача, передбачений ч. 8 ст. 31 Закону України "Про теплопостачання", щодо сплати протягом 15 днів після отримання копії постанови суми фінансових санкцій не виконаний, а тому позивач звернувся з даним позовом до суду.

Частина 4 ст. 31 Закону України "Про теплопостачання" визначає, що суми штрафів, що накладаються органами державного нагляду та органами державного регулювання, перераховуються до Державного бюджету України.

Відповідно до ч. 1 статті 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ст. ст. 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.

З урахуванням встановлених у судовому засіданні обставин, а також враховуючи, що станом на час розгляду справи відповідач не сплатив фінансових санкцій, зазначена сума підлягає стягненню з відповідача в судовому порядку.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 158, 162, 183-2, 256 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Жмеринський м’ясокомбінат" (р/р 26002011234000 в АТ "Укрсиббанк" м. Харків, МФО 351005, код ЄДРПОУ 13302458) в Державний бюджет України (р/р 31117106700006, МФО 802015, ГУДК у Вінницькій області, код ЄДРПОУ 34701261, код платежу 21081100) 3400 грн. штрафних санкцій.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Відповідно до ст.ст. 183-2, 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України

Суддя           Альчук Максим Петрович

15.07.2011