ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_______________________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"19" травня 2008 р.
Справа № 34/41-08-752
за позовом Прокурора Фрунзівського району Одеської області в інтересах держави в особі Фрунзівської селищної ради
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮГЕНЕРГО"
про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки
Суддя Фаєр Ю.Г.
В судовому засіданні приймали участь
від прокурора: Афанасьєва І.Г.- представник прокуратури Одеської області, діюча на підставі посвідчення №127 від 16.08.07р.;
від Фрунзівської селищної ради: не з'явилися;
від відповідача: не з'явилися.
СУТЬ СПОРУ: Прокурор Фрунзівського району Одеської області в інтересах держави в особі Фрунзівської селищної ради звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою та уточненням до неї, в якій просить визнати укладений 02.01.2008р. між Фрунзівською селищною радою та товариством з обмеженою відповідальністю "ЮГЕНЕРГО" договір оренди земельної ділянки загальною площею 0,6248га, розташованої в смт. Фрунзівка по вул.Котовського, 8, для експлуатації і обслуговування виробничих приміщень недійсним. В обґрунтування заявлених позовних вимог прокурор посилається на положення ч.2 ст.15 Закону України «Про оренду землі»із зазначенням про відсутність у договорі такої його істотної умови як орендна плата, її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальність за її несплату, оскільки орендна плата за цим договором визначена без врахування вимог Закону України «Про оцінку земель»щодо проведення нормативної грошової оцінки земельної ділянки у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, а також наявності витягу з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Фрунзівська селищна рада не погоджуючись з позовом прокурора Фрунзівського району Одеської області надіслала до суду відзив на позовну заяву від 14.03.08р., в якому зазначила про недоречність визнання договору оренди земельної ділянки, укладеного між селищною радою та ТОВ "ЮГЕНЕРГО", недійсним внаслідок відсутності підстав для цього, так як висновок у позовній заяві про те, що в основу розрахунку розміру орендної плати кладуться тільки вимоги Закону України «Про оцінку земель»і випадків її розрахунку в інший спосіб чинне законодавство не передбачає, є безпідставним та таким, що не відповідає вимогам ст.7 Закону України «Про плату за землю»та ст.21 Закону України «Про оренду землі».
Поряд з цим, 16.04.08р. Фрунзівська селищна рада вдруге надіслала відзив на позовну заяву до суду, в якому просить суд задовольнити позовні вимоги прокурора Фрунзївського району у повному обсязі, посилаючись на те, що за протестом прокурора Фрунзівського району рішення Фрунзівської селищної ради від 31.08.2004р. №412-ІV «Про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ "ЮГЕНЕРГО"»було скасоване як таке, що не відповідає вимогам чинного законодавства внаслідок відсутності позитивних висновків державної землевпорядної експертизи проекту відведення земельної ділянки загальною площею 0,6248га, розташованої в смт. Фрунзівка по вул.Котовського, 8, оскільки без позитивних висновків державної землевпорядної експертизи, відповідно до ст.ст.123, 124 Земельного кодексу України, земельна ділянка не може бути надана в оренду. Також Фрунзівська селищна рада просить суд розглянути справу без участі представників Фрунзівської селищної ради.
Відповідач проти позову заперечує з підстав, викладених у відзиві на позов, стверджуючи, що прокурор, заявляючи позов в інтересах держави в особі Фрунзівської селищної ради не врахував, що умовами оскаржуваного договору встановлено, що орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі на рівні трикратного розміру земельного податку на суму: 4357,98грн. в розмірі 13073,94грн. згідно розрахунку, що додається (п.8), обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції (п.9), орендна плата вноситься у строки відповідно до ст.17 Закону України "Про плату за землю" (п.10), випадки перегляду розміру орендної плати зазначені у п.11 договору, а відповідальність у вигляді пені та штрафних санкцій за невнесення орендної плати у визначені договором строки передбачена п.12 договору. при цьому, відповідач зауважує, що ці обставини свідчать про те, що розмір орендної плати визначений в договорі у повній відповідності з вимогами законодавства, яке не передбачає віднесення до істотних умов договору оренди землі положень про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а також не відносить до невід'ємної частини договору оренди землі витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель (ст.15 Закону України «Про оренду землі»). Крім того, відповідач в обґрунтування відсутності підстав для задоволення позовних вимог зазначає, що у позові прокурора відсутні обґрунтування того, які функції у спірних відносинах держава уповноважила здійснювати раду та надала їй у зв'язку з цим повноваження органу виконавчої влади, а рада є стороною оспорюваного прокурором договору і тому повинна приймати участь у судовому процесі як відповідач, а не позивач, у той же час ст.27 Закону України "Про плату за землю" визначено, що контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби, внаслідок чого відповідач просить позов залишити без розгляду відповідно до п.1 ч.1 ст.81 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи суд встановив:
Рішенням Фрунзівською селищною радою Фрунзівського району Одеської області від 31.08.2004р. №412 «Про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ "ЮГЕНЕРГО"»затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ "ЮГЕНЕРГО" для реконструкції будівель інкубаторного комплексу під виробництво металопластикових вікон, прозорих технологій та радіоелектронної апаратури на території Фрунзівської селищної ради Фрунзівського району Одеської області; надано в довгострокову оренду терміном на 49,9років ТОВ "ЮГЕНЕРГО" для реконструкції будівель інкубаторного комплексу під виробництво металопластикових вікон, прозорих технологій та радіоелектронної апаратури земельну ділянку загальною площею 0,6248га забудованих земель, яка використовується в виробничих цілях, за рахунок земель промисловості та іншого призначення за адресою: смт. Фрунзівка, вул. Котовського, 8, Фрунзівської селищної ради Фрунзівського району Одеської області; вирішено укласти з ТОВ "ЮГЕНЕРГО" договір довгострокової оренди земельної ділянки терміном на 49,9років.
02.01.2008р. між Фрунзівською селищною радою Фрунзівського району Одеської області – орендодавцем та товариством з обмеженою відповідальністю "ЮГЕНЕРГО" –орендарем був укладений договір оренди землі, згідно якого орендодавець надає, а Орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку, яка використовується в комерційних цілях для експлуатації і обслуговування знаходиться виробничих приміщень відповідача і знаходиться у смт.Фрунзівка, Фрунзівського району Одеської області, вул. Котовського, 8.
Згідно п.2.1, 2.2 цього договору в оренду передається земельна ділянка загальною площею 6248кв.м. На земельній ділянці знаходяться об'єкти нерухомого майна: адміністративна споруда, виробничі приміщення та склади.
Відповідно до п.7 даного договору договір укладено на 49,9років. Після закінчення строку договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен на протязі року до закінчення строку дії договору подати документи до інституту землеустрою або СПД, який отримав ліцензію на виконання землевпорядних робіт, для визначення меж земельної ділянки в натурі, а також не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
Згідно розділу «Орендна плата»орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі в розмірі 13073,94грн. згідно розрахунку, що додається. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції. Орендна плата вноситься у строки відповідно до ст.17 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992р. рівними частками за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, що місячно протягом 30 календарних днів наступних за останнім днем звітного податкового місяця для юридичних осіб та підприємців. Розмір орендної плати переглядається за згодою сторін у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом.
Земельна ділянка передається в оренду для використання її в комерційних цілях. Цільове призначення земельної ділянки: обслуговування адміністративної споруди, виробничих приміщень та складу (п.13, 14 договору оренди землі).
Відповідно до п.15 даного договору передача земельної ділянки в оренду здійснюється з послідуючим розробленням технічної документації на право оренди землі. Підставою розроблення технічної документації ділянки є: рішення селищної ради від 31.08.2004р. №412. Організація розроблення технічної документації земельної ділянки і витрати, пов’язані з цим, покладаються на орендаря. Передача земельної ділянки орендарю здійснюється у 10-ти денний строк після підписання сторонами цього договору за актом приймання-передачі.
Зазначений договір зареєстрований у Фрунзівському райвідділі Одеської регіональної філії Центру ДЗК, згідно запису у Державному реєстрі земель від 29.01.2008р. за №040853600002.
На виконання умов договору сторонами 02.01.2008р. складено акт приймання-передачі земельної ділянки, згідно якого вищеназвана земельна ділянка площею 6248кв.м., яка знаходиться в межах населеного пункту на території Фрунзівської селищної ради, Фрунзівського району передана від орендодавця орендарю відповідно до умов договору оренди землі.
Не погодившись зі спірним договором та вважаючи його таким, що не містить такої істотної умови як орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальність за її несплату всупереч приписів ч.2 ст.15 Закону України «Про оренду землі», оскільки визначена без додержання вимог Закону України «Про оцінку земель» щодо проведення нормативної грошової оцінки земельної ділянки у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, а також наявності витягу з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, прокурор звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати недійсним на підставі ст.215 Цивільного кодексу України укладений 02.01.2008р. між радою та відповідачем договір оренди земельної ділянки загальною площею 0,6248га, розташованої в смт.Фрунзівка по вул. Котовського, 8, для експлуатації і обслуговування виробничих приміщень.
Під час розгляду справи, 26.03.2008р. Фрунзівська селищна рада, розглянувши протест прокурора Фрунзівського району від 04.02.2008р. про невідповідність чинному законодавству рішення селищної ради від 31.08.2004р. №412 „Про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ "ЮГЕНЕРГО", прийняла рішення №594-V «Про протест прокурора Фрунзівського району на рішення селищної ради від 31.08.2004р. №412», яким скасувала рішення від 31.08.2004р. №412-ІV „Про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ "ЮГЕНЕРГО" як таке, що суперечить чинному законодавству, оскільки при розгляді проекту відведення земельної ділянки відповідачу селищною радою не врахована відсутність державної експертизи проекту.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Відповідно до приписів ст.ст.13, 41 Конституції України від імені Українського народу права власності здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією, і усі суб’єкти права власності рівні перед законом. Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.
Згідно ст.93 Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам та юридичним особам України, іноземним громадянам і особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об'єднанням і організаціям, а також іноземним державам. Орендодавцями земельних ділянок є їх власники або уповноважені ними особи. Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються законом.
Статтею 116 Земельного кодексу України визначено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.
Стаття 12 Земельного кодексу України визначає повноваження сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин, до яких, зокрема, належить розпорядження землями територіальних громад; надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу.
За змістом п.1 ст.124 Земельного кодексу України передача земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальної власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
Згідно ст.792 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобов'язується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений договором строк у володіння та користування за плату. Земельна ділянка може передаватись у найм разом з насадженнями, будівлями, спорудами, водоймами, які знаходяться на ній, або без них. Відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом.
Детальне регулювання відносини найму земельної ділянки отримали в Законі України «Про оренду землі».
Так, згідно ст.13 Закону України «Про оренду землі»договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Закон України «Про оренду землі»(ст.15) встановлює перелік таких істотних умов договору оренди землі: об'єкт оренди (місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об'єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін. Відсутність у договорі оренди землі однієї з істотних умов, передбачених цією статтею, а також порушення вимог ст.ст. 4-6, 11, 17, 19 цього Закону є підставою для відмови в державній реєстрації договору оренди, а також для визнання договору недійсним відповідно до закону.
Невід'ємною частиною договору оренди землі є: план або схема земельної ділянки, яка передається в оренду; кадастровий план земельної ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) у її використанні та встановлених земельних сервітутів; акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості); акт приймання-передачі об'єкта оренди; проект відведення земельної ділянки у випадках, передбачених цим Законом.
Згідно ч.6 ст.123 Земельного кодексу України проект відведення земельної ділянки погоджується із землекористувачем, органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури та охорони культурної спадщини і після одержання висновку державної землевпорядної експертизи по об'єктах, які їй підлягають, подається до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації»встановлює, що державна експертиза землевпорядної документації (далі - державна експертиза) - це діяльність, метою якої є дослідження, перевірка, аналіз та оцінка об'єктів експертизи на предмет їх відповідності вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам, а також підготовка обґрунтованих висновків для прийняття рішень щодо об'єктів експертизи.
Відповідності до ст.9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації»обов'язковій державній експертизі підлягають проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок.
Згідно ст.35 названого закону результатом проведення державної експертизи є висновок державної експертизи. Якщо об'єкт державної експертизи підготовлений згідно з вимогами законодавства, встановленими стандартами, нормами і правилами, то він позитивно оцінюється та погоджується. Позитивні висновки державної експертизи щодо об'єктів обов'язкової державної експертизи є підставою для прийняття відповідного рішення органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування, відкриття фінансування робіт з реалізації заходів, передбачених відповідною документацією. Реалізація заходів, передбачених документацією із землеустрою та документацією з оцінки земель, види яких визначені законом, а також матеріалами і документацією державного земельного кадастру щодо об'єктів обов'язкової державної експертизи, без позитивних висновків державної експертизи забороняється.
Висновки державної експертизи після їх затвердження спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері державної експертизи є обов'язковими для прийняття до розгляду замовником і врахування при прийнятті відповідного рішення щодо об'єктів державної експертизи.
Однак проект землеустрою розроблений Одеською регіональною філією Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при державному комітеті України по земельних ресурсів»щодо відведення земельної ділянки в довгострокову оренду (строком на 49,9 років) для експлуатації і обслуговування комерційних цілях виробничих приміщень товариством з обмеженою відповідальністю "ЮГЕНЕРГО" і знаходиться у смт.Фрунзівка, Фрунзівського району Одеської області, вул. Котовського, 8, обов’язкової державної експертизи всупереч вимог ст.9 названого вище закону не пройшов та не отримав позитивного висновку експертів. Викладене свідчить про Фрунзівська селищна рада прийняла рішення про затвердження зазначеного проекту без наявності позитивного висновку державної експертизи, в порушення вимог ст.35 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації».
Крім цього, необхідною умовою укладення договору оренди земельної ділянки, яка перебуває у державній або комунальній власності, є наявність рішення відповідного органу про надання земельної ділянки.
26.03.2008р. Фрунзівська селищна рада, розглянувши протест прокурора Фрунзівського району від 04.02.2008р. про невідповідність чинному законодавству рішення селищної ради від 31.08.2004р. №412 „Про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ "ЮГЕНЕРГО", прийняла рішення №594-V «Про протест прокурора Фрунзівського району на рішення селищної ради від 31.08.2004р. №412», яким скасувала рішення від 31.08.2004р. №412-ІV „Про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ "ЮГЕНЕРГО" як таке, що суперечить чинному законодавству.
У ст.203 Цивільного кодексу України визначені загальні вимоги, додержання яких є необхідним для чинності правочину, а саме: 1. Зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства. 2.Особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності. 3.Волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі. 4.Правочин має вчинятися у формі, встановленій законом. 5.Правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.
Частиною першою ст.215 Цивільного кодексу України встановлено, що підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою ст.203 Цивільного кодексу.
Отже, відповідність змісту правочину Цивільного кодексу України, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства є однією з необхідних умов визнання останнього дійсним, натомість його суперечність зазначеним вимогам у є підставою для визнання такого договору недійсним.
Враховуючи вищевикладене, договір оренди земельної ділянки від 02.01.2008р., укладений між Фрунзівською селищною радою та товариством з обмеженою відповідальністю "ЮГЕНЕРГО" слід визнати недійсним на підставі ст.215 Цивільного кодексу України, внаслідок порушення приписів ст.203 Цивільного кодексу України при його укладенні та недотриманні вимог ст.ст.9, 35 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації».
Відносно доводів відповідача, викладених у відзиві на позов, що рада як сторона оспорюваного прокурором договору, повинна приймати участь у судовому процесі як відповідач, а не позивач, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.2 п.4 Роз’яснень Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з визнанням угод недійсними»від 12.03.99р. N02-5/111 (із змінами і доповненнями) прокурор, звертаючись до господарського суду в інтересах держави з заявою про визнання договору недійсним, зазначає у ній позивачем державний орган або установу, організацію, уповноважені здійснювати відповідні функції держави у спірних правовідносинах і визначає відповідачами, як правило, обох контрагентів за договором. Виняток можуть становити випадки, коли одним з контрагентів є названий орган (установа, організація) - у такому разі відповідачем визначається другий контрагент. Викладене свідчить про помилковість тверджень відповідача у відзиві щодо залишення позову прокурора без розгляду відповідно до п.1 ч.1 ст.81 Господарського процесуального кодексу України внаслідок неправильного визначення ним у позові позивача за вимогами про захист інтересів держави, з помилковим посиланням на приписи ст.27 Закону України «Про плату за землю».
За таких обставин, згідно ст.ст.44, 49 Господарського процесуального кодексу України, слід стягнути з солідарно з позивача та відповідача на користь бюджету витрати по сплаті держмита на суму 42,50грн. з кожного та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справ у судах на суму 59грн. з кожного.
Керуючись ст.ст.44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати недійсним договір оренди земельної ділянки від 02.01.2008р., укладений між Фрунзівською селищною радою та товариством з обмеженою відповідальністю "ЮГЕНЕРГО".
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮГЕНЕРГО" (код 30986303; 66700, Одеська обл., смт Фрунзівка, вул.Котовського,8; р/р 26000005626001 в АКБ «Імексбанк»м. Одеса, МФО 328384) на користь Державного бюджету України (код бюджетної класифікації 22090200, символ звітності 095, р/р31114095700008, банк одержувача –ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, одержувач –ГУДКУ в Одеській області, код ЄДРПОУ 23213460), витрати по сплаті державного мита у сумі 42(сорок дві)грн. 50коп.
4. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮГЕНЕРГО" (код 30986303; 66700, Одеська обл., смт Фрунзівка, вул.Котовського,8; р/р 26000005626001 в АКБ «Імексбанк»м. Одеса, МФО 328384) на користь бюджету (код платежу 22050000, р/р 31217259700008 одержувач - ГУДКУ в Одеській області, банк-ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, код ЄДРПОУ 23213460) витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу на суму 59(п’ятдесят дев’ять)грн.
5. Стягнути з Фрунзівської селищної ради (код 232149962; 66700, Одеська обл., смт Фрунзівка, вул.Комсомольська,59; р/р 33215812500496 ВДК у Фрунзівському районі, банк - УДК в Одеській області, МФО 828011) на користь Державного бюджету України (код бюджетної класифікації 22090200, символ звітності 095, р/р31114095700008, Банк одержувача –ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, одержувач –ГУДКУ в Одеській області, код ЄДРПОУ 23213460) витрати по сплаті державного мита у сумі 42(сорок дві)грн. 50коп.
6. Стягнути з Фрунзівської селищної ради (код 232149962; 66700, Одеська обл., смт Фрунзівка, вул.Комсомольська,59; р/р 33215812500496 ВДК у Фрунзівському районі, банк - УДК в Одеській області, МФО 828011) на користь бюджету (код платежу 22050000, р/р31217259700008, одержувач - ГУДКУ в Одеській області, код ЄДРПОУ 23213460 банк-ГУДКУ в Одеській області МФО 828011) витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу на суму 59(п’ятдесят дев’ять)грн.
Рішення господарського суду набирає чинності в порядку ст.85 ГПК України.
Накази видати у порядку ст.116 ГПК України.
Суддя Фаєр Ю.Г.