Рішення № 17224846, 18.07.2011, Господарський суд Чернігівської області

Дата ухвалення
18.07.2011
Номер справи
18/75
Номер документу
17224846
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

18.07.11УКРАЇНА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Чернігівської області

14000, м. Чернігів, тел. (0462) 67-28-47

проспект Миру, 20

Іменем України

РІШЕННЯ

“ 15 ” липня 2011 року справа № 18/75

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „Карлтон Трейдінг Україна”

01133, м. Київ, провулок Лабораторний, 3

До Публічного акціонерного товариства „Укрнафта” в особі Нафтогазовидобувного управління „Чернігівнафтогаз” ПАТ „Укрнафта”

17500, м. Прилуки, вул. Вокзальна, 1

про визнання дій такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства

Суддя А.С.Сидоренко

Представники сторін:

від позивача: ОСОБА_1 адвокат, дов. від 23.05.2011р. № 19005/11 (в судовому засіданні 14.07.2011р.)

від відповідача: ОСОБА_2 нач. юридично договірного відділу, дов. від 14.04.2011р. № юр466/д

Рішення виноситься після перерви, оголошеної в судовому засіданні з 14.07.2011р. по 15.07.2011р., на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України.

В судовому засіданні 15.07.2011р., на підставі ч. 2 ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, було оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

СУТЬ СПОРУ:

Товариством з обмеженою відповідальністю „Карлтон Трейдінг Україна” (надалі Позивач) заявлено позов до Відкритого акціонерного товариства „Укрнафта” в особі Нафтогазовидобувного управління „Чернігівнафтогаз” (надалі Відповідач) про визнання такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства, дій відповідача по нарахуванню рентної плати за обсяги нафти, видобутої в процесі спільної діяльності за договором від 19.01.1999р. № 35/4, протягом січня 2011 року травня 2011 року включно.

В обґрунтування заявленого позову Позивач посилається на те, що Указом Президента України „Про заходи щодо залучення інвестицій для дорозробки нафтових родовищ із важковидобувними та виснаженими запасами” від 17.06.1996р. № 433/96 видобувні підприємства було звільнено від рентної плати за додатково видобуті нафту і газ понад базові обсяги на родовищах, визначених Кабінетом Міністрів України як родовища з важковидобувними та виснаженими запасами (до яких відносяться також і родовища в Прилуцькому нафтогазопромисловому районі на яких здійснюється спільна діяльність сторонами), протягом усього періоду експлуатації зазначених родовищ. За умовами договору про спільну діяльність базові обсяги видобутої нафти є власністю ВАТ „Укрнафта”, а понадбазові досягаються в результаті спільної діяльності учасників договору і приходуються на окремому балансі спільної діяльності у випадку розподілу прибутку.

Даний Указ Президента України був прийнятий з метою стимулювання збільшення видобутку нафти і газу на родовищах із важковидобувними та виснаженими запасами та залучення інвестицій для дорозробки таких родовищ. Тобто, звільнення від рентної плати за додатково видобуту нафту являлося державною гарантією захисту інвестицій. При цьому відповідний Указ був прийнятий і інвестиції були внесені до внесення змін до Закону України „Про інвестиційну діяльність” якими було обмежено поняття державних гарантій захисту інвестицій виключенням із нього питань сплати податків, зборів (обовязкових платежів).

На думку Позивача, незважаючи на втрату чинності Указу Президента України „Про заходи щодо залучення інвестицій для дорозробки нафтових родовищ із важковидобувними та виснаженими запасами” в січні 2006 року, відповідний вид державних гарантій захисту інвестицій повинен діяти протягом усього періоду експлуатації визначених родовищ.

При цьому обґрунтованість такої позиції товариства була встановлена низкою судових рішень, які набрали законної сили.

Представник Позивача в судове засідання 15.07.2011р. не зявився. Про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, що підтверджується його особистою розпискою.

Зважаючи на те, що в минулому судовому засіданні були вислухані пояснення представників сторін та досліджені докази по справі, неявка представника Позивача не перешкоджає подальшому розгляду справи по суті.

Відповідач позовні вимоги не визнає, мотивуючи свої заперечення тим, що, починаючи з січня 2011 року, рентна плата з додаткових понад базові обсяги видобутку нафти повинна сплачуватися на підставі норм розділу Х Податкового кодексу України. Закон України «Про рентні платежі за нафту, природний газ і газовий конденсат», Указ Президента України „Про заходи щодо залучення інвестицій для дорозробки нафтових родовищ із важковидобувними та виснаженими запасами” і постанова Кабінету Міністрів України „Про визначення нафтових родовищ з важковидобувними та виснаженими запасами” від 24.04.2000р. № 699 втратили чинність, а тому, на його думку, немає підстав вести мову про те, що додаткова нафта, видобута у 2011 році, звільнена від рентної плати.

Посилання Позивача на те, що на сьогоднішній день продовжують діяти державні гарантії захисту інвестицій щодо звільнення від рентної плати за додатково видобуту нафту на родовищах із важковидобувними та виснаженими запасами, Відповідач вважає помилковим, адже за змістом ч. 4 ст. 19 Закону України «Про інвестиційну діяльність»державні гарантії захисту інвестицій не стосуються питань фінансово господарської діяльності учасників інвестиційної діяльності та сплати ними податків, зборів (обов'язкових платежів).

Також, Відповідач вказує, що 23.03.2011р. було проведено державну реєстрацію зміни найменування юридичної особи з Відкритого акціонерного товариства „Укрнафта” на Публічне акціонерне товариство „Укрнафта”.

Розглянувши подані документи і матеріали, вислухавши пояснення повноважних представників сторін, зясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд ВСТАНОВИВ:

19 січня 1999 року між товариством з обмеженою відповідальністю „Карлтон Трейдінг Україна” та відкритим акціонерним товариством „Укрнафта” був укладений договір № 35/4 про спільну діяльність в Прилуцькому нафтогазопромисловому районі.

Предметом даного договору є спільна діяльність з:

інвестування створення, реконструкція та модернізація виробничих потужностей з метою освоєння та розробки обєктів робіт (інвестиційний етап спільної діяльності);

ведення виробничо господарської діяльності з видобутку і реалізації вуглеводнів в процесі експлуатації обєктів робіт для отримання прибутку учасниками, або шляхом розподілу прибутку, або розподілу додаткових виуглеводнів (виробничо господарський етап спільної діяльності).

Під „обєктом робіт” в договорі розуміється обєкти пошуку і розвідки родовищ нафти і газу на перспективних площах, нафтові та газоконденсатні поклади, а також окремі свердловини групи родовищ Прилуцького нафтогазопромислового району (Богдановського, Гніденцівського, Малодівицького, Мільківського, Прилуцького, Скороходівського, Софіївського, Щуровського, Ярошевського), які включені до програми спільної діяльності.

Згідно п. 4.1 Договору, юридичною особою, від імені якої ведеться спільна діяльність, учасниками визначається ПАТ „Укрнафта”. Вся фактична організаційна, фінансова і виробничо комерційна діяльність з виконання договору здійснюється Виконавчою дирекцією під контролем Комітету з управління.

Нафтогазовидобувне управління „Чернігівнафтогаз” ПАТ „Укрнафта” у відповідності з Положенням про НГВУ „Чернігівнафтогаз”, угодою від 28.01.1999р. про внесеня змін до договору про спільну діяльність, наказом ВАТ „Укрнафта” від 17.05.1999р. № 74, Положення про виконавчу дирекцію спільної діяльності в Прилуцькому нафтогазопромисловому районі, довіреністю від 14.04.2011р. № юр-465/д уповноважене представляти інтереси ПАТ „Укрнафта” в господарському суді.

В статті 9 Договору сторони визначили, що вуглеводні, видобуті на обєкті робіт, розподіляються на базові і додаткові вуглеводні.

Базові вуглеводні це обсяги видобутку вуглеводнів, що видобуваються в межах рівнів, існуючих на момент включення обєкту робіт до програми спільної діяльності, або підписання планів робіт (Базові рівні). Базові рівні визначаються з врахуванням природного (закономірного) зниження видобутку вуглеводнів і фіксуються в відповідних документах. Базові вуглеводні є власністю ПАТ „Укрнафта”.

Додаткові вуглеводні це понадбазові обсяги видобутку вуглеводнів, досягнені в результаті спільної діяльності учасників договору і приходуються на окремому балансі спільної діяльності у випадку розподілу прибутку.

Згідно ст. 1130 Цивільного кодексу України, за договором про спільну діяльність сторони (учасники) зобов'язуються спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення певної мети, що не суперечить законові.

Підпунктом 14.1.139 п. 14.1 ст. 14 та п. 153.14 ст. 153 Податкового кодексу України встановлено, що для цілей оподаткування дві чи більше особи, які здійснюють спільну діяльність без утворення юридичної особи, вважаються окремою особою у межах такої діяльності.

Облік результатів спільної діяльності ведеться платником податку, уповноваженим на це іншими сторонами згідно з умовами договору, окремо від обліку господарських результатів такого платника податку.

Відповідно до пунктів 1.5, 1.6 Порядку ведення податкового обліку та складання податкової звітності результатів спільної діяльності на території України без створення юридичної особи, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 11.07.1997р. № 234, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.08.1997р. за № 308/2112 (чинного на момент укладення між сторонами договору про спільну діяльність), податкові органи ведуть облік договорів на підставі копій цих договорів, які після їх укладення направляються платником податку до державної податкової адміністрації за його місцезнаходженням.

При взятті на облік договору у державній податковій адміністрації йому присвоюється обліковий номер. Копія договору зберігається в особовій справі платника податку.

Прилуцькою обєднаною державною податковою інспекцією НГВУ „Чернігівнафтогаз” спільна діяльність за договором 35/4 було взято на облік 01.04.1999р. за реєстраційним (обліковим) номером 534663345.

Причиною виникнення спору у даній справі являється те, що листом від 14.01.2011 р. № 38, Відповідач повідомив ТОВ «Карлтон Трейдінг Україна», що у зв'язку з вступом в дію Податкового кодексу України, виконавчою дирекцією спільної діяльності, починаючи з 01 січня 2011 року, буде здійснюватись нарахування та сплата рентної плати за нафту, що видобувається при здійсненні спільної діяльності за договором № 35/4 з Прилуцького, Гнідинцівського, Малодівицького, Богданівського, Щурівського та Скороходівського родовищ, які раніше були визначені як родовища з важковидобувними та виснаженими запасами.

Також, Позивачем надано листи Відповідача, відповідно до яких:

за січень 2011 року нараховано рентну плату за нафту в сумі 9141474,73 грн. (лист № 63 від 11.02.2011р.);

за лютий 2011 року нараховано рентну плату за нафту в сумі 8939242,24 грн. (лист № 69 від 10.03.2011р.);

за березень 2011 року нараховано рентну плату за нафту в сумі 10609816,90 грн. (лист № 103 від 11.04.2011р.);

за квітень 2011 року нараховано рентну плату за нафту в сумі 11296970,31 грн. (лист № 151 від 11.05.2011р.);

за травень 2011 року нараховано рентну плату за нафту в сумі 10889493,66 грн. (лист № 175 від 14.06.2011р.).

В судовому засіданні було встановлено відсутність розбіжностей між даними сторін щодо кількості видобутої нафти та сум нарахованих рентних платежів.

Проте суд не може погодитися із законністю відповідних дій Відповідача, виходячи з наступного:

Рентна плата за нафту і природний газ, що видобуваються в Україні була встановлена Указом Президента України „Про встановлення рентної плати за нафту і природний газ, що видобуваються в Україні” від 21.12.1994р. № 785/94.

Протягом 1995 1998 років діяли ставки рентної плати, що згідно з пунктом 2 даного Указу, затверджувалися Міністерством економіки України, Міністерством фінансів України разом з Державним комітетом України по нафті і газу.

З метою стимулювання збільшення видобутку нафти і газу на родовищах із важковидобувними та виснаженими запасами та залучення інвестицій для дорозробки таких родовищ Президентом України був прийнятий Указ „Про заходи щодо залучення інвестицій для дорозробки нафтових родовищ із важковидобувними та виснаженими запасами” від 17.06.1996р. № 433/96.

Пунктом 1 Указу від 17.06.1996р. № 433/96 було встановлено, що видобувні підприємства звільняються від рентної плати за додатково видобуті нафту і газ понад базові обсяги на родовищах, визначених Кабінетом Міністрів України як родовища з важковидобувними та виснаженими запасами, протягом усього періоду експлуатації зазначених родовищ.

При цьому термін „базові обсяги” означає обсяги видобутку нафти і газу, що повинні досягатися видобувним підприємством із використанням існуючих на родовищі виробничих потужностей, техніки та технологій. Базові обсяги встановлюються Державним комітетом нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України та зазначаються в ліцензії на експлуатацію родовища, яка видається видобувному підприємству.

За видобуті нафту і газ у межах базових обсягів здійснюються всі обов'язкові платежі згідно з чинним законодавством України.

Тобто, Указ Президента України від 17.06.1996р. № 433/96, на момент його прийняття, стимулював залучення інвестицій в дорозробку нафтових родовищ шляхом гарантування звільнення від рентної плати за додатково видобуті нафту і газ понад базові обсяги протягом усього періоду експлуатації зазначених родовищ, визначених Кабінетом Міністрів України як родовища з важковидобувними та виснаженими запасами.

Відповідно до Указу Президента України від 17.06.1996р. № 433 „Про заходи щодо залучення інвестицій для дорозробки нафтових родовищ з важковидобувними та виснаженими запасами” постановою Кабінету Міністрів України від 24.04.2000р. № 699 було визначено нафтові родовища згідно з додатком такими, що належать до родовищ з важковидобувними та виснаженими запасами.

До таких родовищ були віднесені наступні родовища Чернігівської області: Прилуцьке, Гніденцівське, Малодівицьке, Богданівське, Щурівське, Скороходівське.

Цією ж постановою було визначено базові обсяги видобутку нафти на період 1999 2019 роки, встановлені Міністерством палива та енергетики.

На вказаних в Постанові № 699 родовищах видобування нафти та газу ведеться в рамках здійснення власної діяльності ПАТ «Укрнафта»його структурною одиницею НГВУ «Чернігівнафтогаз», а також в рамках спільної діяльності Позивача та ПАТ «Укрнафта»за вказаним договором № 35/4 про спільну діяльність.

Згідно з умовами договору базові обсяги видобутку нафти та газу (базові вуглеводні) є власністю ПАТ «Укрнафта», тобто продукція, яка отримана при здійсненні спільної діяльності, є додаткова понад базові обсяги видобутку нафти і газу. Виключення складають випадки коли фактичні обсяги видобутку нафти по окремих родовищах є нижчими базових, що вказані в Постанові №699.

Постанова № 699 дала підстави для використання положень Указу № 433/96 при нарахуванні та сплаті рентної плати за нафту, видобуту на вказаних родовищах понад встановлені базові обсяги. З вступом у дію Постанови № 699 (з травня 2000 року) рентна плата нараховувалась лише на базові обсяги видобутку нафти з Прилуцького, Гнідинцівського, Малодівицького, Богданівського, Щурівського, Скороходівського родовищ і сплачувалась платником податків НГВУ «Чернігівнафтогаз».

Поняття розміри та порядок сплати рентних платежів за нафту, природний газ і газовий конденсат в України, починаючи з 2004 року визначалися Законом України «Про рентні платежі за нафту, природний газ і газовий конденсат». Згідно з абзацом 4 ст.11 цього Закону, від оподаткування рентними платежами за нафту, природний газ і газовий конденсат звільняються обсяги нафти, природного газу і газового конденсату, видобуті з родовищ, затверджених Кабінетом Міністрів України як такі, що мають важко видобувні та виснажені запаси.

Таким чином, Відповідач до квітня 2005 року не сплачував рентну плату за додатково видобуту нафту понад базові обсяги на Прилуцькому, Гніденцівському, Малодівицькому, Богданівському, Щурівському, Скороходівському родовищах.

Починаючи з квітня 2005 року по серпень 2007 року Відповідач здійснив нарахування рентної плати на додаткові (понад базові) обсяги нафти, видобутої у процесі спільної діяльності з вищевказаних родовищ.

Проте, рішенням господарського суду Чернігівської області від 28.05.2008р. у справі № 18/147 (6/192) визнано такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства дії відкритого акціонерного товариства „Укрнафта” в особі НГВУ „Чернігвнафтогаз” ВАТ „Укрнафта” по сплаті рентної плати в сумі 54238634,26 грн. за обсяги нафти, видобутої у процесі спільної діяльності за договором від 19.01.1999р. протягом квітня 2005 року по березень 2007 року. Дане судове рішення набрало законної сили.

Рішенням господарського суду Чернігівської області від 19.11.2007р. у справі № 6/356 визнано дії відкритого акціонерного товариства „Укрнафта” в особі НГВУ „Чернігвнафтогаз” ВАТ „Укрнафта” (спільна діяльність за Договором № 35/4) по сплаті рентної плати у сумі 23956445,88 грн. за обсяги нафти і газу, видобутих у процесі спільної діяльності за Договором № 35/4 у період з квітня 2007 року по серпень 2007 року такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства, та зобовязано відкрите акціонерне товариство „Укрнафта” в особі НГВУ „Чернігвнафтогаз” ВАТ „Укрнафта” (спільна діяльність за Договором № 35/4) вжити дії щодо коригування податкових зобовязань за період з квітня по серпень 2007 року по сплаті рентної плати за обсяги нафти і газу, видобутих у процесі спільної діяльності за Договором № 35/4. Рішення набрало законної сили.

В період з червня по листопад 2008 року відповідач здійснював нарахування рентної плати на додаткові (понад базові) обсяги нафти, видобутої у процесі спільної діяльності з Малодівицького родовища.

Проте, рішенням господарського суду Чернігівської області від 18 грудня 2008 року по справі № 6/208, визнано такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства дії відкритого акціонерного товариства „Укрнафта” в особі НГВУ „Чернігвнафтогаз” ВАТ „Укрнафта” по нарахуванню та сплаті рентної плати в сумі 107093,00 грн. за обсяги нафти і газу, видобутих у процесі спільної діяльності за договором № 35/4 у листопаді 2008 року. Рішення набрало законної сили.

Рішенням господарського суду Чернігівської області від 10.12.2009р. по справі № 11/179, визнано дії ВАТ „Укрнафта” в особі НГВУ „Чернігівнафтогаз” (Спільна діяльність за Договором № 35/4) щодо прийняття рішення (лист від 12.01.2009р. вих. № 15) по нарахуванню та сплаті рентної плати за обсяги нафти і газу видобутих у процесі спільної діяльності за договором № 35/4 у період починаючи з січня 2009 року такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства. Дане судове рішення не оскаржувалося та набрало законної сили.

Вищевказані судові рішення ґрунтувалися в тому числі на висновку про те, що гарантії, надані для всього періоду експлуатації Прилуцького, Гнідинцівського, Малодівицького, Богданівського, Щурівського, Скороходівського родовищ, згідно з Указом № 433/96 та Постановою № 699, продовжують діяти, оскільки стосовно них зберігається дія норми останнього речення абзацу 4 частини 1 статті 19 Закону України «Про інвестиційну діяльність»від 18 вересня 1991 року № 1560-XII про те, що державні гарантії захисту інвестицій не можуть бути скасовані або звужені стосовно інвестицій, здійснених у період дії цих гарантій.

Державні гарантії захисту інвестицій були звужені згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України з метою усунення випадків ухилення окремих підприємств, створених за участю іноземних інвесторів, від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів)»від 20.12.2001р. № 2899-III шляхом обмеження поняття державних гарантій захисту інвестицій виключенням із нього питань сплати ними податків, зборів (обовязкових платежів). Тобто, це відбулося після того, як на умовах Указу № 433/96 та Постанови № 699 розпочалася інвестиційна діяльність на Прилуцькому, Гнідинцівському, Малодівицькому, Богданівському, Щурівському, Скороходівському родовищах і Позивач вже здійснив свої інвестиції в обсягах, що були обумовлені договором і спільними рішеннями його учасників.

Визнання Закону України «Про рентні платежі за нафту, природний газ і газовий конденсат»таким, що втратив чинність, як і наступне введення в дію Податкового кодексу України не відміняє дію гарантії, що надана згідно з Указом № 433/96 та Постанови № 699 і полягає у звільненні від рентної плати за додатково видобуту нафту понад базові обсяги на Прилуцькому, Гнідинцівському, Малодівицькому, Богданівському, Щурівському, Скороходівському родовищах, визначених Кабінетом Міністрів України як родовища з важковидобувними та виснаженими запасами, протягом усього періоду експлуатації зазначених родовищ.

Відповідна правова позиція викладена у постанові Вищого господарського суду України від 20.04.2011р. по справі № 11/149 (6/131) за позовом ТОВ „Карлтон Трейдінг Україна” до ВАТ „Укрнафта” в особі Нафтогазовидобувного управління „Чернігівнафтогаз” про визнання дій такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства.

За правилами ч. 2 ст. 35 Господарського процесуального кодексу України, факти, встановлені рішенням господарського суду (іншого органу, який вирішує господарські спори), за винятком встановлених рішенням третейського суду, під час розгляду однієї справи, не доводяться знову при вирішенні інших спорів, в яких беруть участь ті самі сторони.

Указом № 433/96 встановлення базових обсягів передбачається для видобувного підприємства на період дії ліцензії на експлуатацію родовища (спеціального дозволу на користування надрами згідно чинного законодавства), що позбавляє видобувне підприємство підстав для звільнення від рентної плати після закінчення дії відповідного дозволу. Такі підстави можуть виникнути лише у випадку нового затвердження базових обсягів видобутку.

Слід зазначити, що у ПАТ «Укрнафта»(НГВУ «Чернігівнафтогаз») наявні ліцензії:

№ 1622 від 27 жовтня 1998 року на видобування/експлуатацію Богданівського родовища з терміном дії 20 років;

№ 1563 від 31 серпня 1998 року на видобування/експлуатацію Гнідинцівського родовища з терміном дії 20 років;

№ 1439 від 22 червня 1998 року на видобування/експлуатацію Прилуцького родовища з терміном дії 20 років;

№ 1596 від 05 жовтня 1998 року на видобування/експлуатацію Малодівицького родовища з терміном дії 20 років;

№ 2031 від 11 листопада 1999 року на видобування/експлуатацію Скороходівського родовища з терміном дії 20 років.

Отже, зазначені ліценції отримані відповідачем під час дії Указу № 433/96 та продовжують діяти як у спірному періоді (01.01.2011р.-31.05.2011р.), так і на майбутнє.

Враховуючи вищевикладене, господарський суд прийшов до висновку, що дії Відповідача щодо нарахування рентної плати за період з 01.01.2011р. по 31.05.2011р. включно порушують права позивача, як інвестора, та суперечать чинному законодавству, а відтак позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 35, 49, 82 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства, дії публічного акціонерного товариства „Укрнафта” в особі Нафтогазовидобувного управління „Чернігівнафтогаз” ПАТ „Укрнафта” по нарахуванню рентної плати за обсяги нафти, видобутої у процесі спільної діяльності за договором від 19.01.1999р. № 35/4 протягом січня 2011 року травня 2011 року включно.

Стягнути з публічного акціонерного товариства „Укрнафта”, м. Київ, Несторівський провул., 3-5 (відомості про розрахункові рахунки відсутні, код 00135390) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Карлтон Трейдінг Україна», м. Київ, Лабораторний провул., 3 (р/р 26002200140001 в АКБ „Сіті Банк” (Україна), МФО 300584, код 25662676) 85 грн. 00 коп. державного мита та 236 грн. 00 коп. витрат на інформаційно технічне забезпечення судового процесу.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Суддя (підпис) А.С.Сидоренко

Рішення підписано 15 липня 2011 року.

Суддя (підпис) А.С.Сидоренко