Рішення № 17081085, 11.07.2011, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
11.07.2011
Номер справи
24-25/17-199-2011
Номер документу
17081085
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"11" липня 2011 р.Справа № 24-25/17-199-2011 За позовом: Миколаївського прокурора з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах в інтересах держави в особі Миколаївської обласної психіатричної лікарні №2 до відповідача: Комунальної установи «Одеська обласна психіатрична лікарня №2» за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Управління охорони здоров`я Миколаївської обласної державної адміністрації

за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Управління охорони здоров`я Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної ради

про стягнення 163206,66 грн.

За зустрічним позовом: Комунальної установи «Одеська обласна психіатрична лікарня №2»

до відповідача: Миколаївської обласної психіатричної лікарні №2

за участю третіх осіб: Управління охорони здоров`я Миколаївської обласної державної адміністрації, Управління охорони здоров`я Одеської обласної державної адміністрації

за участю Миколаївської прокуратури з нагляду за додержанням законів при виконанні удових рішень у кримінальних справах

про визнання недійсним договору

Головуючий суддя Оборотова О.Ю.

Судді Погребна К.Ф.

Гут С.Ф.

В судових засіданнях приймали участь представники:

Від прокурора: не зявився;

Від позивача: ОСОБА_2, довіреність №308 від 11.02.2011 р.

Від відповідача: ОСОБА_1, довіреність №91 від 25.02.2011 р.

Від третьої особи - Управління охорони здоров`я Миколаївської обласної державної адміністрації: не зявився;

Від третьої особи - Управління охорони здоров`я Одеської обласної державної адміністрації: ОСОБА_3, довіреність №01-15/123 від 13.01.2011 р.

Від третьої особи - Одеської обласної ради: ОСОБА_4 на підставі довіреності від 16.02.2011р.

СУТЬ СПОРУ: про стягнення з Комунальної установи «Одеська обласна психіатрична лікарня №2»на користь Миколаївської обласної психіатричної лікарні №2 заборгованості 163 206,66 грн. за договором №1 від 01.01.2008 р., за зустрічним позовом: про визнання недійсним договору №1 від 01.01.2008 р., укладеного між Комунальної установи «Одеська обласна психіатрична лікарня №2»та Миколаївською обласною психіатричною лікарнею №2.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 24.01.2011 р. порушено провадження у справі №25/17-199-2011 за позовом Миколаївського прокурора з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах в інтересах держави в особі Миколаївської обласної психіатричної лікарні №2 до Комунальної установи “Одеська обласна психіатрична лікарня №2”, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Управління охорони здоров`я Миколаївської обласної державної адміністрації, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Управління охорони здоров`я Одеської обласної державної адміністрації про стягнення 163206,66 грн.

Прокурор на заявлених позовних вимогах наполягає, в обґрунтування заявленого позову посилається на те, що на підставі наказу Міністерства охорони здоровя України №35 від 31.01.2001 р. «Про заходи щодо покращення організації психіатричної допомоги особам, до яких за рішенням суду застосовано примусові заходи медичного характеру у відділеннях з посиленим наглядом обласних психіатричних лікарень»01.01.2008 р. між Миколаївською обласною психіатричною лікарнею №2 та Комунальною установою «Одеська обласна психіатрична лікарня №2»укладено договір №1 про надання послуг з лікування психічно хворих осіб Одеської області у відділенні з посиленим наглядом в Миколаївській обласній психіатричній лікарні №2, який погоджено начальниками Управлінь охорони здоровя Миколаївської та Одеської обласних державних адміністрацій. Акти виконаних робіт по результатам виконання договору з боку позивача щомісячно передавались на підпис до Комунальної установи «Одеська обласна психіатрична лікарня №2», однак, останньою підписані не були. Вартість наданих позивачем послуг відповідачем не сплачено. Крім того, прокурор зазначає, що відповідач у встановлені строки не надав відповідь на претензію позивача від 03.06.2010 р. №806.

Позивач позовні вимоги прокурора підтримує в повному обсязі, надав пояснення від 09.03.2011 р. за вх. №6968/2011, із яких вбачається, що до укладення спірної угоди та аналогічних угод від 04.01.2005 р., від 03.01. 2006 р., від 23.07.2007р., що були виконані сторонами, ніякого відношення не має наказ №246/514, оскільки медичні спеціалізовані заклади, зазначені в ньому, не мають ніякого відношення до осіб, що скоїли протиправні дії і яким за рішенням суду були призначені примусові заходи медичного характеру, про що свідчать п.п.2.1., 2.2., 2.3., 2.4. п.2 «Порядок направлення хворих до міжобласних медичних спеціалізованих закладів, центрів»вищезазначеного наказу. Позивач зазначає, що два роки 2005, 2006 р.р. - договори укладалися, кошти перераховувались, але з 2007 р., всупереч укладеним угодам, кошти за лікування цієї категорії хворих Одеського регіону перестали надходити, без всякої мотивації та пояснень.

Відповідач у відзиві на позов від 11.02.2011 р. за вх. №4530/2011 просить суд у позові прокурора відмовити повністю, визнати недійсним договір №1 від 01.01.2008 р., при цьому зазначає, що при укладенні спірного договору не було враховано те, що наказом Міністерства охорони здоровя України, Міністерства фінансів України був розроблений та затверджений наказ №246/514 від 04.07.2002 р. «Про затвердження механізму міжбюджетних розрахунків за медичну допомогу, надану хворим міжобласними медичними спеціалізованими закладами, центрами», згідно якого міжбюджетні розрахунки здійснюються відповідно до ст.101, 104 Бюджетного кодексу України. У звязку з чим, відповідач вважає, що згідно п.п.3.1., 3.3. наказу №246/514 субвенція Миколаївській психіатричній лікарні повинна надаватись із загального фонду Одеської обласної ради.

14.02.2011 р. третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Управлінням охорони здоровя Одеської обласної державної адміністрації за вх. №4682/2011 надано до суду пояснення, відповідно до яких заявник вважає договір №1 від 01.01.2008 р. таким, що не відповідає вимогам закону, недійсним, посилаючись при цьому на положення наказу №246/514 від 04.07.2002 р., постанови Кабінету Міністрів України від 11.04.2002 р. №490 «Про затвердження порядку перерахування дотації вирівнювання, додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів та субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, коштів, що передаються до державного бюджету з місцевих бюджетів, а також міжбюджетних трансфертів між місцевими бюджетами», та зазначаючи про те, що КУ «Одеська обласна психіатрична лікарня №2»не мала повноважень на підписання цього договору, оскільки остання є обєктом права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, інтереси яких представляє Одеська обласна рада в межах повноважень, визначених законодавством України, а фінансування закладу також здійснюється обласною радою.

28.02.2011 р. КУ «Одеська обласна психіатрична лікарня №2»звернулась до суду із зустрічним позовом, крім того, надала обґрунтування та пояснення від 14.03.2011 р. вх. №7575/2011, де навела додаткове обґрунтування взаємоповязаності первісного та зустрічного позовів та заявлених зустрічних позовних вимог. Так, КУ «Одеська обласна психіатрична лікарня №2»просить суд визнати недійсним договір №1 від 01.01.2008 р., посилаючись на ст.ст.101, 104, накази №246/514 від 04.07.2002 р., №35 від 31.01.2001 р., постанову №490 від 11.04.2002 р., та вказуючи на те, що субвенція Миколаївській обласній психіатричній лікарні повинна надаватись із загального фонду Одеської обласної ради. Спираючись на перелічені положення наказів та постанови позивач за зустрічним позовом робить висновок про те, що КУ «Одеська обласна психіатрична лікарня №2»: не може бути стороною за вищевказаним договором та нести витрати на лікування психічно хворих осіб Одеської області у відділенні з посиленим наглядом в Миколаївській обласній психіатричній лікарні №2, оскільки такі витрати (субвенції) покладено на Одеську обласну раду; не є особою, яка може виконувати контроль за порядком направлення хворих і достовірністю актів виконаних робіт Миколаївською обласною психіатричною лікарнею №2 та підписувати їх, тому що дана функція згідно п.3.13 наказу №246/514 покладається на Управління охорони здоровя. Позивач за зустрічним позовом вважає, що договір №1 від 01.01.2008 р. укладений з порушенням вимог чинного законодавства, у звязку з чим є недійсним.

Ухвалою суду від 02.03.2011 р. прийнято зустрічну позовну заяву Одеської обласної психіатричної лікарні № 2 до Миколаївської обласної психіатричної лікарні №2, за участю третіх осіб Управління охорони здоров`я Миколаївської обласної державної адміністрації, Управління охорони здоров`я Одеської обласної державної адміністрації, за участю Миколаївської прокуратури з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах про визнання недійсним договору, до спільного розгляду з первісним позовом у справі №25/17-199-2011.

Крім того, позивач за зустрічним позовом як на підставу недійсності спірного договору, додатково вказує на те, що при його укладанні був порушений порядок та умови укладання договору, який регламентувався Законом України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти»від 01.12.2006 р. та був затверджений порядок укладання договору через проведення процедури торгів. КУ «Одеська обласна психіатрична лікарня №2»зазначає, що згідно ст.ст.17, 18-1, 27, 29-3, 30, 32 вищевказаного Закону всі учасники, що беруть участь у процедурах закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти повинні бути обовязково включені до Тематичного каталогу учасників процедур закупівель. Висновком Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель від 19.07.2007 р. №2535-вс було погоджено проведення КУ «Одеська обласна психіатрична лікарня №2»процедури закупівлі послуг з лікування та утримання у відділенні з посиленим наглядом осіб, що вчинили суспільно небезпечні дії, у одного учасника Миколаївської обласної психіатричної лікарні №2, однак, за інформацією Тендерної палати України зазначений учасник не був включений до Тематичного каталогу учасників процедур закупівель, чим порушив чинне законодавство України у сфері закупівель, що свідчить про те, що договір укладений за результатами процедури закупівлі згідно ст.34 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти»та 236 ГК України вважається недійсним (нікчемним).

Позивач за первісним позовом надав суду відзив на зустрічну позовну заяву від 14.03.2011 р. за вх. №7497/2011, від 21.03.2011 за вх. №8345/2011, в якому просить суд відмовити у його задоволенні, у звязку з тим, що спірний договір повністю відповідає вимогам ст.203 ЦК України, а посилання позивача за зустрічним позовом на наказ №246/514 від 04.07.2002 р. є необґрунтованим, оскільки Миколаївська обласна психіатрична лікарня №2 відповідно до положень Статуту не відноситься до міжобласних медичних закладів. Крім того, на думку Миколаївської обласної психіатричної лікарні №2, вищезазначений наказ не має ніякого відношення до регулювання питання лікування, фінансування та контролю психічно хворих, до яких за рішенням суду застосовані примусові заходи медичного характеру у відділенні з посиленим наглядом обласних психіатричних лікарень, про що свідчить п.2 «порядок направлення хворих до міжобласних медичних спеціалізованих закладів, центрів»де консультуються, обстежуються та лікуються хворі відповідної медичної спеціалізації, окрім психіатричного примусового лікування. Також Миколаївська обласна психіатрична лікарня №2 зазначає, що Одеське обласне управління охорони здоровя погоджувало спірний та попередні договори між сторонами, не заперечувало їх дійсність.

Також, Миколаївська обласна психіатрична лікарня №2 посилається на те, що замовником не були виконані основні положення Закону України „Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”: про умови застосування процедури закупівлі у одного учасника (ст.ст.14, 33), а саме, переговори до укладання договору про закупівлю послуг із виконавцем не проводились, надання послуг з лікування хворих у відділенні з посиленим наглядом до переліку випадків та умов застосування процедури закупівлі в одного учасника; при плануванні бюджету 2008 р. не були заплановані кошти по КЕКВ 1139 „Оплата послуг на лікування хворих у відділенні з посиленим наглядом”. Крім того, не були виконані п.п.1.1., 2.2., 2.3., 3.1. „Порядку подачі та розгляду заяв щодо застосування процедур державних закупівель у одного учасника та з обмеженою участю”, які відносяться до вимог щодо подання заяви про проведення торгів та її розгляду міжвідомчою комісією з питань державних закупівель.

Клопотання відповідача від 14.02.2011 р. за вх. №4581/2011 про відкладення розгляду справи з метою підготовки зустрічного позову судом задоволено, про що винесено ухвалу від 14.02.2011 р.

Клопотання відповідача від 21.03.2011 р. за вх. №8497/2011 про залучення до участі у справі Одеську обласну раду в якості іншого відповідача судом не задовольняється, оскільки позовні вимоги про стягнення заборгованості заявлено за договором №1 від 01.01.2008 р., за яким Одеська обласна рада не є.

Ухвалою суду від 21.03.2011 р. до участі у справі залучено Одеську обласну раду як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.

Ухвалою суду від 21.03.2011 р., згідно ч.3 ст.69 ГПК України, за клопотанням відповідача строк розгляду справи продовжено до 04.04.2011 р.

29.03.2011р. до господарського суду Одеської області від позивача за зустрічним позовом Комунальної установи «Одеська обласна психіатрична лікарня №2»надійшли письмові обґрунтування та пояснення.

Ухвалою суду від 29.03.2011 р. призначено справу №25/17-199-2011 до колегіального розгляду.

Згідно даних автоматизованої системи документообігу суду справу передано на розгляд колегії суддів у наступному складі: головуючий суддя Малярчук І.А., судді ГутС.Ф., Погребна К.Ф.

Ухвалою суду від 30.03.2011 р. прийнято справу до провадження колегії суддів у наступному складі: головуючий суддя Малярчук І.А., судді ГутС.Ф., Погребна К.Ф.

11.04.2011р. до господарського суду Одеської області від представника відповідача за зустрічним позовом Миколаївської обласної психіатричної лікарні №2 надійшов відзив на письмові обґрунтування та пояснення.

28.04.2011р. до господарського суду Одеської області від представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Одеської обласної ради надійшли пояснення по суті спору.

У звязку з перебуванням судді господарського суду Одеської області Малярчук І.А. на лікарняному, згідно автоматизованої системи документообігу суду та розподілу справ між суддями було визначено склад колегії для колегіального розгляду справи № 25/17-199-2011 у наступному складі: головуючий суддя Оборотова О.Ю., суддя Гут С.Ф., суддя Погребна К.Ф.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 31.05.2011 р. прийнято справу № 25/17-199-2011 до провадження колегії суддів у складі: головуючого судді Оборотової О.Ю., судді Гут С.Ф., судді Погребної К.Ф. та присвоєно справі № 24-25/17-199-2011.

22.06.2011р. до господарського суду Одеської області від представника відповідача за первісним позовом Комунальної установи «Одеська обласна психіатрична лікарня №2»надійшла заява, відповідно до якої просить суду, у задоволенні первісного позову відмовити.

22.06.2011р. до господарського суду Одеської області від представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Управління охорони здоров`я Одеської обласної державної адміністрації надійшли письмові пояснення.

11.07.2011р. до господарського суду Одеської області від представника позивача за зустрічним позовом Комунальної установи «Одеська обласна психіатрична лікарня №2»надійшли пояснення позовних вимог.

Розглянувши наявні в матеріалах справи документи, заслухавши доводи представників сторін, суд встановив наступне:

01.01.2008 р. між Миколаївською обласною психіатричною лікарнею №2 (виконавець) та Одеською обласною психіатричною лікарнею №2 (замовник) було укладено на підставі наказу МОЗ України від 31.01.2001 р. №35 «Про заходи щодо покращення організації психіатричної допомоги особам, до яких за рішенням суду застосовано примусові заходи медичного характеру у відділеннях з посиленим наглядом обласних психіатричних лікарень»договір №1, затверджений начальниками Управлінь охорони здоровя Миколаївської та Одеської обласних державних адміністрацій.

Предметом договору №1 від 01.01.2008 р. є надання Миколаївською обласною психіатричною лікарнею №2 послуг з лікування психічнохворих у відділенні з посиленим наглядом осіб Одеської області, що вчинили суспільно-небезпечні діяння у стані неосудності або вчинили такі діяння у стані осудності, але захворіли до винесення вироку психічним розладом і до яких за рішенням суду застосовані примусові заходи медичного характеру (п.1.1. договору).

Пунктами 3.1., 3.2., 3.3., 3.4., 3.5. договору від 01.01.2008 р. визначено, що річна сума договору складає та належить до перерахування виходячи з фактичної кількості хворих, які пройшли курс лікувально-реабілітаційних заходів, виходячи із собівартості 1 ліжко-дня та загально проведених ліжко-днів усіма хворими. Вартість лікування одного хворого на один ліжко-день визначається у розмірі58,06 грн., згідно з наданими розрахунками. Оплата за лікування хворих здійснюється Одеською обласною психіатричною лікарнею №2 шляхом перерахування коштів Миколаївській обласній психіатричній лікарні №2 на розрахунковий рахунок, згідно акту виконаних робіт. Оплата проводиться в термін 10 днів з моменту отримання акту виконаних робіт. Сума по договору складає 163206,66 грн.

Відповідно до п.7.1. договору від 01.01.2008 р. цей договір укладено на термін з дати підписання 01.01.2008 р. до 31.12.2008 р. в частині надання послуг, а в частині розрахунків до повного їх здійснення.

Додатково до договору №1 від 01.01.2008 р. сторонами підписано калькуляцію вартості лікування хворого у відділенні №7 з посиленим наглядом для примусового лікування.

Додані до позовної заяви акти виконаних робіть №№1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 не підписані замовником, отже не є належним доказом прийняття виконаних робіт.

Миколаївська обласна психіатрична лікарня №2 зверталась до КУ «Одеська обласна психіатрична лікарня №2»з претензією №806 від 03.06.2010 р. з вимогою погасити наявну заборгованість, та з листами №805 від 03.06.2010 р., №1723 від 30.11.2010 р. до Управління охорони здоровя та медицини катастроф Одеської облдержадміністрації з проханням про сприяння у погашенні відповідачем заборгованості за договором №1 від 01.01.2008 р.

Управління охорони здоровя та медицини катастроф зверталось з листами до Головного фінансового управління облдержадміністрації від 05.02.2010 р. №01-14/326, Голови постійної комісії обласної ради з питань охорони здоровя, сім`ї, материнства та дитинства від 05.02.2010 р. №01-14/326, Департаменту розвитку медичної допомоги від 10.04.2009 р. №02-07-989/975, Голови Постійної комісії з питань бюджету та банківської діяльності обласної ради від 13.02.2007 р. №01-14/298, з проханням про сприяння виділення коштів на забезпечення лікування психічно хворих за вироками суду у Миколаївській обласній психіатричній лікарні №2.

Проаналізувавши обставини даної справи, правові позиції сторін, суд не вбачає підстав для задоволення заявлених позовних вимог Миколаївського прокурора з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах в інтересах держави в особі Миколаївської обласної психіатричної лікарні №2, з огляду на наступне.

Засадами чинного Цивільного кодексу України в редакції від 16.01.03 р. передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства. (ст. 15 ЦК України від 16.01.03 р.).

Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочинну недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обовязку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкод; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб(ст. 16 ЦК України від 16.01.03 р.).

Відповідно до п.1 ст.203, ст. 215 ЦК України зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства. Підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу. Якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин).

Недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що повязані з його недійсністю. Недійсність окремої частини правочину не має наслідком недійсності інших його частин і правочину в цілому, якщо можна припустити, що правочин був би вчинений і без включення до нього недійсної частини. Нікчемний правочин або правочин, визнаний судом недійсним, є недійсним з моменту його вчинення (ч.1 п.1 ст.216, ст.217, п.1 ст.236 ЦК України).

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоровя України №35 від 31.01.2001 р. «Про заходи щодо покращення організації психіатричної допомоги особам, яким за рішенням суду застосовані примусові заходи медичного характеру у відділеннях з посиленим наглядом обласних психіатричних лікарень»начальникам управлінь охорони здоровя обласних державних адміністрацій наказано забезпечити фінансування видатків, повязаних із застосуванням примусових заходів медичного характеру в цих відділеннях (п.1.2. наказу). При відсутності у складі підпорядкованих закладів охорони здоровя відділень з посиленим наглядом для застосування примусових заходів медичного характеру укласти відповідні угоди з керівниками психіатричних закладів сусідніх областей, що мають такі відділення, відповідно до територіального розподілу та контролювати їх виконання (п.1.3. наказу). Згідно з зазначеним територіальним розподілом обласна психіатрична лікарня м. Миколаєва охоплює Миколаївську та Одеську області.

За положеннями Механізму міжбюджетних розрахунків за медичну допомогу, надану хворим міжобласними медичними спеціалізованими закладами, центрами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України та Міністерства охорони здоровя України №246/514 від 04.07.2002 р. «Про затвердження Механізму міжбюджетних розрахунків за медичну допомогу, надану хворим міжобласними медичними спеціалізованими закладами, центрами»(далі Механізм) міжбюджетні розрахунки здійснюються відповідно до ст.ст.101, 104 Бюджетного кодексу України. Верховна Рада АРК та відповідні ради можуть передбачати у відповідних бюджетах субвенції на утримання обєктів спільного користування. Обсяги цих субвенцій мають затверджуватися під час затвердження місцевих бюджетів з визначенням головних розпорядників коштів субвенцій (п.1.3. Механізму). Розрахунки вартості надання медичної допомоги здійснюються до прийняття відповідного бюджету з метою врахування його в складі відповідної субвенції (п.1.4. Механізму).

Згідно п.2.1., 2.2. Механізму направлення хворих на консультації і стаціонарне лікування до медичних спеціалізованих лікувальних закладів, центрів проводиться за умови неможливості надання спеціалізованої медичної допомоги хворому в межах території обслуговування регіону. Право направлення хворих на консультацію, обстеження і лікування за межі території обслуговування регіону надається Міністерству охорони здоров`я України, Міністерству охорони здоровя АРК, управлінням охорони здоровя обласних, Севастопольської міської державних адміністрацій та Головного управління охорони здоровя Київської міської державної адміністрації.

Пунктами 3.1., 3.2., 3.3., 3.6. Механізму визначено, що надавачами субвенцій на утримання обєктів спільного користування міжобласних медичних спеціалізованих центрів є рада міністрів АРК, обласні, Київська та Севастопольська ради. При укладанні відповідних угод отримувачами вказаної субвенції може бути Рада міністрів АРК, обласні, Київська, Севастопольська міські ради, якщо з їх бюджету здійснюється утримання міжобласних медичних спеціалізованих закладів, центрів. Зазначена субвенція надається із загального фонду бюджету АРК, обласних, Київського та Севастопольського міських бюджетів. Видатки на медичні послуги хворим, направленим до міжобласних медичних спеціалізованих закладів, центрів з АРК, інших областей, міст Києва і Севастополя, проводяться за рахунок і в межах кошторису зазначених центрів.

Відповідно до п.3.13. Механізму контроль за порядком направлення хворих і достовірністю актів виконаних робіт покладається на керівників Міністерства охорони здоровя АРК, управлінь охорони здоровя обласних, Севастопольської міської державної адміністрації та Головного управління охорони здоровя Київської міської державної адміністрації.

Також слід зазначити, що сторони не мали повноважень підписувати договір №1 про лікування психічно хворих осіб Одеської області у відділенні з посиленим наглядом в Миколаївській обласній психіатричній лікарні №2 від 01.01.2008р.

Згідно ст.32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Статтею 33 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом (ст.43 ГПК України).

З огляду на вищевикладені обставини справи з урахуванням положень чинного законодавства, суд вважає, у задоволенні первісного Миколаївського прокурора з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах в інтересах держави в особі Миколаївської обласної психіатричної лікарні №2 до відповідача Комунальної установи «Одеська обласна психіатрична лікарня №2», за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Управління охорони здоров`я Миколаївської обласної державної адміністрації, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Управління охорони здоров`я Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної ради про стягнення 163206,66 грн. відмовити, задовольнити зустрічний позовом Комунальної установи «Одеська обласна психіатрична лікарня №2»до відповідача Миколаївської обласної психіатричної лікарні №2, за участю третіх осіб Управління охорони здоров`я Миколаївської обласної державної адміністрації, Управління охорони здоров`я Одеської обласної державної адміністрації, за участю Миколаївської прокуратури з нагляду за додержанням законів при виконанні удових рішень у кримінальних справах про визнання недійсним договору.

Згідно ст. 49 ГПК України витрати повязані зі сплатою відповідачем державного мита та витрати на оплату інформаційно-технічного забезпечення судового процесу за подачу зустрічного позову, покладаються на позивача. Надмірно сплачене відповідачем державне мито в сумі 1547 грн. підлягає поверненню останньому.

Керуючись ст. ст. 44, 49, 82- 85 ГПК України суд, -

ВИРІШИВ:

1.Відмовити у задоволенні позову Миколаївського прокурора з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах в інтересах держави в особі Миколаївської обласної психіатричної лікарні №2 до відповідача: Комунальної установи «Одеська обласна психіатрична лікарня №2», за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Управління охорони здоров`я Миколаївської обласної державної адміністрації, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Управління охорони здоров`я Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної ради про стягнення 163206,66 грн. - повністю.

2.Задовольнити зустрічний позов Комунальної установи «Одеська обласна психіатрична лікарня №2»до відповідача Миколаївської обласної психіатричної лікарні №2, за участю третіх осіб: Управління охорони здоров`я Миколаївської обласної державної адміністрації, Управління охорони здоров`я Одеської обласної державної адміністрації, за участю Миколаївської прокуратури з нагляду за додержанням законів при виконанні удових рішень у кримінальних справах про визнання недійсним договору повністю.

3.Визнати недійсним з моменту укладення договір №1 від 01.01.2008 р., укладений між Одеською обласною психіатричною лікарнею №2 та Миколаївською обласною психіатричною лікарнею №2.

4.Стягнути з Миколаївської обласної психіатричної лікарні №2 (57114, Миколаївська область, Миколаївський район, с. Сапетня, код ЄДРПОУ 01998414) на користь Комунальної установи «Одеська обласна психіатрична лікарня №2» (Одеська область, Комінтернівський район, с. Олександрівка, (67513, Олександрівська с/р), пл. Центральна,1, код ЄДРПОУ 01998503) 85 (вісімдесят пять) грн. державного мита, 236 (двісті тридцять шість) грн. витрат на оплату інформаційно-технічного забезпечення судового процесу.

5.Видати Комунальної установи «Одеська обласна психіатрична лікарня №2»(Одеська область, Комінтернівський район, с. Олександрівка, (67513, Олександрівська с/р), пл. Центральна,1, код ЄДРПОУ 01998503) довідку на повернення надмірно сплаченого державного мита в сумі 1547 грн.

Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 85 ГПК України.

Накази видати згідно ст. 116 ГПК України.

Повний текст рішення виготовлено та підписано 14.07.2011р.

Головуючий - Оборотова О.Ю.

Суддя Погребна К.Ф.

Суддя Гут С.Ф.