Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
30 червня 2011 року № 2а-5590/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шрамко Ю.Т. при секретарі судового засідання Четвертак Я. І. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовомДочірньої компанії "Укртрансгаз" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз Україна"
до Державної податкової інспекції у Новоазовському районі м.Новоазовськ
проскасування податкового повідомлення-рішення
ВСТАНОВИВ:
Дочірня компанія "Укртрансгаз" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз Україна" (далі - позивач), звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва із адміністративним позовом до Державної податкової інспкції у Новоазовському районі міста Новоазовськ (далі - відповідач), про скасування податкового повідомлення-рішення № 0001341500/0 від 24.03.2011 р.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскаржуване рішення прийняте з порушенням норм Податкового кодексу України, а саме п. 7 підрозділу 10 Розділу XX.
Відповідач проти позову заперечив з огляду на те, що вищезазначена норма не може бути застосована до позивача, а штрафні санкції за неподання податкової звітності застосовані на підставі п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України.
У судове засідання представник відповідача не прибув, був належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання.
Відповідно до частини шостої ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду на вищевикладене та з урахуванням вимог ст. 128 КАС України, суд дійшов до висновку про розгляд справи у письмовому провадженні.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, суд встановив наступне.
Актом Державної податкової інспекції у Новоазовському районі міста Новоазовськ від 24.03.2011 р. № 91/15-30019801 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності ДК «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз України», встановлено порушення п. п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, а саме, строку подання податкової звітності за забруднення навколишнього природного середовища, який становить 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного податкового кварталу (півріччя). Граничний термін подання декларації був визначений 09.02.2011 р., а фактично поданий до ДПІ у Новоазовському районі м. Новоазовськ 10.02.2011 р.
На підставі акту перевірки відповідачем було прийняте податкове повідомлення - рішення від 24.03.2011 року № 000134/500/0 про застосування штрафних (фінансових) санкцій. Сума грошового зобовязання, визначена даним рішенням на підставі пункту 120.1 статті 120 Податкового кодексу України, склала 170 гривень.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, права та обовязки платників податків, компетенцію контролюючих органів, повноваження та обовязки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства визначає Податковий кодекс України, який набрав чинності з 1 січня 2011 р.
Відповідно до пункту 113.3 статті 113 ПК України (далі- Кодекс) штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кодексом та іншими законами України. Застосування за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), не передбачених Кодексом та іншими законами України, не дозволяється.
Відповідно до статті 116 Кодексу, у разі застосування контролюючими органами до платника податків штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення законів з питань оподаткування такому платнику податків надсилаються (вручаються) податкові повідомлення рішення. За одне податкове правопорушення контролюючий орган може застосувати тільки один вид штрафної (фінансової) санкції (штрафу), передбаченої Кодексом та іншими законами України.
Пункт 120.1 статті 120 Кодексу визначає, що неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобовязаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Пункт 7 підрозділу 10 розділу Розділу XX Кодексу визначає, що штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.
Судом встановлено, що податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища, на якому міститься відмітка про одержання Державною податковою інспекцією у Новоазовському районі міста Новоазовськ від 10.02.2011 р., подавався позивачем за 2010 звітний рік, що підтверджується матеріалами справи.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про правомірність застосування відповідачем норм п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України та відсутність підстав для задоволення позову.
Згідно з ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно з ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, судом визнається, що позивачем не були наведені обставини, які б підтверджувались достатніми доказами, які б свідчили про обґрунтованість позовних вимог.
Відповідач як субєкт владних повноважень, відповідно до покладених на нього завдань та обовязків, прийняв оскаржуване податкове повідомлення-рішення відповідно до вимог законодавства України.
Враховуючи викладене, суд не вбачає підстав для скасування податкового повідомлення-рішення № 0001341500/0 від 24.03.2011 р.
Приймаючи до уваги викладене у сукупності, керуючись вимогами ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
ПОСТАНОВИВ:
1. У задоволенні позову Дочірньої компанії "Укртрансгаз" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз Україна" до Державної податкової інспкції у Новоазовському районі міста Новоазовськ про скасування податкового повідомлення-рішення № 0001341500/0 від 24.03.2011 р. відмовити повністю.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Шрамко Ю.Т.