Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 липня 2011 р. № 2-а- 3896/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді-Шевченко О.В.,
при секретарі -Нікітенко Л.Ю.
за участю: прокурор -Булулукова О.О., представників: позивача -Литвинової Н.С., відповідача-Пономаренко Ю.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
прокурора Червонозаводського району міста Харкова в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні"
до Державного підприємства "48 завод залізничної техніки"
простягнення штрафу,-
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Червонозаводського району міста Харкова в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Державного підприємства "48 завод залізничної техніки" у дохід держбюджету штраф у сумі 5100 грн.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі.
Представник відповідача проти задоволення позову заперечував посилаючись на відсутність коштів для стягнення штрафу у розмірі 5100,00грн.
Суд, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з Указом Президента України „Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади" від 15.12.99р. №1573/99 з метою вдосконалення структури органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління було внесено зміни до структури центральних органів виконавчої влади та затверджено систему їх реалізації, якою визначено, що до складу органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України.
Державне підприємство „Національна енергетична компанія "Укренерго" підпорядковано Міністерству палива та енергетики України і засновано на державній власності.
Основною метою діяльності підприємства є забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи, забезпечення інтересів держави, енергоощадних підприємств усіх форм власності, запобігання порушенням режимів і аварій системного значення та ліквідація наслідків можливих аварій з найменшими для держави втратами.
Відповідно до ст. 5 Закону України „Про електроенергетику", однією із засад державної політики в енергетиці є створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів.
Згідно зі ст. 9 зазначеного Закону та п. 1 Положення „Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії", затвердженого КМУ від 07.08.96р. № 929 із змінами та доповненнями, державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (Держенергонагляд). Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати у встановленому законом України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів. За ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єкти господарювання несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.
Згідно з Положенням "Про відокремлений підрозділ „Держенергонагляд у Північному регіоні", затвердженим директором Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго", Держенергонагляд у Північному регіоні утворено з метою забезпечення функціонування електроенергетичної системи регіону в межах Харківської, Полтавської та Сумської областей України, як складової частини цілісної об'єднаної енергосистеми України.
08.07.2009року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області було проведено обстеження з виконання комплексу заходів із забезпечення стійкої роботи розподільчих електричних мереж в осінньо-зимовий період та в умовах надзвичайних ситуацій, про що було складено Акт № 07/10-1937 від 08.07.2009року.
На підставі акту перевірки були винесені Приписи № 07/10-1937 та №07/10-1938, якими зобовязувалось відповідача усунути виявлені вході перевірки недоліки.
01.10.2009року Державним інспектором з енергетичного нагляду в присутності уповноваженої особи відповідача, була проведена перевірка з питання виконання Припису № 07/10-1937 від 08.07.2009р., про що був складений Протокол № 07/10-0101 від 01.10.2009р.
На підставі вказаного Протоколу № 07/10-0101 від 01.10.2009р. старшим державним інспектором України з енергонагляду у Харківській області було винесено постанову та і видано новий припис з новими термінами усунення недоліків № 07/10-2816 від 01.10.2009року.
24.11.09 р. інспекцією Держенергонагляду у Харківській області було проведено перевірку виконання припису № 07/10-2816 від 01.10.09 р. і встановлено, що припис відповідачем не виконано, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/10-0113, також 24.11.09р. було проведено перевірку виконання припису № 07/10-1938 і також встановлено, що припис відповідачем не виконано, що підтверджується актом перевірки (протоколом) №07/10-0114.
Старшим державним інспектором України з енергетичного нагляду в Харківській області було винесено постанову про накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання про усунення раніше виявлених порушень та видано новий припис № 07/10-3295 від 24.11.09р.
23.03.10 р. інспекцією Держенергонагляду у Харківській області було проведено перевірку виконання припису № 07/10-0012 від 24.11.09 р. і встановлено, що припис не виконано відповідачем, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/10-0012.
Старшим державним інспектором України з енергетичного нагляду в Харківській області було винесено постанову про накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання про усунення раніше виявлених порушень та видано припис № 07/10-0685 від 23.03.10 р.
09.07.10 р. інспекцією Держенергонагляду у Харківській області було проведено перевірку виконання припису № 07/10-0685 від 23.03.10 р. та встановлено, що припис не виконано відповідачем, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/10-0040.
Старшим державним інспектором України з енергетичного нагляду в Харківській області було винесено постанову про накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики про усунення раніше виявлених порушень та видано новий припис з новими термінами усунення недоліків №07/10-1529 від 14.07.10р.
20.12.2010року інспекцією Держенергонагляду у Харківській області було проведено перевірку виконання припису № 07/10-1529 від 14.07.10 р. та встановлено, що припис не виконано відповідачем, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 07/10-0073.
Старшим державним інспектором України з енергетичного нагляду в Харківській області було винесено постанову про накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики про усунення раніше виявлених порушень №07/10-0137 від 21.12.10р. на суму 5100грн.
Постанова про накладення штрафу від 21.12.2010р. № 07/10-0137 була оскаржена відповідачем до Харківського окружного адміністративного суду.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 21.02.2011р. в задоволенні позову Державного підприємства "48 завод залізничної техніки" до Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Північному регіоні про скасування постанови №07/10-0137 від 21.12.10 про накладення штрафу було відмовлено. Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 31.05.2011року апеляційну скаргу Державного підприємства "48 завод залізничної техніки" залишено без задоволення. Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 21.12.2010року залишено без змін.
На даний час постанова Харківського окружного адміністративного суду від 21.12.2010р. набрала законної сили.
Згідно з ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрала законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Таким чином, на час розгляду справи, Постанова про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику від 21.12.2010р. № 07/10-0137 є чинною, в судовому порядку не скасована, а тому є обов'язковою для виконання відповідачем.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 8-14, 71, 72, 94, 159, 160-164, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов прокурора Червонозаводського району міста Харкова в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Державного підприємства "48 завод залізничної техніки" про стягнення штрафу-задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства "48 завод залізничної техніки" (вул. Заводу Комсомолець, 36, р/р 2600001009242 в Харківській ФВАТ «Кредобанк», МФО 350415, код 08112520) на в дохід Державного бюджету України (одержувач: р/р 31116106700003 відкритий на відділення УДК у Дзержинському районі м. Харкова, МФО 851011, код ЄДРПОУ, код платежу до держбюджету 21081100) штраф у сумі 5100.00 (п'ять тисяч сто)грн. 00коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні.
Якщо субєкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги.
Повний текст постанови виготовлено 11 липня 2011 року.
Суддя Шевченко О.В.