Постанова № 17073524, 10.03.2011, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.03.2011
Номер справи
9769/10/1070
Номер документу
17073524
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 березня 2011 року 9769/10/1070

Київський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Щавінського В.Р.

при секретарі судового засідання - Талалакіну С.М.

за участю представників сторін:

- прокурор - Штогун М.С.

-від позивача: ОСОБА_1 представник за довіреністю;

-від відповідача: не зявився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві адміністративну справу

за позовом Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України

до Товариства з обмеженою відповідальністю „О.Л. Транс”

про стягнення штрафу, -

в с т а н о в и в:

Бориспільський міжрайонний прокурор Київської області звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України до ТОВ „О.Л. Транс”.

Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що державними інспекторами ТУ Головавтотрансінспекції в Київській області проведено перевірку додержання Позивачем вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, в ході якої виявлено порушення вимог Закону України «Про автомобільний транспорт». За вказані порушення накладено штраф який не сплачено.

В судовому засіданні представник позивача та прокурор позовні вимоги підтримали у повному обсязі, підтвердили обставини викладені в позовній заяві, просили позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, відзиву на позов не надав, будь-яких заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не заявляв.

Вислухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно ст. 1 Закону України „Про автомобільний транспорт”, автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.

Згідно ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції.

Відповідно до ст.ст.48, 60 Закону України „Про автомобільний транспорт” №2344-111 від 05.04.2001 року, документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України. За порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

05.01.2010 р. державними інспекторами ТУ Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Київській області проведена перевірка транспортного засобу Рено Магнум номерний знак НОМЕР_1, що належить ТОВ „О.Л. Транс” щодо додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Перевіркою виявлено, що водій ОСОБА_3 надавав послуги з перевезення вантажу без оформлення дорожнього листа, а саме відсутній штамп медичного працівника встановленого зразка в дорожньому листі, про що складено акт №175628 від 05.01.2010 р. проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом (далі акт перевірки).

На підставі акту перевірки начальник ТУ Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Київській області виніс постанову від 27.02.2010 р. № 003018 про застосування до ТОВ „О.Л. Транс” фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачене абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт”.

19.01.2010 р. державними інспекторами ТУ Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Київській області проведена перевірка автомобільного засобу КАМАЗ 54112 номерний знак НОМЕР_2, що належить ТОВ „О.Л. Транс” щодо додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Перевіркою виявлено, що на автомобільному транспорті, яким керував водій ОСОБА_4, виявлено тріщину на лобовому склі та водій надавав послуги з перевезення вантажу на договірних умовах, без оформлення документів, а саме полісу обовязкового страхування цивільно-правової відповідальності, в результаті чого складено акт перевірки №003387 від 19.01.2010 р.

На підставі акту перевірки начальник ТУ Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Київській області виніс постанову від 27.02.2010 р. № 003019 про застосування до ТОВ „О.Л. Транс” фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачене абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт”.

Загальна сума несплачених фінансових санкцій становить 3400,00 грн. (1700,00 грн.+1700,00 грн. = 3400,00 грн.).

Відповідачем сума штрафу на час розгляду справи не сплачена.

Вищевказані постанови про застосування фінансових санкцій надіслана відповідачу, що вбачається з матеріалів справи, однак, до цього часу не оскаржена, набрала законної сили, санкція застосована уповноваженою на те особою, в межах визначеного законом розміру, а тому підлягають до виконання.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

За таких обставин, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.9,69-71, 97,158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

п о с т а н о в и в:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „О.Л. Транс” на користь держави (рахунок 31115106700001 в УДК у Київській області та м. Києві, МФО 821018 код ОКПО 24074109, код платежу 21081100 адмін.штрафи) в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України фінансові санкції в сумі 3400,00 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністартивного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення лише вступної та резолютивної частини постанови або прийняття постанови у письмовому провадженні протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя Щавінський В. Р.