Постанова № 17073499, 28.04.2011, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.04.2011
Номер справи
9311/10/1070
Номер документу
17073499
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 квітня 2011 року 9311/10/1070

головуючого -                                        судді Щавінського В.Р.

при секретарі судового засідання -           Талалакіну С.М.

за участю представників сторін:

- від позивача: ОСОБА_1 –представник за довіреністю;

- від відповідача: не з’явився,          

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві адміністративну справу

за позовом Броварської об’єднаної державної податкової інспекції в Київській області

до Товариства з обмеженою відповідальністю „ПІГ Столиця”

простягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ: Броварська ОДПІ в Київській області звернулася до суду з позовом про стягнення з ТОВ „ПІГ Столиця” податкової заборгованості в сумі 136296,67 грн.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач зареєстрований Виконавчим комітетом Бориспільської міської ради Київської області від 10.11.2004 р. за №13541020000000226 та взятий на облік у податковому органі, як платник податків та інших обов’язкових платежів. За 2009 р. – 2010 р. відповідачем подано до Броварської ОДПІ в Київській області податкові декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності та податковий розрахунок земельного податку за 2010 р. Позивачем було вжито всіх заходів щодо добровільного погашення відповідачем заборгованості перед бюджетом, надіслано на адресу відповідача першу та другу податкові вимоги, але заборгованість до цього часу не погашена.

Зазначає, що заборгованість, яка виникла у відповідача вважається узгодженою, так як податкове зобов’язання, самостійно визначене у податковій декларації (розрахунку), вважається узгодженим з дня подання такої декларації.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, підтвердив обставини викладені у позовній заяві та просив позов задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином, про причини неявки до суду не повідомив. Заперечень проти позовної заяви до суду не надіслав.

Заслухавши думку представника позивача, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

ТОВ „ПІГ Столиця” зареєстроване як юридичну особу Виконавчим комітетом Бориспільської міської ради Київської області від 10.11.2004 р. за №13541020000000226 та видано свідоцтво, як платник податків знаходиться на податковому обліку.

На момент вирішення спору по суті відповідач є платником податків і зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” і на даний час є боржником перед бюджетом.

Згідно ст. 2 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 р. N 2535-XII використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

27.07.2007 р. між Броварською міською радою Київської області (орендодавець) та ТОВ „ПІГ Столиця” (орендар) укладено договір оренди земельної ділянки. На підставі ст. 33 Закону України „Про оренду землі”, рішення сесії Броварської міської ради Київської області від 10.07.2007 р. №379-23-05, орендодавець надає в строкове платне користування земельну ділянку площею 5,0593 га, в тому числі 0,4654 га – землі обмеженого використання - інженерний коридор мережі електропередачі; 0,0258 га – санітарна зона трансформаторної підстанції; 0,2821 га – санітарна зона свердловини для обслуговування майнового комплексу по вул. Кутузова, 57 в м. Бровари. Згідно з планом землекористування, та довідки виданої Броварським міським відділом земельних ресурсів за №04-3/13-3/1037 від 17.07.2007 р. та земельно-кадастрової документації Броварського міського відділу земельних ресурсів ця земельна ділянка є землями промисловості в межах Броварської міської ради.

Відповідно до даного договору річна орендна плата становить 3% від нормативної грошової оцінки і складає 91310,25 грн. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюються з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнта індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.

Згідно ст. 14 Закону України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 року №1251-ХІІ плата за землю (земельний податок), а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності належать до загальнообов'язкових податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до ст. 21 Закону України " Про оренду землі" від 06.10.1998 року № 161-ХІV зі змінами та доповненнями, орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Закону України "Про плату за землю").

Згідно ст. 14. Закону України " Про плату за землю" від 3 липня 1992 року № 2535-ХІІ зі змінами та доповненнями, платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Відповідно до ст. 17. Закону України " Про плату за землю" від 3 липня 1992 року № 2535-ХІІ зі змінами та доповненнями, податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до преамбули Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року №2181-ІІІ (далі-Закон України №2181-ІІІ), цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування , який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетом та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно ст. 1 п. 1.1 Закону України №2181-ІІІ, платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Платники податків, відповідно до підпункту 4.1.1. п.4.1. ст.4 Закону України №2181-ІІІ, самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених п.п. 4.2.2. пункту 4.2. , а також п. 4.3 цієї статті.

Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закон України №2181-ІІІ, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації .

Зазначений обов’язок відповідачем не виконувався у повному обсязі, в наслідок чого існує заборгованість перед бюджетом по сплаті орендної плати за земельну ділянку державної і комунальної власності у сумі 48984,63 грн., а саме: станом на 29.11.2009 р. у підприємства була переплата у сумі 2884,24 грн.; 30.11.2009 р. нараховано платником самостійно по декларації №1215 від 27.01.2009 р. у сумі 2992,95 грн. Борг склав 108,71 грн.; 30.12.2009 р. нараховано платником самостійно по декларації №1215 від 27.01.2009 р. у сумі 2992,95 грн. Борг склав 3101,66 грн.; 01.02.2010 р. нараховано платником самостійно по декларації №1215 від 27.01.2009 р. у сумі 2992,95 грн. Борг склав 6094,61 грн.; 04.02.2010 р. та 26.02.2010 р. сплачено платником самостійно 5986,00 грн., після сплати в автоматизованому режимі нарахована пеня в сумі 63,53 грн. Борг склав 172,14 грн.; 02.03.2010 р. нараховано платником самостійно по декларації №1495 від 29.01.2010 р. у сумі 7384,46 грн. Борг склав 7556,60 грн.; 30.03.2010 р. нараховано платником самостійно по декларації №1495 від 29.01.2010 р. у сумі 7384,46 грн. Борг склав 14941,06 грн.; 30.04.2010 р. нараховано платником самостійно по декларації №1495 від 29.01.2010 р. у сумі 7384,46 грн. Борг склав 22325,52 грн.; 31.05.2010 р. нараховано платником самостійно по декларації №1495 від 29.01.2010 р. у сумі 7384,46 грн. Борг склав 29709,98 грн.; 22.06.2010 р. сплачено платником самостійно 2993,00 грн., після сплати в автоматизованому режимі нарахована пеня в сумі 114,27 грн. Борг склав 26831,25 грн.; 30.06.2010 р. нараховано платником самостійно по декларації №1495 від 29.01.2010 р. у сумі 7384,46 грн. Борг склав 34215,71 грн.; 30.07.2010 р. нараховано платником самостійно по декларації №1495 від 29.01.2010 р. у сумі 7384,46 грн. Борг склав 41600,17 грн.; 30.08.2010 р. нараховано платником самостійно по декларації №1495 від 29.01.2010 р. у сумі 7384,46 грн. Борг склав 48984,63 грн.

Також, відповідач має заборгованість по земельному податку з юридичних осіб в сумі 87312,04 грн., а саме: станом на 02.03.2010 р. у підприємства була переплата у сумі 1781,93 грн.; 02.03.2010 р. нараховано платником самостійно по розрахунку №1500 від 29.01.2010 р. у сумі 14091,67 грн. Борг з урахування переплати склав 12309,74 грн.; 30.03.2010 р. нараховано платником самостійно по розрахунку №1500 від 29.01.2010 р. у сумі 14091,67 грн. Борг склав 26401,41 грн.; 30.04.2010 р. нараховано платником самостійно по розрахунку №1500 від 29.01.2010 р. у сумі 14091,67 грн. Борг склав 40493,08 грн.; 20.05.2010 р. та 25.05.2010 р. сплачено платником самостійно 6000,00 грн., після сплати в автоматизованому режимі нарахована пеня в сумі 164,61 грн. Борг склав 34657,69 грн.; 31.05.2010 р. нараховано платником самостійно по розрахунку №1500 від 29.01.2010 р. у сумі 14091,67 грн. Борг склав 48749,36 грн., в т.ч. пеня – 158,23 грн.; 14.06.2010 р. та 22.06.2010 р. сплачено платником самостійно 3849,00 грн., після сплати в автоматизованому режимі нарахована пеня в сумі 136,67 грн. Борг склав 45037,03 грн.; 30.06.2010 р. нараховано платником самостійно по розрахунку №1500 від 29.01.2010 р. у сумі 14091,67 грн. Борг склав 59128,70 грн.; 30.07.2010 р. нараховано платником самостійно по розрахунку №1500 від 29.01.2010 р. у сумі 14091,67 грн. Борг склав 73220,37 грн.; 30.08.2010 р. нараховано платником самостійно по розрахунку №1500 від 29.01.2010 р. у сумі 14091,67 грн. Борг склав 87312, 04 грн.

Загальна сума податкового боргу складає 136296,67 грн.

Згідно п. 6.1 Закону України №2181-ІІІ, після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається при самостійному нарахуванні суми податкового зобов’язання платником податків— від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, визначеного цим Законом. Відповідачу було нараховано пеню на суму податкового боргу.

Відповідно до вимог п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України №2181-ІІІ, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п. 6.2.1 ст. 6 Закону України №2181-ІІІ, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

На виконання зазначених вище вимог позивачем було надіслано на адресу відповідача першу податкову вимогу № 1/336 від 07.09.2009 р. та другу № 2/982 від 17.12.2009 р.

Як вбачається з матеріалів справи податкові вимоги були вручені представнику відповідача, що підтверджується копією повідомленнями про вручення поштового відправлення, які наявні в матеріалах справи .

Доказів оскарження відповідачем в адміністративному чи судовому порядку податкових вимог суду не надано.

Отже, судом встановлено, що у строк, визначений п.п.5.3.1п. 5.3 ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ та ст. 17 Закону України " Про плату за землю", відповідач податкове зобов’язання у сумі 136296,67 грн. самостійно не сплатив.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах , міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

За таких обставин, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.9,69-71, 97,158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

п о с т а н о в и в:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „ПІГ Столиця” (Київська область, місто Бориспіль, вулиця Головатого, 83, код ЄДРПОУ 33231152) до Державного бюджету України в особі Броварської об’єднаної державної податкової інспекції Київської області заборгованість в сумі 136296 (сто тридцять шість тисяч двісті дев’яносто шість) грн. 67 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністартивного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення лише вступної та резолютивної частини постанови або прийняття постанови у письмовому провадженні –протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя                                                                                           Щавінський В. Р.