Постанова № 16952291, 31.03.2011, Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
31.03.2011
Номер справи
2-а-2608/11
Номер документу
16952291
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №2а - 2608

2011

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 лютого 2011 рокуБабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

у складі: головуючого судді Шевцової Т.В.

при секретарі Бунякіній О.В.

за участю: представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача - Решетніка О.А.

представника третьої особи - Радочіної А.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Дніпропетровська адміністративний позов ОСОБА_4 до Дніпропетровської міської ради, третя особа Приватне акціонерне товариство «Юнікон»про визнання рішення незаконним та таким, що не відповідає нормам законодавства та його скасування -

ВСТАНОВИВ:

В грудні 2010 року позивач звернулася до суду з позовом до відповідача та просила визнати незаконним і таким, що не відповідає нормам чинного законодавства України та скасувати рішення Дніпропетровської міської ради від 07.10.2009 року №171/50 про поновлення права користування земельною ділянкою по вул.Рибінській 15 /Бабушкінський район/.

В обґрунтування заявлених вимог посилалася на те, що 07 жовтня 2009 року Дніпропетровською міською радою прийнято рішення №171/50 про поновлення права користування земельною ділянкою по вул.Рибінська 15 АТ «Юнікон»для будівництва житлового комплексу. Пунктом 4.2 вказаного рішення зобов'язано АТ «Юнікон»здійснювати будівництво об'єкта та введення його в експлуатацію згідно з чинною нормативно-технічною документацією. Вважає, що вказане рішення міської ради не законне та підлягає скасуванню, оскільки відведення земельної ділянки не узгоджувалося з органами державної влади, АТ «Юнікон»не дотримується нормативно-технічної вимоги проектування та будівництва багатоповерхового будинку, а саме: територія забудови є територією приватного сектору, зведення будинку суперечить Генеральному плану забудови міста, суперечить нормам ДБН, а також порушує Конституцію України, тому як з вікон побудованого будинку буде проглядатися двір мешканців прилеглих територій, а це втручання в приватне життя.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та заперечував проти їх задоволення.

Представник третьої особи в судовому засіданні позовні вимоги не підтримав, просив відмовити в їх задоволенні.

Заслухавши осіб, які брали участь у справі, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

У відповідності до ст.104 КАС України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.

Згідно ч.1,2 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, крім іншого, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України

Статтею 162 КАС України визначені повноваження суду при вирішенні справи: при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково. У разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про: визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення; зобов'язання відповідача вчинити певні дії; зобов'язання відповідача утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача коштів; тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян; примусове видворення іноземця чи особи без громадянства за межі України; визнання наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень. Суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Позивач по справі ОСОБА_4 зареєстрована та проживає у АДРЕСА_1, третя особа по справі Приватне акціонерне товариство «Юнікон», яке є правонаступником Товариства з обмеженоювідповідальністю «Фірма «Юнікон Лтд», замінило тип найменування із Закритого акціонерного товариства на Приватне акціонерне товариство, про що свідчать правовстановлюючі документи.

Судом встановлено, що АТ „Юнікон" за договором купівлі-продажу №04/12-КП від 04.12.2000 року придбано у власність незавершене будівництво за адресою: м.Дніпропетровськ, вул.Болгарська (Рибінська, 15). У відповідності до витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно №14479833 від 08.05.2007 року (реєстраційний № 18774849) КП „Дніпропетровське БИ" за ЗАТ "Юнікон" зареєстровано на праві власності об'єкт незавершений будівництвом готовністю 10% за адресою м.Дніпропетровськ, вул.Рибінська, 15.

07.10.2009 року на сесії Дніпропетровської міської ради прийнято рішення №171/50 «Про поновлення права користування земельною ділянкою по вул.Рибінській 15 /Бабушкінський район/ ЗАТ «Юнікон»для будівництва житлового комплексу».

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Пунктом 1 статті 123 Земельного кодексу України передбачено, що надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.

Надання у користування земельної ділянки, межі якої встановлені в натурі (на місцевості), без зміни її цільового призначення здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документа, що посвідчує право користування земельною ділянкою.

Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

В обґрунтування заперечень проти позовних вимог представником відповідача надано до суду докази правомірності рішення Дніпропетровської міської ради №171/50 від 07.10.2009 року.

Відповідно до ч.2 ст.11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Аналізуючи надані докази по справі, суд вважає за можливе для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін по справі вийти за межі позовних вимог та визнати Рішення Дніпропетровської міської ради №171/50 від 07.10.2009 року про поновлення права користування земельною ділянкою по вул.Рибінська, 15 в м.Дніпропетровську законним і таким, що відповідає нормам чинного законодавства з огляду на наступне. Земельний кодекс України визначає підстави набуття громадянами та юридичними особами права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності. Підставою набуття права на земельну ділянку у таких випадках є рішення органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, установлених цим Кодексом. Ст.ст.7, 8, 30 ЗК України від 18.12.1990р. №561-ХІІ та ст.120 ЗК України від 25.10.2001р. № 2768-III, ст.7 Закону України „Про оренду землі" передбачено, що при переході права власності на будівлю чи споруду до юридичних осіб, до них переходить право користування земельною ділянкою в тому числі і на умовах оренди, на якій розташована така будівля чи споруда, без зміни цільового призначення. П.34 ст.26 та ст.33 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" в редакції станом на 09.02.2000р. передбачено, що до повноважень міськради відноситься вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин. Порядок передачі в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, громадянам, юридичним особам, регулюється ч. 1 ст. 124 Земельного кодексу України від 2001р., відповідно до якої передача земель здійснюється за рішенням відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Рішенням виконкому Дніпропетровської міської ради № 1777 від 20.07.2000 року „Про надання ТОВ „Фірмі Юнікон Лтд," код 23647276 земельної ділянки по вул.Болгарській (Бабушкінський район) код ДЗК 66099068 у короткострокову оренду для реконструкції гуртожитку під житловий будинок та будівництво житлового будинку і спортивно-оздоровчого комплексу" надано в оренду вищевказану земельну ділянку на три роки.

На підставі зазначеного рішення 27.10.2000 року між Дніпропетровською міською радою та ТОВ фірма „Юнікон Лтд„ укладено договір оренди земельної ділянки зареєстровано за № 1257 від 27.10.2000р., земельна ділянка розташована за адресою вул.Болгарська, код ДЗК 66099068, для реконструкції гуртожитку під житловий будинок та будівництво будинку і спортивно-оздоровчого комплексу. Строк дії зазначеного договору до 20.07.2003 року.

У зв'язку із збільшенням суми орендної плати за користування земельною ділянкою 29.05.2001 року між Дніпропетровською міською радою та ТОВ фірма „Юнікон Лтд„ укладено новий договір оренди земельної ділянки, який зареєстровано за № 447 від 29.05.2001 року, земельна ділянка розташована за адресою вул.Болгарська, код ДЗК 66099068 для реконструкції гуртожитку під житловий будинок та, будівництво будинку і спортивно-оздоровчого комплексу до 20.07.2003р.

Цільове призначення земельної ділянки не змінювалось.

У відповідності по п. 2.3 зазначеного договору, для продовження його дії орендар, тобто ТОВ фірма „Юнікон Лтд" зобов'язаний у місячний термін до закінчення строку оренди звернутись до орендодавця, тобто Дніпропетровської міської, ради, з відповідним клопотанням, на виконання якого звернулось з клопотанням вих.№ 1138 від 21.05.2003р. стосовно продовження договору оренди земельної ділянки до 20.07.2006 року.

Рішенням Дніпропетровської міської ради № 453/26 від 20.04.2005 року "Про передачу земельної ділянки по вул.Болгарській (Бабушкінський район) в оренду Товариству з обмеженою відповідальністю фірмі „Юнікон ЛТД", код ЄДРПОУ 23647276, для реконструкції гуртожитку під жилий будинок та будівництва жилого будинку і спортивно-оздоровчого комплексу" затверджено проект відведення земельної ділянки і передано зазначену земельну ділянку, площею 0,4600 (кадастровий номер 1210100000:02:283:0001), в оренду ТОВ „фірмі “Юнікон" строком на 2 роки. Межі земельної ділянки встановлено в натурі, її цільове призначення визначене під час розробки проекту відведення земельної ділянки не змінювалось.

На підставі зазначеного рішення між Дніпропетровською міською радою та ТОВ „фірма „Юнікон" було укладено договір оренди землі від 12.07.2005 року, для реконструкції гуртожитку під жилий будинок та будівництво жилого будинку і спортивно-оздоровчого комплексу, який в подальшому зареєстровано за № 040510401125 від 02.11.2005 року в Книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі. Строк дії договору становив до 02.11.2007 року.

Відповідно до умов, передбачених зазначеним договором оренди, а саме п.3.2., 3.3 та нормами законодавства АТ „Юнікон" до закінчення строку дії договору оренди звернувся до Міськради з клопотанням від 19.09.2007 року за № 1794-УДиИ/УКС стосовно продовження дії договору оренди земельної ділянки за адресою м.Дніпропетровськ, вул.Рибінська, 15 на нормативний термін будівництва, а саме на три роки. Клопотання було отримано Міськрадою 25.09.2007 року. Ніяких заперечень з боку Міськради до АТ „Юнікон" не надходило.

Згідно ч.2 ст.26 Закону України „Про планування та забудову територій", в редакції яка діяла з 20.04.2000 року та з 04.10.2006 року, в разі відсутності місцевих правил забудови для будівництва окремого об'єкта містобудування на території кварталу існуючої забудови розробляється містобудівне обґрунтування, яке затверджується містобудівною радою.

Згідно ст. 26 Закону України «Про планування та забудову територій»містобудівне обґрунтування повинно містити текстові та графічні матеріали, розрахунки щодо можливості розташування об'єкта містобудування в кварталі та його параметрів з урахуванням державних будівельних норм.

09.02.2007 року розроблено та погоджено у встановленому чинним законодавством порядку містобудівне обґрунтування на нову забудову, що підтверджується Витягом з протоколу засідання архітектурно-містобудівної ради при ГоловАПУ міської ради № 66 від 09.02.2007 року про погодження містобудівного обґрунтування та ескізного проекту забудови житлового комплексу по вул.Рибінській у районі будинку 15.

Рішенням сесії Дніпропетровської міської ради 42/15 від 23.05.2007р. затверджено Містобудівне обґрунтування.

Відповідно до вимог чинного законодавства забудовник АТ „Юнікон" у зв'язку з непридатністю зніс аварійну /відповідно до експертного висновку по результатам обстеження фахівцями Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, а також Рішення Дніпропетровської міської ради № 3322 від 28.08.2006 року „Про дозвіл ТОВ фірмі „Юнікон Лтд" знесення гуртожитку по вул.Рибінській, 15" та дозволу на виконання робіт № 56/2007 від 24.02.2007 року за рахунок Забудовника - АТ „Юнікон"/ будівлю гуртожитку.

Незавершене будівництво, що знаходилося на земельній ділянці за адресою: м.Дніпропетровськ, вул.Рибінська, 15, перепроектовано з метою досягнення високого соціально-економічного ефекту формування планувальної структури міста шляхом підвищення інтенсивності використання території під її призначення згідно п. 2.9 ДБН 360-92 за кошти забудовника АТ „Юнікон" спеціалізованим архітектурним підприємством ТОВ „АДС-Інфо", що має всі дозволи та ліцензії на здійснення архітектурної діяльності у відповідності до чинного законодавства.

Згідно ч. 3 ст. 23 ЗУ „Про планування та забудову територій” У разі відсутності місцевих правил забудови або при намірах забудови за межами населених пунктів містобудівні умови і обмеження забудови земельних ділянок, у тому числі передбачених для продажу на земельних торгах, встановлюються рішенням відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування на підставі містобудівного обґрунтування, яке підлягає громадському обговоренню.” Згідно ст. 1 ЗУ „Про планування та забудову територій” „Громадські слухання є формою громадського обговорення проекту містобудівної документації, місцевих правил забудови”.

З ціллю врахування громадських інтересів та забезпечення прав та законних інтересів власників прилеглих забудов і земельних ділянок міської радою були проведені громадські слухання. Оголошення про проведення слухань опубліковано в офіційному віснику газеті „Наше місто" № 128(2676) від 05.09.2007р. про проведення громадських слухань з зазначенням місця та часу їх проведення. Оголошення про проведення слухань транслювалося по 9 каналу міського телебачення 12.09.2007р.

Самі слухання відбулися 12.09.2007 за розпорядженням міського голови від 04.09.2007 року № 871-р „Про проведення громадських слухань з питання будівництва житлового комплексу по вул.Рибінській у районі будинку № 15", про що свідчать: Протокол б/н від 12.09.2007р. проведення громадських слухань з питання будівництва житлового комплексу по вул.Рибінській в районі будинку №15, за адресою м.Дніпропетровськ, вул.Одоєвського, 16, під керівництвом головуючого - Начальника управління внутрішньої політики міської ради ОСОБА_5, за участю мешканців прилеглих будинків, представників громадських організацій, Головного архітектурно-планувального управління міської ради, засобів масової інформації та телебачення.

АТ „Юнікон” на вимогу ГоловАПУ з мешканцями, чиї домоволодіння розташовані на відстані, що встановлена вимогами п.3.13 ДБН 360-92, на врахування цих норм складені Акти про фіксацію технічного стану таких будинків, нотаріально посвідчені копії яких були надані ГоловАПУ на підтвердження виконання вимог. Цими ж Актами отримано погодження мешканців таких будинків на забудову відповідної висотності.

Статтею 33 Закону України „Про оренду землі" передбачено, що після закінчення строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов'язки відповідно до умов договору, має за інших рівних умов переважне право на поновлення договору. У разі поновлення договору оренди землі на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін. У разі якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди, то за відсутності письмових заперечень орендодавця протягом одного місяця після закінчення строку договору він підлягає поновленню на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором.

Рішення Дніпропетровської міської ради від 07.10.2009 року №171/50 прийнято відповідно до вимог і у порядку статті 123 Земельного кодексу України від 2001 р., що відповідає чинному законодавству.

Відповідно до п.2 та п.3 статті 124 Земельного кодексу України від 2001 р. „Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, громадянам, юридичним особам, визначеним частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу, здійснюється в порядку, встановленому статтею 123 цього Кодексу.” А саме передача в оренду здійснюється в порядку, встановленому статтею 123 цього Кодексу, у разі

- поновлення договорів оренди землі (доказами наявності у АТ „Юнікон” права на поновлення договору оренди землі є ст.33 Закону України “Про оренду землі”, п.3.2. договору оренди землі від 12.07.2005 року та належне виконання умов договору, клопотанням від 19.09.2007 року за № 1794-УДиИ/УКС стосовно продовження дії договору оренди земельної ділянки за адресою м. Дніпропетровськ, вул. Рибінська, 15, і відсутність заперечень з боку Міськради стосовно продовження дії договору оренди) та/або

- розташування на земельних ділянках об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб (доказами наявності у АТ „Юнікон” права власності на таку нерухомість є договор купівлі-продажу № 04/12-КП від 04.12.2000 року, експертний висновок б/н від 28.09.2010р. спеціалізованого підприємства ПП „Компанія Делконс” „Про оцінку вартості незавершеної будівництвом жилої будівлі, розташованої за адресою вул. Рибінська, 15”).

Судом встановлено, що АТ «Юнікон»на протязі користування земельною ділянкою та дії договорів оренди починаючи з 2000 року належним чином виконував та продовжує виконувати всі їх умови.

Розроблено Проектно-технічну документацію на забудову відповідно вимогам чинних норм, законодавства та ДБН. Це підтверджено проведеною комплексною експертизою Державним підприємством „Дніпропетровська обласна служба української державної інвестиційної експертизи", що є уповноваженим органом, який діє у відповідності до Закону України „Про інвестиційну діяльність" та Постанови КМУ № 483 від 11.04.02 року „Про порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх державної експертизи". По результатам експертизи отримано комплексний висновок № 1288-1547-1600 від 31.07.2007р. про відповідність проекту вимогам всіх чинних будівельних, санітарних, протипожежних та інших норм в області будівництва.

Статтею 29 ЗУ „Про планування та забудову території" передбачено, що дозвіл на виконання будівельних робіт це основний документ, що засвідчує право замовника та підрядника на виконання будівельних робіт та підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд.

Відповідно до ЗУ „Про планування та забудову території" та Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт за зверненням АТ „Юнікон" на підставі наданих документів Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Дніпропетровській області, було законно надано відповідні дозволи на виконання будівельних робіт, а саме:

1.Дозвіл № 56/2007 від 24.02.2007р. на знесення гуртожитку відповідно до Рішення Дніпропетровської міської ради № 3322 від 28.08.2006р.

2.Дозвіл № 56/07 від 08.05.2007р. на виконання робіт з підготовчого етапу з нульового циклу житлового комплексу відповідно до Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт затвердженого Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України № 273 від 05.12.2000р.;

3.Дозвіл № 56/2007 від 03.09.2007р. на виконання будівельних робіт наданого відповідно до Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт затвердженого Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України № 273 від 05.12.2000р.;

4.Дозвіл № 57/01-08 від 25.03.2008р. на виконання будівельних робіт у відповідності з Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 11.02.2008 року по справі № 39/80-08 за позовом АТ „Юнікон" до Дніпропетровської міської ради з вимогою поновити договір оренди землі № 4615 від 12.07.2005р., в зв'язку з неврегульованістю чинним законодавством строку розгляду міською радою клопотання про поновлення договору оренди землі № 4615 від 12.07.2005р. та бездіяльністю посадових осіб міської ради.

5.Дозвіл № 57/01-08 від 07.07.2009р. на виконання будівельних робіт у відповідності з Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 11.02.2008 року по справі № 39/80-08 за позовом АТ „Юнікон" до Дніпропетровської міської ради з вимогою поновити договір оренди землі № 4615 від 12.07.2005р., в зв'язку з неврегульованістю чинним законодавством строку розгляду міською радою клопотання про поновлення договору оренди землі № 4615 від 12.07.2005р. та бездіяльністю посадових осіб міської ради.

Технічна документація щодо складання документів, що посвідчують право АТ „Юнікон” на земельну ділянку складена відповідно до вимог чинного законодавства, в т.ч. і до вимог Закону України «Про землеустрій», що підтверджується висновком Дніпропетровського міського управління земельних ресурсів від 10.10.07. № 84/07 Л-ю.

Рішенням V сесії Дніпропетровської міської ради № 171/50 від 07.10.2009р. „Про поновлення права користування земельною ділянкою по вул.Рибінській, 15 (Бабушкінський район) ЗАТ „Юнікон", код ЄДРПОУ 23647276, для будівництва житлового комплексу" затверджено технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку, розроблену ТОВ фірмою „Геора" і поновлено право користування земельною ділянкою площею 0,4600 (кадастровий номер 1210100000:02:283:0001), шляхом передачі її в оренду строком на три роки ЗАТ „Юнікон", код ЄДРПОУ 23647276, для будівництва житлового комплексу по вул.Рибінській, 15, код цільового використання землі 1.9. (житлова забудова), а попереднє рішення Дніпропетровської міської ради № 453/26 від 20.04.2005 року "Про передачу земельної ділянки по вул.Болгарській (Бабушкінський район) в оренду Товариству з обмеженою відповідальністю фірмі „Юнікон ЛТД", код ЄДРПОУ 23647276, для реконструкції гуртожитку під жилий будинок та будівництва жилого будинку і спортивно-оздоровчого комплексу" скасовано.

Таким чином, АТ „Юнікон" має всі необхідні документи, які встановлюють та підтверджують його переважне право на поновлення договору оренди земельної ділянки та його право на забудову, та які встановлені відповідно до Земельного кодексу України, Закону України „Про землеустрій", Закону України „Про планування та забудову території", Закону України „Про архітектурну діяльність" та інших нормативних актів України.

Порушень законних інтересів громади в районі здійснення забудови не встановлено, що свідчить про законність всіх дій, які були здійснені забудовником АТ „Юнікон", міською радою, Інспекцією ДАБК в Дніпропетровській області.

Таким чином всі необхідні дії встановлені законом міською радою і АТ „Юнікон" виконані в повному обсязі, відповідно рішення сесії № 171/50 від 07.10.2009р. законне та відповідає нормам чинного законодавства і приймаючи це Рішення № 171/50 від 07.10.2009р. Дніпропетровська міська рада діяла на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 6-11, 60, 71, 161г 163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_4 відмовити.

Рішення Дніпропетровської міської ради №171/50 від 07.10.2009 року про поновлення права користування земельною ділянкою по вул.Рибінська 15 в м.Дніпропетровську визнати законним і таким, що відповідає нормам чинного законодавства.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Бабушкінським районний суд м.Дніпропетровська протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної скарги.

Суддя Т.В.Шевцова

СуддяТ.В.Шевцова