Ухвала суду № 16946606, 11.11.2010, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.11.2010
Номер справи
2а-6877/10/0124
Номер документу
16946606
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

окрема Ухвала

Справа № 2а-6877/10/0124

11.11.2010 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого суддіДадінської Т.В.,

суддів Дугаренко О.В. , Щепанської О.А. розглянувши апеляційну скаргу Кореїзської селищної виборчої комісії міста Ялта на постанову Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим (суддя Савранська Т.І. ) від 08.11.10 у справі № 2а-6877/10/0124

за позовом ОСОБА_3 (АДРЕСА_1)

до Кореїзської селищної виборчої комісії міста Ялта (вул. Севастопольське шосе, 27, Кореїз, місто Ялта, Автономна Республіка Крим, 98670)

третя особа: ОСОБА_4 (АДРЕСА_2)

про скасування постанови про визнання депутата обраним в одномандатному виборчому окрузі та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Постановою Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 08.11.2010 року адміністративну позовну заяву ОСОБА_3 до Кореїзської селищної виборчої комісії міста Ялта, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, ОСОБА_4 - про скасування постанови про визнання депутата обраним в одномандатному виборчому окрузі та зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково.

Визнано незаконним та скасовано Постанову Кореїзської селищної виборчої комісії міста Ялта № 223 від 4 листопада 2010 року у частині визнання обраним депутатом Кореїзської селищної ради в одномандатному виборчому окрузі №5 ОСОБА_4.

У порядку частини 1 статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України визначено способи захисту порушених прав, а також порядок усунення усіх наслідків цих порушень, а саме: визнано незаконним та скасовано Рішення Кореїзської селищної виборчої комісії міста Ялта, яке викладене у п. 6 Протоколу № 18 від 1 листопада 2010 року, щодо внесення у протокол Кореїзської селищної виборчої комісії про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі № 05 таких результатів: "ОСОБА_4 - 39 голосів, ОСОБА_3 - 37 голосів, не підтримали жодного кандидата - 5 голосів, недійсні бюлетені - 3 голоси".

Визнано незаконним та скасовано Рішення Кореїзської селищної виборчої комісії міста Ялта, яке викладене у п. 7 Протоколу № 18 від 1 листопада 2010 року, щодо визнання обраним депутатом Кореїзської селищної ради за одномандатним округом № 5 ОСОБА_4

Визнано незаконними дії Кореїзської селищної виборчої комісії міста Ялти зі встановлення за Протоколом № 18 від 1 листопада 2010 року змісту волевиявлення виборців по виборчому округу № 05 з виборів депутатів Кореїзської селищної ради шляхом голосування членів Кореїзської селищної виборчої комісії.

Визнано незаконними дії Кореїзської селищної виборчої комісії міста Ялта з повторного підрахунку голосів за Протоколом від 3 листопада 2010 року про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 11051 з виборів депутатів Кореїзської селищної ради, згідно якого ОСОБА_4 набрав 39 голосів виборців, ОСОБА_3 - 37 голосів виборців і 5 виборців не підтримали жодного з кандидатів.

В решті позовних вимог ОСОБА_3 - відмовлено.

Також, судом вирішено питання щодо розподілу судових витрат.

Не погодившись із зазначеною постановою суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 08.11.2010 року та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог позивачу відмовити в повному обсязі.

Постановою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 11 листопада 2010 року по даній справі апеляційну скаргу Кореїзської селищної виборчої комісії міста Ялта було задоволено. Постанову Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 08.11.2010 року у справі № 2а-6877/10/0124 - скасувано. Прийнято нову постанову, якою у задоволенні адміністративного позову відмовлено та стягнуто з ОСОБА_3 (АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету Ленінського району м. Севастополь (ЄДРПОУ 24035598, МФО 824509, ГУ ДКУ в м. Севастополі, р/р 31113095700007, код платежу 22090200) судовий збір в сумі 3,40 грн.

Відповідно до статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб'єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму. Рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій, за винятком рішень, дій чи бездіяльності, що визначені частинами третьою - четвертою цієї статті, оскаржуються до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії.

Частиною 6 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.

Як вбачається з матеріалів справи, адміністративний позов ОСОБА_3 до Кореїзської селищної виборчої комісії міста Ялта, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, ОСОБА_4 - про скасування постанови №223 від 04.11.2010 року в частині визнання обраним депутата в одномандатному виборчому окрузі та зобов'язання вчинити певні дії був поданий до Ялтинського міського суду 07 листопада 2010 року.

Відповідно до статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України на обчислення строків, встановлених статтями 172 - 177 цього Кодексу, не поширюються правила частин другої - десятої статті 103 цього Кодексу. Строки, встановлені статтями 172 - 177 цього Кодексу, обчислюються календарними днями і годинами. Останнім днем строку, який має закінчитися з настанням певної події, є день, що передує дню вказаної події. Днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені статтями 172 - 177 цього Кодексу, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.

Згідно з частиною 1 статтею 177 Кодексу адміністративного судочинства України суд, установивши порушення законодавства про вибори чи референдум, визначає у рішенні спосіб захисту порушених прав та інтересів, а також порядок усунення усіх наслідків цих порушень відповідно до закону або приймає інше передбачене законом рішення.

Таким чином, з урахуванням вищенаведених положень Кодексу адміністративного судочинства України судова колегія прийшла до висновку, що суд першої інстанції, прийнявши рішення про скасування окремих положень Протоколу Кореїзської селищної виборчої комісії міста Ялта №18 від 01 листопада 2010 року, грубо порушив положення статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки строк оскарження даного протоколу сплив 06 листопада 2010 року та не може бути поновлений. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки у межах процесуальних строків.

Вищевказане порушення суду є порушенням порядку розгляду справи. Згідно статтею 166 Кодексу адміністративного судочинства України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу та направити її відповідним субєктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.

Відповідно до частини 3 пункту 24 Постанови Пленум Вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду спорів щодо правовідносин, повязаних з виборчим процесом чи процесом референдуму»№2 від 02.04.2007 особливу увагу суди апеляційної інстанції повинні приділяти фактам порушення строків та порядку розгляду справ судами першої інстанції, а у випадку виявлення таких реагувати на них шляхом постановлення окремих ухвал на адресу органів, які мають право ініціювати питання про притягнення винних суддів до дисциплінарної відповідальності.

При таких обставинах, судова колегія вважає за необхідне постановити окрему ухвалу, в якій вказати на грубе порушення норм процесуального законодавства, що виразилось у порушенні суддею Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим Саранською Т.І. порядку розгляду справи №2-а-6877/10/0124 за позовом ОСОБА_3 до Кореїзської селищної виборчої комісії міста Ялта, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, ОСОБА_4 - про скасування постанови про визнання депутата обраним в одномандатному виборчому окрузі та зобов'язання вчинити певні дії.

Судова колегія вважає необхідним довести до відома голови Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим викладені обставини для відповідного реагування.

Керуючись статтями 165, 166, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Довести до відома голови Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим викладені у мотивувальній частині ухвали обставини про грубе порушення норм процесуального законодавства, що виразилось у порушенні суддею Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим Саранською Т.І. порядку розгляду справи №2-а-6877/10/0124 за позовом ОСОБА_3 до Кореїзської селищної виборчої комісії міста Ялта, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, ОСОБА_4 - про скасування постанови про визнання депутата обраним в одномандатному виборчому окрузі та зобов'язання вчинити певні дії для відповідного реагування.

Про прийняття відповідних заходів просимо у місячний термін з дня отримання ухвали сповістити Севастопольський апеляційний адміністративний суд.

Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддяТ.В. Дадінська

Судді О.В.Дугаренко О.А.Щепанська