Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
27 квітня 2011 року 14:51 № 2а-7433/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Хижняк І.В. та представників:
позивача: Надєльнюка С.В.;
відповідача: не зявились
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України
до Закритого акціонерного товариства “Український страховий дім”
простягнення штрафних санкцій у розмірі 17000,00 грн. На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 27 квітня2011року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
О Б С Т А В И Н И С П Р А В И:
13 травня 2010 року (відповідно до відмітки служби діловодства суду) Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України (далі по тексту позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Закритого акціонерного товариства “Український страховий дім” (далі по тексту відповідач, ЗАТ “Український страховий дім”), в якому просить стягнути з ЗАТ“Український страховий дім” на користь держави штраф у розмірі 17000,00 грн.
На підставі протоколу розподілу справ між суддями автоматизованої системи документообігу Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 травня 2010 року справу №2а-7433/10/2670 передано на розгляд судді БачунуО.В.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 травня 2010 року відкрито провадження в адміністративній справі №2а-7433/10/2670.
08 червня 2010 року на підставі протоколу розподілу справ між суддями автоматизованої системи документообігу Окружного адміністративного суду міста Києва справу №2а-7433/10/2670 передано на розгляд судді СтепанюкуА.Г.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 09 червня 2010 року справу №2а-7433/10/2670 прийнято до провадження та призначено до судового розгляду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 01 вересня 2010 року зупинено провадження у справі №2а-7433/10/2670 до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі №2а-8940/10/2670.
26 січня 2011 року на підставі протоколу розподілу справ між суддями автоматизованої системи документообігу Окружного адміністративного суду міста Києва справу №2а-7433/10/2670 передано на розгляд судді КузьменкуВ.А.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 січня 2011 року справу прийнято до провадження суддею Кузьменком В.А.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 09 лютого 2011 року поновлено провадження у даній справі та призначено справу до судового розгляду на 16березня 2011 року.
В судовому засіданні 16 березня 2011 року оголошено перерву до 05 квітня 2011року. 05 квітня 2011 року, враховуючи неявку представника відповідача, розгляд справи відкладено на 27 квітня 2011 року.
В судовому засіданні 27 квітня 2011 року представник позивача позовні вимоги підтримав, відповідач свого уповноваженого представника не направив, хоча про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, заслухавши пояснення представника позивача, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В С Т А Н О В И В:
ЗАТ “Український страховий дім” набуло статусу фінансової установи шляхом внесення до Державного реєстру фінансових установ, який ведеться Держфінпослуг, та є субєктом нагляду Держфінпослуг.
Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України за результатами перевірки ЗАТ “Український страховий дім” складено акт про порушення законодавства у сфері фінансових послуг від 01 грудня2009року №1518/42/5 (далі - Акт перевірки), у якому зафіксовані порушення пункту 6.13 розділу 6 Положення про застосування Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України заходів впливу, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 13 грудня 2003 року №1115/8436 щодо невиконання рішення про застосування заходів впливу після набрання ним чинності, а саме, ЗАТ “Український страховий дім” не виконано вимог припису від 28липня 2009 року №СК-421/09-825.
На підставі Акту перевірки та за результатами розгляду справи Держфінпослуг була прийнята постанова про застосування штрафу за невиконання (неналежне виконання) вимог законодавства про фінансові послуги від 20 січня2010року №СК-421/10-57, відповідно до якої до ЗАТ “Український страховий дім” застосовано штраф у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17 000,00грн., який відповідач мав сплатити до Державного бюджету України на рахунок територіального відділення Державного казначейства протягом 10 днів з моменту отримання постанови, про що повідомити позивача шляхом подання підтверджуючих документів.
Матеріали справи свідчать, що ЗАТ “Український страховий дім” оскаржило постанову Держфінпослуг про застосування штрафу за невиконання (неналежне виконання) вимог законодавства про фінансові послуги від 20 січня2010року №СК-421/10-57 до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Так, постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 серпня 2010оку в адміністративній справі №2а-8940/10/2670 за позовом ЗАТ “Український страховий дім” до Держфінпослуг про скасування постанови, яка залишена без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 11 січня 2011 року, в задоволенні позову відмовлено повністю.
Таким чином, постанова Держфінпослуг про застосування штрафу за невиконання (неналежне виконання) вимог законодавства про фінансові послуги від 20 січня2010року №СК-421/10-57 є чинною та підлягає виконанню відповідачем.
Відповідно статті 41 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” Уповноважений орган застосовує до субєктів підприємницької діяльності штрафні санкції: 1) за діяльність на ринках фінансових послуг без ліцензії, одержання якої передбачено законом, - у розмірі до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але не більше одного відсотка від розміру статутного (пайового) капіталу юридичної особи - субєкта підприємницької діяльності, що вчинила правопорушення; 2) за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації - у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але не більше одного відсотка від розміру статутного (пайового) капіталу юридичної особи субєкта підприємницької діяльності, що вчинила правопорушення; 3)за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання розпоряджень, рішень Уповноваженого органу про усунення порушень щодо надання фінансових послуг - у розмірі до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але не більше одного відсотка від розміру статутного (пайового) капіталу юридичної особи - субєкта підприємницької діяльності, що вчинила правопорушення.
Рішення Уповноваженого органу про застосування штрафних санкцій може бути оскаржено в суді.
Згідно з пунктом дванадцятим частини першої статті 1 Закону України “Профінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг України” уповноважений орган - це спеціально уповноважений орган виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг.
Спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначених законодавством, згідно з пунктом першим Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого Указом Президента України від 04квітня2003року №292, є Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України.
Відповідно до пункту третього частини першої статті 27 Закону України “Профінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг України” основними завданнями Уповноваженого органу є захист прав споживачів фінансових послуг шляхом застосування у межах своїх повноважень заходів впливу з метою запобігання і припинення порушень законодавства на ринку фінансових послуг, а згідно з пунктом 10 частини 1 статті 28 цього ж Закону у разі порушення законодавства про фінансові послуги, нормативно-правових актів Уповноваженого органу, останнім застосовуються заходи впливу та накладаються адміністративні стягнення.
Згідно з частиною третьою статті 41 Закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг України” штрафи, накладені уповноваженим органом, стягуються у судовому порядку.
Суд встановив, що станом на день вирішення спору сума штрафу у розмірі 17000,00грн. до Державного бюджету України відповідачем не сплачена.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1.Адміністративний позов Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України задовольнити повністю.
2.Стягнути із Закритого акціонерного товариства “Український страховий дім” (01601, м. Київ, вул. Спортивна, 3, ідентифікаційний код 32556540) на користь Державного бюджету України штраф у сумі 17 000,00грн. (сімнадцять тисяч гривень).
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
СуддяВ.А. Кузьменко