Постанова № 16942677, 24.02.2011, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.02.2011
Номер справи
2а-39/11/1070
Номер документу
16942677
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 лютого 2011 року 2а-39/11/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Спиридонової В.О., розглянувши у порядку письмового провадження у м. Києві адміністративну справу за позовом Переяслав-Хмельницького міськрайонного центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю «Переяславський хліб»про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

У січні 2011 року Переяслав-Хмельницький міськрайонний центр зайнятості –робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до суду з позовом про стягнення з ТОВ «Переяславський хліб»заборгованості по страхових внесках на випадок безробіття у сумі 6625 грн. 31 коп.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач має заборгованість зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, що підтверджується розрахунковою відомістю про нарахування та перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 9 місяців 2010 року.

Центри зайнятості в силу закону здійснюють функції з контролю за правильністю, повнотою нарахування і своєчасністю сплати страхувальниками внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, а також стягнення заборгованості за страховими внесками, у зв’язку з чим позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача суми вказаної заборгованості.

Представник позивача 24.02.2011 подав заяву про розгляд справи без його участі.

Відповідач заперечень проти адміністративного позову не подав.

Враховуючи викладене, суд вважає за можливе здійснити розгляд справи за відсутності представника відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи принципи рівності сторін, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Законодавство про страхування на випадок безробіття складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 02.03.2000 № 1533-III , Закону України «Про зайнятість населення»від 01.03.1991 № 803-XII та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері страхування на випадок безробіття, а також міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття визначаються Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 02.03.2000 № 1533-III (далі –Закон України № 1533-III).

Обов’язок щодо забезпечення збору страхових внесків, контроль щодо правильності їх нарахування та своєчасності сплати, відповідно до статті 34 Закону України № 1533-III, покладено на Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду, зокрема, на представництво інтересів у судових та інших органах, згідно з частиною другою статті 12 Закону України №1533-III, покладаються на центр зайнятості Автономної республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районі у містах центри зайнятості.

Таким чином, в силу статті 12 Закону України №1533-III, Переяслав-Хмельницький міськрайонний центр зайнятості, відповідно, є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та представляє інтереси Фонду у судових органах, а отже, є належним позивачем.

В силу частини другої статті 4 Закону України № 1533-III, роботодавці - юридичні особи набувають статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з дня взяття їх на облік.

При цьому, взяття на облік юридичних осіб здійснюється Фондом на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців», не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей робочими органами виконавчої дирекції Фонду.

Судом встановлено, що ТОВ «Переяславський хліб»зареєстровано як юридична особа Переяслав-Хмельницькою міською радою Київської області 3 березня 2004 року.

Як платник страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття відповідач знаходиться на обліку у Переяслав-Хмельницькому міськрайонному центрі зайнятості, що підтверджується довідкою від 28.12.2010 за №2168/01-61, а отже, є платником страхових внесків у розумінні положень Закону України № 1533-III.

Відповідно до приписів частини другої статті 35 Закону України № 1533-III, відповідач зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття.

Порядок нарахування внесків та їх сплати регулюється Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 № 339 (далі - Інструкція).

Перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг) (пункт 5.6 Інструкції).

Відповідно до поданої відповідачем до Переяслав-Хмельницького міськрайонного центру зайнятості розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 9 місяців 2010 року залишок заборгованості на кінець звітного періоду складає 7782 грн. 22 коп. постановою Київського окружного адміністративного суду від 13.05.2010 у справі № 2а-04218/10/1070 стягнута з Товариства з обмеженою відповідальністю «Переяславський хліб»заборгованість по страхових внесках у розмірі 1156 грн. 91 коп., яка є частиною заборгованості за вказаний вище період. Таким чином, сума, що підлягає сплаті відповідачем, становить 6625 грн. 31 коп.

Частиною першою статті 38 Закону України № 1533-III передбачено, що роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.

У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню (абзац другий частини першої статті 38 Закону України № 1533-III).

Наявність у відповідача заборгованості за внесками на загальнообов’язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття у розмірі 6625 грн. 31 коп. підтверджується доказами, наявними у матеріалах справи.

На час розгляду справи та винесення рішення по суті заявлених позовних вимог доказів про сплату зазначеної суми відповідачем не надано.

За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, беручи до уваги ту обставину, що суму заборгованості до Переяслав-Хмельницького міськрайонного центру зайнятості –робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у розмірі 6625 грн. 31 коп. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується доказами, наявними у матеріалах справи; суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 11, 14, 70-72, 86, 122, 159 - 163, 254 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Переяславський хліб» (код ЄДРПОУ 32840845, місцезнаходження: вул. М. Грушевського, 61, Переяслав-Хмельницького району Київської області, 08400) на користь Переяслав-Хмельницького міськрайонного центру зайнятості – робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальгообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 6625 (шість тисяч шістсот двадцять п’ять ) грн 31 коп.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку, встановленому статтями 185-187 КАС України, шляхом подання апеляційної скарги через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя                                                                                                     Спиридонова В.О.