ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
17 червня 2011 р. Справа №2а-4872/11/0170/25 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого суддіКононової Ю. С., при секретарі Зайцевій М.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялта АРК
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція в м. Ялта АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АРК з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якому просить стягнути з відповідача заборгованість з єдиного податку у сумі 389,66 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що ФОП ОСОБА_1 знаходиться на обліку як платник податків у Державній податковій інспекції в м. Ялта АРК та здійснює підприємницьку діяльність по спрощеній системі оподаткування. Оплата єдиного податку у липні-вересні 2010 року ним проведена не була, у зв'язку з чим ДПІ в м. Ялта нарахувала йому до сплати суму єдиного податку у розмірі 600 грн., яка відповідачем була частково погашена у розмірі 210,34 грн. Сума недоїмки по сплаті єдиного податку склала 389,66 грн., яка ОСОБА_1 до Державного бюджету до цього часу не перерахована, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з даним позовом.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав клопотання про розгляд справи у його відсутність.
Представник відповідача до залу судового засідання не з'явився, про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином, причин своєї неявки суду не надав.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” № 3813 від 24.12.1993 року, головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, діючій на момент спірних правовідносин, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в дохід держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках- коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Судом встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 знаходиться на обліку у Державній податковій інспекції в м. Ялта АР Крим як платник податків, що підтверджується відповідною довідкою (а.с. 17), та здійснює підприємницьку діяльність на підставі спрощеної системи оподаткування, що підтверджується копією заяви відповідача та довідкою про сплату єдиного податку (а.с. 10-12).
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. 2 Указу Президента від 03.07.1998, № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Рішенням Ялтинської міської ради № 15 від 23.09.2008 року встановлені ставки єдиного податку для фізичних осіб-суб'єктів малого підприємництва на території м. Ялта у розмірі 200 грн. за календарний місяць (а.с. 22).
Працівниками ДПІ м. Ялта був встановлений факт несвоєчасності сплати суми узгодженого податкового зобов'язання по сплаті єдиного податку відповідачем у період часу з липня по вересень 2010 року у сумі 600 грн.
Згідно наданого до матеріалів справи розрахунку, зазначена сума боргу по сплаті єдиного податку у розмірі 600 грн. відповідачем була частково погашена у сумі 210,34 грн., отже неоплаченою лишилась сума 389,66 грн., що підтверджується відповідним розрахунком (а.с. 5-а).
Відповідно до п. 6.2.1. ст. 6 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-III, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Згідно п. 6.2.3. Податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Так, 23.07.2010 року позивачем було винесено першу податкову вимогу № 1/1559 (а.с. 13), а 11.10.2010 року - другу податкову вимогу № 2/2135 (а.с. 15). Дані податкові вимоги не були вручені відповідачу у звязку з відмовою ОСОБА_1 від їх отримання та підписання будь-яких документів, про що був складений відповідний протокол співбесіди (а.с. 13 оборот.), після чого податкові вимоги були розміщені розміщені на дошці оголошень (а.с. 14-15 оборот.).
Доказів сплати заборгованості відповідачем суду не надано.
Таким чином, на момент розгляду справи заборгованість відповідача по сплаті єдиного податку становить 389,66 грн., а отже заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, ст. 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у м. Ялта АРК задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІН НОМЕР_1) заборгованість по сплаті єдиного податку у усім 389 (триста вісімдесят дев'ять) грн. 66 копійок до місцевого бюджету м. Ялта (р/р 34210379700039 в Управлінні Держказначейства в АРК, код ЄДРПОУ 34740850, МФО 824026, код платежу 16050200).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення десятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя підпис Кононова Ю. С.