Постанова № 16915906, 21.06.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.06.2011
Номер справи
2а-3833/10/1270
Номер документу
16915906
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

21 червня 2011 року Справа № 2а-3833/10/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді:Ковальової Т.І.,

при секретарі:Бавикіній А.С.,

за участю представників

прокурора заявника не прибув

позивача: Камєнєва О.В.

відповідача: Рябоконь О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська до Відкритого акціонерного товариства Трест «Луганськвуглеавтоматика» про стягнення заборгованості по відшкодуванню виплачених пільгових пенсій за списком №2 у сумі 606572,45 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

18 травня 2010 року до суду звернувся з позовом Прокурор м. Луганська в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська до Відкритого акціонерного товариства Трест «Луганськвуглеавтоматика» про стягнення заборгованості по відшкодуванню виплачених пільгових пенсій за списком №2 у сумі 606572,45 грн..

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідно до п. 2 Розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України від 09 липня 2003 року № 1058 передбачено, що підприємства та організації з грошових коштів, які призначені на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду України плату, яка покриває витрати на доставку та виплату пільгових пенсій, в тому числі призначених згідно ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення». При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату та доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності Законом №1058-IV.

Відшкодування витрат по пільгових пенсіях здійснюється відповідно до Закону України «Про збір на загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 26.06.1997 № 400/97 згідно із ст. 2 якого для платників збору обєктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст. 26 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Відкрите акціонерне товариство Трест «Луганськвуглеавтоматика» має заборгованість до Пенсійного фонду України по відшкодуванню пільгових пенсій за списком №2 за період з 01.09.2009 року по 30.04.2010 року у розмірі 606572,45 грн.

Прокурор заявник належним чином повідомлений про час та місце проведення судового засідання не прибув до суду, не скористався правом взяти участь у судовому засіданні, не надав до суду будь-яких клопотань.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд стягнути з Відкритого акціонерного товариства Трест «Луганськвуглеавтоматика» заборгованість по відшкодуванню пільгових пенсій за списком №2 у сумі 606572,45 грн.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав проти задоволення позову заперечував з наступних підстав.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Статтею 64 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03р. №1058 (далі - Закон №1058) визначені права та обов'язки виконавчої дирекції Пенсійного фонду та її територіальних органів. Відповідно до цієї статті Виконавча дирекція Пенсійного фонду та її територіальні органи мають право:

1)отримувати безоплатно від органів державної влади, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання і від фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності відомості, пов'язані з нарахуванням, обчисленням та сплатою страхових внесків, а також інші відомості, необхідні для виконання ними функцій, передбачених цим Законом;

2)не частіше одного разу на календарний рік проводити планові, а також у випадках, передбачених законодавством, - позапланові перевірки на будь-яких підприємствах, в установах і організаціях та у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності бухгалтерських книг, звітів, кошторисів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням, обчисленням та сплатою страхових внесків, отримувати необхідні пояснення, довідки і відомості (у тому числі письмові) з питань, що виникають під час таких перевірок;

3)вимагати від керівників та інших посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також; від фізичних осіб усунення виявлених порушень законодавства про порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, здійснення фінансових операцій з коштами Пенсійного фонду та порядку їх використання;

4)вилучати в установленому законодавством порядку у підприємств, установ, організацій і фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності документи, що підтверджують приховування (заниження) розміру заробітної плати (доходу) та інших виплат, на які нараховуються страхові внески, або порушення порядку використання коштів Пенсійного фонду та Накопичувального фонду;

5) порушувати відповідно до законодавства справу про банкрутство підприємства, установи, організації або вносити пропозицію щодо скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності в разі систематичної несплати ними страхових внесків; 6) застосовувати фінансові санкції, передбачені цим Законом;

7)стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків;

8)отримувати безоплатно від Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України інформацію про показники, що застосовуються для розрахунку довічних пенсій;

9)порушувати в установленому законом порядку питання про притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;

10)у разі виявлення порушень порядку нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, використання коштів Пенсійного фонду звертатися в установленому законом порядку до органів прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки та податкової міліції; 11)укладати договори про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; 12) здійснювати інші функції, передбачені законодавством.

Статтею 1 Закону №1058 визначено, що страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

Пунктом 2 Прикінцевих положень Закону №1058 передбачено, що підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Тобто Законом №1058 розмежовуються поняття «страхові внески» та «плата, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій».

Відповідно до п.6.1. та, відповідно, п. 2.1.1. Інструкції про порядок обчислення і „сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.03р. №21-1 (далі - Інструкція) платниками таких сум є: підприємства, установи й організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування фіксований податок, єдиний податок та фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.

Згідно п. 6.3 Інструкції у разі ліквідації або зміни власника підприємства суми зазначених витрат Пенсійному фонду вносять правонаступники.

Відповідно до п. 6.10. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, (реєстр. № 64/8663 від 16.01.04 р.) у разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає повідомлення згідно з додатками, зазначеними у пункті 6.4 цієї Інструкції для зазначених підприємств у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства. Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації.

У задоволенні адміністративного позову прокурора м. Луганська в інтересах Держави в особі управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська про стягнення сум заборгованості по відшкодуванню пільгових пенсій у розмірі 606572,45 грн. просить відмовити у повному обсязі.

Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку про задоволення позову з огляду на наступне.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Справи за участю управлінь Пенсійного фонду України є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.

Статтею 1 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV визначено поняття страхових внесків як коштів відрахувань на соціальне страхування та збір на обовязкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообовязкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

Закон України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» до страхових внесків (коштів, сплачених на загальнообовязкове державне пенсійне страхування) не відносить витрати на виплату і доставку пільгових пенсій, і, в розумінні цього Закону, це є плата, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці.

Відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №1 виробництв, робіт і професій, посад і показників та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад із показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, які мали право на пенсію за віком на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди пенсії призначаються за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за умови досягнення пенсійного віку та наявності пільгового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».

Відповідно до абзацу 4 пункту 1 статті 2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» об'єктом оподаткування є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» - «з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Зокрема, суб'єкти підприємницької діяльності, незалежно від форми власності, повинні сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у 100% розмірі від об'єкта оподаткування, яким є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» - «з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Пунктом 6.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 передбачено, що відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України.

Відповідно до п. 6.4 Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій.

Пунктом 1 ст. 2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Таким чином, витрати на виплату та доставку пенсій, призначених за віком на пільгових умовах відшкодовуються Пенсійному фонду за рахунок відповідних підприємств.

Відповідно до пункту 6.8 Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Відповідно до п.6.10. зазначеної Інструкції у разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає повідомлення для зазначених підприємств у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства. Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації.

Статтею 23 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» передбачено, що спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.

Згідно з частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Судом встановлено, що Відкрите акціонерне товариство Трест «Луганськвуглеавтоматика» має статус юридичної особи, код за ЄДРПОУ 00181970, юридична адреса: 91022, м. Луганськ, вул. Совєтська, 20, перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська та є платником внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування (а.с.4).

В порушення вищевказаних норм підприємство не виконує зазначені вимоги у звязку з чим має заборгованість перед Пенсійним фондом України з відшкодування виплачених пільгових пенсій та витрат на їх доставку за період з 01.09.2009 року по 30.04.2010 року в розмірі 606572,45 грн. за списком №2, яка на теперішній час не погашена.

У вересні 2010 року Відкрите акціонерне товариство «Трест «Луганськвуглеавтоматика» звернулось до Луганського окружного адміністративного суду із позовом до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська про визнання протиправними дій по пред'явленню розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з 01.09.2009 року по 30.04.2010 року.

В обгрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що відповідач своїми листами від 20.01.2009 р. № 589/09, від 20.01.2009 р. № 594/09, від 30.01.2009 р. № 1291/09, від 16.04.2009 р. № 4384/09, від 19.01.2010 р. № 659/09, від 05.02.2010 р. № 1390/09, від 12.02.2010 р. № 1761/09-1 на адресу ВАТ трест «Луганськвуглеавтоматика» направляв розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІУ в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» -«з ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» № 1788-ХІІ, тому просив визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська по пред'явленню позивачу розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» - «з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», надісланих листами від 20.01.2009 р. № 589/09, від 20.01.2009 р. № 594/09, від30.01.2009р.№ 1291/09, від 16.04.2009р. №4384/09, від 19.01.2010 р.№ 659/09, від 05.02.2010р.№ 1390/09, від 12.02.2010 р. № 1761/09-1, скасувати зазначені листи, що суперечать нормам діючого законодавства.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 09 листопада 2010 року у задоволенні позовних вимог відмовлено у повному обсязі.

Позивач вважаючи, що це судове рішення прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права, звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій просить постанову суду скасувати та постановити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

23 грудня 2010 року Донецьким апеляційним адміністративним судом винесена ухвала, якою апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства Трест «Луганськвуглеавтоматика» на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 09 листопада 2010 року по справі № 2а- 7254/10/1270 залишено без задоволення, а постанову суду без змін.

16 травня 2011 року ухвалою Луганського окружного адміністративного суду було зобовязано Відкрите акціонерне товариство Трест «Луганськвуглеавтоматика» та Управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі м. Луганська, Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська, Управління Пенсійного фонду України в Камянобрідському районі м. Луганська, Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська, Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області, Управління Пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області, Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області, Управління Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області, Управління Пенсійного фонду України в м. Стаханові Луганської області, Управління Пенсійного фонду України в м. Ровеньки Луганської області, Управління Пенсійного фонду України в Краснодонському районі Луганської області, Управління Пенсійного фонду України в Перевальському районі Луганської області, Управління Пенсійного фонду України в Словяносербському районі Луганської області, Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області провести звірку розрахунків по виплаті пільгових пенсій за списком № 2 за період з 01 вересня 2009 року по 30 квітня 2010 року.

Вищезазначену ухвалу суду сторони не виконали без поважних на те причин.

Наявність вказаної заборгованості також підтверджується розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком №2 Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська (а.с.8,9,11-19,21-33,35-38,41-53, 55-70, 73-77), які були надіслані відповідачу (10, 20, 34,39,40,54,71,72).

У судовому засіданні встановлено, що відповідачем сума заборгованості не сплачена, судом не визнано протиправність, недійсність розрахунків за період з 01.09.2009 року по 30.04.2010 року.

Отже, на відповідача покладено обовязок по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій щодо громадян, яким пенсія призначена і виплачується відповідно до пунктів «б» - «з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», що підтверджується дослідженими в судовому засіданні належними та допустимими доказами.

Таким чином, позовні вимоги про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в загальній сумі 606572,45 грн. обґрунтовані, документально підтверджені матеріалами справи.

Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 КАС України, а також пункт 34 частини 1 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» від сплати державного мита (судового збору) звільнені, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 21 червня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 23 червня 2011 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 99, 105, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська до Відкритого акціонерного товариства Трест «Луганськвуглеавтоматика» про стягнення заборгованості по відшкодуванню виплачених пільгових пенсій за списком №2 у сумі 606572,45 грн. задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства Трест «Луганськвуглеавтоматика» (код ЄДРПОУ 00181970, юридична адреса: 91022, м. Луганськ, вул. Совєтська, 20) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Луганська заборгованість по відшкодуванню виплачених пільгових пенсій за списком №2 у сумі 606572,45 грн. (шістсот шість тисяч пятсот сімдесят дві гривні сорок пять копійок).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

СуддяТ.І. Ковальова