Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 червня 2011 р. справа № 2а/0570/7246/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11 год. 50 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Абдукадирової К.Е.
при секретаріОкрибелашвілі В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області
до Державного підприємства «Український науково-дослідний інститут металургійного машинобудування», м. Словянськ
про зобовязання керівника Державного підприємства «Український науково-дослідний інститут металургійного машинобудування» виконати не вчинені дії, зазначені в листі вимозі від 24.03.2011р. № 05-05.1-10-14/3202, а саме: на суму 1404,96 тис. грн. стягнути з ТОВ «НВО «Укрстанмаш» зайво перераховані кошти внаслідок поставки продольно фрезерного станка мод. 6620-У (який фактично не відповідає технічним вимогам та умовам укладеного договору, що спрямовані на виконання його безпосередніх функціональних призначень); на суму 15,8 тис. грн. провести нарахування, відобразити в обліку суму дебіторської заборгованості та стягнути з ЗАТ «Славнерудпром» кошти в сумі 13,7 тис. грн., з ВАТ «Словянським механічним заводом» кошти в сумі 1,21 тис. грн. та з ТОВ «Виробничо інжинірингова компанія «Металургмаш» кошти в сумі 0,89 тис. грн., через понесення зайвих витрат ДП «Український науково-дослідний інститут металургійного машинобудування» на утримання земельних ділянок, які фактично знаходилися в їх користуванні; на суму 10,29 тис. грн. стягнути з СПД ОСОБА_1 зайво перераховані ДП «Український науково-дослідний інститут металургійного машинобудування» кошти, внаслідок завищення вартості виконаних робіт з ремонту покрівлі інженерного корпусу; на суму 0,21 тис. грн. відкоригувати в обліку суму зайво нарахованих та перерахованих внесків до державних цільових фондів по незаконно виплаченій заробітній платі (надбавки за таємність ОСОБА_2.) та внаслідок чого здійснити звірку з державними цільовими фондами; на суму 80,58 тис. грн. відкоригувати в обліку суму зайво нарахованої амортизації на обладнання, яке виведено з експлуатації і, як наслідок, не задіяне в технологічному (виробничому) та господарському процесах (в т.ч. відєднане від живлення, знаходиться в розібраному стані та не пройдене обовязкової технічної повірки відповідними органами); на суму 0,25 тис. грн. відкоригувати в обліку суму зайво нарахованих внесків до державних цільових фондів по незаконно нарахованій заробітній платі (надбавки за таємність ОСОБА_2.); вжити заходів та забезпечити відшкодування нанесених збитків ДП «Український науково-дослідний інститут металургійного машинобудування» на загальну суму 1431,26 тис. грн.; забезпечувати своєчасне введення та ефективне використання придбаних основних засобів, обладнання, комплектуючих та інших товарно-матеріальних цінностей у відповідності до вимог Статуту та чинного законодавства; бухгалтерський облік на підприємстві вести згідно діючого законодавства; результати ревізії розглянути на робочій нараді та прийняти необхідні заходи дисциплінарного та матеріального впливу до винних в порушеннях осіб
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_3 за дов. від 23 грудня 2010 року
від відповідача: не зявився
ВСТАНОВИВ:
Контрольно-ревізійним управлінням в Донецькій області заявлено позов до Державного підприємства «Український науково-дослідний інститут металургійного машинобудування» про зобовязання керівника Державного підприємства «Український науково-дослідний інститут металургійного машинобудування» виконати не вчинені дії, зазначені в листі вимозі від 24.03.2011р. № 05-05.1-10-14/3202, а саме: на суму 1404,96 тис. грн. стягнути з ТОВ «НВО «Укрстанмаш» зайво перераховані кошти внаслідок поставки продольно фрезерного станка мод. 6620-У (який фактично не відповідає технічним вимогам та умовам укладеного договору, що спрямовані на виконання його безпосередніх функціональних призначень); на суму 15,8 тис. грн. провести нарахування, відобразити в обліку суму дебіторської заборгованості та стягнути з ЗАТ «Славнерудпром» кошти в сумі 13,7 тис. грн., з ВАТ «Словянським механічним заводом» кошти в сумі 1,21 тис. грн. та з ТОВ «Виробничо інжинірингова компанія «Металургмаш» кошти в сумі 0,89 тис. грн., через понесення зайвих витрат ДП «Український науково-дослідний інститут металургійного машинобудування» на утримання земельних ділянок, які фактично знаходилися в їх користуванні; на суму 10,29 тис. грн. стягнути з СПД ОСОБА_1 зайво перераховані ДП «Український науково-дослідний інститут металургійного машинобудування» кошти, внаслідок завищення вартості виконаних робіт з ремонту покрівлі інженерного корпусу; на суму 0,21 тис. грн. відкоригувати в обліку суму зайво нарахованих та перерахованих внесків до державних цільових фондів по незаконно виплаченій заробітній платі (надбавки за таємність ОСОБА_2.) та внаслідок чого здійснити звірку з державними цільовими фондами; на суму 80,58 тис. грн. відкоригувати в обліку суму зайво нарахованої амортизації на обладнання, яке виведено з експлуатації і, як наслідок, не задіяне в технологічному (виробничому) та господарському процесах (в т.ч. відєднане від живлення, знаходиться в розібраному стані та не пройдене обовязкової технічної повірки відповідними органами); на суму 0,25 тис. грн. відкоригувати в обліку суму зайво нарахованих внесків до державних цільових фондів по незаконно нарахованій заробітній платі (надбавки за таємність ОСОБА_2.); вжити заходів та забезпечити відшкодування нанесених збитків ДП «Український науково-дослідний інститут металургійного машинобудування» на загальну суму 1431,26 тис. грн.; забезпечувати своєчасне введення та ефективне використання придбаних основних засобів, обладнання, комплектуючих та інших товарно-матеріальних цінностей у відповідності до вимог Статуту та чинного законодавства; бухгалтерський облік на підприємстві вести згідно діючого законодавства; результати ревізії розглянути на робочій нараді та прийняти необхідні заходи дисциплінарного та матеріального впливу до винних в порушеннях осіб
Позивач уточнив позовні вимоги та просив суд зобовязати Державне підприємство «Український науково-дослідний інститут металургійного машинобудування» в особі керівника виконати не вчинені дії, зазначені в листі вимозі від 24.03.2011р. № 05-05.1-10-14/3202, а саме: на суму 1404,96 тис. грн. стягнути з ТОВ «НВО «Укрстанмаш» зайво перераховані кошти внаслідок поставки продольно фрезерного станка мод. 6620-У (який фактично не відповідає технічним вимогам та умовам укладеного договору, що спрямовані на виконання його безпосередніх функціональних призначень); на суму 15,8 тис. грн. провести нарахування, відобразити в обліку суму дебіторської заборгованості та стягнути з ЗАТ «Славнерудпром» кошти в сумі 13,7 тис. грн., з ВАТ «Словянським механічним заводом» кошти в сумі 1,21 тис. грн. та з ТОВ «Виробничо інжинірингова компанія «Металургмаш» кошти в сумі 0,89 тис. грн., через понесення зайвих витрат ДП «Український науково-дослідний інститут металургійного машинобудування» на утримання земельних ділянок, які фактично знаходилися в їх користуванні; на суму 10,29 тис. грн. стягнути з СПД ОСОБА_1 зайво перераховані ДП «Український науково-дослідний інститут металургійного машинобудування» кошти, внаслідок завищення вартості виконаних робіт з ремонту покрівлі інженерного корпусу; на суму 0,21 тис. грн. відкоригувати в обліку суму зайво нарахованих та перерахованих внесків до державних цільових фондів по незаконно виплаченій заробітній платі (надбавки за таємність ОСОБА_2.) та внаслідок чого здійснити звірку з державними цільовими фондами; на суму 80,58 тис. грн. відкоригувати в обліку суму зайво нарахованої амортизації на обладнання, яке виведено з експлуатації і, як наслідок, не задіяне в технологічному (виробничому) та господарському процесах (в т.ч. відєднане від живлення, знаходиться в розібраному стані та не пройдене обовязкової технічної повірки відповідними органами); на суму 0,25 тис. грн. відкоригувати в обліку суму зайво нарахованих внесків до державних цільових фондів по незаконно нарахованій заробітній платі (надбавки за таємність ОСОБА_2.); забезпечувати своєчасне введення та ефективне використання придбаних основних засобів, обладнання, комплектуючих та інших товарно-матеріальних цінностей у відповідності до вимог Статуту та чинного законодавства; бухгалтерський облік на підприємстві вести згідно діючого законодавства; результати ревізії розглянути на робочій нараді та прийняти необхідні заходи дисциплінарного та матеріального впливу до винних в порушеннях осіб.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ревізією, що проводилася у період з 29.11.2010р. по 14.02.2011р. (акт ревізії від 21.02.2011р.), встановлено фінансових порушень на загальну суму 5242,37 тис. грн., з яких не усунену то в ході ревізії на загальну суму 1512,09 тис. грн. а саме, на суму 1 404,96 тис. грн. - списано коштів на витрати всупереч законодавству в обсягах, вищих від їх фактичної вартості, внаслідок придбання у ТОВ «НВО «Укрстанмаш» згідно договору № 1/01СМ-07 від 16.01.2007 продольно - фрезерного станка мод. 6620-У, який фактично поставлений у стані, що не відповідає технічним вимогам Товару (об'єкту) та умовам договору, що спрямовані на виконання його безпосередніх функціональних призначень, що є порушенням п. 1 ст. 673, п. 3 ст. 675, п. 1 ст. 678, п. 2 ст. 682, п. 1, 2 ст. 684 Цивільного кодексу України, договору № 1/01СМ-07 від 16.01.2007р. та «Інструкції про приймання продукції виробничо-технічного призначення та товарів народного споживання по якості» затверджена постановою Держарбітражу при Раді Міністрів СРСР від 25.04.1966 № П-7, п. 5 П(С)БО №16 «Витрати», затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999р. № 318, п. 1 ст. 3, п. 1,5 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996.
На суму 15,8 тис. грн. використано коштів всупереч законодавству, внаслідок понесення витрат пов'язаних з утримання земельних ділянок, які фактично знаходилися в користуванні (оренді) інших юридичних осіб, що є порушенням ст. 5 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992р. № 2535-ХП, ст. 269, 270 Податкового кодексу України, розділів 5, 9 Плану санації ДП «УкрНДІметалургмаш», затвердженого ухвалою Господарського суду Донецької області від 13.12.2007, п.п. 2.1, 7.6 Статуту відповідача, п.1 ст. 3, ст.4, п. 3, 7 ст.8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», п.п. 5, 7 П(С)БО №16 «Витрати», затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 №318, п. 1 ст. 18 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
На суму 10,29 тис. грн. використано коштів всупереч законодавству, внаслідок проведення в серпні 2008 року зайвих виплат державних коштів, внаслідок завищення СПД ОСОБА_1 (підрядником) вартості виконаних ремонтних робіт з ремонту покрівлі інженерного корпусу, а саме: норми використаних матеріалів, розміру кошторисного прибутку та суму понесених витрат на відрядження найманих працівників, які не підтверджені документально (авансовими звітами), що є порушенням п.п. 1.4.1, 3.3.10.1, Додатку № 12 «Правил визначення вартості будівництва» ДБН Д.1.1-1-2000, затверджених Наказом Держбуду України від 27.08.2000 № 174 (із змінами) та введеним в дію з 01.10.2000р. року, п. 5, 6, 7, 14 П(С)БО №16 «Витрати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України, п. 1 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».
На суму 0,21 тис. грн. - використано коштів всупереч законодавству, внаслідок зайвого перерахування внесків до державних цільових фондів по незаконно виплачених сумах з оплати праці (надбавки за таємність ОСОБА_2), що є порушенням ст. 20 абз.1 Закону України «Про державну таємницю» від 21.01.1994 року № 3855-ХП, п. 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.1994 № 414 "Про порядок організації та забезпечення режиму секретності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, Постанови Кабінету Міністрів України від 02.10.2003 №1561-12 "Про порядок організації та забезпечення режиму секретності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях".
На суму 80,58 тис. грн. завищено в обліку понесених витрат внаслідок нарахування амортизації за період з 01.01.2008р. по 31.10.2010р. на обладнання, яке виведено з експлуатації і як наслідок не задіяне в технологічному (виробничому) та господарському процесах (в т.ч. від'єднане від живлення, знаходиться в розібраному стані або не пройдене обов'язкової технічної повірки відповідними органами), що є порушенням ст. 3, пп. 1, 5 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», п.п. 4, 23 П(С)БО № 7 «Основні засоби», затвердженого наказом Міністерства фінансів України 27.04.2000 № 92; п. 8 П(С)БО № 16 «Витрати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 № 318; п. 24 «Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів», затверджених наказом Міністерства фінансів України від 30.09.2003 № 561; п. 9 «Про облікову політику», затвердженого наказами ДП «УкрНДІметалургмаш» б/н від 04.09.2008, № 1/бух від 05.01.2009 та № 19 від 25.01.2010р., п.п. 2.2, 2.14, 2.16 «Положення про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88.
На суму 0,25 тис. грн. нараховано внесків до державних цільових фондів по незаконно нарахованих сумах з оплати праці (надбавки за таємність ОСОБА_2), що є порушенням ст. 20 абз.1 Закону України «Про державну таємницю», п. 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.1994 № 414 «Про порядок організації та забезпечення режиму секретності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях», Постанови Кабінету Міністрів України від 02.10.2003 №1561-12 «Про порядок організації та забезпечення режиму секретності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях».
Крім того, за результатами проведеної ревізії також встановлені порушення, які не мають грошового еквіваленту в частині застосування невідповідних форм інвентарних карток по обліку основних засобів та їх заповнення; застосування невідповідних форм з обліку сировини та матеріалів; не затвердження керівником підприємства графіку документообігу; не скріплення печаткою та підписами директора, головного бухгалтера Журнал реєстрації довіреностей; не проведення щомісячної інвентаризації незавершеного виробництва.
Позивачем було пред'явлено відповідачу вимогу від 24.03.2011 № 05-05.1-10-14/3202 щодо повного усунення виявлених ревізією порушень, яка на даний час не виконана.
Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» органи Державної контрольно-ревізійної служби України мають право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів. Враховуючи викладене, просить суд позовні вимоги задовольнити.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. У звязку із неявкою відповідача у судове засідання розгляд справи відкладався тричі. Поштові повідомлення про отримання судової повістки наявні в матеріалах справи. Представником відповідача була надіслана заява про відкладення розгляду справи у звязку із перебуванням у відпустці, повязаної із захистом дипломної роботи. Разом з тим, суд зазначає, що відповідачем не надсилалися заперечення проти позову або письмові пояснення. Отже, думка відповідача стосовно заявлених позовних вимог не відома. За таких обставин, на підставі статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю представника відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи в межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.
Статус державної контрольно-ревізійної служби в Україні, її функції та правової основи діяльності визначені Законом України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26.01.1993р. № 2939-12 (далі - Закон №2939).
Відповідно до ст. 1 Закону № 2939, державна контрольно-ревізійна служба складається з Головного контрольно-ревізійного управління України, контрольно-ревізійних управлінь в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійних підрозділів (відділів, груп) в районах, містах районах у містах.
Частиною 2 ст. 5 Закону № 2939 визначено, що контрольно-ревізійні управління в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі очолюють начальники, які призначається начальником Головного контрольно-ревізійного управління України за погодженням з Радою Міністрів Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міською міськими державними адміністраціями.
Головні завдання державної контрольно-ревізійної служби окреслені ст. 2 Закону України № 2939, права передбачені ст. 10 зазначеного Закону.
Вимоги є способом реалізації владних управлінських функцій відповідачем, як субєктом владних повноважень.
Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» органи Державної контрольно-ревізійної служби України мають право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Таким чином, позивач є органом державної влади, повноваження якого на звернення до суду із позовом про виконання вимоги щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства прямо визначені законодавством України.
Державне підприємство «Український науково-дослідний інститут металургійного машинобудування» зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Словянської міської ради Донецької області 27.05.1993р., включене до ЄДРПОУ за номером 04601736 (арк. справи 203 209, том 1).
Контрольно-ревізійним управлінням в Донецькій області проведено ревізію фінансово-господарської діяльності відповідача за період 2008 2009р.р., за наслідками якої складено акт від 21.02.2011р. № 05.1-16/1 (арк. справи 14 123, том 1).
За результатами ревізії на адресу відповідача було направлено вимогу від 24.03.2011р. № 05-05.1-10-14/3202 про усунення порушень (арк. справи 10 13, том 1), якою вимагається від відповідача наступне: 1. стягнути з ТОВ «НВО «Укрстанмаш» зайво перераховані кошти в сумі 1 404,96 тис. грн. внаслідок поставки продольно-фрезерного станка мод. 6620-У (який фактично не відповідає технічним вимогам та умовам укладеного договору, що спрямовані на виконання його безпосередніх функціональних призначень); 2. провести нарахування, відобразити в обліку суму дебіторської заборгованості та стягнути з ЗАТ «Славнерудпром» кошти в сумі 13,7 тис. грн., з ВАТ «Слов'янським механічним заводом» кошти в сумі 1,21 тис. грн. та з ТОВ «Виробничо-інжинірингова компанія «Металургмаш» кошти в сумі 0, 89 тис. грн., які пов'язані з понесення зайвих витрат на утримання земельних ділянок, які фактично знаходилися в їх користуванні; 3. нарахувати та виплатити працівникам ДП «УкрНДІметалургмаш» недоотримані суми з оплати праці, які підлягали виплаті (посадові оклади та доплата за роботу у нічний час) в сумі 11,62 тис. грн.; 4. стягнути з колишнього керуючого санацією ДП «УкрНДІметалургмаш» «колишнього директора) ОСОБА_2 зайво перераховані кошти в сумі 0,49 тис. грн. внаслідок безпідставного нарахування та виплати надбавки за спеціальний режим роботи (таємність); 5. відкоригувати в обліку суми зайво нарахованої заробітної плати колишньому керуючому санацією ДП «УкрНДІметалургмаш» (колишньому директору) ОСОБА_2, внаслідок безпідставного нарахування надбавки за спеціальний режим роботи (таємність) у сумі 0,6 тис. грн.; 6. відкоригувати в обліку суму зайво нарахованих та перерахованих внески до державних цільових фондів по незаконно виплаченій заробітній платі(надбавки за таємність ОСОБА_2) у сумі 0.21 тис. грн., скласти акт звірки по розрахункам з державними цільовими фондами; 7. відкоригувати в обліку суми зайво нарахованих внесків до державних цільових фондів по незаконно виплаченій заробітній платі (надбавки за таємність ОСОБА_2) у сумі 0,25 тис. грн., скласти акт звірки по розрахункам з державними цільовими фондами; 8. відкоригувати в обліку суми зайво нарахованої амортизації на обладнання, яке виведено з експлуатації і, як наслідок, не задіяне в технологічному виробничому) та господарському процесах (в т.ч. від'єднане від живлення, заходиться в розібраному стані та не пройдене обов'язкової технічної повірки відповідними органами) в сумі 80,58 тис. грн.; 9. стягнути з СПД ОСОБА_1 зайво перераховані ДП «УкрНДІметалургмаш» кошти, внаслідок завищення вартості виконаних робіт з ремонту покрівлі інженерного корпусу на суму 10,29 тис. грн.; 10. забезпечувати своєчасне введення та ефективне використання придбаних основних засобів, обладнання, комплектуючих та інших товарно-матеріальних цінностей у відповідності до вимог Статуту та чинного законодавства; 11. вживати постійних заходів направлених на збереження основних засобів, обладнання, комплектуючих та інших товарно-матеріальних цінностей у відповідності до вимог чинного законодавства; 12. забезпечувати реалізацію виготовленої продукції (наданих послуг) за цінами, які покриватимуть фактичні витрати на виробництво продукції у відповідності до вимог Статуту та чинного законодавства; 13. постійно здійснювати заходи спрямовані на стягнення дебіторської заборгованості з підприємств в частині захисту своїх прав як в судовому, так і досудовому порядку відповідно до вимог чинного законодавства; 14. постійно здійснювати заходи спрямовані на виплату заробітної плати у відповідності до Галузевої угоди, Колективного договору ДП «УкрНДІметалургмаш» та чинного законодавства; 15. бухгалтерський облік та фінансову звітність на підприємстві вести згідно діючих нормативно-правових актів; 16. результати ревізії розглянути на робочій нараді та прийняти необхідні заходи дисциплінарного та матеріального впливу до винних в порушеннях осіб; 17. вжити всіх інших вичерпних заходів, з метою недопущення в подальшому порушень законодавства з питань збереження і використання державного майна та фінансових ресурсів.
У вимозі вказано, що інформацію про усунення порушень та вжиті заходи, із наданням копій документів (бухгалтерських довідок, актів звірок, платіжних доручень, наказів та інші), що підтверджують проведену роботу та усунення порушень, надати до КРУ в Донецькій області до 15.04.2011 року.
Однак, вимога відповідачем не виконана, відомості про надання інформації про її виконання до КРУ в Донецькій області відсутні. Вимога в судовому порядку не оскаржена.
Як було зазначено, вимоги є способом реалізації владних управлінських функцій відповідачем, як субєктом владних повноважень.
Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.
Суд зазначає, що наявність вимоги, яка не оскаржена та не визнана протиправною обумовлює обовязковість її виконання, у звязку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 2-15, 17,18, 33-35, 41, 42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 111, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185,186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області до Державного підприємства «Український науково-дослідний інститут металургійного машинобудування» про зобовязання Державного підприємства «Український науково-дослідний інститут металургійного машинобудування» в особі керівника виконати не вчинені дії, зазначені в листі вимозі від 24.03.2011р. № 05-05.1-10-14/3202, а саме: на суму 1404,96 тис. грн. стягнути з ТОВ «НВО «Укрстанмаш» зайво перераховані кошти внаслідок поставки продольно фрезерного станка мод. 6620-У (який фактично не відповідає технічним вимогам та умовам укладеного договору, що спрямовані на виконання його безпосередніх функціональних призначень); на суму 15,8 тис. грн. провести нарахування, відобразити в обліку суму дебіторської заборгованості та стягнути з ЗАТ «Славнерудпром» кошти в сумі 13,7 тис. грн., з ВАТ «Словянським механічним заводом» кошти в сумі 1,21 тис. грн. та з ТОВ «Виробничо інжинірингова компанія «Металургмаш» кошти в сумі 0,89 тис. грн., через понесення зайвих витрат ДП «Український науково-дослідний інститут металургійного машинобудування» на утримання земельних ділянок, які фактично знаходилися в їх користуванні; на суму 10,29 тис. грн. стягнути з СПД ОСОБА_1 зайво перераховані ДП «Український науково-дослідний інститут металургійного машинобудування» кошти, внаслідок завищення вартості виконаних робіт з ремонту покрівлі інженерного корпусу; на суму 0,21 тис. грн. відкоригувати в обліку суму зайво нарахованих та перерахованих внесків до державних цільових фондів по незаконно виплаченій заробітній платі (надбавки за таємність ОСОБА_2.) та внаслідок чого здійснити звірку з державними цільовими фондами; на суму 80,58 тис. грн. відкоригувати в обліку суму зайво нарахованої амортизації на обладнання, яке виведено з експлуатації і, як наслідок, не задіяне в технологічному (виробничому) та господарському процесах (в т.ч. відєднане від живлення, знаходиться в розібраному стані та не пройдене обовязкової технічної повірки відповідними органами); на суму 0,25 тис. грн. відкоригувати в обліку суму зайво нарахованих внесків до державних цільових фондів по незаконно нарахованій заробітній платі (надбавки за таємність ОСОБА_2.); забезпечувати своєчасне введення та ефективне використання придбаних основних засобів, обладнання, комплектуючих та інших товарно-матеріальних цінностей у відповідності до вимог Статуту та чинного законодавства; бухгалтерський облік на підприємстві вести згідно діючого законодавства; результати ревізії розглянути на робочій нараді та прийняти необхідні заходи дисциплінарного та матеріального впливу до винних в порушеннях осіб задовольнити повністю.
Зобовязати Державне підприємство «Український науково-дослідний інститут металургійного машинобудування» в особі керівника виконати не вчинені дії, зазначені в листі вимозі від 24.03.2011р. № 05-05.1-10-14/3202, а саме: на суму 1404,96 тис. грн. стягнути з ТОВ «НВО «Укрстанмаш» зайво перераховані кошти внаслідок поставки продольно фрезерного станка мод. 6620-У (який фактично не відповідає технічним вимогам та умовам укладеного договору, що спрямовані на виконання його безпосередніх функціональних призначень); на суму 15,8 тис. грн. провести нарахування, відобразити в обліку суму дебіторської заборгованості та стягнути з ЗАТ «Славнерудпром» кошти в сумі 13,7 тис. грн., з ВАТ «Словянським механічним заводом» кошти в сумі 1,21 тис. грн. та з ТОВ «Виробничо інжинірингова компанія «Металургмаш» кошти в сумі 0,89 тис. грн., через понесення зайвих витрат ДП «Український науково-дослідний інститут металургійного машинобудування» на утримання земельних ділянок, які фактично знаходилися в їх користуванні; на суму 10,29 тис. грн. стягнути з СПД ОСОБА_1 зайво перераховані ДП «Український науково-дослідний інститут металургійного машинобудування» кошти, внаслідок завищення вартості виконаних робіт з ремонту покрівлі інженерного корпусу; на суму 0,21 тис. грн. відкоригувати в обліку суму зайво нарахованих та перерахованих внесків до державних цільових фондів по незаконно виплаченій заробітній платі (надбавки за таємність ОСОБА_2.) та внаслідок чого здійснити звірку з державними цільовими фондами; на суму 80,58 тис. грн. відкоригувати в обліку суму зайво нарахованої амортизації на обладнання, яке виведено з експлуатації і, як наслідок, не задіяне в технологічному (виробничому) та господарському процесах (в т.ч. відєднане від живлення, знаходиться в розібраному стані та не пройдене обовязкової технічної повірки відповідними органами); на суму 0,25 тис. грн. відкоригувати в обліку суму зайво нарахованих внесків до державних цільових фондів по незаконно нарахованій заробітній платі (надбавки за таємність ОСОБА_2.); забезпечувати своєчасне введення та ефективне використання придбаних основних засобів, обладнання, комплектуючих та інших товарно-матеріальних цінностей у відповідності до вимог Статуту та чинного законодавства; бухгалтерський облік на підприємстві вести згідно діючого законодавства; результати ревізії розглянути на робочій нараді та прийняти необхідні заходи дисциплінарного та матеріального впливу до винних в порушеннях осіб.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 21 червня 2011 року. Постанова у повному обсязі складена 25 червня 2011 року.
У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постановою за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Абдукадирова К.Е.