Постанова № 16914170, 21.06.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.06.2011
Номер справи
2а/0570/6471/2011
Номер документу
16914170
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 червня 2011 р. справа № 2а/0570/6471/2011

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд у складі

Головуючий суддя: Буряк І.В.

розглянувши у порядку скороченого провадження

позовну заявуМакіївської обєднаної державної податкової інспекції

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення штрафних санкцій

ВСТАНОВИВ:

Макіївська обєднана державна податкова інспекція (надалі позивач, Макіївська ОДПІ) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Фізичної-особи підприємця ОСОБА_1 (надалі відповідач, ОСОБА_1.) про стягнення заборгованості за штрафними санкціями у сумі 1 700,00 грн.

Позов мотивовано несплатою відповідачем штрафних санкцій, застосованих позивачем за порушення вимог абзацу 2 ч.2 ст.7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби».

Письмових заперечень на позовну заяву відповідачем не надано.

Відповідно п. 4 ч. 1 ст. 1832 КАС України передбачено, що скорочене провадження застосовується в адміністративних справах, зокрема, щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Суд, перевіривши матеріали та оцінивши повідомлені позивачем обставини, вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.

ОСОБА_1 зареєстрована Виконавчим комітетом Макіївської міської ради Донецької області у якості фізичної особи-підприємця, місце проживання відповідача 86147, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, про що зазначено у відповідному свідоцтві НОМЕР_2 та згідно довідки від 14.01.2009р. №845/6/1-29-014-5 знаходиться на обліку у Макіївській ОДПІ (Центрально-міське відділення).

Макіївською ОДПІ проведено перевірку господарської одиниці відповідача, за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за наслідками якої складений відповідний акт від 09.06.2009р. №4440/18/05/23-4/НОМЕР_1.

Відповідно висновків акту від 09.06.2009р. №4440/18/05/23-4/НОМЕР_1 встановлено порушення абзацу 2 ч.2 ст.7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби», а саме збереження з метою реалізації алкогольних напоїв без марок акцизного збору установленого зразку.

На підставі зазначеного акту Макіївською ОДПІ прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 15.06.2009р. №5Л00887/К/23, згідно якого до відповідача застосовані фінансові санкції у сумі 1 700,00 гривень.

Зазначене рішення отримане відповідачем 22.06.2009р., про що свідчить відповідне повідомлення про вручення поштового відправлення.

Абзацом другим ч.2 ст.7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби», який був чинний на момент встановлення порушення, передбачено, що забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізація на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.

У відповідності до ст. 8 зазначеного Закону встановлено, що відповідальність за недодержання порядку маркування, реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів, несвоєчасну сплату акцизного збору несуть виробники, імпортери, продавці цих товарів та їх посадові особи у порядку, передбаченому чинним законодавством України.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», в редакції чинній на момент встановлення порушення, встановлено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

До субєктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень (ч. 2 ст. 17 зазначеного Закону).

Зазначені штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством.

Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

У разі невиконання субєктом господарювання рішення уповноважених органів, сума штрафу стягується на підставі рішення суду. Дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм зазначеного Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку.

Згідно ст. 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

Пунктом 4 статті 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні», встановлено, що Державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.

Пунктом 11. ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» передбачено, що державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

У відповідності до 20.1.28. п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Акт перевірки від 09.06.2009р. №4440/18/05/23-4/НОМЕР_1 підписаний відповідачем без заперечень.

Згідно зворотного боку облікової картки платника відповідача (платіж 21080900) станом на 31.12.2009р., на 31.12.2010р. та на 14.04.2011р. ОСОБА_1 має заборгованість за рішенням про застосування фінансових санкцій від 15.06.2009р. №5Л00887/К/23 у розмірі 1700,00 грн.

Таким чином, відповідач має заборгованість за вказаним рішенням по фінансовим санкціям за порушення вимог Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» у розмірі 1 700,00 грн., що підлягає примусовому стягненню.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості та наявності достатніх підстав для задоволення позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158, 159, 161, 162, 167, 1832, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Макіївської обєднаної державної податкової інспекції до Фізичної-особи підприємця ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Стягнути з Фізичної-особи підприємця ОСОБА_1 (86147, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України фінансові санкції у розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок (на рахунок №31112106700068, отримувач ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686736, код платежу 21081100).

2. Постанова складена та підписана 21 червня 2011 року.

3. Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягомдесяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Буряк І. В.