Постанова № 16914030, 14.06.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.06.2011
Номер справи
2а/0570/8436/2011
Номер документу
16914030
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 червня 2011 р. справа № 2а/0570/8436/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді

при секретаріХлопові А.А.

за участю:

представника позивачаБожко М.М.,

представника відповідачаФомічової Л.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Донецьку адміністративну справу за позовом Ясинуватського міжрайонного прокурора Донецької області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ясинуватському районі Донецької області до комунального підприємства Очеретинського житлово-комунального господарства про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, -

В С Т А Н О В И В:

Ясинуватського міжрайонного прокурора Донецької області звернувся до Донецького окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ясинуватському районі Донецької області з позовом до комунального підприємства Очеретинського житлово-комунального господарства про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування.

В обґрунтування позову зазначив, що станом на 05.05.2011 р. відповідач має заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у розмірі 37480,21 грн., яку відповідач добровільно не сплачує. У звязку з чим інтересам держави завдається шкода у вигляді ненадходження коштів до бюджету. Просив стягнути з відповідача вищезазначену заборгованість.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та наполягав на їх задоволенні.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги УПФ визнав у повному обсязі та не заперечував проти їх задоволення, про що надав суду відповідну заяву.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Частиною 3 статті 136 КАС України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.

Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії представника відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.

Згідно з п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладені функції представництва інтересів держави в суді.

Відповідно до статті36-1 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

Ясинуватський міжрайонний прокурор Донецької області представляє інтереси держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ясинуватському районі Донецької області, оскільки його дії спрямовані на захист інтересів держави шляхом предявлення вимог про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначаються Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (надалі Закон).

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Недоїмкою відповідно до даного Закону вважається сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена територіальними органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених цим Законом

У відповідності до п. 1. ч. 1. ст. 4 Закону, платниками єдиного внеску є: роботодавці підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Обовязком платника єдиного внеску, згідно Закону, являється своєчасність, повність нараховування, обчислення та сплата єдиного внеску. Єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Відповідач - комунальне підприємство Очеретинського житлово-комунального господарства є юридичною особою (ЄДРПОУ 32976496); платником єдиного внеску, у звязку з чим зобовязаний самостійно здійснювати нарахування та сплату єдиного внеску.

Згідно ч. 8 ст. 9 Закону, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

У відповідності до ч. 12 ст. 9 даного Закону єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Як вбачається з матеріалів справи, за відповідачем станом на 05.05.2011 р. враховується заборгованість зі сплати єдиного внеску у розмірі 37480,21 грн., що підтверджується даними картки особового рахунку відповідача та відповідними звітами, які наявні в матеріалах справи.

Станом на час розгляду справи вказана сума є несплаченою. Отже, за відповідачем враховується недоїмка зі сплати єдиного внеску у розмірі 37480,21 грн.

Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 25 Закону, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Враховуючі зазначене, оскільки відповідач своєчасно не сплатив недоїмку з єдиного внеску, суд задовольняє позовні вимоги Ясинуватського міжрайонного прокурора Донецької області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ясинуватському районі Донецької області до комунального підприємства Очеретинського житлово-комунального господарства про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у розмірі 37480,21 грн.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17, 18, 19, 20, 51, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 121, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 167 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Ясинуватського міжрайонного прокурора Донецької області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ясинуватському районі Донецької області до комунального підприємства Очеретинського житлово-комунального господарства про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у розмірі 37480,21 грн. - задовольнити.

Стягнути з комунального підприємства Очеретинського житлово-комунального господарства (ЄДРПОУ 32976496, р/р 26001301778448, МФО 334635) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ясинуватському районі Донецької області заборгованість зі сплати єдиного внеску у розмірі 37480 (тридцять сім тисяч чотириста вісімдесят) грн. 21 коп.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини 14 червня 2011 року.

Постанова виготовлено у повному обсязі 20 червня 2011 року.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову Донецького окружного адміністративного суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Лазарєв В.В.