Постанова № 16846367, 24.06.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
24.06.2011
Номер справи
2а-10417/10/2670
Номер документу
16846367
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

24 червня 2011 року 10:16 № 2а-10417/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Катющенка В.П., при секретарі судового засідання Тимошенко К.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом

в інтересах держави в особіПрокуратури Подільського району м.Києва

Державної інспекції з контролю за цінами в м.Києві

до

проТовариства з обмеженою відповідальністю «Крокус Компані»

стягнення необгрунтовано одержаної виручки у розмірі 378248,44 грн. та економічних санкцій у розмірі 756496,88 грн.

за участю представників сторін:

від прокуратури Кезервас А.А.

від позивача Новікова О.Г,

від відповідача не зявився

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Прокуратура Подільського району м. Києва в інтересах держави в особі Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві (далі ДІКЦ в м. Києві, позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Крокус Компані»(далі ТОВ «Крокус Компані», відповідач) в якому просить:

стягнути в доход Державного бюджету, р/р 31118106700009, код 21081100, одержувач УДК у Святошинському районі м. Києва, код 26077945, банк одержувача ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019 суму необґрунтовано одержаної виручки у розмірі 378248, 44 грн.;

стягнути в доход Державного бюджету, р/р 31118106700009, код 21081100, одержувач УДК у Святошинському районі м. Києва, код 26077945, банк одержувача ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019 штраф у розмірі 756496, 88 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем при здійсненні господарської діяльності порушено вимоги щодо дотримання державної дисципліни цін на окремі види продовольчих товарів.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 липня 2010 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено попереднє судове засідання на 11 серпня 2010 року.

У попереднє судове засідання 11 серпня 2010 року сторони не зявились. Від прокуратури Подільського району м. Києва надійшла заява про підтримання позовних вимог в повному обсязі та призначення справи до судового розгляду. Від позивача надійшло клопотання про розгляд справи за їх відсутності. Повноважний представник відповідача в попереднє судове засідання не зявився, хоча про день та час слухання справи був повідомлений належним чином.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 серпня 2010 року закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 8 вересня 2010 року.

Судове засідання, призначене на 8 вересня 2010 року, не відбулось і було перенесене на 15 жовтня 2010 року у звязку з перебуванням судді на лікарняному.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 жовтня 2010 року зупинено провадження у справі за клопотанням представника позивача у звязку із тим, що ним подано апеляційну скаргу до Київського апеляційного адміністративного суду на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 вересня 2010 року у справі № 2а-9793/10/2670, якою визнано протиправним та скасовано рішення Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 81 від 14.06.2010р., на основі якого було накладено стягнення на ТОВ «Крокус Компані», до набрання законної сили судовим рішенням по справі № 2а-9793/10/2670.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 квітня 2011 року за клопотанням представника позивача поновлено провадження у справі та призначено справу до судового розгляду на 10 травня 2011 року у звязку із задоволенням апеляційної скарги позивача Київським апеляційним адміністративним судом, скасуванням постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 вересня 2010 року та постановленням нової постанови, якою в задоволенні позову ТОВ «Крокус Компані»до Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві про скасування рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін відмовлено.

У судовому засіданні, призначеному на 10 травня 2011 року, суд оголосив перерву до 26 травня 2011 року.

Судове засідання, призначене на 26 травня 2011 року, не відбулося у звязку із неможливістю здійснення фіксації звукозаписувальними приладами і було перенесене на 14 червня 2011 року.

У судове засідання, призначене на 14 червня 2011 року, зявився представник прокуратури, представники позивача і відповідача не зявились, у звязку з чим суд відклав розгляд справи на 24 червня 2011 року.

У судовому засіданні представник прокуратури та представник позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі.

Відповідач явку уповноваженого представника в жодне судове засідання не забезпечив, про причини неявки суд не повідомив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

Розглянувши подані документи та матеріали, заслухавши пояснення представника прокуратури та представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

ДІКЦ в м. Києві відповідно до Закону України «Про ціни та ціноутворення»від 03.12 1990р. № 507- ХІІ (далі по тексту Закон № 507- ХІІ), Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності від 05.04.2007р. № 877-V (далі по тексту Закон № 877-V), Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12. 2000р. № 1819 (далі по текстуПоложення), протягом 29 квітня - 20 травня 2010 року було проведено планову перевірку господарської діяльності ТОВ «Крокус Компані»на предмет дотримання вимог чинного законодавства у сфері державної дисципліни цін на окремі види продовольчих товарів за період з квітня 2009 року по квітень 2010 року, за результатами якої складено Акт № 139 від 09 червня 2010 року (діл акт перевірки).

На підставі акту перевірки прийнято рішення № 81 від 14.06.2010р. про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, яким на підставі статті 14 Закону № 507- ХІІ було вирішено вилучити у ТОВ «Крокус Компані»суму необґрунтовано отриманої виручки у розмірі 378 248, 44 грн. та стягнути штраф в сумі 756 496, 88грн.

Стаття 13 Закону № 507- ХІІ встановлює, що контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.

Згідно Положення Державна інспекція з контролю за цінами має територіальні органи державної інспекції з контролю за цінами в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, які становлять єдину систему органів державного контролю за цінами і мають права, передбачені пукатими 5, 6 цього Положення

Пунктом 4 Положення встановлено, що Державна інспекція в межах своєї компетенції здійснює перевірки додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів, а також їх економічного обґрунтування.

Статтею 8 Закону № 877-V визначені повноваження органу державного нагляду (контролю), а саме орган державного нагляду (контролю) під час здійснення державного нагляду (контролю) має право: вимагати від суб'єкта господарювання усунення виявлених порушень вимог законодавства; вимагати припинення дій, які перешкоджають здійсненню державного нагляду (контролю); відбирати зразки продукції, призначати експертизу, одержувати пояснення, довідки, документи, матеріали, відомості з питань, що виникають під час державного нагляду (контролю), відповідно до закону; надавати (надсилати) суб'єктам господарювання обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень і недоліків; накладати штрафні санкції та вживати заходи, передбачені законом.

Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, перевірка була проведена належним чином, компетентним органом у відповідності до повноважень, наданих позивачу згідно чинного законодавства.

Прийняття вищезазначеного рішення мотивовано висновками акту перевірки про порушення пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2007р. № 1222 «Про затвердження Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари»(далі по тексту Порядок № 1222) та пункту 1.3 Розпорядження Київської міської державної адміністрації від 27.10.2008р. № 1464 «Про регулювання цін на основні продовольчі товари»(далі по тексту Розпорядження КМДА № 1464).

Зокрема, актом перевірки було встановлено, що в період з 29.04.2009р. по 30.03.2010р. у ТОВ «Крокус Компані»збільшувалась оптово-відпускна ціна на цукор-пісок більш ніж на 1 відсоток, проте товариство не декларувало зміну цін. Рівень оптово-відпускних цін зростав від 2,5 % до 100 %, що призвело до завищення не задекларованої ціни.

На підставі викладеного, позивач дійшов висновку, що відповідач вчинив порушення державної дисципліни цін в частині застосування цін (тарифів) з порушенням запровадженого порядку обов'язкового декларування їх зміни.

Загальна сума необґрунтовано отриманої виручки позивачем за період з 15.06.2009р. по 30.03.2010р. в результаті застосування цін на цукор-пісок з порушенням запровадженого порядку обовязкового декларування їх зміни склала 378248,44 грн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996р. № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)»Київська міська державна адміністрація встановлює оптово-відпускні ціни на борошно пшеничне вищого, першого, другого сорту, борошно житнє обридне, яловичину, свинину, м'ясо, птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, яйця курячі, цукор, олію соняшникову шляхом декларування їх змін.

Пунктом 2 Порядку №1222 визначено - декларуванню підлягають зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари зазначені у пункті 1, у разі, коли такі ціни збільшуються протягом місяця більш як на 1 відсоток.

Наявність зазначеного порушення мотивована тим, що пунктом 1 Порядку № 1222 затверджено порядок декларування зміни оптово-відпускних цін на борошно пшеничне вищого, першого, другого сорту, борошно житнє обридне, яловичину, свинину, м'ясо птиці (тушка), ковбасні вироби варені, крім вищого сорту, молоко коровяче питне з вмістом жиру до 2,5 відсотків, сир кисломолочний з вмістом жиру до відсотків ,сметану з вмістом жиру до 20 відсотків, масло вершкове з вмістом жиру до 72, відсотків, яйця курячі, цукор-пісок, олію соняшникову.

Пунктом 1.3 Розпорядження КМДА № 1464 запроваджено декларування зміни оптово-відпускних цін.

Як встановлено судом і вбачається з матеріалів справи, загальна сума необґрунтовано отриманої виручки ТОВ «Крокус Компані»за період з 29.04.2009р. по 30.03.2010р. в результаті застосування цін з порушенням запровадженого порядку обовязкового декларування їх змін склала 378483, 22 грн., яка згідно Закону № 507- ХІІ, та пункту 1.3 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами в частині застосування торговельних надбавок (націнок) понад установлений граничний розмір та застосування цін з порушенням запровадженого порядку обовязкового декларування їх зміни, затвердженої спільним наказом Міністерства економіки України та Міністерства Фінансів України від 03.12.2010р. № 298/519, підлягає стягненню до бюджету із застосуванням штрафу у двократному розмірі необґрунтовано одержаної виручки.

Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Так, законність винесення рішення Державною інспекцією з контролю за цінами в м. Києві № 81 від 14 червня 2010 року була підтверджена постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 22 лютого 2011 року, яке набрало законної сили та відповідно до якого скасовано постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 вересня 2010 року у справі № 2а-9793/10/2670 та відмовлено в задоволенні позову ТОВ «Крокус Компані»до Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві про визнання протиправним та скасування рішення № 81 від 14 червня 2010 року.

Враховуючи наведене, а також те, що предметом розгляду даної справи є стягнення економічних санкцій згідно зазначеного рішення № 81 від 14 червня 2010 року, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов Прокуратури Подільського району м .Києва в інтересах держави в особі Державної інспекції з контролю за цінами в м.Києві задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Крокус Компані»в доход Державного бюджету, р/р 31118106700009, код 21081100, одержувач УДК у Святошинському районі м. Києва, код 26077945, банк одержувача ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019 суму необґрунтовано одержаної виручки у розмірі 378248, 44 грн. (триста сімдесят вісім тисяч двісті сорок вісім грн. 44 коп.).

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Крокус Компані»в доход Державного бюджету, р/р 31118106700009, код 21081100, одержувач УДК у Святошинському районі м. Києва, код 26077945, банк одержувача ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019 штраф у розмірі 756496, 88 грн. (сімсот пятдесят шість тисяч чотириста девяносто шість грн. 88 коп.).

Постанова набирає законної сили відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.П. Катющенко