ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(за результатами скороченого провадження в порядку ст.183-2 КАС України)
06 липня 2011 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/1356/11
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Бойко О.Я., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовомРегіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Чернівецькій областідоприватного підприємця ОСОБА_1про про стягнення коштів,-
ВСТАНОВИВ :
В поданому до суду 15 червня 2011 року адміністративному позові позивач просив суд стягнути з відповідача фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 5 819,04 грн. до Державного бюджету України.
Відповідач належним чином повідомлений про відкриття скороченого провадження даної справи та про вимогу надати у визначені ст.183-2 КАС України строки свої заперечення з необхідними документами.
30 червня 2011 року ПП ОСОБА_1 надіслав суду заяву про залишення без розгляду адміністративного позову на підставі положення частини 2 статті 99 КАС України, оскільки позовні вимоги про стягнення заборгованості за квітень 2010 року пред"явлені з пропущенням строків звернення до адміністративного суду.
Суд не погоджується з такою позицією відповідача та вважає, що позивач строк звернення до адміністративного суду не пропустив з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України: "Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів".
Так, згідно з п.п. 10, 11 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону № 481, затвердженого постановою КМУ від 02.06.2003р. № 790, у разі невиконання субєктом господарської діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкцій стягується на підставі рішення суду. Тобто днем, коли позивач повинен був дізнатися про своє порушене право, є наступний день після закінчення 30-ти денного строку сплати фінасових санкцій суб'єктом господарювання, у випадку коли він не здійснив таку оплату.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що рішення про застосування фінансових санкцій до відповідача від 10 березня 2010 року № 240860 отримане підприємцем наручно 14.12.2010р. Термін сплати фінансової санкції сплинув 13 січня 2011 року. Тобто перебіг строку звернення суб"єкта владних повноважень із вимогою про стягнення заборгованості, відповідно до положення ч.2 ст.99 КАС України, розпочався 14.01.2011р. Позов поданий 10 червня 2011 року - в межах шестимісячного строку звернення до адміністративного суду.
Таким чином, підстави для задоволення заяви ОСОБА_1 про залишення позовної заяви без руху відсутні.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини, суд вважає що наявні достатні підстави для прийняття судового рішення і приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю .
До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення закону та робить висновки по суті спору.
Проведеною 4 січня 2010 року працівниками ВПМ ДПІ у Сторожинецькому районі Чернівецької області перевіркою фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ід.номер НОМЕР_1), відповідача, встановлено факт реалізації та зберігання алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного збору України, що підтверджується довідкою НДЕКЦ УМВС України в Чернівецькій області № 35-К.
Відповідно до ч.4 ст.11 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995р. № 481 алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також ті, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.
Згідно із ст.1 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" від 15.09.1995р. № 329/95, в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин та до прийняття і введення в дію Податкового кодексу України, марка акцизного збору - спеціальний знак, яким маркуються алкогольні напої та тютюнові вироби. Її наявність на цих товарах підтверджує сплату акцизного збору, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів. Марки акцизного збору для алкогольних напоїв та тютюнових виробів, вироблених в Україні, відрізняються від марок для імпортованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів дизайном та кольором відповідно до зразків, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Наявність марки акцизного збору на пляшці (упаковці) алкогольних напоїв та пачці (упаковці) тютюнових виробів є однією з умов для ввезення на митну територію України і реалізації їх споживачам. Забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізація на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка. (ч.2 ст.7 Закону № 329).
Статтею 8 цього Закону передбачена відповідальність за недодержання порядку маркування, реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів, несвоєчасну сплату акцизного збору виробників, імпортерів, продавців цих товарів та їх посадових осіб у порядку, передбаченому чинним законодавством України.
Зокрема, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень (абз.15 ч.2 ст.17 Закону № 481).
Рішенням РУ САТ ДПА України в Чернівецькій області від 10.03.2010р. № 240860 до відповідача застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 2 909,52 грн. за зберігання, реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизногозбору встановленого зразна та 2 909,52 грн. за зберігання алкогольних напоїв у місцях зберігання не внесених до Єдиного державного реєстру.
Дане рішення відповідач отримав 14.12.2010р., про що свідчить його особистий підпис на рішенні суб"єкта владних повноважень, що міститься в матеріалах справи.
Відповідно до п.п. 10, 11 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону № 481, затвердженого постановою КМУ від 02.06.2003р. № 790, у разі невиконання субєктом господарської діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
На день розгляду справи в суді сума боргу в розмірі 5 819,04 грн. не погашена відповідачем у добровільному порядку, а тому суд вважає за доведені обставини, на які посилається позивач, а адміністративний позов як обґрунтований слід задовольнити повністю.
Відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів "Про державне мито" від 21.01.1993р. № 7-93 позивач звільнений від сплати державного мита. Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому суд не стягує судові витрати з відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.
Керуючись ст.ст. 71, 79, 86, 94, 158-163, 167, 183-2, ч.1 ст.256 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ід.номер НОМЕР_1) заборгованість по сплаті штрафної санкції в сумі 5 819 (п'ять тисяч вісімсот дев"ятнадцять) ,04 грн. до Державного бюджету України (р/р 31115106700127, ВДК у Кіцманському районі Чернівецької області, ГУДКУ в Чернівецькій області, МФО 856135, код одержувача 23246063 код платежу 21081100).
3. Постанова підлягає негайному виконанню.
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 183-2, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано у встановлені строки.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку сторонами, а також іншими особами, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Апеляційна скарга подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.Я.Бойко