Постанова № 16843863, 06.07.2011, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.07.2011
Номер справи
2а-1670/4567/11
Номер документу
16843863
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 липня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-1670/4567/11 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Алєксєєвої Н.Ю.,

за участю секретаря Горбач Д.О.,

представника позивача - Коваленко Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття представленого Кременчуцьким міськрайонним центром зайнятостідо ОСОБА_2про стягнення коштів, -

В С Т А Н О В И В:

08 грудня 2010 року Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття представлений Кременчуцьким міськрайонним центром зайнятостізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2про стягнення коштіву розмірі 5469,93 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що за результатами проведеної перевірки було встановлено, що громадянин ОСОБА_2 в порушення вимог Закону України “Про зайнятість населення”, Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” надав Кременчуцькому міськрайонному центру зайнятості неправдиві відомості, і в період знаходження на обліку в центрі зайнятості одночасно працював в Товаристві з обмеженою відповідальністю "Промхімбуд". У звязку із цим, за час перебування на обліку в центрі зайнятості відповідач незаконно отримав допомогу по безробіттю в сумі 5469,93 грн. В добровільному порядку вказану сума відповідачем не сплачена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не зявився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Надіслав письмові заперечення, у яких зазначив, що не працював в Товаристві з обмеженою відповідальністю "Промхімбуд", а відповідно ніяких доходів у вигляді заробітної плати не отримував. Вказував, що на даному підприємстві відповідач лише проходив безоплатне стажування з метою подальшого працевлаштування, однак не працевлаштувався, оскільки умови праці, створені на підприємстві його не влаштовували. Таким чином, позивач не мав підстав для стягнення з відповідача отриманої допомоги по безробіттю. Крім того, просив суд розглянути справу за його відсутності.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши інші докази у їх сукупності, суд встановив такі обставини.

В 2008 році ОСОБА_2 звернувся до Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості як такий, що шукає роботу. У поданій заяві відповідач зазначив, що не зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, пенсію не отримує, не має права на пенсію за віком, в тому числі на пільгових умовах та на пенсію за вислугу років.

26.02.2008 року Кременчуцьким міськрайонним центром зайнятості відповідачу було надано статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та "Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності" терміном з 13.02.2008 року по 06.02.2009 року.

За період перебування на обліку в центрі зайнятості ОСОБА_2 отримав допомогу по безробіттю в сумі 5469,93 грн, про що свідчить довідка про суми виплаченої допомоги по безробіттю ОСОБА_2 Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості, яка наявна у матеріалах справи.

Відповідно до статті 12 Закону України "Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду. Розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення здійснюється шляхом звіряння даних, зазначених у документах страхувальника, з базою даних Пенсійного фонду України та Державної податкової адміністрації України, а в разі необхідності - шляхом проведення виїзних планових та позапланових перевірок страхувальників

На підставі вказаної норми Закону, Кременчуцьким міськрайонним центром зайнятості проведено розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення, за результатами якої складено акт № 3710 від 01.07.2009 року. Підставою проведення перевірки стали дані звірки з ДПА щодо виявлення факту отримання доходів безробітним в період перебування на обліку в центрі зайнятості.

Проведеною перевіркою встановлено, що в період знаходження на обліку в центрі зайнятості ОСОБА_2, а саме в період з 01.09.2008 року по 27.10.2008 року, працював в Товаристві з обмеженою відповідальністю "Промхімбуд".

Твердження ж відповідача про те, що він не працював в Товаристві з обмеженою відповідальністю "Промхімбуд", а лише проходив стажування, суд оцінює критично, оскільки в матеріалах справи наявна копія трудової угоди від 01.09.2008 року, з якої вбачається про трудові відносини відповідача з Товариством з обмеженою відповідальністю "Промхімбуд". Також позивачем до матеріалів справи надано інформацію про відрахування підприємством сум обов'язкових платежів до бюджету.

Відповідно до статті 2 Закону України "Про зайнятість населення" безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу.

Відповідно до пункту 2 статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобовязані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

Однак, всупереч вказаній нормі Закону, відповідач не повідомив про те, що він в період знаходження на обліку в Кременчуцькому міськрайонному центрі зайнятості одночасно отримував доходи від Комунального підприємства дитячий спортивно-оздоровчий центр "Горизонт" Комсомольської міської ради.

Таким чином, ОСОБА_2 допомога по безробіттю була призначена на підставі відомостей, що не відповідають дійсності.

Таким чином, Кременчуцьким міськрайонним центром зайнятості незаконно виплачені відповідачу кошти у розмірі 5469,93 грн, про що свідчить розрахунок Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості.

У звязку із виявленим порушенням відповідачем вимог закону, 17.07.2009 року Кременчуцьким міськрайонним центром зайнятості було видано наказ №170 про повернення допомоги по безробіттю ОСОБА_2 в сумі 5469,93 грн.

Згідно пункту 3 статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг особі внаслідок умисного невиконання нею обов`язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати її забезпечення та надання соціальних послугу.

Крім того, відповідно до пункту 6.14 Порядку надання допомоги по безробіттю, в тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці України від 20.11.2000 р. № 307, якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин.

На момент розгляду справи судом кошти ОСОБА_3 не сплачувалися.

Згідно пункту 3 статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг особі внаслідок умисного невиконання нею обов`язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати її забезпечення та надання соціальних послу.

Крім того, відповідно до пункту 6.14 Порядку надання допомоги по безробіттю, в тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці України від 20.11.2000 р. № 307 якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин.

Відповідно до частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідач доказів сплати боргу в сумі 5469,93 грн суду не надав.

Суд перевіривши матеріали справи, оцінивши надані докази, приходить до висновку про те, що вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття представленого Кременчуцьким міськрайонним центром зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення коштів задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості на р/р 37175165303202 банк ГУДК у Полтавській області, одержувач Кременчуцький МРЦЗ, МФО 831019 ЗКПО 22548262 незаконно отриману допомогу по безробіттю в сумі 5469,93 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 11 липня 2011 року.

СуддяН.Ю. Алєксєєва