Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 3-0117-966/11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" квітня 2011 р. м.Саки
Суддя Сакського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим Глухова Є.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів, відносно
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючої директором комунального підприємства «Сакська районна міжгосподарська база відпочинку «Штормове», проживаючої по вул. Леніна, б. 8, кв. 24 в с. Штормове Сакського району,
про притягнення її до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ст. 188-1 ч.2 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, працюючи директором комунального підприємства «Сакська районна міжгосподарська база відпочинку «Штормове», розташованого по вул. Набережна, б. 3 в с. Штормове Сакського району, не забезпечила подання до відділення Фонду соціального захисту інвалідів в строк до 1 березня 2011 року звіту форми № 10- ПІ «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2010 рік» у порушення п.2 Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 70 та п.п. 2.1 п.2 Інструкції щодо заповнення форми № 10-ПІ «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів», затвердженої Наказом Міністерства праці і соціальної політики України від 10 лютого 2007 року № 4, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 13 лютого 2007 року за № 117/13384. Зазначене порушення було виявлено Кримським республіканським відділенням Фонду соціального захисту інвалідів 18 березня 2011 року, о 10 год. 30 хв.
У судове засідання ОСОБА_1 не з’явилася. Про місце і час розгляду справи судом ОСОБА_1 повідомлена своєчасно і належним чином, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення.
На підставі ст. 268 ч.1 КУпАП, враховуючи відсутність клопотання від ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи, а також враховуючи її заяву про розгляд справи без її участі, що міститься в протоколі про адміністративне правопорушення, суд вважає за можливе розглянути справу під час відсутності ОСОБА_1.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 188-1 ч.2 КУпАП, виходячи з наступного.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 81 серії КРВ № 000809 від 14 квітня 2011 року, його було складено відносно ОСОБА_1 у зв’язку з тим, що 18 березня 2011 року, о 10 год. 30 хв., у Кримському республіканському відділенні Фонду соціального захисту інвалідів було виявлено факт неподання комунальним підприємством «Сакська районна міжгосподарська база відпочинку «Штормове» в строк до 1 березня 2011 року звіту форми № 10- ПІ «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2010 рік».
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 є директором комунального підприємства «Сакська районна міжгосподарська база відпочинку «Штормове» на підставі рішення Сакської районної Ради АР Крим № 677 від 14 вересня 2010 року про переукладення з нею контракту, який був укладений 14 вересня 2010 року.
Відповідно до умов цього контракту ОСОБА_1 як директор підприємства здійснює керівництво підприємством, організує його виробничо-господарську, соціально-побутову і іншу діяльність, і забезпечує виконання завдань підприємства, передбачених законодавством, що встановлено п. 2.1 цього контракту.
Вимогами п.2 Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 70, встановлено, що звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів роботодавці подають (надсилають рекомендованим листом) щороку до 1 березня відділенням Фонду, в яких вони зареєстровані, за формою, затвердженою Мінпраці за погодженням з Держкомстатом. Датою надходження звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів вважається дата подання роботодавцем звіту до відділення Фонду, а у разі надсилання його поштою – дата на поштовому штемпелі.
Аналогічні вимоги про складання і надсилання звіту щороку в строк до 1 березня містяться в п.п. 2.1 п.2 Інструкції щодо заповнення форми № 10-ПІ «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів», затвердженої Наказом Міністерства праці і соціальної політики України від 10 лютого 2007 року № 4, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 13 лютого 2007 року за № 117/13384.
Як вбачається з пояснень ОСОБА_1, доданих до протоколу про адміністративне правопорушення на окремому аркуші, вона не заперечує факту ненадіслання звіту до Фонду в строк до 1 березня, пояснюючи це тим, що склавши такий звіт, вони не направили його своєчасно, оскільки була відсутня адреса Фонду і вони очікували з Фонду листа с запитом про цей звіт, який надійшов тільки наприкінці березня.
Проте, вищенаведеними нормативними актами, якими встановлений порядок і строк направлення звіту до Фонду, не передбачений будь-який попередній запит з Фонду для направлення щорічного звіту, у зв’язку з чим такі доводи Федотової суд визнає безпідставними.
Як вбачається з повідомлення-виклику Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів від 18 березня 2011 року, надісланого на адресу підприємства, керівнику цього підприємства повідомлено про виявлення факту неподання вищезазначеного звіту і запропоновано заповнити і направити звіт в строк до 1 квітня 2011 року, а також з’явитися до відділення Фонду для складання протоколу про адміністративного правопорушення.
За таких обставин в діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення, передбаченого ст. 188-1 ч.2 КУпАП, а саме неподання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
Відповідно до вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.
Так, враховуючи відсутність обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1, а також враховуючи, що допущенні порушення на час розгляду справи усунуті, відсутність даних про те, що вона раніше притягувалася до адміністративної відповідальності, суд вважає за можливе обрати стягнення у виді штрафу в мінімальній межі санкції ст. 188-1 ч.2 КУпАП.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 280, 283, 284 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-1 ч.2 КУпАП, і накласти стягнення у виді штрафу в сумі 170 грн.
Штраф підлягає сплаті в п’ятнадцятиденний строк зі дня отримання копії постанови на розрахунковий рахунок 31119106700243 держбюджет Сакського району код платежу 21081100 МФО 824026 ОКПО 34740887 банк ГУ ДКУ в АРК м. Сімферополь.
Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесений протест прокурора протягом 10 днів з дня її винесення до Апеляційного суду АР Крим через Сакський міськрайонний суд АР Крим.
Суддя Глухова Є.М