ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
07 липня 2011 рокум. ПолтаваСправа № 2а-1670/5762/11 Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Гарник К.Ю., перевіривши матеріали адміністративного позову Управління праці та соціального захисту населення Решетилівської районної державної адміністраціїдо Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській областіпро скасування постанови, - В С Т А Н О В И В:
05 липня 2011 року позивач Управління праці та соціального захисту населення Решетилівської районної державної адміністраціїзвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській областіпро скасування постанови про стягнення виконавчого збору ВП № 25233550.
Вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі суд звертає увагу на наступне.
Згідно з частиною 1 статті 89 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою, повинна сплатити судовий збір.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з підпунктами 1, 2 пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до набрання чинності законом, який регулює порядок сплати і розміри судового збору, судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому для державного мита; розмір судового збору визначається відповідно до підпункту "б" пункту 1 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" на рівні 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, тобто 3,40 грн.
Пільги щодо сплати державного мита передбачені статтею 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито". Зокрема пунктом 7 частини 1 статті 4 Декрету від сплати державного мита звільнено органи праці та соціального захисту населення - позивачі та відповідачі - за позовами до суду щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсацій, виплат та доплат, установлених законодавством.
Таким чином, вказаною нормою чітко визначена категорія спорів за участі в яких органи праці та соціального захисту населення звільняються від сплати судового збору. При цьому, справи про оскарження рішень, дій або бездіяльності органів державної виконавчої служби до вказаної категорії не належать.
Отже, в даному випадку позивач не звільняється від сплати судового збору, проте матеріали позовної заяви не містять доказу його сплати. Доказів на підтвердження наявності підстав для звільнення позивача від сплати судового збору не надано.
Крім того, відповідно до частини 2 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Позивачем оскаржується постанова про стягнення виконавчого збору від 23.06.2011, проте докази, які б належним чином свідчили про дату отримання позивачем зазначеної постанови відсутні, що унеможливлює вирішення питання про відкриття провадження у справі.
Згідно з частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України подання позовної заяви без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення заяви без руху.
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Управління праці та соціального захисту населення Решетилівської районної державної адміністраціїдо Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській областіпро скасування постанови залишити без руху.
Позивачеві надати строк для усунення недоліків до 22 липня 2011 року та роз'яснити, що в разі неусунення недоліків позовної заяви, вона буде вважатися неподаною та повернута.
Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду доказів дотримання строку звернення до суду або клопотання про поновлення строку звернення до суду у разі його пропущення, а також документа про сплату судового збору або доказів на підтвердження підстави звільнення позивача від його сплати.
Копію ухвали направити позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя К.Ю. Гарник