Постанова № 1668636, 25.03.2008, Господарський суд Тернопільської області

Дата ухвалення
25.03.2008
Номер справи
10/33-597
Номер документу
1668636
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"25" березня 2008 р.

Справа № 10/33-597

 14 год. 30 хв.

 м. Тернопіль

Господарський суд Тернопільської області у складі

 судді Півторака М.Є.

при секретарі судового засідання Клим Т.П.

Розглянув справу

за позовом: Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Тернопільській області, м. Тернопіль вул. Білецька, 1

до відповідача: Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1, АДРЕСА_1

За участю представників:

позивача: Савка Р.В.- заступника начальника, довіреність № 298/32-0235 від 19.03.08 р.

відповідача: ОСОБА_1.- приватний підприємець, паспорт № НОМЕР_1виданий Тернопільським РВ УМВС від 13.08.07 р.

В судовому засіданні представнику позивача та відповідача роз'яснено процесуальні права та обов'язки, передбачені статтями 27,28,41,49,51,130 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суть справи:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Тернопільській області, м. Тернопіль, вул. Білецька, 1 звернулося до господарського суду Тернопільської області з позовом до Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1, АДРЕСА_1 про стягнення з відповідача 1 700,00 грн. фінансових санкцій у вигляді штрафу.

Ухвалою господарського суду від 06 березня 2008 року справу слуханням було відкладено до 14 годин 30 хвилин 25 березня 2008 року.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на Акт перевірки від 25 грудня 2007 року щодо перевірку стану дотримання вимог законодавства під час провадження діяльності пов'язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; Рішення № 190073 про застосування фінансових санкцій за торгівлю алкогольними напоями на розлив для споживання на місці торгівлі, яке немає статусу підприємства громадського харчування -1 700,00 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю.

Представник відповідача в судовому засіданні вказує на важке матеріальне становище та просить штрафні санкції не застосовувати.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та заперечення відповідача, судом встановлено наступне:

У відповідності до ч. 1 статті 1 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Статтю 17 КАСУ визначено, що компетенція адміністративних судів поширюється, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом власних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Пунктом 1 статті 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Пунктом 2 статті 20 Господарського кодексу України визначено, що кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються, зокрема, шляхом визнання повністю або частково недійсними актів органів державної влади та органів місцевого самоврядування, що суперечать законодавству.

Відповідно до Положення "Про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України затвердженого наказом ДПА України №71 від 10.02.2007р. (далі - Положення) Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів (далі - Департамент) функціонує як самостійний функціональний підрозділ з правами юридичної особи у складі Державної податкової адміністрації України.

Згідно даного Положення основними завданнями Департаменту є зокрема здійснення контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів; ліцензування оптової торгівлі спиртом, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами; застосування у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів господарювання за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Функціями Департаменту відповідно до даного Положення є зокрема контроль за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів; оптовою і роздрібною торгівлею алкогольними напоями та тютюновими виробами; проведення перевірок діяльності суб'єктів господарювання щодо виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, участь в інвентаризації спирту, готової продукції та сировини; застосування у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів господарювання за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів; звернення до суду з позовами, в тому числі про стягнення з суб'єктів господарювання сум фінансових санкцій у вигляді штрафів за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, визначено Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995р.

Статтею 15 Закону (в редакції, що існувала на момент виникнення спірних правовідносин) визначено, що імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності за наявності ліцензій.

Як вбачається з матеріалів справи, Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв тютюнових виробів ДПА України в Тернопільській області проведено перевірку магазину, що розташований за адресою с. Великий Ходачків Козівського району та належить суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_1., ідентифікаційний номер НОМЕР_2, зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа Виконавчим комітетом Тернопільської міської ради 12.04.2003 року, що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця, за результатами якої складено Акт №190119 від 25 грудня 2007 року та встановлено факт реалізації горілки «Золоте поле»150 грам на суму 3 грн. 90 коп. на розлив в магазині, що немає статусу громадського харчування.

В даному акті перевірки зазначено, що перевірка здійснена в присутності продавця магазину ОСОБА_1., якою акт підписаний без заперечень, а в поясненні до акта перевірки підтверджено факт реалізації алкогольних напоїв в магазині.

Статтею 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»передбачено, що продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки підприємствам громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус підприємств громадського харчування, підприємств з універсальним асортиментом товарів.

Відповідно до ст. 17 вищезазначеного Закону, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: порушення вимог статті 15-3 цього Закону - 1 700 гривень, у разі повторного протягом року порушення - 3 400 гривень; ( Частину другу статті 17 доповнено абзацом згідно із Законом.

27 грудня 2007 року регіональним управлінням Департаменту САТ ДПА України в Тернопільській області прийнято рішення №190073 про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1. фінансових санкцій за торгівлю алкогольними напоями на розлив для споживання на місці торгівлі, яке немає статусу підприємства громадського харчування -1 700, 00 грн.

Згідно п. 10 Постанови КМУ від 02.06.2003р. №790 «Про затвердження порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Станом на 08 лютого 2008 року фінансові санкції в сумі 1 700,00 грн. СПД_ФО ОСОБА_1. не сплачені у встановленому порядку.

У відповідності з пунктом 4 частини третьої статті 129 Конституції України та статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Враховуючи, що матеріалами справи підтверджено факт несплати відповідачем штрафу за торгівлю алкогольними напоями на розлив для споживання на місці торгівлі, відповідач на день розгляду спору не надав суду будь-яких заперечень по суті заявлених позовних вимог, як і не надав суду доказів добровільного погашення заборгованості, суд визнає позовні вимоги позивача щодо стягнення фінансових санкцій з суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1., АДРЕСА_1 1 700,00 грн. обґрунтованими і такими, що підлягають до задоволення.

У відповідності до ст. 94 КАС України судовий збір з відповідача не стягується.

На підставі наведеного, керуючись ст. 129 Конституції України, ст.ст. 6, 7, 86, 89, 94 - 98, 156, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України «Ппро державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2 в дохід державного бюджету фінансову санкцію у вигляді штрафу у розмірі 1 700,00 грн. адміністративні штрафи та інші санкції - р/р №3111010670028; державний бюджет Козівський район 21081100; код одержувача 23588148.

3.Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

На постанову суду сторони мають право подати заяву про апеляційне її оскарження протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі до адміністративного суду апеляційної інстанції, та протягом 20 днів після подання заяви подати апеляційну скаргу.

4.Постанова складена в повному обсязі 25 березня 2008 року.

 

 

Суддя М.Є. Півторак