Постанова № 16679760, 17.06.2011, Печерський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
17.06.2011
Номер справи
4-2908/11
Номер документу
16679760
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Справа № 4-2908/11

П О С Т А Н О В А

17 червня 2011 року Печерський районний суд міста Києва у складі:

головуючий суддя Литвинова І. В. ,

при секретарі Соколенко М. В.,

за участю прокурора Мороза Д.І., розглянувши подання старшого слідчого в ОВС ГСУ МВС України старшого лейтенанта міліції Овдієнка В.М. про надання дозволу на проведення позапланової виїзної документальної ревізії,

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий в ОВС ГСУ МВС України старший лейтенант міліції Овдієнко В.М., за погодженням із Заступником генерального прокурора України, звернувся до суду з поданням про надання дозволу на проведення позапланової виїзної документальної ревізії з окремих питань фінансово господарської діяльності Міністерства надзвичайних ситуацій України за період з 01.01.2008року по 27.06.2011року.

Подання обґрунтовується тим, що Головним слідчим управлінням МВС України, провадиться досудове слідство у кримінальній справі №49-3177, яка порушена 11.05.2011 Генеральною прокуратурою України стосовно колишнього заступника Міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи ОСОБА_1 за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 і ч. 2 ст. 210 КК України.

Вислухавши обґрунтування слідчого, думку прокурора, який підтримав подання, вважаю необхідним подання задовольнити.

З матеріалів кримінальної справи вбачається, що Головним слідчим управлінням МВС України, провадиться досудове слідство у кримінальній справі № 49-3021, №49-3177, яка порушена 11.05.2011 Генеральною прокуратурою України стосовно колишнього заступника Міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської ОСОБА_1 за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 і ч. 2 ст. 210 КК України.

В обґрунтування подання зазначено, що ОСОБА_1., зловживаючи своїм службовим становищем, тобто використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, у 2008 році підписав договори про закупівлю у двох товариств дизельного палива за ціною на 343, 6 тис. грн. більшою, ніж вирішено тендерним комітетом та зазначено у цінових пропозиціях товариств, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам на указану суму. Крім того, ОСОБА_1 внаслідок укладення 18.07.2008 додаткової угоди до одного з цих договорів витрачено 2,48 млн. грн. бюджетних коштів понад установлену розпорядженням Кабінету Міністрів України (далі - КМУ) суму, чим порушено вимоги ст. 51 Бюджетного кодексу України, що призвело до їх нецільового використання.

Так, на виконання Указу Президента України «Про надання гуманітарної допомоги Республіці Молдова» від 01.10.2007 розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.04.2008 №580-р Міністерству України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (далі - МНС) з резервного фонду Державного бюджету України виділено 5,49 млн. грн. Згідно з наказом Міністра від 12.05.2008 № 350 контроль за проведенням заходів щодо надання гуманітарної допомоги Республіці Молдова покладалося на заступника Міністра ОСОБА_1 (перебував на посаді з 24.12.2007 по 17.03.2010). Тендерним комітетом МНС з метою закупівлі дизельного пального 23.04.2008 розглянуто цінові пропозиції суб'єктів господарювання, а саме: ТОВ «Словянський нафтопродукт», ТОВ «Українська бурова компанія», ТОВ «Росукрнафтарезерв», ТОВ «Техпродсервіс» та визначено переможцем ТОВ «Техпродсервіс», яким запропоновано найнижчу ціну у розмірі 5,35 грн. за один літр дизельного палива з врахуванням доставки до ст. Бєльци Республіка Молдова. Однак заступником Міністра ОСОБА_1 24.04.2008 підписано трьохсторонній договір № 21-5/6 з ТОВ «Техпродсервіс» та Агенством з матеріальних ресурсів, державних закупівель та гуманітарної допомоги Республіки Молдова за умовами якого товариство зобов'язувалося до 23.05.2008 здійснити поставку та передати Агенству дизельне паливо в кількості 839 тонн вартістю 6524 грн. за тонну, що на 192,8 тис. грн. дорожче від цінової пропозиції ТОВ «Техпродсервіс», з врахуванням транспортних витрат. Таким чином, всупереч вимог ст. 7 Бюджетного кодексу України, якою передбачено, що при виконанні бюджетів усі учасники бюджетного процесу мають прагнути досягнення запланованих цілей при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів, заступником Міністра ОСОБА_1, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, підписано договір про закупівлю у ТОВ «Техпродсервіс» дизельного палива за ціною на 192,8 тис. грн. більше, ніж вирішено тендерним комітетом та зазначено у ціновій пропозиції товариства. На виконання умов договору МНС 24.04.2008 перераховано ТОВ «Техпродсервіс» 2,73 млн. грн. бюджетних коштів, однак товариство умов договору не виконало та дизельне паливо не поставило. У зв'язку з невиконанням ТОВ «Техпродсервіс» умов договору, 18.07.2008 МНС договір № 21-5/6 від 24.04.2008 про надання гуманітарної допомоги розірвано та проведено повторну закупівлю дизельного палива, участь у якій взяли ТОВ «Анчар Груп», ТОВ «Укрпринтбуд» та ТОВ «Європродуктінвест». Тендерним комітетом 18.07.2008 визначено переможцем ТОВ «Укрпринтбуд», яким запропоновано найнижчу цінову пропозицію - 7.51 грн. за один літр дизельного палива з урахуванням доставки до ст. Бєльци Республіки Молдова. Однак заступником Міністра ОСОБА_1 18.07.2008 підписано трьохсторонній договір № 21-5/67 і додаткову угоду до нього з ТОВ «Укрпринтбуд» та Агенством з матеріальних ресурсів, державних закупівель та гуманітарної допомоги Республіки Молдова, за умовами якого товариство зобов'язувалося до 31.07.2008 здійснити поставку та передати Агенству дизельне паливо в кількості 600 тонн вартістю 9075 грн. за тонну з врахуванням транспортних витрат на загальну суму 5,44 млн. грн., що на 150,8 тис. грн. дорожче від цінової пропозиції. ТОВ «Укрпринтбуд» поставило до Республіки Молдова 574 тонни дизельного палива на суму 5,21 млн. гривень. Таким чином, всупереч вимог ст.7 Бюджетного кодексу України, якою передбачено, що при виконанні бюджетів усі учасники бюджетного процесу мають прагнути досягнення запланованих цілей при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів, заступником Міністра ОСОБА_1, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, підписано договір про закупівлю у товариства «Укрпринтбуд» дизельного палива за ціною на 150,8 тис. грн. більше, ніж вирішено тендерним комітетом та зазначено у ціновій пропозиції вказаного товариства. В подальшому МНС оплачено ТОВ «Укрпринтбуд» 5,21 млн. грн. за поставлене дизельне паливо, у тому числі 2,48 млн. грн. із коштів, передбачених на забезпечення діяльності сил цивільного захисту та заходи щодо ліквідації надзвичайної ситуації на території Мелітопольського району Запорізької області.

Таким чином, внаслідок укладення заступником Міністра ОСОБА_1 18.07.2008 додаткової угоди витрачено 2,48 млн. грн. бюджетних коштів понад установлену розпорядженням КМУ суму, чим порушено вимоги ст. 51 Бюджетного кодексу України, що призвело до їх нецільового використання. Під час проведення у лютому 2011 року Головним контрольно-ревізійним управлінням України перевірки використання бюджетних коштів МНС, було складено довідку перевірки окремих питань використання бюджетних коштів Міністерством надзвичайних ситуацій України на придбання дизельного пального для надання гуманітарної допомоги Республіці Молдова у 2008 році (розпорядження КМУ від 09.04.2008 № 580-р) за період з 01.01.2008 по 01.02.2011, відповідно до якої Державному бюджету завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 5397799,94 грн., а саме:

-в результаті не повернення ТОВ «Техпродсервіс» отриманої попередньої оплати за дизельне пальне на рахунки МНС в сумі 2536818,0 грн., чим порушено п. 2 ст. 693 Цивільного кодексу України, умов Договору від 24.04.2008 № 21-5/6 в частині поставки дизельного пального та Угоди від 18.07.2008 № 21-5/66;

-в результаті укладання заступником Міністра ОСОБА_1 договору на поставку дизельного пального з ТОВ «Укрпринтбуд» в розмірах, що перевищують виділені та не використані бюджетні асигнування на вказані цілі, Міністерством взято бюджетні зобов'язання по КПКВ 3201720 КЕКВ 1135 на суму 2484970,95 грн., чим порушено ст. 51 Бюджетного кодексу України від 21.06.2001 № 2542-ІІІ та в свою чергу, призвело до примусового списання за рішенням суду коштів на вказану суму з рахунків Міністерства по інших КПКВ;

-в результаті не своєчасного виконання зобов'язань щодо оплати поставленого ТОВ «Укрпринтбуд» дизельного пального та рішення Господарського суду м. Києва щодо стягнення цих коштів Міністерством оплачено судові витрати та виконавчий збір в сумі 276010,99 гривень.

З метою повного, всебічного та обєктивного проведення досудового слідства, а також з метою перевірки викладених обставин у справі необхідність проведення позапланової виїзної документальної ревізії Міністерства надзвичайних ситуацій України, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Олеся Гончара, 55-А (код ЄДРПОУ 00013528) за період з 01.01.2008року по 27.06.2011роки є обґрунтованою, керуючись ст. ст. 22, 66, 114, 128-1 КПК України та ст. 11-1 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»,-

П О С Т А Н О В И В:

Подання задовольнити.

Надати дозвіл на проведення ревізорами Головним контрольно-ревізійним управлінням України з 27 червня 2011 року по 18 липня 2011року позапланової виїзної документальної ревізії з окремих питань фінансово господарської діяльності в Міністерстві надзвичайних ситуацій України, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Олеся Гончара, 55-А (код ЄДРПОУ 00013528) за період з 01.01.2008року по 27.06.2011року з наступних питань:

1). Чи дотримано вимоги законодавства України під час створення тендерного комітету МНС, який приймав рішення про закупівлю у 2008 році у ТОВ «Техпродсервіс» та ТОВ «Укрпринтбуд» дизельного пального для надання гуманітарної допомоги Республіці Молдова?

2). На якій підставі МНС проведено закупівлю в 2008 році дизельного пального для надання гуманітарної допомоги Республіці Молдова?

3). Чи дотримано тендерним комітетом МНС вимоги законодавства України про державні закупівлі під час вибору процедури закупівель дизельного пального для надання гуманітарної допомоги Республіці Молдова у 2008 році?

4). Чи дотримано тендерним комітетом МНС під час проведення у 2008 році закупівель дизельного пального для надання гуманітарної допомоги Республіці Молдова вимоги законодавства України про державні закупівлі в частині прозорості здійснення державних закупівель? 5). Чи дотримано тендерним комітетом МНС вимоги законодавства України про державні закупівлі під час проведення процедури розкриття у 2008 році тендерних пропозицій ТОВ «Словянський нафтопродукт», ТОВ «Українська бурова компанія», ТОВ «Росукрнафтарезерв», ТОВ «Техпродсервіс»? 6). Чи проведена відповідно до вимог законодавства тендерним комітетом МНС у 2008 році процедура розгляду, оцінки тендерних пропозицій ТОВ «Словянський нафтопродукт», ТОВ «Українська бурова компанія», ТОВ «Росукрнафтарезерв», ТОВ «Техпродсервіс» та визначення переможця? 7). Чи відповідали тендерні пропозиції ТОВ «Словянський нафтопродукт», ТОВ «Українська бурова компанія», ТОВ «Росукрнафтарезерв» та ТОВ «Техпродсервіс» вимогам тендерної документації МНС щодо закупівлі дизельного пального для надання гуманітарної допомоги Республіці Молдова у 2008 році? 8). Хто з посадових осіб МНС, відповідно до вимог законодавства, відповідав за перевірку відповідності тендерних пропозицій ТОВ «Словянський нафтопродукт», ТОВ «Українська бурова компанія», ТОВ «Росукрнафтарезерв», ТОВ «Техпродсервіс»? 9). Як по бухгалтерському обліку МНС відображено стан договірних зобовязань та взаєморозрахунків на виконання договору № 21-5/6 від 24.04.2008, укладеного між МНС, Агенством з матеріальних ресурсів, державних закупівель та гуманітарної допомоги Республіки Молдова та ТОВ«Техпродсервіс» щодо закупівлі в 2008 році дизельного пального? 10). Чи допущені порушення при укладенні зазначеного договору № 21-5/6 від 24.04.2008 та чи відповідали умови вказаного договору умовам тендерної пропозиції ТОВ «Техпродсервіс»? 11). Чи правомірно перераховано 50% передоплату за дизельне пальне згідно договору № 21-5/6 від 24.04.2008? 12). По яких рахунках в яких банках проведено розрахунки за вказаним договором № 21-5/6 від 24.04.2008? 13). Чи допущені порушення при укладенні угоди № 21-5/66 від 18.07.2008 про розірвання договору № 21-5/6 від 24.04.2008?

14). Чи відображено по бухгалтерському обліку МНС заборгованість з приводу перерахованих 24.04.2008 на рахунок ТОВ «Техпродсервіс» грошових коштів в сумі 2736 818 грн., якщо так, то яким чином?

15). Чи є документальне підтвердження невиконання договірних зобовязань щодо поставки дизельного палива чи поверненню коштів з боку ТОВ «Техпродсервіс»?

16). Чи дотримано тендерним комітетом МНС вимоги законодавства під час проведення процедури розкриття тендерних пропозицій ТОВ «Анчар Груп», ТОВ «Укрпринтбуд» та ТОВ «Європродуктінвест» у 2008 році? 17). Чи проведена у 2008 році відповідно до вимог законодавства процедура розгляду, оцінки тендерних пропозицій ТОВ «Анчар Груп», ТОВ «Укрпринтбуд» та ТОВ «Європродуктінвест» та визначення переможця? 18). Чи відповідали тендерні пропозиції ТОВ «Анчар Груп», ТОВ «Укрпринтбуд» та ТОВ «Європродуктінвест» вимогам тендерної документації МНС України щодо закупівлі дизельного пального для надання гуманітарної допомоги Республіці Молдова? 19). Хто з посадових осіб МНС України, відповідно до вимог законодавства, відповідав за перевірку відповідності тендерних пропозицій ТОВ «Анчар Груп», ТОВ «Укрпринтбуд» та ТОВ «Європродуктінвест»?

20). Як по бухгалтерському облікуМНС відображено стан договірних зобовязань та взаєморозрахунків на виконання договору № 21-5/67 від 18.07.2008 між МНС, Агентством з матеріальних ресурсів, державних закупівель та гуманітарної допомоги Республіки Молдова та ТОВ«Укрпринтбуд» щодо закупівлі в 2008 році дизельного пального?

21). Чи допущені порушення при укладенні зазначеного договору № 21-5/67 від 18.07.2008 та чи відповідали умови вказаного договору умовам тендерної пропозиції ТОВ «Укрпринтбуд» щодо поставки дизельного пального? 22). Чи допущені порушення при укладенні додаткової угоди від 18.07.2008 до договору № 21-5/67 від 18.07.2008, якщо так, то які та ким?

23). По яких рахунках та в яких банках проведено розрахунки за вказаним договором № 21-5/67 від 18.07.2008?

24). Якими нормативно-правовими актами станом на квітень-липень 2008 року був передбачений середній коефіцієнт переводу дизельного пального в кг/л? 25). хто зі службових осіб МНС та яким чином перевіряв укладання договору № 21-5/6 від 24.04.2008, договору № 21-5/67 від 18.07.2008 та додаткової угоди до договору № 21-5/67 від 18.07.2008, в коло чиїх обовязків це входило?

26). Які порушення ведення бухгалтерського обліку були допущені в МНС при відображенні касових операцій з приводу придбання дизельного пального у 2008 році для надання гуманітарної допомоги Республіці Молдова (з посиланням на нормативно-правові акти)? 27). Хто з посадових осіб МНС України, відповідно до чинного законодавства, був зобов`язаний забезпечити належне ведення бухгалтерського обліку за період з 01.01.2008 по 31.12.2009?

28). Чи заподіяно МНС України матеріальну шкоду в наслідок укладання договору № 21-5/6 від 24.04.2008, якщо так, то на яку суму та хто є відповідальною за це особою?

29). Чи заподіяно МНС України матеріальну шкоду в наслідок укладання договору № 21-5/67 від 18.07.2008 та додаткової угоди до нього, якщо так, то на яку суму та хто є відповідальною за це особою?

30). Чи було допущено нецільове використання бюджетних коштів внаслідок укладання договору № 21-5/6 від 24.04.2008, договору № 21-5/67 від 18.07.2008 та додаткової угоди до договору № 21-5/67 від 18.07.2008, якщо так, то хто є відповідальною особою за це?

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя І. В. Литвинова