Єдиний державний реєстр судових рішень
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
——————————————————————
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 червня 2011 р.Справа № 2-а-2523/09/2170 Категорія:9.2.1Головуючий в 1 інстанції: Кравченко К.В. Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Крусян А.В.,
суддів Джабурії О.В., Шляхтицького О.І.,
розглянувши у порядку письмового провадження в місті Одесі апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "ЮП-ГЕЙМ" на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 15 липня 2010 року у справіза адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "ЮП-ГЕЙМ" до Державної податкової інспекції у м. Нова Каховка Херсонської області про визнання нечинним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, -
В С Т А Н О В И Л А:
12.10.2007р. товариство з обмеженою відповідальністю "ЮП-ГЕЙМ" звернулося до суду з позовом до Державної податкової інспекції у м. Нова Каховка Херсонської області (надалі –ДПІ у м. Нова Каховка Херсонської області), в якому просило визнати нечинним рішення ДПІ у м. Нова Каховка Херсонської області про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 03.03.2007р. №00004112301 на суму 500грн.
Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 15.07.2010р. в задоволенні позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить постанову суду скасувати та ухвалити нову про задоволення позовних вимог.
Згідно з п.2 ч.1 ст.197 КАС України суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, оскільки у судове засідання, належним чином повідомлені про розгляд справи, не прибули сторони, які беруть участь у справі.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, законність та обґрунтованість судового рішення в межах апеляційної скарги, суд приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що 19.02.2007р. працівниками Великолепетиської МДПІ на підставі посвідчень №0066 та №0076 від 19.02.2007р. була проведена перевірка –гральних автоматів, що належить позивачу, розташованих за адресою : смт. Горностаївка, вул. Леніна, 149, у приміщенні бару «Скала», щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктами підприємницької діяльності. За наслідками перевірки складений акт №2107096/2301/33210889 від 19.02.2007р., в якому зафіксовано порушення позивачем п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: непроведення розрахункових операцій в розмірі 100грн. через реєстратор розрахункових операцій. /арк. 8-9/
На підставі зазначеного акту ДПІ у м. Нова Каховка Херсонської області прийнято рішення №0000412301 від 03.03.2007р. про застосування до позивача штрафних санкцій у розмірі 500грн.
Відмовляючи в задоволенні позову суд першої інстанції виходив з того, що позивач порушив вимоги чинного законодавства.
Судова колегія погоджується з висновком суду виходячи з наступного.
Наказом Держспоживстандарту № 375 від 26.12.2005р. затверджено Національний класифікатор України "Класифікація видів економічної діяльності", який передбачає вид діяльності 92.7 діяльність у сфері відпочинку та розваг, яка включає підклас - 92.71.0. Діяльність з організації азартних ігор, куди увійшла експлуатація ігрових грошових автоматів. КВЕД має ієрархічну структуру: секція, підсекція, розділ, група, клас, підклас. Згаданий підклас 92.71.0 належить до секції "0" (Надання комунальних та індивідуальних послуг, діяльність у сфері культури та спорту). Тобто, КВЕД віднесено гральний бізнес до сфери послуг.
Отже, Закон України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” поширюється на діяльність позивача.
Так, згідно зі статтею 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти. Встановлення норм щодо застосування або незастосування реєстраторів розрахункових операцій в інших законах не допускається.
Відповідно до пункту 1 статті 3 названого Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Статтею 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»реєстратор розрахункових операцій визначено як пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.
Пунктом 6 Додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2001 №121 "Про терміни переведення суб’єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій" встановлено строк переведення суб’єктів підприємницької діяльності на розрахунки із застосуванням РРО, а саме, при використанні гральних автоматів –з 31.12.2006р.
Таким чином, з 01.01.2007р. у суб’єктів господарювання, що надають послуги у сфері грального бізнесу, виник обов’язок застосовувати гральні автомати, що виконують фіскальні функції.
Згідно зі статтею 12 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” на території України дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті реєстратори розрахункових операцій вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій та конструкція і програмне забезпечення яких відповідає конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника.
Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2001р. № 121 “Про переведення суб’єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій” на Міністерство промислової політики було покладено обов’язок забезпечити організацію розроблення автоматів з продажу товарів (послуг), які відповідатимуть необхідним вимогам, а також запам’ятовуючих пристроїв (фіскальної пам’яті) для оснащення автоматів, що вже діють.
Наказом Державної податкової адміністрації України від 01.07.2008 року № 430 “Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій у новій редакції” (наказ втратив чинність згідно з наказом Державної податкової адміністрації України від 10.09.2008 № 581) до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій було включено комп’ютерно-касову систему “Фіскал”, яка призначена для фіскалізації гральних автоматів.
Отже, з включенням до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій комп’ютерно-касової системи “Фіскал” суб’єкти господарювання зобов’язані використовувати зазначену систему. З цього часу суб'єкти господарювання не повинні вводити в експлуатацію ті гральні автомати, що не забезпечують можливості застосування цієї системи, з метою дотримання вимог Закону.
Відповідно до Сертифікату відповідності, який видано органом сертифікації –Укрметртестстандартом 04.06.2008 року № UА1.003.0080183-08, комп'ютерно-касова електронна спеціалізована система «Фіскал»сертифікована на підставі протоколів випробувань НТВЦ «УкрТЕСТ», сертифіката системи управляння якістю з терміном дії до 24.10.2011 року для її встановлення на гральні автомати; вказана комп'ютерно-касова електронна система «Фіскал»включена до Державного реєстру РРО, що є достатнім для висновку про її відповідність вимогам законодавства для реалізації фіскальних функцій гральними автоматами.
Відповідальність за проведення розрахункової операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій передбачена п.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»у вигляді штрафу в п’ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг).
Таким чином, при винесені спірного рішення про застосування до позивача штрафних санкцій за виявлені порушення, відповідач дотримався вимог законодавства, які регламентують розміри санкцій та порядок їх застосування.
За таких обставин, судова колегія вважає, що суд першої інстанції при вирішенні справи вірно застосував норми матеріального та процесуального права, внаслідок чого апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції в порядку ст. 200 КАС України залишенню без змін.
Керуючись ст.ст. 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, судова колегія, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "ЮП-ГЕЙМ" залишити без задоволення, а постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 15 липня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий:
Судді: