Ухвала суду № 16642359, 22.06.2011, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.06.2011
Номер справи
2а-3129/10/0270
Номер документу
16642359
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) МАЛЕ КОЛЕКТИВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ТЕТ-А-ТЕТ"
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-3129/10/0270 Головуючий у 1-й інстанції: Мультян М.Б.

Суддя-доповідач: Дурицька О.М

У Х В А Л А

Іменем України

"22" червня 2011 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді:Дурицької О.М.,

суддів: Бистрик Г.М., Борисюк Л.П.,

при секретарі: Леонтовичі М.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 19 серпня 2010 року по справі за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у місті Вінниці до Малого колективного підприємства «Тет-А-Тет»про припинення юридичної особи, -

ВСТАНОВИВ :

У липні 2010 року Державна податкова інспекція у місті Вінниці звернулася до Вінницького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Малого колективного підприємства «Тет-А-Тет», в якому просила скасувати державну реєстрацію Малого колективного підприємства «Тет-А-Тет»внаслідок порушення підприємством вимог пункту 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування»та норм Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».

Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 19 серпня 2010 року позовні вимоги Державної податкової інспекції у місті Вінниці задоволено.

Припинено юридичну особу - Мале колективнепідприємство "Тет-А-Тет" (юридична адреса: вул. Л.Толстого, 1, м. Вінниця, Вінницька область, 21100, код ЄДРПОУ 13318399).

Створено ліквідаційну комісію у складі: голова комісії ОСОБА_2; члени комісії: Державна податкова інспекція у м. Вінниці.

Зобов'язано ліквідаційну комісію після набрання даною постановою законної сили повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію, про те, що Мале колективне підприємство "Тет-А-Тет" перебуває у процесі припинення.

Зобов'язано ліквідаційну комісію не пізніше 10 днів з дня набрання даною постановою законної сили помістити в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення Малого колективного підприємства " Тет-А-Тет", та не пізніше двох місяців з дати публікації зазначеного повідомлення подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору документи, передбачені ч.ч. 1, 2 ст. 36 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003 року №755-ІV.

Встановлено строк роботи ліквідаційної комісії 70 днів з дня набрання даною постановою законної сили.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням суду, ОСОБА_2 в порядку статті 185 КАС України звернувся з апеляційною скаргою, в якій зазначає, що оскаржувана постанова суду не відповідає вимогам матеріального та процесуального права, а саме, судом першої інстанції неповно зясовано та не доведено обставини, що мають значення для справи, висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, в звязку з чим просить скасувати постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 19 серпня 2010 року та направити матеріали даної справи до Вінницького окружного адміністративного суду.

Сторони, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, в судове засідання не зявилися.

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні не обовязкова, колегія суддів у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності представників сторін.

Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Згідно ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, Мале колективне підприємство "Тет-А-Тет" зареєстровано виконавчим комітетом Ленінської районної ради народних депутатів м. Вінниці та з 22.06.1992 року перебуває на обліку в ДПІ у м. Вінниці (а.с.5).

Згідно довідки Головного управління статистики у Вінницькій області №13/4/1020 від 06.05.2010 року, Мале колективне підприємство "Тет-А-Тет" значиться в ЄДРПОУ як юридична особа за кодом 13318399, адреса: вул. Л. Толстого, 1, м. Вінниця, 21100 (а.с. 5).

Даючи правову оцінку обставинам вказаної справи колегія суддів зважає на наступне.

Положенням статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" передбачені обов'язки платників податків і зборів (обов'язкових платежів), а саме: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.

Згідно вимог ч. 2 ст. 38 вищенаведеного Закону, підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а)календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків і. - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітвоге (податкового) місяця; б)календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в)календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Як вбачається з матеріалів справи, з 1997 року відповідач не подає органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності, тому вказане є підставою для припинення юридичної особи Малого колективного підприємства «Тет-А-Тет». Відповідно до ч. ч. 1 3 ст. 105 ЦК України - учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані негайно письмово повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до єдиного державного реєстру відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення. Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, призначають комісію з припинення юридичної особи (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) та встановлюють порядок і строки припинення юридичної особи відповідно до цього Кодексу. Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи може бути покладено на орган управління юридичної особи.

З моменту призначення комісії до неї переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Комісія виступає в суді від імені юридичної особи, яка припиняється.

За правилами пунктів 5, 6 статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», суд призначає в рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією комісію з припинення (ліквідаційну комісію) та встановлює строк і порядок її роботи. Державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру запис про призначення комісії з припинення (ліквідаційної комісії) не пізніше наступного робочого дня з дати надходження відповідного рішення. У разі, якщо в судовому рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією не призначена комісія з припинення (ліквідаційна комісія), державний реєстратор не пізніше трьох робочих днів від дати надходження такого судового рішення вносить до Єдиного державного реєстру запис, в якому вказує як голову комісії з припинення (ліквідаційної комісії) юридичної особи керівника органу управління або особу, яка згідно з відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру, має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, якщо інше не встановлено судовим рішенням.

Згідно довідки про взяття на одлік платника податків від 18.06.2010 року № 431/29, керівником МКП «Тет-А-Тет»є ОСОБА_2 (а.с. 5).

У звязку з цим, саме ОСОБА_2 як керівника відповідача призначено головою ліквідаційної комісії з припинення МКП «Тет-А-Тет».

Натомість апелянт як на підставу для скасування постанови суду першої інстанції посилається на те, що жодного відношення до МКП «Тет-А-Тет» він не має, оскільки приблизно у 1997 році він відмовився від корпоративних прав відповідача та вийшов зі складу засновників. На його думку, керівник МКП «Тет-А-Тет», яким на дай час являється Крат Тетяна Григорівна, повинен був внести відповідні зміни до реєстраційних документів даного підприємства та зареєструвати ці зміни в державних реєстраційних органах.

Поряд з цим, колегія суддів вважає необхідним звернути увагу апелянта на ту обставину, що суд першої інстанції призначаючи його головою ліквідаційної комісії фактично встановив порядок державної реєстрації припинення юридичної особи МКП «Тет-А-Тет», тобто порядок виконання судового рішення, а тому такі заперечення ОСОБА_2, на думку судової колегії, не можуть слугувати підставою для скасування правильного по суті судового рішення.

З огляду на викладене, суд першої інстанції обґрунтовано задовольнив адміністративний позов.

Згідно зі ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.

Апелянтом не було надано доказів на підтвердження заявлених ним вимог, а тому доводи апеляційної скарги спростовуються вищевикладеним, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства.

З підстав вищенаведеного, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому підстав для його скасування не вбачається.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін.

Керуючись ст.ст. 160, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 19 серпня 2010 року залишити без задоволення.

Постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 19 серпня 2010 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя

суддя

суддя

О.М. Дурицька

Г.М. Бистрик

Л.П. Борисюк

Повний текст ухвали складено та підписано 29.06.11 р.