Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
15 квітня 2011 року 11:20 № 2а-17777/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Баранова Д.О. при секретарі судового засідання Наумець О.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації
доОСОБА_1
простягнення 3587,78 грн. незаконно отриманої субсидії та часткової компенсації для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до ОСОБА_1 про стягнення 3587,78 грн. незаконно отриманої субсидії та часткової компенсації для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач не відшкодував у добровільному порядку субсидію та часткову компенсацію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 3587,78 грн., отриману ним на підставі неправдивих даних при оформленні субсидії.
Відповідач у судовому засіданні проти позову заперечив, оскільки при оформленні документів на отримання субсидії він зазначив про відсутність у його власності автомобіля, через те, що у нього зникли документи на транспортний засіб. Також, повідомив, що він є інвалідом.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача та прокурора, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
У період з квітня 2007р. по грудень 2009р. ОСОБА_1 отримував субсидію та часткову компенсацію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, що підтверджується наявними в матеріалах справи копіями заяви на отримання субсидії, заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, довідок про склад сімї, декларацій про майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, розрахунками субсидій.
Управлінням праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації проведено перевірку дотримання вимог Указу Президента України №1239 від 30.09.1999р. «Про соціальний захист малозабезпечених громадян в умовах переходу на повну оплату вартості житлово-комунальних послуг», Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №848 від 21.10.1995р.
Вказаною перевіркою було встановлено, що згідно довідки УДАІ №4007 від 27.07.2010р. ОСОБА_1 є власником з 25.06.2006р. автомобіля марки ВАЗ 2107 та автомобіля марки АЗЛК 2140. Вказані транспортні засоби при складені декларацій про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги відповідачем не декларувались.
Згідно п.п. 4 п. 5 Положення субсидія не призначається, якщо: уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні чи володінні їх дружин (чоловіків, неповнолітніх дітей) більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму). При цьому не враховуються транспортні засоби, які згідно із законодавством не є обєктами оподаткування (крім тракторів на гусеничному ходу).
Відповідно до п. 13 Положення громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.
З огляду на викладене вбачається, що ОСОБА_1 подав до відділу житлових субсидій недостовірну інформацію про транспортні засоби.
Надані в судовому засіданні заперечення, проте, що у відповідача зникли документи на автомобіль та проте, що він ним не експлуатується не беруться судом до уваги, оскільки ним не надано доказів, що автомобіль вибув з його власності на момент отримання субсидії.
Внаслідок виявлених перевіркою фактів подання недостовірних відомостей, відповідачу направлялись повідомлення №922 та №922а від 21.01.2010р. про припинення надання житлової субсидії та надання часткової компенсації.
Як вбачається з матеріалів справи за період з квітня 2007р. по грудень 2009р. відповідачу було надміру перераховано субсидію в розмірі 2819,42 грн. та часткову компенсацію за користування комунальними послугами в розмірі 768,36 грн.
21.01.2010р. між відділом субсидій Деснянського управління праці та соціального захисту населення м. Києвата ОСОБА_1 укладено угоди про погашення заборгованості із терміном дії 48 місяців, проте відповідач умов угод не виконує, кошти не повертає.
29.10.2010р. на адресу ОСОБА_1 Управлінням праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації скеровано претензію, яка залишена відповідачем без задоволення.
Згідно п. 20 Положення сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію. У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Беручи до уваги те, що суму незаконно отриманої субсидії та часткової компенсації для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 3587,78 грн. відповідач не сплатив, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) на користь Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації (02335, м. Київ, проспект Маяковського, 15, р/р 37111006001597 в УДК м. Києва МФО 820019, код ЗКПО 26064026) незаконно отриманої субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у сумі 2819,42 грн. та часткову компенсацію в сумі 768,36 грн.
Постанова набирає законної в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Д.О. Баранов