ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
14 квітня 2011 року № 2а-2237/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Огурцова О.П. при секретарі судового засідання Покотило М.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Разек А5 Україна"
до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва
прозобов'язання вчинити певні дії за участю
представника позивача: ОСОБА_1 (довіреність б/н від 07.10.2010)
представника відповідача: ОСОБА_2 (довіреність № 2266/9/10 від 20.04.2010)
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Разек А5 Україна" звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва про зобов'язання вчинити певні дії.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем не було виконано обов'язку щодо вручення позивачу податкового повідомлення - рішення, яким йому було зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 3 546 600,00 грн., у зв'язку з чим позивач не знав про винесення відповідачем зазначеного податкового повідомлення - рішення та був позбавлений права на його оскарження, як в порядку адміністративного узгодження так і в судовому порядку.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.11.2010 позовну заяву було залишено без розгляду.
19.11.2010 Товариством з обмеженою відповідальністю "Разек А5 Україна" було подано апеляційну скаргу на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.11.2010.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 01.02.2011 у праві № 2а-16103/10/2670 апеляційну скаргу задоволено частково, ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.11.2010 скасовано та справу направлено до Окружного адміністративного суду міста Києва для продовження розгляду зі стадії відкриття провадження.
Супровідним листом № 2.1-19/3568 від 10.02.2011 справу було направлено до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.02.2011 було відкрито провадження, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 21.03.2011.
Судове засідання 21.03.2011 було відкладено на 04.04.2011.
У судовому засіданні 04.04.2011 оголошувалась перерва до 14.04.2011.
У судовому засіданні 14.04.2011, у порядку частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України було проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Представник позивача у судовому засіданні 14.04.2011 підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд задовольнити позов.
Представник відповідача у судовому засіданні 14.04.2011 заперечив проти позову та просив суд відмовити у задоволені позовних вимог у повному обсязі. Свої заперечення на адміністративний позов відповідач обґрунтовує тим, що прийняті на підставі акту перевірки № 2391/23-717-34349966 від 07.08.2009 податкові повідомлення рішення, у зв'язку з неможливістю вручення позивачу, в порядку встановленому підпунктом 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” були розміщені на дошці податкових оголошень та вважаються врученими.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Разек А5 Україна" зареєстровано як юридичну особу Печерською районною у місті Києві державною адміністрацією 07.04.2006, взято на облік в органах державної податкової служби 10.04.2006 за № 12842, станом на 31.07.2009 перебувало на податковому обліку в Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва та відповідно до свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість № 100092698 від 25.01.2008 було зареєстровано платником податку на додану вартість з 25.01.2008.
В період з 27.07.2009 по 07.08.2009 Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі міста Києва на підставі направлення № 1203 від 27.07.2009 та наказу № 863 від 27.07.2009 було проведено позапланову виїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Разек А5 Україна" з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок у банку за квітень, травень, листопад 2008 року, січень, березень 2009 року, яке виникло за рахунок від'ємного значення з податку на додану вартість, що декларувалось в період з 01 березня по 31 березня 2008 року, з 01 квітня по 30 квітня 2008 року, з 01 жовтня по 31 жовтня 2008 року та з 01 лютого по 28 лютого 2009 року.
Перевіркою було встановлено порушення Товариством з обмеженою відповідальністю "Разек А5 Україна" пункту 1.8 статті 1, підпунктів 7.2.3, 7.2.4 та 7.2.6 пункту 2 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість", яке полягало у завищенні заявленої суми бюджетного відшкодування за квітень 2008 року на суму 1 132 134,00 грн., травень 2008 року на суму 811 607,00 грн., за січень 2009 року на суму 1 602 822,00 грн. та заниженні суми податкового зобов'язання, яке підлягає сплаті до бюджету за березень 2008 року в розмірі 46 199,00 грн., також за результатами перевірки не можливо було підтвердити заявлену суму бюджетного відшкодування за січень 2009 року на суму 53 965,00 грн., за березень 2009 року на суму 136 492,00 грн. та за листопад 2008 року на суму 433 491,00 грн. у зв'язку з ненадходженням відповідей на запити щодо основних постачальників по ланцюгу до виробника.
За результатами перевірки складено акт № 2391/23-717-34349966 від 07.08.2009 з метою вручення та підписання якого посадовими особами Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва 07.08.2009 було здійснено виїзд на Товариство з обмеженою відповідальністю "Разек А5 Україна" за адресою: м. Київ, бул. Дарницький, 5, кв. 9 за результатами якого було встановлено, що за адресою фактичного місцезнаходження підприємство не знаходиться, з огляду на що вручити посадовим особам Товариства з обмеженою відповідальністю "Разек А5 Україна" зазначений акт перевірки виявилось неможливим та даний акт було направлено поштою, про що складено акт про неможливість вручення для ознайомлення та підписання акту позапланової перевірки № 61/23-021 від 07.08.2009. Акт перевірки № 2391/23-717-34349966 від 07.08.2009 було направлено на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Разек А5 Україна" рекомендованою поштовою кореспонденцією з повідомленням 10.08.2009, однак поштове відправлення повернулось без вручення адресату, в довідці ф.20 причиною повернення (досилання) зазначено закінчення терміну зберігання.
На підставі акту перевірки № 2391/23-717-34349966 від 07.08.2009 винесено податкові повідомлення - рішення форми "В1" № 000013230/0 від 21.08.2009, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "Разек А5 Україна" визначено загальну суму зменшення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 3 546 563,00 грн. та форми "Р" № 0000142330/0 від 21.08.2009, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "Разек А5 України" визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість по вітчизняних товарах на загальну суму 69 299,00 грн. у тому числі за основним платежем у розмірі 46 199грн. та штрафні (фінансові) санкції у розмірі 23 100,00 грн.
21.08.2009 з метою вручення податкового повідомлення - рішення форми “В” від 21.08.2009 №0000132330/0 посадовими особами Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва було здійснено виїзд на Товариство з обмеженою відповідальністю "Разек А5 Україна", за адресою місце знаходження суб'єкта господарювання: м. Київ, бул. Дарницький, 5, кв. 9, за результатами якого встановлено що за адресою фактичного місцезнаходження підприємство не знаходиться, у зв'язку з чим вручити посадовим особам Товариства з обмеженою відповідальністю "Разек А5 Україна" зазначене податкове повідомлення - рішення виявилось не можливим, про що складено акт про неможливість вручення податкового повідомлення - рішення № 61/1/23-021 від 21.08.2009.
Податкове повідомлення - рішення форми “В” №0000132330/0 від 21.08.09 відповідно до акту про розміщення податкового повідомлення - рішення на дошці податкових оголошень № 1505 від 21.08.2009 було розміщено на дошці податкових оголошень 21.08.2009.
Товариством з обмеженою відповідальністю "Разек А5 Україна" на адресу Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва було направлено листи № 1/06-10-09 від 06.10.2009 та № 1/15-10-09 від 15.10.2010, якими повідомлено про те, що підприємство в серпні та до середини вересня не працювало, а посадові особи були у відпустці.
У відповідь на зазначені листи Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі міста Києва на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Разек А5 Україна" супровідним листом № 21115/10/20-111 від 20.10.2009 направлено акт перевірки № 2391/23-717-34349966 від 07.08.2009 та повідомлено про те, що вручити акт у встановлені законодавством терміни не було можливості, у зв'язку з тим, що посадові особи Товариства з обмеженою відповідальністю "Разек А5 Україна" на момент завершення перевірки були відсутні, а тому акт було надіслано поштою, однак поштове відправлення повернулось без вручення адресату.
30.04.2010 Посольством Франції в Україні у зв'язку із зверненням Товариства з обмеженою відповідальністю "Разек А5 Україна" до посольства щодо невідшкодування бюджетного відшкодування до Кабінету Мінстрів України було направлено лист № 603 щодо відшкодування з бюджету сум податку на додану вартість Товариству з обмеженою відповідальністю "Разек А5 Україна".
Листом № 31-21020-04-12/13185 від 01.06.2010 щодо виконання доручення Кабінету Міністрів України № 26114/1/1-10 від 08.06.2010 Міністерством фінансів України повідомлено посольство Франції в Україні зокрема про те, що за результатами проведених податковими органами перевірок декларацій з податку на додану вартість із бюджетним відшкодуванням, у 2009 році попереджено виплату безпідставно заявленої до відшкодування у попередніх періодах суми податку на додану вартість у розмірі 3 546,6 тис. грн.
26.07.2010 Товариство з обмеженою відповідальністю "Разек А5 Україна" звернулось з листом до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва, в якому повідомляло про те, що не отримувало податкове повідомлення - рішення про зменшення суми бюджетного відшкодування та просило направити на його адресу податкове повідомлення - рішення, яке було підставою для зменшення бюджетного відшкодування.
Листом № 20570/10/07-011 від 08.08.2010 Державна податкова інспекція у Дніпровському районі міста Києва повідомила Товариство з обмеженою відповідальністю "Разек А5 Україна" про те, що на підставі акту перевірки № 2391/23-717-34349966 від 07.08.2009 було складено податкові повідомлення - рішення за формою "В-1" та формою "Р", які не можливо було вручити посадовим особам Товариства з обмеженою відповідальністю "Разек А5 Україна" в зв'язку з тим, що посадові особи були відсутні за адресою: м. Київ, Дарницький бульвар, 5 офіс, 9, внаслідок чого складено акт про неможливість вручення та згідно підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові повідомлення - рішення розміщено на дошці податкових оголошень Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва 21.08.2010.
11.08.2010 Товариство з обмеженою відповідальністю "Разек А5 Україна" звернулось з листом № 11/08-10 до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва, в якому просило повторно надати оригінали або копії податкових повідомлень - рішень, які були видані державною податковою інспекцією на підставі акту перевірки № 2391/23-717-34349966 від 07.08.2009 та стали підставою для зменшення бюджетного відшкодування.
16.02.2010 Товариство з обмеженою відповідальністю "Разек А5 Україна звернулось до суду з позовною заявою, в якій просило зобов'язати Державну податкову інспекцію у Дніпровському районі міста Києва надати йому податкові повідомлення - рішення за формою “В1” та формою “Р”, які видані ним на підставі акту перевірки №2391/23-717-34349966 від 07.08.2009 та якими зменшено суму бюджетного відшкодування.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення. Порядок встановлення дошок податкових повідомлень визначається центральним податковим органом. Податкові повідомлення або податкові вимоги, розміщені з порушенням правил, установлених цим підпунктом, вважаються такими, що не були врученими (надісланими) платнику податків.
Пунктами 4.6 та 4.9 розділу 4 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 253 від 21.06.2001 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.07.2001 за № 567/5758 встановлено, що податкове повідомлення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Якщо податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, то працівник структурного підрозділу, у якому складено таке податкове повідомлення, на підставі інформації від структурного підрозділу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, у день надходження до податкового органу такої інформації оформляє відповідний акт, у якому вказує причину, яка призвела до неможливості вручення податкового повідомлення. Зазначений акт долучається до справи платника податків. У той самий день структурний підрозділ, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, розміщує податкове повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), установленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такого податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про неможливість його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.
З аналізу змісті зазначених норм права вбачається, що у випадку, якщо податковий орган не може вручити платнику податків податкове повідомлення рішення у зв'язку з незнаходженням посадових осіб або незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове податкове повідомлення рішення на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу та таке податкове повідомлення рішення вважаться врученим платнику податків в день його розміщення.
Відповідно до актів про неможливість вручення податкового повідомлення - рішення № 61/1/23-021 від 21.08.2009 та про розміщення податкового повідомлення - рішення на дошці податкових оголошень № 1505 від 21.08.2009 податкове повідомлення рішення форми “В” від 21.08.09 №0000132330/0, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "Разек А5 Україна" визначено загальну суму зменшення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 3 546 563,00 грн., з огляду на неможливістю податкового органу вручити його посадовим особам позивача, у зв'язку з відсутністю за фактичною адресою місцезнаходження, було розміщено на дошці податкових оголошень 21.08.2010. Також суд звертає увагу на те, що відсутність посадових осіб позивача за адресою місце знаходження підтверджується листом № 1/15-10-09 від 15.10.2010 направленим позивачем на адресу Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва.
З огляду на викладене, посилання позивача не те, що відповідачем не було виконано обов'язку щодо вручення позивачу податкового повідомлення рішення є необґрунтованим, оскільки податкове повідомлення рішення форми “В” від 21.08.09 №0000132330/0 вважається врученим позивачу 21.08.2010, а саме з моменту розміщення на дошці податкових оголошень
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З урахуванням наведеного суд дійшов висновку про те, що податкове повідомлення рішення форми “В” від 21.08.09 №0000132330/0 було вручено позивачу належним чином, а тому позовні вимоги необґрунтовані та не підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Разек А5 Україна" до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі міста Києва про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.П. Огурцов
Повний текст постанови складено 19.04.2011