Постанова № 16639756, 14.03.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
14.03.2011
Номер справи
2а-17836/10/2670
Номер документу
16639756
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

14 березня 2011 року                     № 2а-17836/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Огурцова О.П. при секретарі судового засідання Покотило М.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва

до

третя особаПриватного підприємства "Металпостач"

Державний реєстратор Печерського району міста Києва

проприпинення юридичної особи за участю

представника позивача: ОСОБА_1 (довіреність № 14561/9/10-209 від 19.08.2010)

представника відповідача: не з'явився

представника третьої особи : не з'явився

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

06.12.2010 Державна податкова інспекція у Печерському районі міста Києва звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Металпостач", третя особа Державний реєстратор Печерського району міста Києва, про припинення юридичної особи.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач з 01.10.2001 не подає до податкової інспекції податкові декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків, зборів (обов’язкових платежів), а саме порушує статтю 9 Закону України „Про систему оподаткування”, відповідно до якої передбачено обов’язки платників податків і зборів (обов’язкових платежів) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Тому, відповідно до пункту 2 статті 38 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців”, яким передбачено, що неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.12.2010 було закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

14.01.2011, в порядку встановленому статтею 151 Кодексу адміністративного судочинства України та пунктом 2.5.15 Положення про автоматизовану систему документообігу в адміністративних судах, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 03.12.2009 №129 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.12.2009 за № 1247/17263, у зв'язку з припиненням повноважень судді Пилипенко О.Є., справу було розподілено між суддями повторно. За результатом автоматичного розподілу судових справ для розгляду справи № 2а-17836/10/2670 було визначено суддю Огурцова О.П.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.01.2011 справу було прийнято до провадження та призначено до судового засідання на 21.01.2011.

Судові засідання 21.01.2011 та 07.02.2011 були відкладені у зв'язку з неявкою відповідача.

У судовому засіданні 14.02.2011, у порядку частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України було проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

У судовому засіданні 14.02.2011 представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд задовольнити позов.

Представники відповідача та третьої особи у судове засідання 14.02.2011 не з'явились, про причини неявки суд не повідомили, хоча повідомлялись належним чином про дату, час та місце розгляду справи. Поштові відправлення відповідачу повернулись без вручення адресату, в довідці ф.20 причиною повернення (досилання) зазначено не повну адресу.

Відповідно до частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.

З урахуванням вище наведеного суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача та третьої особи.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

В С Т А Н О В И В:

Приватне підприємство "Металпостач" (ідентифікаційний код юридичної особи 32158760, місце знаходження: 01023, м. Київ, вул. Шота Руставелі, буд. 38-А) зареєстровано як юридичну особу Печерською районною у місті Києві державною адміністрацією 14.08.2002 за № 34010.

Держаною податковою інспекцією у Печерському районі міста Києва Приватне підприємство "Металпостач" взято на облік 27.08.2002 за № 30574.

Документи податкової та фінансової звітності Приватним підприємством "Металпостач" не подавались до Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва з 01.10.2002, що підтверджується довідкою № 6515/9/10-209 від 04.03.2010.

Відповідно до статті 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:

1) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;

2) подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);

3) сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни;

4) допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

Пунктом 17 статті 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” встановлене право органів державної податкової служби звертатися у передбачених законом випадках до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Згідно із статтею 247 Господарського кодексу України у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації. Скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання провадиться за рішенням суду, що є підставою для ліквідації даного суб'єкта господарювання.

Відповідно до статті 38 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” реєстрація припинення юридичної особи проводиться, зокрема, у разі постановлення судового рішення про припинення юридичної особи з підстав неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Відповідно до частин першої та шостої статті 59 Господарського кодексу України, припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його ліквідації за рішенням суду з підстав скасування державної реєстрації такого суб'єкта господарювання.

Враховуючи, що відповідачем більше року не подаються органам державної податкової служби документи фінансової звітності, а також право органів державної податкової служби звертатися до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва до Приватного підприємства "Металпостач", третя особа Державний реєстратор Печерського району міста Києва, про припинення юридичної особи - задовольнити повністю.

2.Припинити юридичну особу Приватне підприємство "Металпостач" (ідентифікаційний код юридичної особи 32158760, місце знаходження: 01023, м. Київ, вул. Шота Руставелі, буд. 38-А).

3.Постанову надіслати державному реєстратору Печерському району міста Києва для внесення до Єдиного державного реєстру запису про припинення юридичної особи.

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя                                                                                 О.П. Огурцов

Повний текст постанови складено 21.03.2011.