Постанова № 16639528, 22.06.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
22.06.2011
Номер справи
2а-5093/11/2670
Номер документу
16639528
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

22 червня 2011 року 10:07 № 2а-5093/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Качура І.А. при секретарі судового засідання Черненко О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Інтехтрейд"

до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва

проскасування Наказу №245 від 27.01.2011

за участю представників сторін:

від позивача ОСОБА_1 (дов.від 28.02.11 №б/н)

від відповідача ОСОБА_2 (дов.від 04.01.11 №22/9/10-011)

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтехтрейд»до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі міста Києва про скасування наказу №245 від 27.01.2011р.; визнання дій повязаних з проведенням документальної позапланової невиїзної перевірки незаконними.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 22.06.2011 року в 10 год. 07 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч.4 ст. 167 КАС України.

В С Т А Н О В И В :

позивач звернувся до суду з позовом про скасування наказу №245 від 27.01.2011р. про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки; визнання дій повязаних з проведенням документальної позапланової невиїзної перевірки незаконними.

В обґрунтування заявленого позову позивач вважає, що дії відповідача повязані із проведенням документальної позапланової невиїзної перевірки є незаконними та такими які порушують його законні права. Позивач вказує, що відповідачем порушено норми п.п.78.1.4. п.78.1 ст.78, п.79.2 ст.79 Податкового кодексу України, в частині не дотримання процедури визначеної Податковим кодексом України. Відповідач на думку позивача повинен був скерувати на його адресу запит про надання пояснень, а потім видавати наказ на проведення перевірки. В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив суд задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача щодо задоволення позовних вимог заперечував, на його думку при здійсненні дій, що оскаржуються позивачем він як субєкт владних повноважень діяв відповідно до вимог та процедури проведення перевірок, що передбачена вимогами Податкового кодексу України. В судовому засіданні свою позицію підтримав, просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про відмову у заявлених позовних вимогах з наступних підстав.

Відповідно до п.п.20.1. 1. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право: запрошувати платників податків або їх представників для перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати податків та зборів, дотримання вимог іншого законодавства, здійснення контролю за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби. Письмові повідомлення про такі запрошення надсилаються в порядку, встановленому статтею 42 цього Кодексу, не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня запрошення рекомендованими листами, в яких зазначаються підстави запрошення, дата і час, на які запрошується платник податків (представник платника податків).

Підпунктом 78.1.1. п.78.1. ст..78 Податкового кодексу України визначено, що за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.

Як вбачається з матеріалів справи відповідачем Державною податкової інспекцією у Голосіївському районі міста Києва проведено документальну позапланова невиїзну перевірку позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтехтрейд»з питань правильності обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум податку на додану вартість за період за серпень, листопад 2009 року, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень 2010 року по взаємовідносинам з ТОВ "Фінком Плюс" (код за ЄДРПОУ 33057640), ТОВ "Агротрансгруп", (код за ЄДРПОУ 35574185), ДП "ДЗ"ВАТ"Турбогаз" (код за ЄДРПОУ 5796417), ТОВ "НВП "Ферейт" (код за ЄДРПОУ 31725782), ТОВ "Профіт-Система" (код за ЄДРПОУ 36957550), ТОВ "І.Т.А.-Фінанс" (код за ЄДРПОУ 36957524).

За результатами перевірки було складено акт від 18.02.2011р. №81/1-23-20-36284136. 24 лютого 2011 р. за результатами якого винесене податкове повідомлення-рішення №0000142320.

Пунктом 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України від 02.12.10 p. №2755 із змінами та доповненнями передбачено, що органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Відповідно до ст. 79 Податкового кодексу України документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.

Згідно п. 79.2 ст. 79 Податкового кодексу України документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.

Присутність платників податків під час проведення документальних невиїзних перевірок не обов'язкова.

З матеріалів справи судом встановлено, що запит про надання інформації №763/10/23-2011 було вручено керівнику позивача - Лисенку О.І. особисто 17.01.11 р., про що свідчить відповідний підпис директора на запиті. На протязі десяти днів відповідь на запит на адресу відповідача не надходила, тому відповідачем прийнято наказ від 27.01.11 р. №245 на проведення документальної позапланової перевірки ТОВ «Інтехтрейд».

Наказ від 27.01.11 р. №245 разом з повідомленням №32/10/23-20 вручено директору ТОВ «Інтехтрейд»Лисенку О.І. особисто 27.01.11 р.

З огляду на вищевикладене, суд вважає, що відповідач, як субєкт владних повноважень діяв у спосіб та в межах визначених законодавством України.

Згідно з ч.3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 71, 97, 160-167 КАСУкраїни, судова колегія Окружного адміністративного суду м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1.В задоволенні позовних вимог відмовити.

2.Постанова може бути оскаржена в порядку ст.ст.185-187 КАС України.

Суддя І.А. Качур