Постанова № 16630096, 16.06.2011, Овруцький районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
16.06.2011
Номер справи
2-а-6820/11
Номер документу
16630096
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Овруцький районний суд Житомирської області

Справа № 2-а-6820/11

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2011 року                                         

Овруцький районний суд Житомирської області в складі:

головуючого судді Невмержицького С. С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Овручі справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації, управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі, Головного Управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, Комунального підприємства «Центральна районна аптека №31» про зобов’язання провести донарахування та виплату компенсаційних виплат передбачених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»( далі – Закон), Законом України „Про соціальний захист дітей війни” , -

В С Т А Н О В И В:

Позивачі просять визнати дії відповідачів протиправними, стягнути з ГУПФУ в Житомирській області на користь ОСОБА_1 суму: 11118 грн. доплати до пенсії, непрацюючому пенсіонеру за проживання на території радіоактивного забруднення за період з 01.10.2010 року по 31.03.2011 року по ст. 39 Закону, 664,5 грн., додаткової пенсії, за шкоду заподіяну здоров»ю за період з 01.10.2010 року по 31 березня 2011 року по ст. 51 Закону, 1030,20 грн. державної соціальної допомоги дітям війни за період з 01.10.2010 року по 31.03.2011 року по ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», стягнути з УПСЗН Овруцької РДА на користь ОСОБА_1 суми: 2211 грн., за період з 01.10.2010 року по 31 березня 2011 року по ст. 37 Закону, 3400 грн., за 2010 рік по п.2 ст. 21 Закону, 4605 грн. за 2010 рік по ст. 48 Закону на оздоровлення, стягнути з КП ЦРЛ №31 м. Овруч по п.1 ст. 20 Закону, п.16 ПКМУ №987,887,936 за придбані ліки на користь ОСОБА_1 суму 451,7 грн., зобов»язати ГУПФУ в Житомирській області, УПСЗН Овруцької РДА, КП ЦРА №31 м. Овруч перерахувати стягнуті суми на користь ОСОБА_1 на його рахунок №26201000056650 в ВАТ «Державний ощадний банк України» ТВБВ №10005/03, 11101 м. Овруч Житомирської області вул. Радянська, 74а, філії Житомирського обласного управління ВАТ «Ощадбанк», МФО 3111647, Код 09311380., стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області на користь ОСОБА_2 11118 грн. доплати до пенсії, непрацюючому пенсіонеру за проживання на території радіоактивного забруднення за період з 01.10.2010 року по 31.03.2011 року по ст. 39 Закону, 664,5 грн., додаткової пенсії, за шкоду заподіяну здоров»ю за період з 01.10.2010 року по 31 березня 2011 року по ст. 51 Закону, 1030,20 грн. державної соціальної допомоги дітям війни за період з 01.10.2010 року по 31.03.2011 року по ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», поновити їй ОСОБА_2 строк звернення до суду по ст. 48 Закону, компенсації за шкоду, заподіяну здоров»ю учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в 1986 році 2 категорії, щорічна допомога на оздоровлення – п»ять мінімальних заробітних плат, отримала 100 грн. в липні 2010 року, стягнути з відповідача УПСЗН Овруцької РДА компенсацію за шкоду, заподіяну здоров»ю учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в 1986 році 2 категорії, 4320 грн. по ст. 48 Закону на її користь, стягнути з УПСЗН Овруцької РДА на користь ОСОБА_2 за період з 01.10.2010 року по 31.03.2011 року суми: 2211 грн., по ст. 37 Закону, 3400 грн., за 2010 рік по п.2 ст. 21 Закону, 3400 грн. вартість путівки за 18 днів оздоровлення в 2010 році, згідно п. 17 ПКМУ №987, зобов»язати УПФУ в Овруцькому районі , УПСЗН Овруцької РДА, перерахувати стягнені суми на користь ОСОБА_2 на її рахунок №262070000556688 в ВАТ «Державний ощадний банк України» ТВБВ №10005/03, 11101 м. Овруч Житомирської області вул. Радянська, 74а, філії Житомирського обласного управління ВАТ «Ощадбанк», МФО 3111647, Код 09311380., зобов»язати відповідачів ГУПФУ в Житомирській області, УПФУ в Овруцькому районі, УПСЗН Овруцької РДА, на підставі ст.ст.71,67 Закону, п.п. 17,18 від 05.10.2006 року №231-У, ст.3 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» №2195-ІУ від 18.11.2004 року, ст.3 ч.2 «Державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно- правовими актами», з набранням постанови суду законної сили, нараховувати і виплачувати компенсації, додаткові пенсії,щомісячно по ст.ст.37,39,51 Закону, щорічно – ст. 48 Закону, державні соціальні гарантії дітям війни щомісячно, до кінця дії ст.ст.37,39,48,51 Закону та ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», розглянути адміністративний позов в одному провадженні, без їх участі, за станом здоров»я, звільнити їх від сплати судового збору.

13.05.2011 року позивачі надали уточнюючий адміністративний позов в якому просять зобов»язати відповідачів ГУПФУ в Житомирській області для ОСОБА_1, УПФУ в Овруцькому районі для ОСОБА_2, стягнуті суми за ст.ст. 39,51,67,71 Закону, ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» і набрання рішенням суду законної сили включити і провести перерахунок їх пенсій, мотивуючи тим, що вони є непрацюючими пенсіонерами, мають статус дитини війни, проживають в ІНФОРМАЦІЯ_1 і є учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії. За період перебування на пенсії їм виплачувалися компенсації, доплати, що встановлені в Законі, не в кратному відношенні до мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком, а згідно постанови КМ України № 836 від 26.07.96, № 562 від 12.07.05 та № 530 від 28.05.08, що призвело до порушення їх прав.

Сторони в судове засідання не з»явилися.

Дослідивши докази, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підста:

Згідно довідки позивач ОСОБА_1 є громадянами України, народився 4 вересня 1938 року і станом на 02 вересня 1945 року він ще не досяг віку - 18 років. Належність позивача до категорії «дітей війни» засвідчує відмітка в його пенсійному посвідченні, є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії, проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується копією паспорта, посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії. Позивач є непрацюючим пенсіонером, пенсію він отримує в головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з 01.01.07.

Згідно довідки позивач ОСОБА_2 є громадянами України, народилася 15 жовтня 1938 року і станом на 02 вересня 1945 року вона ще не досягла віку - 18 років. Належність позивача до категорії «дітей війни» засвідчує відмітка в її пенсійному посвідченні, є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії, проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується копією паспорта, посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії. Позивач є непрацюючим пенсіонером і перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирській області..

Переліком населених пунктів Житомирської і Київської областей, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 106 від 23.07.91 та розпорядженням КМ України № 17 від 12.01.93, м. Овруч Житомирської області віднесено до зони гарантованого добровільного відселення.

Відповідно до ст.ст. 37,39,48,51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі Закон) позивач має право на відповідні компенсації, доплати та допомоги, які отримував згідно постанов КМ України № 836 від 26.07.96, № 562 від 12.07.05 та № 530 від 28.05.08 в конкретних розмірах, а зокрема за ст. 37 – 2.10 грн., за ст.39 – в сумі 10.50 грн., за ст.. 48 – 100 грн., за ст. 51 Закону з 01.10.2010 року – 108,45 грн., з 01.12.2010 року - 110,10 грн., з 01.01.2011 року – 112,50 грн., за ст. 6 Закону України „Про статус і соціальний захист дітей війни” з 01.10.2010 року – 49.80 грн.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

Відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” передбачені слідуючи виплати :

- ст.37 Закону – громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства у зоні гарантованого добровільного відселення – 40 % від мінімальної заробітної плати.

- ст.39 Закону - пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, підвищуються у розмірі: в зоні гарантованого добровільного відселення – 2 мінімальні заробітні плати;

- ст.48 Закону - щорічна допомога на оздоровлення виплачується учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії- п”ять мінімальних заробітних плат.

Вищевказаною статтею 48 закону також визначено, що щорічна допомога на оздоровлення виплачується громадянам за місцем їх проживання органами соціального захисту населення.

- ст.51 Закону – особам, віднесеним до категорії 2, додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, призначається у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком.

Зазначеною вище постановами №№ 836, 562 та 530 усупереч Закону № 796-ХІІ, який визначив кратність одноразової компенсації в залежності від розміру мінімальної заробітної плати, яка визначається Закону, встановлено конкретні розміри таких компенсацій і, зокрема :

- зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва і особистого підсобного господарства у зоні гарантованого добровільного відселення – 210 тис.крб. (2,1 грн. за гр.реф.).

- для підвищення до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, у зоні гарантованого добровільного відселення – 1050 тис.крб. (10,5 грн. за гр.реф.).

- ст.48 Закону - щорічна допомога на оздоровлення виплачується учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії - 100 грн.,

- додаткова пенсія, за шкоду заподіяну здоров”ю особам віднесеним до категорії 2 – 15% від прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність.

Згідно ст.6 вказаного Закону ( в редакції, що діяла в 2007 році) дітям війни пенсія або щомісячне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30% мінімальної пенсії за віком.

Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” визначено вказані виплати в кратному розмірі від мінімальної заробітної плати в Україні. Законом (статті 62 та 67) Кабінету Міністрів надано право проводити лише роз’яснення порядку застосування цього Закону, якими є постанови КМ № 987 від 20.06.00, №936 від 20.09.05, та підвищувати розміри доплат, пенсій і компенсацій , передбачених цим Законом, відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати, але не зменшення їх та встановлення їх у твердій сумі, яка не відповідає Закону.

Пунктом 12 статті 71 Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік” дія статті 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” була зупинена.

Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року у справі №1-29/2007 (справа про соціальні гарантії громадян) визнані такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) положення, зокрема, пункт 12 ст.71 Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік”, який втратив чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Відповідно до п.5 Рішення визначено про те, що Рішення Конституційцного Суду України у цій справі має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дій положень статей зазначених законів, що визнані неконституційними.

Згідно п.41 пп.2 розділу ІІ Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” редакція статті 6 Закону “Про соціальний захист дітей війни”, що існувала до 01.01.2008 року втратила свою чинність. Відповідно до нової редакціїї статті 6 Закону дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”) до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни, тобто в розмірі 10% прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатної категорії громадян.

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10рп визнано такими, що невідповідають Конституції (є некоституційними) положення, зокрема, пункту 41 підпункту 2 розділу ІІ Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”.

Відповідно до п.6 наведеного Рішення визначено про те, що Рішення Конституційцного Суду України у цій справі має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дій положень Закону “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, визнаних неконституційними.

В зв'язку з вказаним Рішенням втратила чинність нова редакція статті 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, внаслідок чого відновлена попередня редакція закону, згідно якої діти війни мають право на отримання підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

Постановою КМ України №530 від 28.05.2008 року “Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”, встановлено, що дітям війни до пенсії підвищення проводиться у твердих розмірах: з 01.10.2008р. - 49,80 грн. Вказані суми відповідачем виплачені позивачу у повному обсязі.

Відповідно до частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком за наявності відповідного страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб , які втратили працездатність, визначеного законом. При цьому, за змістом частини 3 зазначеної норми, мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом 1 частини 1 цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсії, призначених згідно з цим Законом.

Відповідно до ст.52 Закону України “Про Державний бюджет України на 2010 рік” в 2010 році прожитковий мінімум для осіб що втратили працездатність становить з 1 липня -709 грн.; з 1 жовтня – 723 грн., з 01 грудня — 734 грн., з 1 січня 2011 року – 750 грн. Розміри державних соціальних гарантій на 2010 рік, що визначаються залежно від прожиткового мінімуму, встановлюються відповідними законами України, цим Законом та нормативно-правовими актами КМ України.

Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над урядовими нормативними актами при вирішенні даного спору підлягають застосуванню норми ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” в редакції, що діяла до 01.01.2008 року з огляду на Рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008р., а не Постанова КМ України від 28.05.2008 року №530.

Згідно частини 2 статті 3 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" передбачено, що державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до ст.8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Частиною 4 ст.9 КАС України визначено, що у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

За таких обставин, коли підзаконний нормативний акт суперечить Закону, обмежуючи права громадян визначені останнім, застосування зазначеної постанови неможливе.

Статтею 62 даного Закону визначено, що роз’яснення порядку застосування цього Закону провадиться у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, рішення якого є обов’язковими для виконання міністерствами та іншими центральними органами державної виконавчої влади України, місцевими органами державної виконавчої влади, всіма суб’єктами господарювання незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності.

Розмір мінімальної заробітної плати в Україні становив: з 1 січня 2010 року – 869 грн., з 1 квітня 2010 року - 884 грн., 1 липня 2010 року – 888 грн., з 1 жовтня 2010 року – 907 грн., з 1 грудня 2010 року – 922 грн. , з 1 січня 2011 року – 941 грн.

Відповідно до п.п. 2, 4 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 936 від 20.09.05, розпорядниками коштів за ст.ст.37, 48 Закону є управління праці та соціального захист у населення по місцю реєстрації громадян.

Відповідно до п.п. 2, 4 Порядку …, затвердженого постановою КМ України № 936 від 20.09.05, управління праці та соціального захист у населення не визначені розпорядниками коштів, що стосуються надбавки до пенсії.

В абз.2 п.2 Постанови КМ України № 936 від 20.09.05 вказано, що втрачають чинність пункти 20-22, 25-28, 30, 32-35 Порядку використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення, затвердженого постановою КМ України від 20.06.00 № 987, тобто п.24 Порядку, який стосується виплат пенсіонерам, є чинним.

Відповідно до п.24 Порядку використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення, затвердженого постановою КМ України від 20.06.00 № 987, видатки, пов’язані з наданням пільг щодо пенсійного забезпечення згідно із Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (пенсій на пільгових умовах за віком і стажем роботи, пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника, додаткові пенсії, щомісячні компенсації за втрату годувальника, підвищені пенсії і допомога), провадяться органами, які виплачують пенсію.

Вказана норма узгоджується зі ст.72 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», яка відносить до джерел формування коштів Пенсійного фонду кошти державного бюджету та цільових фондів, що перераховуються до Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом. Зазначені кошти становлять бюджет Пенсійного фонду (ст.71 цього Закону).

Крім того, згідно з Положенням про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 № 8-2, управління Пенсійного фонду в районах, містах, районах у містах забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, безпосередньо призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії та інші виплати відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до п 2.1. Положення основними завданнями Управління є:

забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, отже, є відповідачем у справах щодо виплати пенсій, доплат до них.

Висновки суду також підтверджуються і довідками Головного УПФУ в Житомирській області та управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі про нарахування та виплату зазначених коштів останніми, а тому підвищення до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, додаткова пенсія, за шкоду заподіяну здоров»ю, державна соціальна допомога дітям війни підлягає перерахунку та виплаті управління Пенсійного фонду.

Із змісту ст.ст.2, 6, 99 КАС України вбачається, що суд розглядає справи про захист прав, свобод чи інтересів осіб. Кожна особа має право звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. Строк звернення до суду починається з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свої прав, свобод чи інтересів, а тому вимога про зобов’язання відповідача проводити нарахування та виплату коштів в подальшому є передчасною і задоволенню не підлягає, оскільки законодавством не передбачено можливості оскарження дій, що не відбулися в часі.

Думка позивача, що нарахування коштів в подальшому буде також здійснюватися з порушенням вимог Закону є лише припущенням, а встановити наперед чи будуть порушені права особи неможливо у зв’язку із можливою зміною законодавства (внесенням змін в норми Закону, зупиненням дії вказаної норми, виключенням норм та інше), вчиненням дій відповідачем відповідно до Закону.

Позивач не надавав доказів про те, що в подальшому нарахування вищевказаних коштів буде проводитися з порушенням вимог Закону, а тому в цій частині вимоги не підлягають задоволенню.

Позивачі не надали суду доказів , а саме довідки про нарахування та отримання ними доплат передбачених ст.ст.37,48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» відповідачами згідно постанови КМ України, тому в задоволенні позову в частині донарахування та виплати коштів, передбачених ст. ст.37,48 Закону слід відмовити за безпідставністю.

Суд, враховує, що згідно Порядку та Положення нарахування здійснюється відповідачами, а тому конкретний розмір суми суд не визначає і в цій частині вимог позивачів слід відмовити.

Позов в частині стягнення з відповідача КП ЦРА №31 м. Овруч коштів за придбані ліки не підлягає задоволенню, оскільки Комунальне підприємство Центральна районна аптека №31 м. Овруч Овруцької районної ради не є належним відповідачем по виплатах, що стосуються надання пільг та компенсацій громадянам на безплатне придбання ліків за рецептами, оскільки аптека проводить постачання та відпуск ліків в межах плану асигнувань на пільгове забезпечення ліками..

На підставі викладеного, розмір нарахованих відповідачами доплат не відповідає кратному розміру мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком, а тому вимога про її нарахування та виплату в розмірах, визначених Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, підлягає задоволенню за ст.ст. 39,51 Закону ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» з 01.10.2010 року по 31.03.2011 року.

Від сплати судового збору сторони звільнені: позивач згідно п.18 ст.4, відповідач – п.п.7, 34 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито”.

Керуючись ст.ст. 8-11, 18, 71, 122, 160, 161, 162, 256,267 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити частково.

Визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області по застосуванню постанов КМУ № 836 від 26.07.96, № 562 від 12.07.05 та № 530 від 28.05.08 в частині визначення ОСОБА_1 розміру підвищення до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю та державної соціальної допомоги дітям війни, за період з 1 жовтня 2010 року по 31 березня 2011 року протиправними.

Визнати дії управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі по застосуванню постанов КМУ № 836 від 26.07.96, № 562 від 12.07.05 та № 530 від 28.05.08 в частині визначення ОСОБА_2 розміру підвищення до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю та державної соціальної допомоги дітям війни, за період з 1 жовтня 2010 року по 31 березня 2011 року протиправними.

Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести донарахування та виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на територіях радіоактивного забруднення, за період з 01.10.2010 року по 31.03.2011 року в розмірі, визначеному ст.39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ”, що дорівнює двом мінімальним заробітним платам, встановленим Законами України "Про Державний бюджет України на 2010 рік","Про Державний бюджет України на 2011 рік", щомісячно, урахуванням фактично здійснених виплат.

Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести донарахування та виплату ОСОБА_3 додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, за період з 01.10.2010 року по 31.03.2011 року в розмірі, визначеному ст.51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ”, що дорівнює 30 % мінімальної пенсії за віком, яка визначається мінімальним прожитковим мінімумом для непрацездатних осіб, встановленим Законами України "Про Державний бюджет України на 2010 рік","Про Державний бюджет України на 2011 рік", щомісячно, урахуванням фактично здійснених виплат.

Зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести донарахування та виплату ОСОБА_1 щомісячної державної соціальної допомоги, як дитині війни за період з 01.10.2010 року по 31.03.2011 року у розмірі , визначеному ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни ”, що дорівнює 30% мінімальної пенсії за віком, яка дорівнює прожитковому мінімуму для непрацездатних осіб, встановленому Законами України „Про Державний бюджет України на 2010 рік”, "Про Державний бюджет України на 2011 рік", щомісячно, урахуванням фактично здійснених виплат.

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі провести донарахування та виплату ОСОБА_2 підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на територіях радіоактивного забруднення, за період з 01.10.2010 року по 31.03.2011 року в розмірі, визначеному ст.39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ”, що дорівнює двом мінімальним заробітним платам, встановленим Законами України "Про Державний бюджет України на 2010 рік","Про Державний бюджет України на 2011 рік", щомісячно, урахуванням фактично здійснених виплат.

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі провести донарахування та виплату ОСОБА_2 додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, за період з 01.10.2010 року по 31.03.2011 року в розмірі, визначеному ст.51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ”, що дорівнює 30 % мінімальної пенсії за віком, яка визначається мінімальним прожитковим мінімумом для непрацездатних осіб, встановленим Законами України "Про Державний бюджет України на 2010 рік","Про Державний бюджет України на 2011 рік", щомісячно, урахуванням фактично здійснених виплат.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі провести донарахування та виплату ОСОБА_2 щомісячної державної соціальної допомоги, як дитині війни за період з 01.10.2010 року по 31.03.2011 року у розмірі , визначеному ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни ”, що дорівнює 30% мінімальної пенсії за віком, яка дорівнює прожитковому мінімуму для непрацездатних осіб, встановленому Законами України „Про Державний бюджет України на 2010 рік”, "Про Державний бюджет України на 2011 рік", щомісячно, урахуванням фактично здійснених виплат.

Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі виконати постанову негайно та подати звіт про виконання судового рішення протягом 1 місяця з дня набрання постановою законної сили.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити за безпідставністю.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана через Овруцький районний суд в Житомирський апеляційний адміністративний суду протягом 10 днів з дня отримання копії цієї постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя:ОСОБА_4