ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 червня 2011 р. м. Львів № 2а-5246/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М., за участі секретаря судового засідання Панчишин Н.Я., представника позивача ОСОБА_1, розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю «Танк Транс»про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,
ВСТАНОВИВ:
Львівське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Танк Транс», з урахуванням заяви від 30.06.2011 року про зменшення позовних вимог просить стягнути пеню за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій за нестворені робочі місця для інвалідів в сумі 26,89 грн. В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що за невиконання встановленого відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»нормативу робочих місць для інвалідів відповідач самостійно нарахував адміністративно-господарські санкції в сумі 8946,70 грн. Оскільки відповідач самостійно нараховані санкції сплатив з пропуском встановленого законом строку, йому визначено пеню в сумі 26,88 грн. Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, хоча про місце, час та дату його проведення повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення. Причин неявки не повідомив, клопотань процесуального характеру не надсилав. Суду надійшов відзив від 20.06.2011 року, згідно якого підприємство 17.05.2011 року сплатило адміністративно-господарські санкції в сумі 8946,70 грн. Щодо пені відповідач не висловився. Враховуючи сплив встановлених КАС строків розгляду справи суд на підставі ст. 71 КАС України ухвалив розглянути справу на підставі наявних доказів.
Суд заслухав пояснення представника позивача, повно, всебічно та об’єктивно дослідив наявні у справі письмові докази, оцінив їх в сукупності та вважає, що позов слід задовольнити повністю з огляду на наступне.
Відповідно до вимог ст. 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону.
Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»для товариства з обмеженою відповідальністю «Танк Транс»на 2010 р. встановлено норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів в кількості восьми осіб, оскільки середньооблікова кількість штатних працівників на даному підприємстві становила двісті дванадцять осіб. Згідно зі звітом ТОВ «Танк Транс»про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2010 рік, самостійно розрахована сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 8946,70 грн. (оскільки із необхідних восьми інвалідів на даному підприємстві у минулому році працювало сім інвалідів).
Зважаючи на те, що станом на 15.04.2011 року відповідач адміністративно-господарських санкцій не сплатив, за 12 днів затримки (станом на дату підписання позову) йому визначено пеню з розрахунку 0,025% від 8947 грн. за кожен день прострочення, що становить 26,88 грн. Спершу позивач просив стягнути 8973,58 грн., у т.ч. 8946,70 грн. адміністративно-господарських санкцій, нарахованих згідно зі звітом за 2010 рік. Оскільки 17 травня 2011 року ТОВ «Танк Транс»сплатило 8946,70 грн., про що також повідомило суд, надіславши відзив на позовну заяву разом з платіжним дорученням, позивач подав заяву про зменшення позовних вимог, просить стягнути 26,88 грн. пені за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій.
За наведених обставин справи, позовні вимоги Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів є обґрунтованими, підтверджуються долученими до матеріалів справи документами та підлягають задоволенню в повному обсязі.
З урахуванням положень ст.94 КАС України судові витрати у формі судового збору у даній справі з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Танк Транс» (Львівська область, м. Городок, вул. В. Івасюка, 2Г; ідентифікаційний код 32115067) на користь Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м. Львів, пл. Маланюка, 6; ідентифікаційний код 23949066) пеню за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій в сумі 26 (двадцять шість) гривень 88 копійок.
Апеляційну скаргу на постанову суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня отримання повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлено 04 липня 2011 року.
Суддя Москаль Р.М.